ــ عوارض استمنا در مردان و استشها در زنان چیست؟(1) چاپ
جمعه ۳۰ تیر ۱۳۹۱ ساعت ۰۷:۱۴

سؤال:

عوارض استمنا در مردان و استشها در زنان چیست؟

 

جواب:

 

قبل از خواندن پاسخ به نکته زیر توجه کنید.

برخی از پسرها فکر می کنند که استمناء کرده اند اما در واقع استمنا نکرده اند

استمنا این است که مرد یا پسر با خود عملی انجام دهد که باعث خروج منی بشود.

اما برخی فکر می کنند همین که کمی مثلا با دست، آلت خودشان را تحریک کنند استمنا است این تصور غلط است و حتی فکر می کنند مایعی که احتمالا در این زمان از آنها خارج می شود منی است. باید دانست به هر نوع تحریک و لذت جنسی، استمنا  نمی گویند همان طور که به هر نوع مایعی که در هنگام لذت جنسی خارج می شود منی گفته نمی شود در استمنا حتما باید مایعی که از مرد یا پسر خارج می شود با جهش باشد

بنابراین اگر مرد یا پسری با کمی تحریک کردن خود مایعی بدون جهش از او خارج شود استمنا نکرده است به این مایع، مَذی گفته می شود و پاک است این مایع معمولا شفاف است (مانند سفیده تخم مرغ خام)

البته باید دانست در هر صورت اینکه یک مرد یا پسر، خودش را تحریک کند(چه استمنا باشد چه نباشد) کار حرامی انجام داده و گناه است.

برخی از زنها و دخترها فکر می کنند که استشهاء کرده اند در حالیکه استشها نکرده اند

در زنان و دختران زمانی می گویند استشها صورت گرفته که با خود، کاری کند که به اوج لذت جنسی برسد در این زمان مایعی که از او خارج می شود منی نامیده می شود منی در زنان و دختران بر خلاف مردان و پسران ، همراه با جهش نیست

بنابر این اگر دختر یا زنی، خود را تحریک کند وحتی مایعی از او خارج شود اما به اوج لذت جنسی نرسد نه استشها صورت گرفته است و نه مایعی که از او خارج شده نجس و منی می باشد

البته باید دانست در هر صورت اینکه یک زن یا دختر، خودش را تحریک کند(چه استشها باشد چه نباشد) کار حرامی انجام داده و گناه است.

 

برای اطلاع بیشتر و دقیقتر در مورد ترشحات جنسی به اینجا مراجعه کنید

 

********************************

جواب:

نظر برخی محققان غربی درباره عوارض خودارضایی:

1- «سیلوانوس استال» معتقد است:

«این کار زشت، آشفتگی و شوریدگی حال را سبب می شود و اگر تکرار شود نتایج محنت انگیزی را در پی خواهد داشت. استمنا هوش را ناتوان، خوی را پست و نیروهای بدن را نابود می سازد و آن را باید نه تنها گناه به خدا، بلکه بی حرمتی بدانچه در عالم بشریت پاک و نیک است به شمار آورد. این کار زشت اگر به درازا انجامد برای شخص، نه تنها بدبختی می آورد بلکه همه ی راههای به دست آوردن خوشبختی را تباه و ویران می سازد)

منبع: کتاب «آنچه که یک جوان باید بداند»، نویسنده: سیلوانوس استال، ص 26، ترجمه: دکتر نصرت الله کاسمی، چاپ هشتم، شرکت سهامی کتابهای جیبی با همکاری مؤسسه انتشارات فرانکلین، 1354

 

2- «کانت» در خصوص این کار می نویسد:

«هیچ چیز به اندازه ی خود ارضایی، ذهن و جسم را ضعیف نمی کندو این نوع شهوترانی با طبیعت آدمی به کلی مغایر است اما نباید هم این موضوع از کودک (، نوجوان و جوان) پنهان بماند، باید آن را با همه ی زشتی اش پیش روی وی قرار داد و گفت بدین طریق از تولید مثل می افتد، باید به وی گوشزد کرد که این عادت زشت، بیش از هر چیز دیگری قدرت جسمی اش ر انابود می کند، با این کار دچار پیری زودرس می شود، هوشش زیان فراوان می بیند ...»

منبع: کتاب «تعلیم و تربیت» نوشته ی کانت، ترجمه دکتر غلامحسین شکوهی، ص 157، چاپ چهارم، مؤسسه انتشارات و چاپ دانشگاه تهران، 1374

 

3- دکتر «هوچین سون» می نویسد:

«نخستین نتیجه ی عادت به این کار شنیع این است که قوت و شفافیت چشم ها زایل می گردد صورت، رنگ اصلی خود را از دست می دهد و پژمرده می شود در نگاههای مبتلایان به این کار، هوش و ذکاوت اولی دیده نشده، حالت گرفتگی در سیمای آنها ظاهر می گردد چشم های آنها با حلقه های کبود رنگی احاطه می شود بعد از آن سستی و تنبلی در اعضای مختلف مشاهده می شود. نقصان حافظه، خرابی اشتها، مشکل شدن هضم، تنگی نفس، تغییر اخلاق و مزاج به طور غیر قابل توضیح، حسادت، غم و کدورت، مالیخولیا، فکر گوشه گیری و تنهایی از نتایج شوم ابتلای به این انحراف جنسی است.»

منبع: کتاب مشکلات جنسی جوانان، نوشته ی ناصر مکارم شیرازی، ص 140، چاپ سی و پنجم، انتشارات نسل جوان، 1380

 

4- «آلفرد کینزی» یکی دیگر از محققان که سالیان دراز به تحقیق درباره مسائل جنسی پرداخته می نویسد:

«مشکل است که تصور کرد چیزی بهتر از این عمل، بتواند به طور مداوم به شخصیت فرد، لطمه بزند.»

وی در مورد زنان مبتلا معتقد است:

«هیچ نوع فعالیت جنسی دیگر مثل این عمل، ناراحتی و نگرانی خاطر زنان را فراهم نمی سازد.»

منبع: کتاب دنیای نوجوان، دکتر محمد رضا شرفی، ص 231، مؤسسه فرهنگی منادی تربیت، چاپ یازدهم، 1386

 

5- «موریس دبس» درباره آثار خودارضایی می گوید:

«علائم عادی خودارضایی را همه می شناسند و آن عبارت است از: پریدگی رنگ، و به خصوص حلقه ی سیاه رنگی که به دور چشم پیدا می شود، فرد همواره خسته و خواب آلود به نظر می رسد، توجه او به سختی به چیزی جلب می شود، غالب اوقات یک شرم و حیای اغراق آمیز و کاذب در وی پیدا می گردد، گوشه گیری را انتخاب می کند و خواب وی آشفته و ناراحت است ...

این کار، جوان را بسیار خسته می کند و در طبایع حساس، تولید وسواس و تردید عجیبی می نماید، به طوری که همواره خجل و شرمسار است و خود را مجرم می پندارد، در هنگام مطالعه در امراض ذهنی و فکری، غالبا به این عادت زشت برخورد می نماییم.»

منبع: کتاب بلوغ (از مجموعه ی چه می دانم؟)، موریس دبس، ص63، ترجمه: حسن صفاری، انتشارات علمی

 


برای اطلاع بیشتر درباره عوارض خودارضایی از نظر علمی، می توانید به مقاله ای که در سایت «پارسی طب» آمده است مراجعه نمایید برای مشاهده این مقاله اینجا را کلیک کنید. در اواسط این مقاله به صورت مفصّل در مورد عوارض خودارضایی از نظر علمی مطالبی بیان شده است البته همه ی مطالب این مقاله مورد تایید نمی باشد.

