ــ عوارض استمنا در مردان و استشها در زنان چیست؟(1) چاپ
جمعه ۳۰ تیر ۱۳۹۱ ساعت ۰۷:۱۴

سؤال:

عوارض استمنا در مردان و استشها در زنان چیست؟

 

جواب:

 

قبل از خواندن پاسخ به نکته زیر توجه کنید.

برخی از پسرها فکر می کنند که استمناء کرده اند اما در واقع استمنا نکرده اند

استمنا این است که مرد یا پسر با خود عملی انجام دهد که باعث خروج منی بشود.

اما برخی فکر می کنند همین که کمی مثلا با دست، آلت خودشان را تحریک کنند استمنا است این تصور غلط است و حتی فکر می کنند مایعی که احتمالا در این زمان از آنها خارج می شود منی است. باید دانست به هر نوع تحریک و لذت جنسی، استمنا  نمی گویند همان طور که به هر نوع مایعی که در هنگام لذت جنسی خارج می شود منی گفته نمی شود در استمنا حتما باید مایعی که از مرد یا پسر خارج می شود با جهش باشد

بنابراین اگر مرد یا پسری با کمی تحریک کردن خود مایعی بدون جهش از او خارج شود استمنا نکرده است به این مایع، مَذی گفته می شود و پاک است این مایع معمولا شفاف است (مانند سفیده تخم مرغ خام)

البته باید دانست در هر صورت اینکه یک مرد یا پسر، خودش را تحریک کند(چه استمنا باشد چه نباشد) کار حرامی انجام داده و گناه است.

برخی از زنها و دخترها فکر می کنند که استشهاء کرده اند در حالیکه استشها نکرده اند

در زنان و دختران زمانی می گویند استشها صورت گرفته که با خود، کاری کند که به اوج لذت جنسی برسد در این زمان مایعی که از او خارج می شود منی نامیده می شود منی در زنان و دختران بر خلاف مردان و پسران ، همراه با جهش نیست

بنابر این اگر دختر یا زنی، خود را تحریک کند وحتی مایعی از او خارج شود اما به اوج لذت جنسی نرسد نه استشها صورت گرفته است و نه مایعی که از او خارج شده نجس و منی می باشد

البته باید دانست در هر صورت اینکه یک زن یا دختر، خودش را تحریک کند(چه استشها باشد چه نباشد) کار حرامی انجام داده و گناه است.

 

برای اطلاع بیشتر و دقیقتر در مورد ترشحات جنسی به اینجا مراجعه کنید

 

********************************

جواب:

نویسنده مقاله: حسین جمالی


 

نظر برخی محققان غربی درباره عوارض خودارضایی:

1- «سیلوانوس استال» معتقد است:

«این کار زشت، آشفتگی و شوریدگی حال را سبب می شود و اگر تکرار شود نتایج محنت انگیزی را در پی خواهد داشت. استمنا هوش را ناتوان، خوی را پست و نیروهای بدن را نابود می سازد و آن را باید نه تنها گناه به خدا، بلکه بی حرمتی بدانچه در عالم بشریت پاک و نیک است به شمار آورد. این کار زشت اگر به درازا انجامد برای شخص، نه تنها بدبختی می آورد بلکه همه ی راههای به دست آوردن خوشبختی را تباه و ویران می سازد)

منبع: کتاب «آنچه که یک جوان باید بداند»، نویسنده: سیلوانوس استال، ص 26، ترجمه: دکتر نصرت الله کاسمی، چاپ هشتم، شرکت سهامی کتابهای جیبی با همکاری مؤسسه انتشارات فرانکلین، 1354

 

2- «کانت» در خصوص این کار می نویسد:

«هیچ چیز به اندازه ی خود ارضایی، ذهن و جسم را ضعیف نمی کندو این نوع شهوترانی با طبیعت آدمی به کلی مغایر است اما نباید هم این موضوع از کودک (، نوجوان و جوان) پنهان بماند، باید آن را با همه ی زشتی اش پیش روی وی قرار داد و گفت بدین طریق از تولید مثل می افتد، باید به وی گوشزد کرد که این عادت زشت، بیش از هر چیز دیگری قدرت جسمی اش ر انابود می کند، با این کار دچار پیری زودرس می شود، هوشش زیان فراوان می بیند ...»

منبع: کتاب «تعلیم و تربیت» نوشته ی کانت، ترجمه دکتر غلامحسین شکوهی، ص 157، چاپ چهارم، مؤسسه انتشارات و چاپ دانشگاه تهران، 1374

 

3- دکتر «هوچین سون» می نویسد:

«نخستین نتیجه ی عادت به این کار شنیع این است که قوت و شفافیت چشم ها زایل می گردد صورت، رنگ اصلی خود را از دست می دهد و پژمرده می شود در نگاههای مبتلایان به این کار، هوش و ذکاوت اولی دیده نشده، حالت گرفتگی در سیمای آنها ظاهر می گردد چشم های آنها با حلقه های کبود رنگی احاطه می شود بعد از آن سستی و تنبلی در اعضای مختلف مشاهده می شود. نقصان حافظه، خرابی اشتها، مشکل شدن هضم، تنگی نفس، تغییر اخلاق و مزاج به طور غیر قابل توضیح، حسادت، غم و کدورت، مالیخولیا، فکر گوشه گیری و تنهایی از نتایج شوم ابتلای به این انحراف جنسی است.»

منبع: کتاب مشکلات جنسی جوانان، نوشته ی ناصر مکارم شیرازی، ص 140، چاپ سی و پنجم، انتشارات نسل جوان، 1380

 

4- «آلفرد کینزی» یکی دیگر از محققان که سالیان دراز به تحقیق درباره مسائل جنسی پرداخته می نویسد:

«مشکل است که تصور کرد چیزی بهتر از این عمل، بتواند به طور مداوم به شخصیت فرد، لطمه بزند.»

وی در مورد زنان مبتلا معتقد است:

«هیچ نوع فعالیت جنسی دیگر مثل این عمل، ناراحتی و نگرانی خاطر زنان را فراهم نمی سازد.»

منبع: کتاب دنیای نوجوان، دکتر محمد رضا شرفی، ص 231، مؤسسه فرهنگی منادی تربیت، چاپ یازدهم، 1386

 

5- «موریس دبس» درباره آثار خودارضایی می گوید:

«علائم عادی خودارضایی را همه می شناسند و آن عبارت است از: پریدگی رنگ، و به خصوص حلقه ی سیاه رنگی که به دور چشم پیدا می شود، فرد همواره خسته و خواب آلود به نظر می رسد، توجه او به سختی به چیزی جلب می شود، غالب اوقات یک شرم و حیای اغراق آمیز و کاذب در وی پیدا می گردد، گوشه گیری را انتخاب می کند و خواب وی آشفته و ناراحت است ...

این کار، جوان را بسیار خسته می کند و در طبایع حساس، تولید وسواس و تردید عجیبی می نماید، به طوری که همواره خجل و شرمسار است و خود را مجرم می پندارد، در هنگام مطالعه در امراض ذهنی و فکری، غالبا به این عادت زشت برخورد می نماییم.»

منبع: کتاب بلوغ (از مجموعه ی چه می دانم؟)، موریس دبس، ص63، ترجمه: حسن صفاری، انتشارات علمی

 


برای اطلاع بیشتر درباره عوارض خودارضایی از نظر علمی، می توانید به مقاله ای که در سایت «پارسی طب» آمده است مراجعه نمایید برای مشاهده این مقاله اینجا را کلیک کنید. در اواسط این مقاله به صورت مفصّل در مورد عوارض خودارضایی از نظر علمی مطالبی بیان شده است البته همه ی مطالب این مقاله مورد تایید نمی باشد.

 

*************************************

 

آیا از نظر علم پزشکی خودارضایی ضرر دارد؟

برخی از دوستان عزیز می گویند فلان پزشک گفته است «استمناء هیچ ضرری ندارد و از نظر پزشکی عارضه ای برای آن یافت نشده است.»

در جواب این عزیزان باید گفت:

اولا: بر فرض (تاکید می شود بر فرض) که علم پزشکی هنوز برای خود ارضایی عوارضی پیدا نکرده باشد اما این دلیل بر این نیست که هیچ عارضه ای ندارد! به عبارت دیگر طبق ادعای این افراد، علم جدید نمی گوید «خودارضایی، عارضه ای ندارد» بلکه می گوید «هنوز عارضه ای برای آن یافت نشده است» بسیاری از احکام اسلام هست که تا مدتها علم پزشکی در مورد آن شک داشته است اما با گذر زمان، به حقانیت آن پی برده است. جالب است که بدانید خود دانشمندان علم پزشکی هیچگاه ادعا نمی کنند که آنچه می گویند کامل است بلکه می گویند آنچه تا کنون به آن دست یافته ایم را می گوییم فلذا ممکن است در تحقیقات بعدی به نتیجه ای بر خلاف نتیجه ی فعلی برسیم!

ثانیا: جزء قطعیات علم پزشکی است که اگر کسی به صورت افراطی خود ارضایی کند حتما دچار عوارض جبران ناپذیری می شود

متاسفانه بسیاری از افراد در ابتدا با خود می گویند: «درست است که اگر کسی خیلی زیاد دچار خود ارضایی شود برایش عوارض دارد اما من این کار را زیاد انجام نخواهم داد بلکه فقط بعضی اوقات آنهم برای تخلیه فشار جنسی انجام می دهم پس استمنا برای من ضرری ایجاد نمی کند و جای نگرانی نیست!»

اما باید به این دوستان گفت که بر فرض، اگر کم انجام دادن استمنا ضرر نداشته باشد آیا کسی می تواند تضمین کند  بعد از مدتی دچار افراط در خود ارضایی نشود؟!

آیا فکر نمی کنید که شما هم کم کم و به صورت ناخواسته معتاد به این کار شده و بعد از گذشت چند سال ناگهان ببینید که شما هم جزء افرادی شده اید که به صورت افراطی استمنا می کنید؟!!

اگر از کسانی که دچار زیاده روی در استمنا شده اند بپرسید که «آیا شما در ابتدا می خواستید به این وضع دچار بشوید؟» قطعا جواب آنها این خواهد بود که «نه! ما در ابتدا تصمیم قطعی داشتیم که فقط بعضی اوقات آنهم به صورت تفریحی این کار را انجام دهیم اما بعد از چند سال ناگهان دیدیم کار از کار گذشته است!! و هر روز حداقل یک یا دو بار استمنا می کنیم!»

به عنوان مثال می توان اعتیاد به استمنا را به اعتیاد به مواد مخدر تشبیه کرد اگر شما از یکی از افرادی که شدیدا دچار اعتیاد به مواد شده بپرسید او هم قطعا خواهد گفت در ابتدا فقط می خواسته به صورت تفریحی از مواد استفاده کند ولی کم کم و بدون اینکه خودش بفهمد میزان موادش زیاد شده و بالاخره بعد از چند سال دچار این مشکل شده است.

آری در ابتدای کار شما می گویید هر ماه فقط یک بار استمنا می کنید بعد از چند وقت، می بینید که هر ماه دو بار استمنا می کنید!!! بعد از گذشت چند وقت دیگرمی بینید هفته ای سه بار استمنا می کنید و ...  در آخر متوجه می شوید که شما اعتیاد شدید و زیاد به استمنا پیدا کرده اید!!!

در یک کلام، استمنا حتی به صورت کم، مانند لبه پرتگاهی است که خیلی از افراد نتوانسته اند خود را نگه دارند و بعد از مدتی به درون آن سقوط کرده و به صورت یک اعتیاد روزانه برای آنها در آمده است!! بهترین راه حل آن است که لبه این پرتگاه نایستیم و استمنا را حتی به صورت کم انجام ندهیم!!

 


*************************************

چرا خود ارضایی در اسلام حرام است؟

آنچه مسلّم است این است که از نظر اسلام، استمنا حرام می باشد اما هیچکس نمی تواند به صورت قطعی بگوید علت حرام بودن آن چیست

باید دانست که کّلا  کارهایی که در اسلام حرام دانسته شده است ممکن است به دلایل زیر باشد:

- ممکن است به خاطر ضررهایی جسمی باشد که به شخص وارد می کند.

- ممکن است به خاطر ضررهای روحی باشد که به شخص وارد می کند.

- ممکن است به خاطر ضررهای اجتماعی باشد

- ممکن است هم بخاطر ضررهای جسمی و هم روحی و هم اجتماعی باشد

 

بنابراین هیچ کس نمی تواند به صورت قطعی بگوید علت اینکه اسلام، استمنا را حرام دانسته حتما بخاطر عوارض جسمانی است که دارد.

زیرا شاید (تاکید می شود شاید) اصلا در واقع استمنا ضرر جسمی نداشته باشد بلکه بخاطر ضررهای روحی آن باشد. آری با توجه به ضررهای جسمی که بسیاری از پزشکان برای استمنا ذکر کرده اند احتمال دارد علت حرمت شرعی آن، همین ضررها باشد بنابراین اگر  بر فرض، زمانی فرا رسد که همه پزشکان دنیا اعلام کنند خودارضایی هیچ ضرر جسمی ندارد هیچ خدشه ای به حرمت شرعی خودارضایی وارد نمی شود زیرا شاید به خاطر ضررهای روحی آن باشد.

خلاصه: هر چند در این مقاله از قول پزشکان ضررهای جسمی برای خودارضایی ذکر شد اما بدین معنا نیست که این مطالبی که گفته اند حتما درست باشد و  قطعا قطعا علت حرمت شرعی آن، این ضررها باشد.آنچه مسلّم است این است که استمنا از نظر شرعی حرام و گناه به شمار می آید اما در مورد علت آن، هیچکس (غیر از معصوم) نمی تواند به صورت قطعی اظهار نظر کند و همه ی این علتهایی که بیان می شود در حد احتمال است.

 

*************************************

د) راه درمان خود ارضایی

نکته بسیار مهم

مطلبی که بسیاری از مبتلایان به خود ارضایی مطرح می کنند این است که: «ما بارها تصمیم گرفته ایم که  این کار را به صورت کــامل ترک کنیم ولی هر بار که این تصمیم را می گیریم مدت کوتاهی نمی گذرد که دوباره به سراغ خودارضایی می رویم و روز از نو روزی از نو!!! ما چکار کنیم که در ترک کردن موفق بشویم؟»

باید در جواب این عزیزان گفت علت اصلی این مشکل آن است که این افراد می خواهند کاری را که مدتها به آن عادت داشته اند را یکباره ترک کنند به همین دلیل هم شکست می خورند!  یک معتاد به مواد مخدر را در نظر بگیرید که یکباره می خواهد اعتیادش را ترک کند قطعا چنین شخصی نمی تواند چنین کاری را بکند! و بعد از چند هفته دوباره به مواد مخدر باز می گردد و شاید حتی بدتر از قبل هم بشود!

اما اگر همین معتاد، میزان استفاده از مواد را آرام آرام کم کند بالاخره بعد از مدتی آن  را ترک می کند و به لطف خدا موفق می شود

بنابراین نکته بسیار مهم این است که کسانی که تمایل به ترک خودارضایی دارند نباید تصمیم بگیرند که یکباره به صورت کامل این عمل را ترک کنند بلکه باید به صورت تدریجی این کار صورت بگیرد به عنوان مثال اگر کسی چند سال است که هفته ای دوبار استمنا می کند باید تصمیم بگیرد که تا دو ماه آینده به جای هفته ای دو استمنا یک استمنا انجام دهد

بعد از این که این دو ماه را طی کرد تصمیم بگیرد که در دو ماه بعدی به جای هفته ای یک استمنا، هر دو هفته یک استمنا انجام دهد

و بعد از گذشت این دو ماه دوباره تصمیم بگیرد به جای دو هفته یکبار، سه هقته یکبار استمنا کند  و به همین ترتیب آرام آرام دفعات استمنا را آنقدر کم کند تا به لطف خداوند روزی برسد که به صورت کامل ترک کند.