 

*************************************

 

آیا از نظر علم پزشکی خودارضایی ضرر دارد؟

برخی از دوستان عزیز می گویند فلان پزشک گفته است «استمناء هیچ ضرری ندارد و از نظر پزشکی عارضه ای برای آن یافت نشده است.»

در جواب این عزیزان باید گفت:

اولا: بر فرض (تاکید می شود بر فرض) که علم پزشکی هنوز برای خود ارضایی عوارضی پیدا نکرده باشد اما این دلیل بر این نیست که هیچ عارضه ای ندارد! به عبارت دیگر طبق ادعای این افراد، علم جدید نمی گوید «خودارضایی، عارضه ای ندارد» بلکه می گوید «هنوز عارضه ای برای آن یافت نشده است» بسیاری از احکام اسلام هست که تا مدتها علم پزشکی در مورد آن شک داشته است اما با گذر زمان، به حقانیت آن پی برده است. جالب است که بدانید خود دانشمندان علم پزشکی هیچگاه ادعا نمی کنند که آنچه می گویند کامل است بلکه می گویند آنچه تا کنون به آن دست یافته ایم را می گوییم فلذا ممکن است در تحقیقات بعدی به نتیجه ای بر خلاف نتیجه ی فعلی برسیم!

ثانیا: جزء قطعیات علم پزشکی است که اگر کسی به صورت افراطی خود ارضایی کند حتما دچار عوارض جبران ناپذیری می شود

متاسفانه بسیاری از افراد در ابتدا با خود می گویند: «درست است که اگر کسی خیلی زیاد دچار خود ارضایی شود برایش عوارض دارد اما من این کار را زیاد انجام نخواهم داد بلکه فقط بعضی اوقات آنهم برای تخلیه فشار جنسی انجام می دهم پس استمنا برای من ضرری ایجاد نمی کند و جای نگرانی نیست!»

اما باید به این دوستان گفت که بر فرض، اگر کم انجام دادن استمنا ضرر نداشته باشد آیا کسی می تواند تضمین کند  بعد از مدتی دچار افراط در خود ارضایی نشود؟!

آیا فکر نمی کنید که شما هم کم کم و به صورت ناخواسته معتاد به این کار شده و بعد از گذشت چند سال ناگهان ببینید که شما هم جزء افرادی شده اید که به صورت افراطی استمنا می کنید؟!!

اگر از کسانی که دچار زیاده روی در استمنا شده اند بپرسید که «آیا شما در ابتدا می خواستید به این وضع دچار بشوید؟» قطعا جواب آنها این خواهد بود که «نه! ما در ابتدا تصمیم قطعی داشتیم که فقط بعضی اوقات آنهم به صورت تفریحی این کار را انجام دهیم اما بعد از چند سال ناگهان دیدیم کار از کار گذشته است!! و هر روز حداقل یک یا دو بار استمنا می کنیم!»

به عنوان مثال می توان اعتیاد به استمنا را به اعتیاد به مواد مخدر تشبیه کرد اگر شما از یکی از افرادی که شدیدا دچار اعتیاد به مواد شده بپرسید او هم قطعا خواهد گفت در ابتدا فقط می خواسته به صورت تفریحی از مواد استفاده کند ولی کم کم و بدون اینکه خودش بفهمد میزان موادش زیاد شده و بالاخره بعد از چند سال دچار این مشکل شده است.

آری در ابتدای کار شما می گویید هر ماه فقط یک بار استمنا می کنید بعد از چند وقت، می بینید که هر ماه دو بار استمنا می کنید!!! بعد از گذشت چند وقت دیگرمی بینید هفته ای سه بار استمنا می کنید و ...  در آخر متوجه می شوید که شما اعتیاد شدید و زیاد به استمنا پیدا کرده اید!!!

در یک کلام، استمنا حتی به صورت کم، مانند لبه پرتگاهی است که خیلی از افراد نتوانسته اند خود را نگه دارند و بعد از مدتی به درون آن سقوط کرده و به صورت یک اعتیاد روزانه برای آنها در آمده است!! بهترین راه حل آن است که لبه این پرتگاه نایستیم و استمنا را حتی به صورت کم انجام ندهیم!!

 


*************************************

چرا خود ارضایی در اسلام حرام است؟

آنچه مسلّم است این است که از نظر اسلام، استمنا حرام می باشد اما هیچکس نمی تواند به صورت قطعی بگوید علت حرام بودن آن چیست

باید دانست که کّلا  کارهایی که در اسلام حرام دانسته شده است ممکن است به دلایل زیر باشد:

- ممکن است به خاطر ضررهایی جسمی باشد که به شخص وارد می کند.

- ممکن است به خاطر ضررهای روحی باشد که به شخص وارد می کند.

- ممکن است به خاطر ضررهای اجتماعی باشد

- ممکن است هم بخاطر ضررهای جسمی و هم روحی و هم اجتماعی باشد

 

بنابراین هیچ کس نمی تواند به صورت قطعی بگوید علت اینکه اسلام، استمنا را حرام دانسته حتما بخاطر عوارض جسمانی است که دارد.

زیرا شاید (تاکید می شود شاید) اصلا در واقع استمنا ضرر جسمی نداشته باشد بلکه بخاطر ضررهای روحی آن باشد. آری با توجه به ضررهای جسمی که بسیاری از پزشکان برای استمنا ذکر کرده اند احتمال دارد علت حرمت شرعی آن، همین ضررها باشد بنابراین اگر  بر فرض، زمانی فرا رسد که همه پزشکان دنیا اعلام کنند خودارضایی هیچ ضرر جسمی ندارد هیچ خدشه ای به حرمت شرعی خودارضایی وارد نمی شود زیرا شاید به خاطر ضررهای روحی آن باشد.

خلاصه: هر چند در این مقاله از قول پزشکان ضررهای جسمی برای خودارضایی ذکر شد اما بدین معنا نیست که این مطالبی که گفته اند حتما درست باشد و  قطعا قطعا علت حرمت شرعی آن، این ضررها باشد.آنچه مسلّم است این است که استمنا از نظر شرعی حرام و گناه به شمار می آید اما در مورد علت آن، هیچکس (غیر از معصوم) نمی تواند به صورت قطعی اظهار نظر کند و همه ی این علتهایی که بیان می شود در حد احتمال است.

 

*************************************

د) راه درمان خود ارضایی

نکته بسیار مهم

مطلبی که بسیاری از مبتلایان به خود ارضایی مطرح می کنند این است که: «ما بارها تصمیم گرفته ایم که  این کار را به صورت کــامل ترک کنیم ولی هر بار که این تصمیم را می گیریم مدت کوتاهی نمی گذرد که دوباره به سراغ خودارضایی می رویم و روز از نو روزی از نو!!! ما چکار کنیم که در ترک کردن موفق بشویم؟»

باید در جواب این عزیزان گفت علت اصلی این مشکل آن است که این افراد می خواهند کاری را که مدتها به آن عادت داشته اند را یکباره ترک کنند به همین دلیل هم شکست می خورند!  یک معتاد به مواد مخدر را در نظر بگیرید که یکباره می خواهد اعتیادش را ترک کند قطعا چنین شخصی نمی تواند چنین کاری را بکند! و بعد از چند هفته دوباره به مواد مخدر باز می گردد و شاید حتی بدتر از قبل هم بشود!