 

البته علاوه بر دستور بالا که بسیار مهم بود باید به موارد زیر نیز توجه کرد

1. جداً از تنهايي اجتناب نمائيد كه تنهايي، يك عامل مهم براي تحريك به خودارضايي است باز هم تكرار ميكنیم تنها نمانيــــــد، تنها نمانيــــــــــــــد، تنها نمانيــــــــــد و....

2. بهترین راهی که شیطان برای فریب دادن افرادی که تصمیم به ترک خودارضایی گرفته اند استفاده میکند این است که به آنها می گوید«تو تصمیم گرفته ای استمنا نکنی بنابراین اشکالی نداره که کمی با آلت خودت بازی کنی بدون آنکه منی خارج بشه» معمولا این افراد در این دام قرار می گیرند و با کمی تحریک کردن آلت خود، اختیار از دست آنها خارج می شود و بعد از چند دقیقه می بینند که دیگر نمی توانند جلوی خودشان را بگیرند!!! در این لحظات هر چه تلاش می کنند که از ادامه تحریک کردن دست بردارند دیگر نمی توانند!!! آری این افراد در این زمان به تنها چیزی که فکر می کنند این است که به اوج لذت برسند و وقتی به خود می آیند که کار از کار گذشته و استمنا را انجام داده اند!!

این کار مانند آن است که کسی بالای یک سطح شیب دار بسیار لیز قرار گرفته است به نظر شما اگر این فرد بگوید:« من خودم را در ابتدای این سطح شیب دار لیز می اندازم اما بعد از چند متر که لیز خوردم خودم را نگه می دارم تا به پایین سقوط نکنم» آیا می تواند خودش را بعد از لیز خوردن نگه دارد؟! قطعا جواب شما منفی است کسی که خودش را در این سطح شیب دار انداخت به احتمال بسیار بسیار زیاد دیگر نمی تواند جلوی خود را بگیرد و نتیجه این کارش این است که سقوط خواهد کرد!!!

بنابراین نکته بسیار مهم این است که از همان ابتدا از تحریک کردن آلت خود (حتی در حد کم) خودداری کنید و گرنه بعد از چند دقیقه می بینید کار تمام شده و استمنا صورت گرفته است!

3. افكار جنسي را كه به ذهنتان خطور ميكند بلافاصله با ذكر خدا و معاد و... از ذهن خود دور نمائيد. از حضرت صادق (ع ) نقل شده كه فرموده : براى دفع وسوسه شيطان دست بر سينه خود بكش و بگو: «بسم الله و باللهِ محمدٌ رسولُ اللهِ و لا حولَ و لا قوةَ الّا باللهِ العلىّ العظيم ، اللهمّ امْسَحْ عَنّى ما اََحْذَرُ».سپس دست خود را بر شكم مى كشى و همان ذكر را سه مرتبه تكرار مى كنى كه ان شاءالله برطرف مى شود. (بحار الانوار، ج92، ص 138)

4. هرگز بر روی شکم نخوابيد كه اين کار، يكي از تحريككنندههاي خیلی قوی است. بسیاری از جوانان عادت دارند که بر روی شکم بخوابند و این کار به صورت یک عادت برای آنها در آمده است پیشنهاد می شود حتی در مواقعی که بر شکم خوابیدن، شما را تحریک نمی کند این گونه نخوابید.

5. برخی از جوانان عادت کرده اند بیش از حد به حمام بروند و چون در حمام، زمینه ی استمنا کردن، بسیار زیاد میباشد بنابراین بهتر است در حدی که به بهداشت بدن ضرری وارد نمی شود از حمام رفتن های بی جهت خودداری شود.

6. هيچگاه در حمام كاملاً عريان نشويد. همچنین در حمام تا آنجا که می شود و ضرری به بهداشت فردی نمی زند قید شستن آلت تناسلی خود را بزنید (مخصوصا شستن با صابون یا مایع های شستشو)

اینکه در حمام، یک جوان با یک مایع کف کننده، آلت تناسلی خود را بشوید کم کم میل به اینکه کمی با آلت خود بازی کند در او تقویت می شود بعد از چند ثانیه کم کم می بیند که این میل مرتب دارد زیاد می شود تا حدی که کنترل کردن آن خیلی سخت می شود و ...!

7.در حدیث آمده است که «کوتاه کردن موها باعث ازدیاد شهوت می شود»  بنابراین سعی کنید دیر به دیر موهای اطراف آلت را کوتاه کنید (البته باید توجه کرد که در حدی که برای رعایت بهداشت جسمی ضرورت دارد این موها باید کوتاه شود ولی تا آنجا که امکان دارد بهتر است این کار دیر به دیر صورت بگیرد)

8. در حدیثی از پیامبر اکرم نقل شده است که: ای جوانان ازدواج کنید ولی اگر نمی توانید ازدواج کنید روزه بگیرید. (کتاب کافی، ج10، ص410)

اگر قادر به روزه گرفتن نیستید، سعی کنید پرخوری نکنید و یا حداقل به هنگام خواب شکم  شما بیش از حد معمول پر نباشد.

9. از خوردن غذاهایی که باعث افزایش میل جنسی می شود، پرهیز کنید ( مانند موز- شکلات – انجیر- خرما- پیاز- فلفل - تخم مرغ - گوشت قرمز، غذاهای پرچرب و ...)

10. در غير موارد ضروري از نگاه كردن به اندام جنسي خود پرهيز كنيد.

11. شبها هنگام خواب باید کاملاً حالت خواب آلودگی به  شما دست داده باشد و خسته باشید و تا احساس نیاز به خواب پیدا نکردید به رختخواب نروید (واضح است که یکی از زمانهایی که معمولا جوانهای مجرد با آلت تناسلی خود بازی می کنند در رختخواب است)

12. از نگاه كردن به مواضع جنسي و برجستگيهاي بدن ديگران (حتي از روي لباس) پرهيز نمائيد. برخی از جوانها هستند که به هیچ وجه نگاه خود را کنترل نمی کنند و مرتب در کوچه و خیابان به اندامهای جنسی جنس مخالف (هر چند از روی لباس) نگاه می کنند بدیهی است این کار شهوت انسان را برافروخته می کند و راه را برای ترک خودارضایی بسیار سخت می گرداند!

بنابراین بهتر است در مکانهایی که کنترل کردن نگاه، مشکل است یا حضور پیدا نکنیم و یا کمتر حاضر شویم.

13. از نگاه كردن به فيلمهايي كه تحريك جنسي ايجاد ميكند اجتناب كنيد. اگر کسی تصمیم به ترک کردن استمنا گرفته باشد اما مرتب فیلمهای شهوت انگیز و سکس ببیند بسیار واضح است که نمی تواند خودارضایی را ترک کند زیرا با دیدن این فیلمها آنقدر میل جنسی او زیاد می شود که دیگر برای او اراده ای برای خودداری از استمنا باقی نمی ماند

بنابراین هر کسی تصمیم به ترک خودارضایی گرفت باید قبل از آن تصمیم بگیرد از دیدن فیلمهای جنسی خودداری کند

البته بعضی از افراد هر چند تصمیم می گیرند که هم از خودارضایی و هم از دیدن فیلمهای جنسی خودداری کنند اما با این وجود در گوشی همراه یا کامپیوتر خود، این گونه فیلمها را پاک نمی کنند! به عبارتی جرأت چنین کاری را نمی کنند؟!!

به نظر شما با وجودی که تصمیم به ترک استمنا (وحتی ترک دیدن این فیلمها) گرفته اند چرا این فیلمها را پاک نمی کنند؟! جواب آن بسیار واضح است علت آن یکی از این دو مطلب است:

ــ گروه اول کسانی هستند که با خود می گویند «شاید بعدا منصرف شدم و دوباره تصمیم گرفتم استمنا کنم در آن موقع دیگر هیچ فیلمی ندارم که از آن لذت ببرم! آری در آن زمان، دیگر فیلمی ندارم که بتوانم با دیدن آنها یک استمنای لذت بخش داشته باشم!!! بنابراین حس آینده نگری به انسان می گوید این فیلمهایی که با درد سر زیاد از اینترنت دانلود کرده ام و یا با هزینه زیاد خریده ام را از باب احتیاط نگه داری کنم شاید بعدا به درد خورد!»

ــ بعضی دیگر از این افراد، جواب دیگری می دهند آنها می گویند :« هر چند من تصمیم گرفته ام استمنا نکنم و حتی فیلمهای مستهجن نگاه نکنم اما نگه داشتن این فیلمها که ضرری ندارد پس چرا بی جهت آنها را از بین ببرم؟!»

 

به هر دو گروه بالا باید گفت شما هر چند می خواهید استمنا و حتی دیدن این فیلمها را کنار بگذارید اما مطمئن باشید که دوباره به سراغ خودارضایی خواهید رفت!! زیرا بالاخره نفس انسان، او را تحریک کرده و به سراغ این فیلمها خواهد برد و خودتان بهتر می دانید اینکه دوباره انسان به سراغ تماشای این صحنه ها برود نتیجه ای جز تحریک شدید نداشته و طبیعتا در نظر این افراد برای تخلیه این تحریک، چاره ای جز استمنا باقی نمی ماند!

بنابراین پیشنهاد می شود اگر تصمیم به ترک خودارضایی گرفته اید اولا باید تصمیم بگیرید این فیلمها را تماشا نکنید و ثانیا باید آنها را از حافظه موبایل یا رایانه ی خود پاک کنید و گرنه مانند آن معتاد به مواد مخدری می شوید که تصمیم به ترک مواد گرفته اما در خانه خود مقداری هر چند ناچیز مواد مخفی کرده است! به نظر شما آیا این معتاد می تواند اعتیادش را ترک کند؟ قطعا خیر

14. اوقات فراغت خود را با مطالعه، ورزش، زيارت، عبادت و بطور كلي با كارهاي مثبت مثل گلكاري در باغچه، كمك به اهل خانواده و... پُر كنيد.

15. براي تخليه انرژي زائد بدن به طور منظم و زياد ورزش كنيد.

16. هيچگاه بدن خود را به صورت برهنه در آينه نگاه نكنيد.

17. به هنگام خواب سعي كنيد شكم شما بيش از حد معمول پُر نباشد.

18. قبل از خواب حتماً مثانه خود را تخليه نماييد.

19. از نوشيدن افراطي آب و مايعات پرهيز كنيد (بخصوص شبها قبل از خواب).

20. به بدي  این گناه و عواقب اخروی آن توجّه كنيد.

21. در مجالس مذهبي و مراسم دعاي توسل و... زياد شركت كنيد. قرآن زياد بخوانيد و در معاني آيات آن تدّبر و تفكر نمائيد.

 

 

************************************

نكات مهمّ:

الف) اگر وقت ازدواج شما رسيده است و امكانات فراهم است اقدام كنيد.

ب) به پيشرفت كار خود توجّه جدي داشته باشيد و هر تعداد از دفعات خودارضايي شما كه كم ميشود آنرا در دفتري بصورت رمزي (كه كسي متوجه نشود) يادداشت نمائيد و مرتباً به اين پيشرفتها و يادداشتها مراجعه كرده و آنها را مرور و بازخواني كنيد.

ج) هنگام تحريكات جنسي يا به ذهن آمده افكار جنسي خود را تنبيه كنيد و يكي از بهترين راههاي تنبيه بدني اين است كه:

«يك عدد كش لاستيكي نازك همانند آنچه كه دور بستههاي پول مياندازند به مچ دست خود داشته باشيد( اين كش تا زماني كه بر عادت خود غلبه ميكنيد بطور مخفي يا غيرمخفي بر مچ شما باشد) و هرگاه ميل به عادت خودارضايي پيدا كرديد آن را تا حد امكان بكشيد و رها كنيد كه دست شما دچار درد و ناراحتي بشود و آنقدر اين كار را تكرار كنيد كه نفس شما را از ارتكاب عمل برحذر دارد و رها سازد. ولي معمولاً با يكبار كشيدن و رها كردن شما منصرف خواهيد شد.»

 

 

آدرس ایمیل مدیر سایت:

این نشانی پست الکترونیک دربرابر spambot ها و هرزنامه ها محافظت می شود. برای مشاهده آن شما نیازمند فعال بودن جاواسکریپت هستید

این نشانی پست الکترونیک دربرابر spambot ها و هرزنامه ها محافظت می شود. برای مشاهده آن شما نیازمند فعال بودن جاواسکریپت هستید

 

 

 

قابل توجه کاربران گرامی

با عرض پوزش، تا اطلاع ثانوی از پاسخ دادن به سؤالات شما بزگواران معذوریم.

 

 

 
مطالب مرتبط :

» ـــ راه حل جالب شیطان برای کشاندن افراد معتقد به دین و خدا به طرف ارتباط جنسی و زنا

راه حل جالب شیطان برای کشاندن افراد معتقد به دین و خدا به طرف ارتباط جنسی و زناقبل از خواندن مقاله ی زیر به این نکته ی مهم توجه کنید که هدف از این مقاله این نیست که دخترها و پسرهایی که معتقد به...

» ــ همه چیز درباره زنا

همه چیز درباره زنافهرست مطالبی که در این مقاله آمده است عبارتند از:1- تعریف زنا2- چگونگی تحقق زنا3- زنا در قرآن4- زنا در روایات5- حرمت زنا6- انواع زنا در اسلام7- تعریف زنای محصنه 8- زنا با زن شوهر...

» ــ گناه زنا بیشتر است یا استمناء؟

پرسشگناه زنا بیشتر است یا استمناء؟ پاسخ اجمالیزنا یکی از مفاسد بزرگ اجتماعی است که باعث خسارت های جبران ناپذیر است به همین جهت اسلام آن ر ا حرام دانسته است ودر قرآن برای آن مجازات های سنگین...

» ــ آیا شیطان فرزند دارد و آنها نیز ملعون هستند؟

پرسشآیا شیطان فرزند دارد و آنها نیز ملعون هستند؟ جواب:شیطان دارای فرزندانی است که وی را کمک می کنند و تقریبا همه فرزندان وی راه او را در پیش گرفته و همانند او ملعون و مطرودند جز تعداد نادری از...

» ــ با توجه به این که زن هیچ عضوی به عنوان مخزن منی ندارد، چطور به ترشحات او منی گفته می شود؟!

پرسش:با توجه به این که زن هیچ عضوی به عنوان مخزن منی ندارد، چطور به ترشحات او منی گفته می شود؟ پاسخ:1. هم مرد و هم زن در هنگام رسیدن به اوج شهوت و ارگاسم، آبی از آنها خارج می شود.2. این آب در مرد ممکن...

» ــ آیا در مقابل یک شخص معلول ذهنی هم باید حجاب داشت؟

پرسش:با توجه به این که معلولین ذهنی درجات مختلفی دارند، و اکثر آن ها نسبت به جنس مخالف هیچ گونه تحریکی ندارند، آیا باید در مقابل آن ها حجاب داشت؟ پاسخ:همانطور که در سؤال ذکر شده است با توجه به...