اما اگر همین معتاد، میزان استفاده از مواد را آرام آرام کم کند بالاخره بعد از مدتی آن  را ترک می کند و به لطف خدا موفق می شود

بنابراین نکته بسیار مهم این است که کسانی که تمایل به ترک خودارضایی دارند نباید تصمیم بگیرند که یکباره به صورت کامل این عمل را ترک کنند بلکه باید به صورت تدریجی این کار صورت بگیرد به عنوان مثال اگر کسی چند سال است که هفته ای دوبار استمنا می کند باید تصمیم بگیرد که تا دو ماه آینده به جای هفته ای دو استمنا یک استمنا انجام دهد

بعد از این که این دو ماه را طی کرد تصمیم بگیرد که در دو ماه بعدی به جای هفته ای یک استمنا، هر دو هفته یک استمنا انجام دهد

و بعد از گذشت این دو ماه دوباره تصمیم بگیرد به جای دو هفته یکبار، سه هقته یکبار استمنا کند  و به همین ترتیب آرام آرام دفعات استمنا را آنقدر کم کند تا به لطف خداوند روزی برسد که به صورت کامل ترک کند.

 

البته علاوه بر دستور بالا که بسیار مهم بود باید به موارد زیر نیز توجه کرد

1. جداً از تنهايي اجتناب نمائيد كه تنهايي، يك عامل مهم براي تحريك به خودارضايي است باز هم تكرار ميكنیم تنها نمانيــــــد، تنها نمانيــــــــــــــد، تنها نمانيــــــــــد و....

2. بهترین راهی که شیطان برای فریب دادن افرادی که تصمیم به ترک خودارضایی گرفته اند استفاده میکند این است که به آنها می گوید«تو تصمیم گرفته ای استمنا نکنی بنابراین اشکالی نداره که کمی با آلت خودت بازی کنی بدون آنکه منی خارج بشه» معمولا این افراد در این دام قرار می گیرند و با کمی تحریک کردن آلت خود، اختیار از دست آنها خارج می شود و بعد از چند دقیقه می بینند که دیگر نمی توانند جلوی خودشان را بگیرند!!! در این لحظات هر چه تلاش می کنند که از ادامه تحریک کردن دست بردارند دیگر نمی توانند!!! آری این افراد در این زمان به تنها چیزی که فکر می کنند این است که به اوج لذت برسند و وقتی به خود می آیند که کار از کار گذشته و استمنا را انجام داده اند!!

این کار مانند آن است که کسی بالای یک سطح شیب دار بسیار لیز قرار گرفته است به نظر شما اگر این فرد بگوید:« من خودم را در ابتدای این سطح شیب دار لیز می اندازم اما بعد از چند متر که لیز خوردم خودم را نگه می دارم تا به پایین سقوط نکنم» آیا می تواند خودش را بعد از لیز خوردن نگه دارد؟! قطعا جواب شما منفی است کسی که خودش را در این سطح شیب دار انداخت به احتمال بسیار بسیار زیاد دیگر نمی تواند جلوی خود را بگیرد و نتیجه این کارش این است که سقوط خواهد کرد!!!

بنابراین نکته بسیار مهم این است که از همان ابتدا از تحریک کردن آلت خود (حتی در حد کم) خودداری کنید و گرنه بعد از چند دقیقه می بینید کار تمام شده و استمنا صورت گرفته است!

3. افكار جنسي را كه به ذهنتان خطور ميكند بلافاصله با ذكر خدا و معاد و... از ذهن خود دور نمائيد. از حضرت صادق (ع ) نقل شده كه فرموده : براى دفع وسوسه شيطان دست بر سينه خود بكش و بگو: «بسم الله و باللهِ محمدٌ رسولُ اللهِ و لا حولَ و لا قوةَ الّا باللهِ العلىّ العظيم ، اللهمّ امْسَحْ عَنّى ما اََحْذَرُ».سپس دست خود را بر شكم مى كشى و همان ذكر را سه مرتبه تكرار مى كنى كه ان شاءالله برطرف مى شود. (بحار الانوار، ج92، ص 138)

4. هرگز بر روی شکم نخوابيد كه اين کار، يكي از تحريككنندههاي خیلی قوی است. بسیاری از جوانان عادت دارند که بر روی شکم بخوابند و این کار به صورت یک عادت برای آنها در آمده است پیشنهاد می شود حتی در مواقعی که بر شکم خوابیدن، شما را تحریک نمی کند این گونه نخوابید.

5. برخی از جوانان عادت کرده اند بیش از حد به حمام بروند و چون در حمام، زمینه ی استمنا کردن، بسیار زیاد میباشد بنابراین بهتر است در حدی که به بهداشت بدن ضرری وارد نمی شود از حمام رفتن های بی جهت خودداری شود.

6. هيچگاه در حمام كاملاً عريان نشويد. همچنین در حمام تا آنجا که می شود و ضرری به بهداشت فردی نمی زند قید شستن آلت تناسلی خود را بزنید (مخصوصا شستن با صابون یا مایع های شستشو)

اینکه در حمام، یک جوان با یک مایع کف کننده، آلت تناسلی خود را بشوید کم کم میل به اینکه کمی با آلت خود بازی کند در او تقویت می شود بعد از چند ثانیه کم کم می بیند که این میل مرتب دارد زیاد می شود تا حدی که کنترل کردن آن خیلی سخت می شود و ...!

7.در حدیث آمده است که «کوتاه کردن موها باعث ازدیاد شهوت می شود»  بنابراین سعی کنید دیر به دیر موهای اطراف آلت را کوتاه کنید (البته باید توجه کرد که در حدی که برای رعایت بهداشت جسمی ضرورت دارد این موها باید کوتاه شود ولی تا آنجا که امکان دارد بهتر است این کار دیر به دیر صورت بگیرد)

8. در حدیثی از پیامبر اکرم نقل شده است که: ای جوانان ازدواج کنید ولی اگر نمی توانید ازدواج کنید روزه بگیرید. (کتاب کافی، ج10، ص410)

اگر قادر به روزه گرفتن نیستید، سعی کنید پرخوری نکنید و یا حداقل به هنگام خواب شکم  شما بیش از حد معمول پر نباشد.

9. از خوردن غذاهایی که باعث افزایش میل جنسی می شود، پرهیز کنید ( مانند موز- شکلات – انجیر- خرما- پیاز- فلفل - تخم مرغ - گوشت قرمز، غذاهای پرچرب و ...)

10. در غير موارد ضروري از نگاه كردن به اندام جنسي خود پرهيز كنيد.

11. شبها هنگام خواب باید کاملاً حالت خواب آلودگی به  شما دست داده باشد و خسته باشید و تا احساس نیاز به خواب پیدا نکردید به رختخواب نروید (واضح است که یکی از زمانهایی که معمولا جوانهای مجرد با آلت تناسلی خود بازی می کنند در رختخواب است)

12. از نگاه كردن به مواضع جنسي و برجستگيهاي بدن ديگران (حتي از روي لباس) پرهيز نمائيد. برخی از جوانها هستند که به هیچ وجه نگاه خود را کنترل نمی کنند و مرتب در کوچه و خیابان به اندامهای جنسی جنس مخالف (هر چند از روی لباس) نگاه می کنند بدیهی است این کار شهوت انسان را برافروخته می کند و راه را برای ترک خودارضایی بسیار سخت می گرداند!

بنابراین بهتر است در مکانهایی که کنترل کردن نگاه، مشکل است یا حضور پیدا نکنیم و یا کمتر حاضر شویم.