» ــ آیا از طریق آزمایش DNA می توان زنا را اثبات کرد؟

پرسش:آیا از طریق آزمایش DNA می توان زنا را اثبات کرد؟ پاسخ: پاسخ مراجع عظام تقلید نسبت به این سؤال، چنین است:این گونه آزمایشها برای اثبات زنا حجت نیست. [1] به نقل از سایت اسلام...

» ــ آیا در هنگام رابطه‌ی زناشویی، کتک زدن همسر و ضربه زدن به او جهت لذت بیشتر (بارضایت زن) اشکالی دارد؟

پرسش:آیا در هنگام رابطه‌ی زناشویی، کتک زدن همسر و ضربه زدن به او جهت لذت بیشتر (بارضایت زن) اشکالی دارد؟ پاسخ:اگر ضرری برای زن نداشته و او راضی باشد اشکال ندارد، ولى این یک بیمارى است و باید سعى...

» ــ آیا پیامبر (ص) فرمود اگر زنی در جایی نشسته بود مردان نباید آنجا بنشینند مگر آنکه آن مکان کاملا سرد شود؟

پرسش:آیا پیامبر اکرم(ص) فرمود، اگر زنی در جایی نشسته بود، مردان حق ندارند آن‌جا بنشینند، مگر آن‌که آن مکان کاملا سرد شود؟ پاسخ:در برخی منابع روایی، حدیثی با این مضمون وجود دارد: «إذا جلست...

» ــ آیا دخول از مقعد(پشت) با زنی غیر از همسر، حکم زنا را دارد؟

پرسش:آیا دخول از مقعد(پشت) با زنی غیر از همسر، حکم زنا را دارد؟  پاسخ:آری همان طور که درموارد تحقق زنا بیان شده است، زنا همان طور که با دخول در فرج (جلو) محقق می شود با دخول در (مقعد) پشت نیز تحقق...

» ــ آیا داشـتن رابطه جنـسی با افراد ترنـس (دو جنسه) از لحاظ شرعی اشکال دارد؟

پرسش:آیا داشتن رابطه جنسی با افراد ترنس (دو جنسه) از لحاظ شرعی اشکال دارد؟ پاسخ:گفته می شود بیماران دو جنسی بر دو گروه اند:الف: افرادی که به لحاظ جسمی دارای آلت مردانه و زنانه (هرچند ناقص) هستند و...

» ــ آیا لمس و در آغوش گرفتن نامحرم مجازات شرعی دارد؟

پرسش:اگر مردی نامحرمی را با پوشش و حجاب در آغوش بگیرد و دست او را لمس کند چه حکمی برای هر دو، دختر و مرد اجرا می شود ؟ آیا این دختر مرتکب عملی شبیه به زنا شده ؟ آیا مجازاتی برای او مقرر شده ؟ اگر...

» ــ زن تا چه حد باید اندام خودش را در مقابل مردهای محرم فامیل بپوشاند و مرد نیز تا چه حد می تواند به اندام زنهای محرم فامیل نگاه کند؟

پرسش:زن تا چه حد باید اندام خودش را در مقابل مردهای محرم فامیل بپوشاند و مرد نیز تا چه حد می تواند به اندام زنهای محرم فامیل نگاه کند؟ پاسخ:نگاه کردن مرد به بدن زنانی که با آنان محرم است اگر بدون...

» ــ چرا حضرت علی فرمـود: «تمام زن شـر است و بدتر از همه آن‌که از بودنش چاره ای نیست» آیا این سخن، تحقیر زنان نیست؟!

پرسشچرا حضرت علی فرمود: «تمام زن شر است و بدتر از همه آن‌که از بودنش چاره ای نیست» آیا این سخن، تحقیر زن نیست؟!  پاسخ:هر چند این روایت در نهج البلاغه آمده است[1] اما ترجمه صحیح روایت به گونه ای...

» ــ چرا پیامبر ، زنان را به استخوانی کج تشبیه نمودند آیا این توهین به زنها نیست؟!

پرسش ــ چرا پیامبر ، زنان را به استخوانی کج تشبیه نمودند آیا این توهین به زنها نیست؟!     پاسخ اجمالی: امام صادق(ع) این روایت را از پیامبر اکرم(ص) نقل می‌فرماید: زن مانند استخوان کج است. اگر...

» ــ در دادگاه، زنا با چه شرایطی اثبات میشود؟(سنگسار)

سؤال:در دادگاه، زنا با چه شرایطی ثابت می شود؟ (+ سنگسار) جواب:اسلام هر چند برای زنا حکم سنگسار را قرار داده است ولی شرایط بسیار سختی برای اثبات این جرم قرار داده است که اگر کسی به این شرایط توجه...

» ــ در چه صورت توبه زنا کار پذیرفته می شود و در چه صورت حد بر او جاری می شود؟

پرسش:در چه صورت توبه زنا کار پذیرفته می شود و در چه صورت حد بر او جاری می شود؟ پاسخ:اولین و بهترین راه برای نجات   از این مهلکه عظیم راه پشیمانی و توبه در درگاه الهی است براین اساس افراد گناهکار...

» ــ حکم شوخی با زنان محرم و خواهر زن و نیز بازی بدون لذت چیست؟

پرسشحکم شوخی با زنان محرم و خواهر زن و نیز بازی بدون لذت چیست؟  پاسخ:زنانی که با هر مردی محرم هستند عبارتند از:  دختر، دختر دختر، دختر پسر، مادر، مادر بزرگ، خاله، عمه، خواهر ، دختر خواهر ، دختر...

» ــ آیا دیدن فیلم های شهوت انگیز برای یادگیری اعمال شب زفاف جایز است؟

پرسشآیا دیدن فیلم های شهوت انگیز برای یادگیری اعمال زفاف جایز است؟  پاسخ:مقام معظم رهبری در پاسخ به این سؤال که: دیدن فیلمهایى که راه صحیح نزدیکى با زن باردار را آموزش مى‏دهند، براى مردان...

» ــ آیا زن یا مرد در حالت آمیزش جنسی می تواند شخص دیگری را تصور کند تا شهوتش تحریک شود؟

پرسشآیا زن یا مرد در حالت آمیزش جنسی می تواند شخص دیگری را تصور کند(فانتزی) تا شهوتش تحریک شود، آن هم در حالتی که در کنار شوهر یا زن خود خوابیده تا آمادگی شهوانی را پدید آورد؟ پاسخ:پاسخ های زیر...

» ــ برخـی می گویـند: از نظـر عـلم پزشـکی خود ارضـایی ضرری ندارد

سؤال:برخی می گویند فلان پزشک گفته است «استمناء هیچ ضرری ندارد و از نظر پزشکی عارضه ای برای آن یافت نشده است.» جواب:اولا: بر فرض که علم پزشکی هنوز برای خود ارضایی عوارضی پیدا نکرده باشد اما این...

» ــ آیا دیدن فیلم مستندی که آمیزش حیوانات را نشان میدهد حرام است؟

سؤال:آیا دیدن فیلم مستندی که آمیزش حیوانات را نشان می دهد حرام است؟  پاسخ:تا کنون جواب های زیر از دفاتر مراجع دریافت گردید:حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مدظله العالی):با توجه به ترتب مفاسد و یا...

» ــ داستان عبرت آمیز از زنا

داستانی عبرت آمیز از زنایه بنده خدایی می گفت :همه چیز رو ردیف کرده بودم برای  معصیت بی سابقه (زنا)بابا و مامانم رو فرستادم خونه ی خاله و عمّهخونه برای معصیت  با دوست دخترم آماده ی آماده بودحساب...

» ــ در صورت حضور در صحنه زنا یا لواط، چه وظیفه ای داریم؟

پرسش:اگر در جایی وارد شدیم و عمل زنا یا لواط را شاهد بودیم، چه وظیفه ای داریم؟  پاسخ:برای پاسخ به پرسش شما توجه شما را به مطالب و نکات زیر جلب می کنیم:1. با اختیار و اراده وارد صحنه گناه شدن یکی از...