13. از نگاه كردن به فيلمهايي كه تحريك جنسي ايجاد ميكند اجتناب كنيد. اگر کسی تصمیم به ترک کردن استمنا گرفته باشد اما مرتب فیلمهای شهوت انگیز و سکس ببیند بسیار واضح است که نمی تواند خودارضایی را ترک کند زیرا با دیدن این فیلمها آنقدر میل جنسی او زیاد می شود که دیگر برای او اراده ای برای خودداری از استمنا باقی نمی ماند

بنابراین هر کسی تصمیم به ترک خودارضایی گرفت باید قبل از آن تصمیم بگیرد از دیدن فیلمهای جنسی خودداری کند

البته بعضی از افراد هر چند تصمیم می گیرند که هم از خودارضایی و هم از دیدن فیلمهای جنسی خودداری کنند اما با این وجود در گوشی همراه یا کامپیوتر خود، این گونه فیلمها را پاک نمی کنند! به عبارتی جرأت چنین کاری را نمی کنند؟!!

به نظر شما با وجودی که تصمیم به ترک استمنا (وحتی ترک دیدن این فیلمها) گرفته اند چرا این فیلمها را پاک نمی کنند؟! جواب آن بسیار واضح است علت آن یکی از این دو مطلب است:

ــ گروه اول کسانی هستند که با خود می گویند «شاید بعدا منصرف شدم و دوباره تصمیم گرفتم استمنا کنم در آن موقع دیگر هیچ فیلمی ندارم که از آن لذت ببرم! آری در آن زمان، دیگر فیلمی ندارم که بتوانم با دیدن آنها یک استمنای لذت بخش داشته باشم!!! بنابراین حس آینده نگری به انسان می گوید این فیلمهایی که با درد سر زیاد از اینترنت دانلود کرده ام و یا با هزینه زیاد خریده ام را از باب احتیاط نگه داری کنم شاید بعدا به درد خورد!»

ــ بعضی دیگر از این افراد، جواب دیگری می دهند آنها می گویند :« هر چند من تصمیم گرفته ام استمنا نکنم و حتی فیلمهای مستهجن نگاه نکنم اما نگه داشتن این فیلمها که ضرری ندارد پس چرا بی جهت آنها را از بین ببرم؟!»

 

به هر دو گروه بالا باید گفت شما هر چند می خواهید استمنا و حتی دیدن این فیلمها را کنار بگذارید اما مطمئن باشید که دوباره به سراغ خودارضایی خواهید رفت!! زیرا بالاخره نفس انسان، او را تحریک کرده و به سراغ این فیلمها خواهد برد و خودتان بهتر می دانید اینکه دوباره انسان به سراغ تماشای این صحنه ها برود نتیجه ای جز تحریک شدید نداشته و طبیعتا در نظر این افراد برای تخلیه این تحریک، چاره ای جز استمنا باقی نمی ماند!

بنابراین پیشنهاد می شود اگر تصمیم به ترک خودارضایی گرفته اید اولا باید تصمیم بگیرید این فیلمها را تماشا نکنید و ثانیا باید آنها را از حافظه موبایل یا رایانه ی خود پاک کنید و گرنه مانند آن معتاد به مواد مخدری می شوید که تصمیم به ترک مواد گرفته اما در خانه خود مقداری هر چند ناچیز مواد مخفی کرده است! به نظر شما آیا این معتاد می تواند اعتیادش را ترک کند؟ قطعا خیر

14. اوقات فراغت خود را با مطالعه، ورزش، زيارت، عبادت و بطور كلي با كارهاي مثبت مثل گلكاري در باغچه، كمك به اهل خانواده و... پُر كنيد.

15. براي تخليه انرژي زائد بدن به طور منظم و زياد ورزش كنيد.

16. هيچگاه بدن خود را به صورت برهنه در آينه نگاه نكنيد.

17. به هنگام خواب سعي كنيد شكم شما بيش از حد معمول پُر نباشد.

18. قبل از خواب حتماً مثانه خود را تخليه نماييد.

19. از نوشيدن افراطي آب و مايعات پرهيز كنيد (بخصوص شبها قبل از خواب).

20. به بدي  این گناه و عواقب اخروی آن توجّه كنيد.

21. در مجالس مذهبي و مراسم دعاي توسل و... زياد شركت كنيد. قرآن زياد بخوانيد و در معاني آيات آن تدّبر و تفكر نمائيد.

 

 

************************************

نكات مهمّ:

الف) اگر وقت ازدواج شما رسيده است و امكانات فراهم است اقدام كنيد.

ب) به پيشرفت كار خود توجّه جدي داشته باشيد و هر تعداد از دفعات خودارضايي شما كه كم ميشود آنرا در دفتري بصورت رمزي (كه كسي متوجه نشود) يادداشت نمائيد و مرتباً به اين پيشرفتها و يادداشتها مراجعه كرده و آنها را مرور و بازخواني كنيد.

ج) هنگام تحريكات جنسي يا به ذهن آمده افكار جنسي خود را تنبيه كنيد و يكي از بهترين راههاي تنبيه بدني اين است كه:

«يك عدد كش لاستيكي نازك همانند آنچه كه دور بستههاي پول مياندازند به مچ دست خود داشته باشيد( اين كش تا زماني كه بر عادت خود غلبه ميكنيد بطور مخفي يا غيرمخفي بر مچ شما باشد) و هرگاه ميل به عادت خودارضايي پيدا كرديد آن را تا حد امكان بكشيد و رها كنيد كه دست شما دچار درد و ناراحتي بشود و آنقدر اين كار را تكرار كنيد كه نفس شما را از ارتكاب عمل برحذر دارد و رها سازد. ولي معمولاً با يكبار كشيدن و رها كردن شما منصرف خواهيد شد.»

 

 

دوست عزیز نظر خود در مورد مطالب فوق را در قسمت افزودن نظر(در پایین همین صفحه) بنویسید تا دیگران نیز از آن استفاده کنند با تشکر

ضمنا در صورتی که در قسمت نظرات، سؤالی را مطرح می کنید به نکات زیر نیز توجه کنید :

- جواب اکثر سؤالات  حدودا تا 24 ساعت بعد داده خواهد شد البته در برخی موارد ممکن است حداکثر تا سه روز بعد پاسخ داده شود .

- دقت کنید که جواب هر سؤال در قسمت نظرات در زیر همان سؤالی که ثبت کرده اید داده خواهد شد علاوه بر اینکه صفحه ای که سؤال را ثبت نموده اید بخاطر بسپارید چون جواب در نظراتی که در همان صفحه آمده است ذکر می شود .

بسیاری از کاربران، بعد از ثبت سؤال خود در قسمت نظرات، فراموش می کنند که در چه صفحه ای آن سؤال را مطرح کرده اند این افراد می توانند از یکی از دو راه زیر به سؤال و همین طور جواب دست پیدا کنند (البته بعد از 24 ساعت بعد از طرح سؤال توسط کاربر) :

راه اول :

به قسمت «دریافت نظر شما» که در بالای تمامی صفحات این سایت وجود دارد رفته و به دنبال سؤالی که ثبت کردند بگردند تمامی سؤالها و جوابهایی که از تاریخ جمعه 27 تیرماه 1393 در این سایت ثبت بشود علاوه بر صفحه ای که سؤال را در آن ثبت کرده اید در این قسمت نیز ذکر می شود .

راه دوم :

در هر صفحه ای که خواستید در پایین صفحه در قسمت نظرات، مجددا اسمی که قبلا با آن پیام دادید را ذکر کنید تا حداکثر تا 24 ساعت مجددا در همان صفحه سؤال و جواب شما را ذکر کنیم.

- در هنگامی که در قسمت نظرات، نظر خود را ثبت نمودید پیامی از طرف سایت نشان داده می شود کهمتشکریم، نظر شما پس از بررسی توسط مدیریت سایت منتشر خواهد شد.» این پیام حدود ده ثانیه نمایان می شود و سپس محو شده و صفحه جدیدی برای نوشتن نظرات آَشکار می شود. برخی از کاربران به دلیل اینکه پیام فوق سریع محو می شود به اشتباه تصور می کنند پیام آنها ثبت نشده در حالیکه ثبت شده و پس از پاسخگویی حداکثر تا 24 ساعت بعد به همراه پاسخ در قسمت نظرات می آید. توجه کنید که 99 درصد از سؤالات کاربران جواب داده می شود.


 

- در صورت تمایل می توانید آدرس ایمیل خود را در انتهای سؤال ذکر کنید تا جواب علاوه بر سایت نیز به آن ایمیل ارسال شود. شایان ذکر است ایمیل شما محرمانه باقی خواهد ماند. با تشکر

 

آدرس ایمیل مدیر سایت:

 

این نشانی پست الکترونیک دربرابر spambot ها و هرزنامه ها محافظت می شود. برای مشاهده آن شما نیازمند فعال بودن جاواسکریپت هستید

 

این نشانی پست الکترونیک دربرابر spambot ها و هرزنامه ها محافظت می شود. برای مشاهده آن شما نیازمند فعال بودن جاواسکریپت هستید

 

 

 

 
مطالب مرتبط :

» ــ همه چیز درباره زنا

همه چیز درباره زنافهرست مطالبی که در این مقاله آمده است عبارتند از:1- تعریف زنا2- چگونگی تحقق زنا3- زنا در قرآن4- زنا در روایات5- حرمت زنا6- انواع زنا در اسلام7- تعریف زنای محصنه 8- زنا با زن شوهر...

» ــ گناه زنا بیشتر است یا استمناء؟

پرسشگناه زنا بیشتر است یا استمناء؟ پاسخ اجمالیزنا یکی از مفاسد بزرگ اجتماعی است که باعث خسارت های جبران ناپذیر است به همین جهت اسلام آن ر ا حرام دانسته است ودر قرآن برای آن مجازات های سنگین...

» ــ آیا شیطان فرزند دارد و آنها نیز ملعون هستند؟

پرسشآیا شیطان فرزند دارد و آنها نیز ملعون هستند؟ جواب:شیطان دارای فرزندانی است که وی را کمک می کنند و تقریبا همه فرزندان وی راه او را در پیش گرفته و همانند او ملعون و مطرودند جز تعداد نادری از...

» ــ با توجه به این که زن هیچ عضوی به عنوان مخزن منی ندارد، چطور به ترشحات او منی گفته می شود؟!

پرسش:با توجه به این که زن هیچ عضوی به عنوان مخزن منی ندارد، چطور به ترشحات او منی گفته می شود؟ پاسخ:1. هم مرد و هم زن در هنگام رسیدن به اوج شهوت و ارگاسم، آبی از آنها خارج می شود.2. این آب در مرد ممکن...

» ــ آیا در مقابل یک شخص معلول ذهنی هم باید حجاب داشت؟

پرسش:با توجه به این که معلولین ذهنی درجات مختلفی دارند، و اکثر آن ها نسبت به جنس مخالف هیچ گونه تحریکی ندارند، آیا باید در مقابل آن ها حجاب داشت؟ پاسخ:همانطور که در سؤال ذکر شده است با توجه به...

» ــ آیا از طریق آزمایش DNA می توان زنا را اثبات کرد؟

پرسش:آیا از طریق آزمایش DNA می توان زنا را اثبات کرد؟ پاسخ: پاسخ مراجع عظام تقلید نسبت به این سؤال، چنین است:این گونه آزمایشها برای اثبات زنا حجت نیست. [1] به نقل از سایت اسلام...

» ــ آیا در هنگام رابطه‌ی زناشویی، کتک زدن همسر و ضربه زدن به او جهت لذت بیشتر (بارضایت زن) اشکالی دارد؟

پرسش:آیا در هنگام رابطه‌ی زناشویی، کتک زدن همسر و ضربه زدن به او جهت لذت بیشتر (بارضایت زن) اشکالی دارد؟ پاسخ:اگر ضرری برای زن نداشته و او راضی باشد اشکال ندارد، ولى این یک بیمارى است و باید سعى...

» ــ آیا پیامبر (ص) فرمود اگر زنی در جایی نشسته بود مردان نباید آنجا بنشینند مگر آنکه آن مکان کاملا سرد شود؟

پرسش:آیا پیامبر اکرم(ص) فرمود، اگر زنی در جایی نشسته بود، مردان حق ندارند آن‌جا بنشینند، مگر آن‌که آن مکان کاملا سرد شود؟ پاسخ:در برخی منابع روایی، حدیثی با این مضمون وجود دارد: «إذا جلست...

» ــ آیا دخول از مقعد(پشت) با زنی غیر از همسر، حکم زنا را دارد؟

پرسش:آیا دخول از مقعد(پشت) با زنی غیر از همسر، حکم زنا را دارد؟  پاسخ:آری همان طور که درموارد تحقق زنا بیان شده است، زنا همان طور که با دخول در فرج (جلو) محقق می شود با دخول در (مقعد) پشت نیز تحقق...

» ــ آیا داشـتن رابطه جنـسی با افراد ترنـس (دو جنسه) از لحاظ شرعی اشکال دارد؟

پرسش:آیا داشتن رابطه جنسی با افراد ترنس (دو جنسه) از لحاظ شرعی اشکال دارد؟ پاسخ:گفته می شود بیماران دو جنسی بر دو گروه اند:الف: افرادی که به لحاظ جسمی دارای آلت مردانه و زنانه (هرچند ناقص) هستند و...

» ــ آیا لمس و در آغوش گرفتن نامحرم مجازات شرعی دارد؟

پرسش:اگر مردی نامحرمی را با پوشش و حجاب در آغوش بگیرد و دست او را لمس کند چه حکمی برای هر دو، دختر و مرد اجرا می شود ؟ آیا این دختر مرتکب عملی شبیه به زنا شده ؟ آیا مجازاتی برای او مقرر شده ؟ اگر...

» ــ زن تا چه حد باید اندام خودش را در مقابل مردهای محرم فامیل بپوشاند و مرد نیز تا چه حد می تواند به اندام زنهای محرم فامیل نگاه کند؟

پرسش:زن تا چه حد باید اندام خودش را در مقابل مردهای محرم فامیل بپوشاند و مرد نیز تا چه حد می تواند به اندام زنهای محرم فامیل نگاه کند؟ پاسخ:نگاه کردن مرد به بدن زنانی که با آنان محرم است اگر بدون...

» ــ چرا حضرت علی فرمـود: «تمام زن شـر است و بدتر از همه آن‌که از بودنش چاره ای نیست» آیا این سخن، تحقیر زنان نیست؟!

پرسش چرا حضرت علی فرمود: «تمام زن شر است و بدتر از همه آن‌که از بودنش چاره ای نیست» آیا این سخن، تحقیر زن نیست؟!     پاسخ: هر چند این روایت در نهج البلاغه آمده است[1] اما ترجمه صحیح...

» ــ چرا پیامبر ، زنان را به استخوانی کج تشبیه نمودند آیا این توهین به زنها نیست؟!

پرسش ــ چرا پیامبر ، زنان را به استخوانی کج تشبیه نمودند آیا این توهین به زنها نیست؟!     پاسخ اجمالی: امام صادق(ع) این روایت را از پیامبر اکرم(ص) نقل می‌فرماید: زن مانند استخوان کج است. اگر...