» ــ آیا امام زمان (عج) زن و فرزند دارد؟

پرسش: آیا امام زمان (عج) زن و فرزند دارد؟   پاسخ اجمالی: داشتن همسر و فرزند در مورد امام زمان گر چه محتمل است، اما در روایات نمى‏ توان به دلیل قانع کننده ‏اى در این باب برخورد کرد. شاید بتوان...

» ــ آیا فردی را که خود ارضایی می‌کند در اسلام حد می‌زنند؟

سؤال: آیا فردی را که خود ارضایی می‌کند در اسلام حد می‌زنند؟   پاسخ: اگر استمنا در نزد حاکم شرع اثبات شود، حدّ نداشته و حاکم شرع فرد استمنا کننده را تعزیر می‌کند.[1]   ************ تفاوت حد و...

» ــ آیا شیطان فرزند دارد و آنها نیز ملعون هستند؟

پرسش: آیا شیطان فرزند دارد و آنها نیز ملعون هستند؟   پاسخ: آری شیطان دارای فرزندانی است که وی را کمک می کنند و تقریبا همه فرزندان وی راه او را در پیش گرفته و همانند او ملعون و مطرودند جز تعداد...

» ــ حکم شرعی ارتباط تلفنی یا چت با زن شوهر دار چیست؟

پرسش:حکم شرعی ارتباط تلفنی و چت با زن شوهر دار چیست؟ جواب:از نظر شرع مقدس اسلام، هر گونه ارتباط بین زن و مرد نا محرم ، اعم از ارتباط مستقیم و غیر مستقیم، اگر با قصد لذت (جنسی) باشد یا خوف فتنه و...

» ــ چرا به هنگام خواندن نماز، زنان نمی توانند جلوتر از مردان بایستند؟!

سؤال: چرا به هنگام خواندن نماز مردان جلوتر از زنان می ایستند؟   جواب: با نگاهی به آداب نماز، شاید بتوان گفت که، بیشتر این آداب، برای محافظت از حضور قلب در نماز می باشد؛ مثلا فرموده اند: در حال...

» ــ آیا نزدیکی کردن از (مقعد) پشت برای زن و شوهر اشکالی دارد؟

پرسش:آیا نزدیکی کردن از (مقعد) پشت برای زن و شوهر اشکالی دارد؟ پاسخ :1) برخی از مراجع [1] قائل به کراهت شدیده می باشند. [2]2) برخی می گویند [3] : به احتیاط واجب جایز نیست.3) برخی قائلند [4] که: اگر زن راضی...

» ــ آیا مرد می تواند از همه نقاط مختلف زن در صورت تمایل حتی به زور استفاده جنسی کند؟

پرسشدر قرآن کریم در سوره مبارکه نساء، زن را تکلیف به تمکین نموده است. در تفسیر المیزان که توسط مرحوم علامه طباطبایی نوشته شده در توضیح این آیه آمده زن موظف به تمکین مطلقه است.1. تمکین مطلقه چست؟2....

» ــ آیا مردی که با زن شوهرداری زنا کرده می تواند بعدا با او ازدواج کند؟

پرسشاگر کسی با زن شوهرداری زنا کند و بعداز مدتی شوهر و زن از هم طلاق بگیرند، آیا آن کسی که با زن زنا کرده می تواند بعد از مدت عده با او ازدواج کند؟ پاسخ:از نظر اکثر فقهاء اگر کسی با زن شوهرداری...

» ــ حکم دست دادن با زنان غیر مسلمان چیست؟

پرسش:حکم دست دادن با زنان غیر مسلمان چیست؟ در بعضی مواقع دست ندادن با یک خانم در فرهنگ آن کشور بی احترامی محسوب می شود علاوه بر این که برداشت های خاصی از فرهنگ مسلمانان می شود. پاسخ:مراجع تقلید...

» ــ کیفر اخروی دست دادن، تماس با نامحرم و نداشتن حجاب چیست؟

پرسش: چه عقاب و کیفری برای این موارد وجود دارد؟1. دست دادن با نامحرمان، 2. تماس فیزیکی با نامحرمان، 3. نداشتن حجاب پاسخ:الف. دست دادن با نامحرم:پیامبر اکرم (ص) در این باره فرمودند:1. «کسى که با زن...

» ــ حجاب زنان باعث زیاد شدن فساد در میان مردها میشود زیرا انسان از هر چه منع شود حریص تر میشود!

سؤال: حجاب زنان نه تنها باعث کم شدن گناه نمی شود، بلکه باعث زیاد شدن فساد در میان مردها می شود، زیرا معروف است که: انسان نسبت به چیزی که از آن منع شده، حریص است(1) به علاوه سركوب كردن غرایز، موجب...

» ــ از نظر اسلام، ازداوج یک دختر باکره در صورتی صحیح است که پدرش به او اجازه بدهد. آيا اسلام با اين حكم، دختران و زن­ها را تحقير نكرده است؟!

سؤال: از نظر اسلام، ازداوج یک دختر باکره در صورتی صحیح است که پدرش به او اجازه بدهد. آيا اسلام با اين حكم، دختران و زن­ها را تحقير نكرده است؟   جواب: شهید مطهری (ره) دربارة جواب شبهة مطرح شده...

» ــ حکم شرعی مساحقه (همجنس بازی) بین دو دختر چیست؟

پرسش:حکم شرعی مساحقه (همجنس بازی) بین دو دختر چیست؟ پاسخ:1. مساحقه، عمل شیطانى و به معنای ساییدن و مالاندن دو زن فرج خود را به یک دیگر است، و این کار حرام است‏.[1] 2. هر گاه چهار شاهد عادل شهادت به...

» ــ آیا خارج شدن منی بر اثر فکر کردن و بدون به کار بردن دست، گناه دارد؟

پرسشآیا خارج شدن منی بر اثر فکر کردن و بدون به کار بردن دست، گناه دارد؟ پاسخ :باید دانست «استمناء» یعنی اینکه انسان با خودش کاری کند که از او منی بیرون بیاید، و این کار، از نظر اسلام حرام است و...

» ــ حکم بچه ای که از زنا با زن شوهردار متولد شده چیست؟

پرسش:من با زن شوهردار مرتکب زنا شدم و از این عمل بچه ای متولد شد. این زن نسبت به من اظهار دوستی می کند. او در حالی که دارای سه فرزند است می خواهد همسرش را ترک کند و با من ارتباط داشته باشد. وی می...

» ــ حکم دست دادن با مادرخانم و خواهر خانم خود در موقع سلام، چیست؟

پرسش:حکم دست دادن با مادرخانم و خواهر خانم خود در موقع سلام، چیست؟ پاسخ:لمس کردن بدن زن نا محرم و دست دادن با او حرام است و چون خواهر خانم انسان با انسان نامحرم است دست دادن با او جایز نیست. اما...