» ــ در دادگاه، زنا با چه شرایطی اثبات میشود؟(سنگسار)

سؤال:در دادگاه، زنا با چه شرایطی ثابت می شود؟ (+ سنگسار) جواب:اسلام هر چند برای زنا حکم سنگسار را قرار داده است ولی شرایط بسیار سختی برای اثبات این جرم قرار داده است که اگر کسی به این شرایط توجه...

» ــ در چه صورت توبه زنا کار پذیرفته می شود و در چه صورت حد بر او جاری می شود؟

پرسش:در چه صورت توبه زنا کار پذیرفته می شود و در چه صورت حد بر او جاری می شود؟ پاسخ:اولین و بهترین راه برای نجات   از این مهلکه عظیم راه پشیمانی و توبه در درگاه الهی است براین اساس افراد گناهکار...

» ــ حکم شوخی با زنان محرم و خواهر زن و نیز بازی بدون لذت چیست؟

پرسشحکم شوخی با زنان محرم و خواهر زن و نیز بازی بدون لذت چیست؟  پاسخ:زنانی که با هر مردی محرم هستند عبارتند از:  دختر، دختر دختر، دختر پسر، مادر، مادر بزرگ، خاله، عمه، خواهر ، دختر خواهر ، دختر...

» ــ آیا دیدن فیلم های شهوت انگیز برای یادگیری اعمال شب زفاف جایز است؟

پرسشآیا دیدن فیلم های شهوت انگیز برای یادگیری اعمال زفاف جایز است؟  پاسخ:مقام معظم رهبری در پاسخ به این سؤال که: دیدن فیلمهایى که راه صحیح نزدیکى با زن باردار را آموزش مى‏دهند، براى مردان...

» ــ آیا زن یا مرد در حالت آمیزش جنسی می تواند شخص دیگری را تصور کند تا شهوتش تحریک شود؟

پرسشآیا زن یا مرد در حالت آمیزش جنسی می تواند شخص دیگری را تصور کند(فانتزی) تا شهوتش تحریک شود، آن هم در حالتی که در کنار شوهر یا زن خود خوابیده تا آمادگی شهوانی را پدید آورد؟ پاسخ:پاسخ های زیر...

» ــ برخـی می گویـند: از نظـر عـلم پزشـکی خود ارضـایی ضرری ندارد

سؤال:برخی می گویند فلان پزشک گفته است «استمناء هیچ ضرری ندارد و از نظر پزشکی عارضه ای برای آن یافت نشده است.» جواب:اولا: بر فرض که علم پزشکی هنوز برای خود ارضایی عوارضی پیدا نکرده باشد اما این...

» ــ آیا دیدن فیلم مستندی که آمیزش حیوانات را نشان میدهد حرام است؟

سؤال:آیا دیدن فیلم مستندی که آمیزش حیوانات را نشان می دهد حرام است؟  پاسخ:تا کنون جواب های زیر از دفاتر مراجع دریافت گردید:حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مدظله العالی):با توجه به ترتب مفاسد و یا...

» ــ داستان عبرت آمیز از زنا

داستانی عبرت آمیز از زنا یه بنده خدایی می گفت : همه چیز رو ردیف کرده بودم برای  معصیت بی سابقه (زنا) بابا و مامانم رو فرستادم خونه ی خاله و عمّه خونه برای معصیت  با دوست دخترم آماده ی آماده...

» ــ در صورت حضور در صحنه زنا یا لواط، چه وظیفه ای داریم؟

پرسش: اگر در جایی وارد شدیم و عمل زنا یا لواط را شاهد بودیم، چه وظیفه ای داریم؟     پاسخ: برای پاسخ به پرسش شما توجه شما را به مطالب و نکات زیر جلب می کنیم: 1. با اختیار و اراده وارد صحنه گناه...

» ــ آیا امام زمان (عج) زن و فرزند دارد؟

پرسش: آیا امام زمان (عج) زن و فرزند دارد؟   پاسخ اجمالی: داشتن همسر و فرزند در مورد امام زمان گر چه محتمل است، اما در روایات نمى‏ توان به دلیل قانع کننده ‏اى در این باب برخورد کرد. شاید بتوان...

» ــ آیا فردی را که خود ارضایی می‌کند در اسلام حد می‌زنند؟

سؤال: آیا فردی را که خود ارضایی می‌کند در اسلام حد می‌زنند؟   پاسخ: اگر استمنا در نزد حاکم شرع اثبات شود، حدّ نداشته و حاکم شرع فرد استمنا کننده را تعزیر می‌کند.[1]   ************ تفاوت حد و...

» ــ آیا شیطان فرزند دارد و آنها نیز ملعون هستند؟

پرسش: آیا شیطان فرزند دارد و آنها نیز ملعون هستند؟   پاسخ: آری شیطان دارای فرزندانی است که وی را کمک می کنند و تقریبا همه فرزندان وی راه او را در پیش گرفته و همانند او ملعون و مطرودند جز تعداد...

» ــ حکم شرعی ارتباط تلفنی یا چت با زن شوهر دار چیست؟

پرسش:حکم شرعی ارتباط تلفنی و چت با زن شوهر دار چیست؟ جواب:از نظر شرع مقدس اسلام، هر گونه ارتباط بین زن و مرد نا محرم ، اعم از ارتباط مستقیم و غیر مستقیم، اگر با قصد لذت (جنسی) باشد یا خوف فتنه و...

» ــ چرا به هنگام خواندن نماز، زنان نمی توانند جلوتر از مردان بایستند؟!

سؤال: چرا به هنگام خواندن نماز مردان جلوتر از زنان می ایستند؟   جواب: با نگاهی به آداب نماز، شاید بتوان گفت که، بیشتر این آداب، برای محافظت از حضور قلب در نماز می باشد؛ مثلا فرموده اند: در حال...

» ــ آیا نزدیکی کردن از (مقعد) پشت برای زن و شوهر اشکالی دارد؟

پرسش:آیا نزدیکی کردن از (مقعد) پشت برای زن و شوهر اشکالی دارد؟ پاسخ :1) برخی از مراجع [1] قائل به کراهت شدیده می باشند. [2]2) برخی می گویند [3] : به احتیاط واجب جایز نیست.3) برخی قائلند [4] که: اگر زن راضی...

» ــ آیا مرد می تواند از همه نقاط مختلف زن در صورت تمایل حتی به زور استفاده جنسی کند؟

پرسشدر قرآن کریم در سوره مبارکه نساء، زن را تکلیف به تمکین نموده است. در تفسیر المیزان که توسط مرحوم علامه طباطبایی نوشته شده در توضیح این آیه آمده زن موظف به تمکین مطلقه است.1. تمکین مطلقه چست؟2....

» ــ آیا مردی که با زن شوهرداری زنا کرده می تواند بعدا با او ازدواج کند؟

پرسشاگر کسی با زن شوهرداری زنا کند و بعداز مدتی شوهر و زن از هم طلاق بگیرند، آیا آن کسی که با زن زنا کرده می تواند بعد از مدت عده با او ازدواج کند؟ پاسخ:از نظر اکثر فقهاء اگر کسی با زن شوهرداری...

» ــ حکم دست دادن با زنان غیر مسلمان چیست؟

پرسش:حکم دست دادن با زنان غیر مسلمان چیست؟ در بعضی مواقع دست ندادن با یک خانم در فرهنگ آن کشور بی احترامی محسوب می شود علاوه بر این که برداشت های خاصی از فرهنگ مسلمانان می شود. پاسخ:مراجع تقلید...

» ــ کیفر اخروی دست دادن، تماس با نامحرم و نداشتن حجاب چیست؟

پرسش: چه عقاب و کیفری برای این موارد وجود دارد؟1. دست دادن با نامحرمان، 2. تماس فیزیکی با نامحرمان، 3. نداشتن حجاب پاسخ:الف. دست دادن با نامحرم:پیامبر اکرم (ص) در این باره فرمودند:1. «کسى که با زن...

» ــ حجاب زنان باعث زیاد شدن فساد در میان مردها میشود زیرا انسان از هر چه منع شود حریص تر میشود!

سؤال: حجاب زنان نه تنها باعث کم شدن گناه نمی شود، بلکه باعث زیاد شدن فساد در میان مردها می شود، زیرا معروف است که: انسان نسبت به چیزی که از آن منع شده، حریص است(1) به علاوه سركوب كردن غرایز، موجب...

» ــ از نظر اسلام، ازداوج یک دختر باکره در صورتی صحیح است که پدرش به او اجازه بدهد. آيا اسلام با اين حكم، دختران و زن­ها را تحقير نكرده است؟!

سؤال: از نظر اسلام، ازداوج یک دختر باکره در صورتی صحیح است که پدرش به او اجازه بدهد. آيا اسلام با اين حكم، دختران و زن­ها را تحقير نكرده است؟   جواب: شهید مطهری (ره) دربارة جواب شبهة مطرح شده...

» ــ حکم شرعی مساحقه (همجنس بازی) بین دو دختر چیست؟

پرسش:حکم شرعی مساحقه (همجنس بازی) بین دو دختر چیست؟ پاسخ:1. مساحقه، عمل شیطانى و به معنای ساییدن و مالاندن دو زن فرج خود را به یک دیگر است، و این کار حرام است‏.[1] 2. هر گاه چهار شاهد عادل شهادت به...

» ــ آیا خارج شدن منی بر اثر فکر کردن و بدون به کار بردن دست، گناه دارد؟

پرسشآیا خارج شدن منی بر اثر فکر کردن و بدون به کار بردن دست، گناه دارد؟ پاسخ :باید دانست «استمناء» یعنی اینکه انسان با خودش کاری کند که از او منی بیرون بیاید، و این کار، از نظر اسلام حرام است و...

» ــ حکم بچه ای که از زنا با زن شوهردار متولد شده چیست؟

پرسش:من با زن شوهردار مرتکب زنا شدم و از این عمل بچه ای متولد شد. این زن نسبت به من اظهار دوستی می کند. او در حالی که دارای سه فرزند است می خواهد همسرش را ترک کند و با من ارتباط داشته باشد. وی می...

» ــ حکم دست دادن با مادرخانم و خواهر خانم خود در موقع سلام، چیست؟

پرسش:حکم دست دادن با مادرخانم و خواهر خانم خود در موقع سلام، چیست؟ پاسخ:لمس کردن بدن زن نا محرم و دست دادن با او حرام است و چون خواهر خانم انسان با انسان نامحرم است دست دادن با او جایز نیست. اما...

» ــ لذت بردن زوج و زوجه از یکدیگر با استفاده از وسائل مصنوعی(SEX TOYS) چه حکمی دارد؟

پرسش: آیا لذت بردن زوج و زوجه از هم دیگر ولو با استفاده از وسائل مصنوعی (SEX TOYS ) جایز هست یا خیر؟ آیا استعمال جسم خارجی، و به قصد، توسط زوج برای زوجه جایز هست یا خیر؟ این مساله در زمان عادت ماهیانه...

نظرات 

 
#393 علی137 ۰۴ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۰:۱۳
خیلی خوب بودممنون که جوابم رودادید
 
 
#392 مهندش ۰۲ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۱:۳۱
سلام به آقایون وخانمها
بنظرم برای ترک این عمل قبیح و کریح باید شرم و حیاء پیشه شود هرگاه این عمل فکرش به سرتون زد بروید وضوء بگیرید و 2 رکعت نماز بخانید آرامشی که خداوند متعال در عبادت قرار داره است جای خالی هر چیزی را پر میکند
با آؤزوی سلامتی و روزی که شرایط ازدواج جوانان فراهم شود
و من الله توفیق
 
 
#391 علی137 ۰۱ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۰۷
باسلام وخسته نباشیدوممنون ازمطلب خوبتون آیاخودارضایی دربچه دارشدن مشکل ایجادمی کند
.
.
.
پاسخ:
با سلام و تشکر از اظهار لطف شما بزرگوار
در این زمینه اطلاع جامعی نداریم البته طبق گفته برخی پزشکان خود ارضایی به خصوص اگر زیاد انجام بشود ممکن است در بجه دار شدن مشکل ایجاد کند
موفق باشید
 
 
#390 بهادر ۳۱ تیر ۱۳۹۳ ساعت ۲۱:۵۹
لطفا سوال قبلی من رو ج بدید ممنون در رابطه از سکس با زوج خود در هفته سه بار به دوبار چه فرقی با استمناع دارد یا کسی که دوسه تا زن صیغه ای دارد ودر ماه پنج شش بار سکس میکند ولی خیلی هم سر حال هستند ومشکل روحی روانی ندارند در دوخالت هم منی خارج میشود دیگر دلیلش چیست فرد استمناع کننده اینطور ضعیف و افسرده میشود وهمچین آدم هایی نه؟؟؟
.
.
.
پاسخ:
با سلام
برخی از پزشکان در مورد تفاوت استمنا و نزدیکی زن و شوهر این گونه گفته اند که در نزدیکی زن و شوهر ، چشم و حس لامسه نیز در مسیر لذت بردن دخالت می کند اما در استمنا فقط این فکر و خیال است که در جریان است به عبارتی استمنا یک نوع نزدیکی کاذب است یعنی معمولا شخص در ذهن و خیالش تصور می کند که نزدیکی می کند و با این کار خود را ارضا می کند اما در نزدیکی زن و شوهر واقعا نزدیکی صورت می گیرد. همین کاذب بودن ممکن است که استمنا را دارای عوارض بسیار زیادی بکند.
برای اطلاع بیشتر در این زمینه می توانید مطلبی که در آدرس زیر آمده است را مطالعه فرمایید:

http://fa.parsiteb.com/news.php?nid=9128

البته باید توجه کنید که نزدیکی زن و شوهر نیز اگر به صورت افراطی صورت بگیرد مانند هر کار دیگری نیز ضرر دارد.
ضمنا در مورد اینکه چرا استمنا در اسلام حرام شده است نمی توان به صورت قطعی گفت علتش این عوارضی است که پزشکان ذکر کرده اند پیشنهاد می کنیم درباره اینکه چرا استمنا در اسلام حرام شده است به مطلبی که در مقاله زیر در همین سایت آمده است مراجعه نمایید:

http://www.porseshgaran.org/main/bolughejavanan/257-1391-04-30-03-48-56.html

در اواسط مقاله فوق، مطلبی با عنوان ««چرا خود ارضایی در اسلام حرام است؟»» که در حدود ده خط می باشد ذکر شده است.