نظرات 

 
#435 میران ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۲۴
سلام.خسته نباشید
خواستم بپرسم که در خواب آب منی روی لباسم ریخته میشود با شستن میتوانم بپوشم ونماز بخونم
.
.
.
پاسخ:
کاربر گرامی
سلام
با عرض پوزش تا اطلاع ثانوی، از پاسخ دادن به سؤالات کابران معذوریم
موفق باشید
 
 
#434 مسعود ۰۴ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۲۷
سلام من از 13 سالگی بخاطر فیلم های مبتذلی که عموم در خونه نگه داری می کرد دچار این عادت شدم الان 30 ساله هستم و میخوام ازدواج کنم ولی میترسم این استمنای 17 ساله باعث بشه نتونم همسر آیندم رو ارضا کنم همین بهم اضطراب میده و به تبع اون اضطراب استمنا میاد
من 2 یا 3 سال ماهی یکبار و اون هم موقعی که اضطراب شکست در زندگی مشترک آیندم میاد سراغم استمنا میکنم
اولش کلی تو سر خود میزنم و گریه میکنم و بعدش از ازدواج کردن بخاطر شکست در روابط جنسی با زن آیندم نا امید و افسرده میشم تا حالا چند بار خواستم خودکشی کنم
تو رو خدا کمک کنید کسی میتونه بگور چطور میشه فهمید که شخصی بخاطر استمناهای سابقش دچار ناتوانی جنسی شده یا نه?
.
.
.
پاسخ:
با سلام
هر چند یکی از عوارضی که برای استمنا مطرح می کنند مشکل ارضا شدن در هنگام ازدواج است اما این مشکل عمومی و قطعی نیست
لذا به شما پیشنهاد می کنیم با توکل بر خدای مهربان تصمیم به ترک این کار بگیرید و از خداوند کمک بخواهید که ان شا الله با ترک کردن این کار، دچار عارضه ای نشوید
موفق باشید
 
 
#433 x ۲۱ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۲۱:۲۰
هر وقت فیلم زشت نگاه میکنم.مایعی از التم بیرون میاید ایا حکم منی دارم؟
.
.
.
پاسخ:
با سلام
اگر شما آقا هستید (نه خانم) در صورتی که خروج این مایع، همراه با جهش باشد منی است معمولا همراه با خروج این منی بدن نیز سست می شود اما اگر با دیدن این گونه فیلمها لذت جنسی می برید اما خروج این مایع همراه با جهش نیست منی نیست بلکه مذی است و نیاز به غسل ندارد
در هر صورت دیدن این گونه فیلمها حرام و گناه است
موفق باشید
 
 
#432 یه نفر........ ۰۴ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۰۲:۱۴
واقعا انسان یعنی این//؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟به امید روزی ک همه پاک شیم دعا کنید انشاالاه........................
 
 
#431 اشکان ۲۷ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۰۰
با سلام.
استمنا کردن باعث میشه بچه دار نشی لطفا جواب بدبد
.
.
.
پاسخ:
با سلام
لطف کنید برای اطلاع از پاسخ سؤالتان به یک سایت پزشکی مراجعه فرمایید
با تشکر
 
 
#430 یه فرد گناهکار ۲۴ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۰۶
خیلی عذاب وجدان دارم همش دارم پیش خودم میگم ای کاش میشد زمان و به عقب برگردوند
 
 
#429 یه فرد گناهکار ۲۴ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۰۳
سلام ،ازوقتی که استمنا کردم دیگه معتادش شدم هربارتصمیم به ترک آن دارم ولی نمیشه :sad: فکر می کنم خدا دیگه من رو دوست نداره خلاصه خیلی ناراحتم همش دارم پیش خودم فکر می کنم ای کاش میشد زمان و به عقب برگردوند
 
 
#428 .... ۰۷ دی ۱۳۹۳ ساعت ۲۲:۴۵
سلام من يک سال قبل از رسيدن به سن تکليف بى انکه بدانم که اين چى هست و.... شروع کردم و الان خيلى وقت هست که ديگر اين گناه رو انجام نمى دهم .مى خواستم بدونم ايا مى شود ان را از لحاظ جسمى و روحى جبران کرد :sad:
.
.
.
پاسخ:
با سلام
آری به گفته ی برخی از پزشکان اگر ترک کرده اید امیدوار باشید که به تدریج مشکلات و عوارض آن برطرف شود
موفق باشید
 
 
#427 mohammad ۲۴ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۵۵
salam har ki een safah ra tartib dada an khuda wan ajar shan ra zaya nakhounat
 
 
#426 navid ۲۹ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۲۱:۱۷
دوستای خوبم از شما برای راهنماییتون ممنونم. من حدود دو هفته است که استمنا را ترک کردم.
 
 
#425 حسین ۲۴ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۴۴
سلام ایا همجنس بازی با جلق زدن یکی است یا نه؟
.
.
.
پاسخ:
با سلام
خیر این دو با هم فرق دارد به ارتباط جنسی بین دو نفر مرد و یا دو نفر زن همجنس بازی گفته می شود در حالیکه جلق زدن که همان استمنا است این است که شخص با خود کاری کند که از او منی خارج شود
موفق باشید
 
 
#424 محمد عطار ۲۴ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۳۹
راه درمان توجه راه درمان
استاد طب سنتی(آیت الله ضیایی) میگوید:
کسی که میخواهد آتش شهوتش خاموش شود، بعد از ادرار کردن و طهارت يك مشت سركه طبيعي سيب يا انگور عسگري به اسباب و اثاثيه اش يعني از زير ناف به پايين بكشد
و سپس صبر كند در مجاورت هوا خشك شود بعد بشورد.
اگر این کار را بکند شهوتش قطع مي شود و از بين ميرود.ديگر مبتلا به خود ارضايي جنسي يا ديگر آزاري جنسي نمي شود .
 
 
#423 محمد ۱۶ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۰۸
من بعضی روزااستمنا میکنم نماز میخونم از خدا میخوام که کمکم کنه الان دوساله مبتلا شدم هرکاری کردم نشده کامل ترکش کنم بنظر من اسلام با سرکوب جنسی موافقه اخه وقتی شرایظ ازدواج نیس دوس دختر هم نداشته باشی تکلیف این نیروی سرکش چیه؟چجوری باید ارضا بشی؟ واقعا نمیدونم باید چیکار کرد؟اصلا ترک کردنش ممکن هست یا ن؟شاید ی مدتی ظرفش نری ولی بعد ی مدت که بدن نیاز داشته باشه باشید خایش کنی؟لظفا راهنمایی کنید :sigh:
.
.
.
پاسخ:
با سلام
ان شاء الله حداکثر تا پایان امروز (یکشنبه) یا فردا جواب سؤال شما داده خواهد شد
موفق باشید
 
 
#422 arshia ۱۱ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۰۲:۴۸
:cry: :cry: :cry: من واقعا دارم رنج می برم یک استاد استمنا حرفه ایم نمیدونم چه کار کنم اخر سخت است چون من مبتلا به فتیشیسم هستم و این مسیله م0کار ترک منو چند برابر سخت کرده :cry: :cry: :cry: حس میکنم تازه هر کی منو میبینه به مشکلم پی میبره از همه هم اینش بده دارم به صورت بسیار ضایع لو میرم دعا کنید
ممنون
 
 
#421 به ظاهر مرد ۰۶ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۵۳
اره .....من مثلا مردم
خاک توسرم!!!!!!!! البته نمیشه کاری کرد(عجیب نیست )
من ضایع تر ازهمه تونم از زمانی که یادم میاد این کارو انجام میدم (وای وای واسه خودم متاسفم ...چون بیشترین روزی هایی که تو ترک بودم 1ماه بوده دقیقا یادم میاد )
اوضاع مالی خوبی هم ندارم شاید موقعیت ازدواج جور نشه برام.....ولی اینم بگم منتظر مرگم چون دوست دارم عادی باشم ولی من 3روز که نمیزنم پر از شهوت میشم و باید خالی بشم انگار 20کیلو سنگین تر میشم . :cry:
هر وقت هم که میزنم تا 1روز بسیار بد شانسم میشم اینو الکی نمیگم کلی تجربه کردم :oops:
اگه همین حالا بگن موقع مرگته و مستقیم میری جهنم ...///میگم یا علی "تا بریم"////
هی تویی که اینارو نوشتی...{فکر میکنی شوخیه}
 
 
#420 جوادمحمدی ۲۸ شهریور ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۵۹
:roll: ممنون به خدا خیلی ثواب داره که یک نفر را از بی راهی نجات بدین من دست تون می بوسم
 
 
#419 ایرج شیرین سخن ۱۴ شهریور ۱۳۹۳ ساعت ۰۰:۱۹
بسم الله الرحمن الرحیم
با عرض سلام به همهء هموطنان خوب مجردم که از این سایت بازدید می کنند،خطاب به هموطنی که خود را امید معرفی نموده عرض می کنم:امید عزیز!نگران نباش!تماشای فیلمهای شهوت انگیز -به خودی خود -برای کسی ضرر ندارد،بلکه حتی توسط برخی از اطبا، به بعضی افراد، تجویز هم می شود.آنچه مضر است این است که مجرد عزیزی مثل شما -پس از تماشای فیلم شهوانی -
استمناء کند،یا آنکه متاءهلین محترم اینگونه فیلمها را ببینند و پس از آن در جماع کردن با همسر خویش افراط نمایند.هردوی این موارد می توانند موجب ضعف بنیه و اعصاب گردند.البته استمناء علاوه بر ایجاد ضعف بنیه در انسان ،یک گناه صغیره هم به حساب می آید.
این بود پاسخ پرسش((امید))که دیدم چند بار از مدیر محترم این سایت درخواست پاسخ کرده بود.پیروز و کامیاب باشید.خدانگهدار.

((امید)) عافیت آنگه بود موافق عقل *** که نبض را به طبیعت شناس بنمایی
بپرس هر چه ندانی که ذل پرسیدن *** دلیل راه تو باشد به عز دانایی
.
.
.
مدیر سایت:
کاربران عزیز توجه فرمایند که درج نظر آقای ایرج شیرین سخن، به معنای تایید همه سخنان این بزرگوار نیست.
موفق باشید
 
 
#418 احمد ضیا ۱۳ شهریور ۱۳۹۳ ساعت ۲۳:۵۶
سلام: دوستان خود رضایی یا جلق زدن یک کار بسیار زشت است هرکسی که این کار رو انجام میدهد از جمله زیان کاران به حساب میرود و دنیا و آخرتش هم برباد میشود.
 
 
#417 Omid ۱۰ شهریور ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۱۵
جانه مادرتون جوابه این یه سوال دو بدید بعد دیگه پاسخ ندید......این تن بمیره بگید دیگه
 
 
#416 Omid ۰۹ شهریور ۱۳۹۳ ساعت ۲۲:۲۳
فقط دیدن فیلم سکی بدونه استمنا ضرر داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟ممنون میشم ج بدید
.
.
.
پاسخ مدیر سایت:
سلام
با عرض پوزش تا اطلاع ثانوی از پاسخ دادن به سؤالات کاربران گرامی معذوریم.
موفق باشید
 
 
#415 Omid ۰۹ شهریور ۱۳۹۳ ساعت ۲۲:۱۵
با سلام یه سوال..
دیدن فیلم سکسی بدون اینکه خود ارضایی کنی عوارض داره؟ اگه داره چیه؟ممنون میشم پاسخ بدید.... ;-)
.
.
.
پاسخ مدیر سایت:
سلام
با عرض پوزش تا اطلاع ثانوی از پاسخ دادن به سؤالات کاربران گرامی معذوریم.
موفق باشید
 
 
#414 Omid ۰۸ شهریور ۱۳۹۳ ساعت ۰۰:۳۷
میخواستم ببینم فقط فیلم های سکسی دیدن (بدون خود ارضایی ) چه عوارض داره؟ لطفا پاسخ بدید ممنون میشم
.
.
.
پاسخ مدیر سایت:
سلام
با عرض پوزش تا اطلاع ثانوی از پاسخ دادن به سؤالات کاربران گرامی معذوریم.
موفق باشید
 
 
#413 بدبخت ۰۳ شهریور ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۰۵
کف دستی نابودمون کرد
وقتی فهمیدیم که دیگرکارازکارگذش ت
اینهم عاقبت یک جوان
 
 
#412 ترکر ۰۱ شهریور ۱۳۹۳ ساعت ۲۲:۴۱
تقصیر ما چیه.راه ازدواج موقتو بستن و راه زنا رو باز گذاشتن.
جطوری می شه استمنا نکرد ؟
 
 
#411 tobe ۰۱ شهریور ۱۳۹۳ ساعت ۲۰:۳۰
سلام من دختر 21 ساله هستم از پیش دانشگاهی استمنا میکنم اولا نمیدونستم که این عمل من گناهه بعدا که فهمیدم آثار روانیش منو اذیت میکنه فکر میکنم خدا منو نمیبخشه من زیاد تمایلی به خودارضایی ندارم و الان انجام نمیدمش اما ذهنم شدیدا از نظر جنسی فعاله و مرتب به سکس فکر میکنم شرایط ازدواج ندارم ی مدت سکس چت داشتم که اونم فعلا ترک کردم همیشه به خدا میگم اگه جوابمو بدی ترک میکنم خدا بهم کمک میکنه اما بازم مرتکب میشم و همین زیاد اذیتم میکنه من میخوام یه زندگی سالم داشته باشم پر از نشاط نه اینکه بشینم ی گوشه و هی بخوام برم تو فکر سکس و این چیزا دوس ندارم محتاج پسرا باشم بیشتر میخوام سالم باشم و حتی فکر جنسی نکنم اما یه کاری هست که شدیدا اذیتم میکنه اینکه وقتی حموم میرم با فشار زیاد آب خودم رو تحریک میکنم و بعد یهو ب /ارامش میرسم این منو ازار میده نمیدونم نمیدونم خود ارضایی هست یا نه کمکم کنید
.
.
.
پاسخ مدیر سایت:
سلام
با عرض پوزش تا اطلاع ثانوی از پاسخ دادن به سؤالات کاربران گرامی معذوریم.
موفق باشید
 
 
#410 یک گناه کار ۲۷ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۵۸
ممنونم که منو از این کار بی فایده بازداشتید و دیدم را به جامعه عوض کردید بچه ها متشکریم
 
 
#409 ی بیچاره بودممممم ۲۶ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۴۶
سلام به همه بچه های سایت و ممنون از سایت خوبتون.من از دوم راهنمایی تا تقریبا 2 ماه پیش این عمل ننگین رو انجام میدادم اما حالا به لطف خدا و پیغمبرش تقریبا 2 ماهه که ترک کردم.راهی که من ازش استفاده کردم ماه رمضون بود.من روزه میگرفتم و میدونیم که استمناء روزه رو باطل میکنه و من از قصد حموم رفتنامو توی روز میرفتم تا نتونم کاری کنم و باور کن انگار تو ماه رمضون انگار غریزمو از دست داده بودم!!!!!!خدا کنه همه از این بدبختی جدایی پیدا کنید
 
 
#408 رضا ۲۵ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۵:۱۳
سلام از دوم راهنمایی تا دوم دبیرستانم مرتکب این عمل زشت میشدم ولی الان که فکر میکنم میبینم به خودم ظلم میکردم هر چندم تو این چند ساله خیلی سعی کردم ترکش کنم ولی نشد .ولی به اونای که مثل خودم تصمیم دارن ترک کنن بگم زیاد ذهنشونو درگیر فیلمای مستهجن نکن .من از همین امروز 93.5.26 ساعت 6.00 به همه برو بچه های این سایت قول میدم ترکش کنم .در ضمن توصیه میکنم کلیپ جوان گناهکار استاد مهدی دانشمندو دانلودش کنین ازون جوونه که کمتر نیستیم .راستی تا یاد نرفته بگم /ممنونم از سات خوبتون /موفق باشید . :roll: :lol:
 
 
#407 پشیمان ۲۰ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۳۷
من درحال ترکم وامید وارم که خدا همه رو کمک کنه ایشا الله
 

افزودن نظر

کد امنیتی
تصویر جدید

پیام نور: امام على(سلام الله علیه): صدقه و وقف دو ذخيره‏اند، آنها را براى روز خودشان (قيامت) وانهيد.(دعائم الإسلام، ج2، ص340)