===
در صورتی که در جواب فوق، ابهام وجود مجددا پیام بدهید تا بیشتر توضیح داده شود
موفق باشید
 
 
#389 بهادر ۳۱ تیر ۱۳۹۳ ساعت ۲۱:۵۰
اگر استمناع عوارض داره پس اونی که همسر داره ودر هفته دوبار با همسرش سکس میکنه اونم که عوارض داره چه فرقی میکنه استمناع به صورت افراط مثلا در روز سه بار گناه وعوارض داره اگر در ماه یک بار باشه عوارض نداره طرف خانوم بازه در هفته سه بار سکس میکنه درهر بار سکس سه الی چهار بار ارضاع میشه خوب اون با استمناع چه فرقی داره دردوحالت منی خارج میشه
.
.
.
پاسخ:
با سلام
برخی از پزشکان در مورد تفاوت استمنا و نزدیکی زن و شوهر این گونه گفته اند که در نزدیکی زن و شوهر ، چشم و حس لامسه نیز در مسیر لذت بردن دخالت می کند اما در استمنا فقط این فکر و خیال است که در جریان است به عبارتی استمنا یک نوع نزدیکی کاذب است یعنی معمولا شخص در ذهن و خیالش تصور می کند که نزدیکی می کند و با این کار خود را ارضا می کند اما در نزدیکی زن و شوهر واقعا نزدیکی صورت می گیرد. همین کاذب بودن ممکن است که استمنا را دارای عوارض بسیار زیادی بکند.
برای اطلاع بیشتر در این زمینه می توانید مطلبی که در آدرس زیر آمده است را مطالعه فرمایید:

http://fa.parsiteb.com/news.php?nid=9128

البته باید توجه کنید که نزدیکی زن و شوهر نیز اگر به صورت افراطی صورت بگیرد مانند هر کار دیگری نیز ضرر دارد.
ضمنا در مورد اینکه چرا استمنا در اسلام حرام شده است نمی توان به صورت قطعی گفت علتش این عوارضی است که پزشکان ذکر کرده اند پیشنهاد می کنیم درباره اینکه چرا استمنا در اسلام حرام شده است به مطلبی که در مقاله زیر در همین سایت آمده است مراجعه نمایید:

http://www.porseshgaran.org/main/bolughejavanan/257-1391-04-30-03-48-56.html

در اواسط مقاله فوق، مطلبی با عنوان ««چرا خود ارضایی در اسلام حرام است؟»» که در حدود ده خط می باشد ذکر شده است.

===
در صورتی که در جواب فوق، ابهام وجود مجددا پیام بدهید تا بیشتر توضیح داده شود
موفق باشید
 
 
#388 یاسر ۲۹ تیر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۱۷
با سلام
ممنون از کمک شما. من هم خودارضایی داشتم. سعی می کردم این کارو کنار بگذارم اما به دلیل اینکه زیاد با لپ تاب کارمی کردم و اینترنت گردی می کردم نمی تونستم کنار بگذارم . یک روز تصمیم گرفتم دیگه اینترنت خونه را شارژ نکنم و خود برای خود اشپزی کنم. در کارهای خونه کمک می کردم. سعی کردم ذهن خودم رو با چیزهای دیگه مثلا برم جدول حل کنم یا بازی مسابقه فوتبال رو پیگیری کنم با دوستانم برم بیرون تا زیاد خونه نباشم وقت برای استمنا پیدا کنم. دیدم که این کار من به یکباره کاهش پیدا کرد. خودمم باورم نمیشد. می دیدم همه دارن پیشرفت می کنن اما من نمی تونم. تنها دلیلش استمنا بود. از نظر روحی مشکل پیدا کرده بودم. از زندگی خودم راضی نبودم به خوانواده ام گیر می دام . می دیدم پسری که فقیره از زندگیش راضی اما من نیستم خیلی دنبال دلیل می گشم. تا اینکه مشکل رو در استمنا دیدم.
به همه می گم این کارو ترک کنن . وقتی تونستم این کار رو کنار بگذارم بیشتر توی جمع خانواده حاضر می شدم اصلا باور نمی شد. چون همیشه در تنهایی بسر می بردم. استمنا هوشو کم نمی کنه بلکه زمان رو از ما می گیره تا نتونی درس بخونی . مثلا موقع درس دلت می خواد استمنا کنی چرا ؟ چون فیلم های جنسی زیادی می بینی. مثلا در طول هفته 5 روز فیلم جنسی می بینی اما برای درس فقط یک ساعت وقت می گذاری. خب معلومه ذهن شما بیشتر به چیزی فکر می کنه در طول روز تکرار می شه یا بیشتر مورد تحریک قرار می گیره.
 
 
#387 ایرج ۲۸ تیر ۱۳۹۳ ساعت ۲۳:۱۱
(دنبالهء مطلب قسمت قبلی)همکارانم به حال من مجرد غبطه می خورند و مرا پادشاه چهان می نامند.خوب-اگر تاءهل بهتر بود که حالا این متاءهلین از کار خود پشیمان نبودند.
پس چه بهتر که پسران و دختران مجرد هموطنم همچنان مجرد بمانند و میل جنسی شان را از راه استمناءارضا کنند و خود را گرفتار کوه مشکلات ننمایند.اکنون
چند قطعه شعر در همین زمینه به شما تقدیم می کنم و شما را به خداوند یکتا می سپارم.پیروز و کامیاب باشید.
تا توانی همچو عیسی خفت بی جفت____مده گنج تجرد را زکف مفت***
مرد آزاده به گیتی نکند میل دو چیز____تا وجودش به همه عمر سلامت باشد
زن نخواهد اگرش دختر قیصر بدهند____وام نستاند اگر وعده قیامت باشد***
دوران دوران خودکفاییه____خو دارضایی هم یه جور خودکفاییه***
دلا خوکن به تنهایی-که از تنها بلا خیزد____سعادت آن کسی دارد-که از تنها بپرهیزد
 
 
#386 ایرج ۲۸ تیر ۱۳۹۳ ساعت ۲۱:۳۸
به نام خدا
هموطنان عزیز-نگران نباشید-نترسید و غصه نخورید!
اکثر پزشکان_در ایران وجهان_معتقدند که اگر در استمناء زیاده روی نشود-هیچ ضرری برایتان ندارد-بلکه برعکس-بهترین وسیله ء دفع شهوت می باشد.شما خودارضایان عزیز بهترین کار را می کنید.چونکه نه مزاحم کسی می شوید و نه پولی خرج می نمایید.بلکه راحت و مفت-میل جنسی خودتان را ارضاء می کنید.بنده الآن بیش از سی سال سن دارم و هنوز هم مجرد مانده ام.سوءالی از شما می پرسم:آیا خودارضایی بهتر است که مفت و بی دردسر انجام می گیرد یا ازدواج_که همراه با مشکلات عدیده ای است؟
باوجود اقتصاد ضعیف کشورمان-با این تورم بالا-این گرانی مسکن-خوراک و پوشاک-هزینه های درمان-مهمانداری-بچه داری و ...انصافا"کدام راه بهتر و معقولتر است؟اگر ازدواج بهتر بود که حالا در ایران میلیونها مجرد بالای سی سال نداشتیم.
آیا استمناء بهتر است یا مردم آزاری:می بخور-منبر بسوزان-مردم آزاری مکن.
اکنون نیمی از همکاران متاءهل بنده از ازدواج پشیمان شده اند-ولی بنا بر گفتهء خودشان راه بازگشت ندارند:چرا عاقلکند کاری____که بازآرد پشیمانی؟ (دنباله ء مطلب در قسمت بعدی )
 
 
#385 کسی ۲۸ تیر ۱۳۹۳ ساعت ۰۳:۵۹
بسیار متشکرم جوابتان گویا و واضح بود همان مسائلی که گفتید برای کم شدن شهوت انجام میدهم و توکل بیشتر. دعایبم کنید بازهم ممنونم....
 
 
#384 کسی ۲۷ تیر ۱۳۹۳ ساعت ۰۰:۴۰
سلام از سخنان زیباتون ممنونم.اما خدارا شاهدم من سختگیر نیستم نمونش دوماه قبل از ماه مبارک یک خواستگار در محل کارداشتم مهندس خانواده دار مومن عالی یود ایشون خودش ازم خواستگاری کرد چون نمیخواستم زود قضاوت کنه وضیعت خونم رو گفتم و اینکه مادرم باید پیشم زندگی کنه ایشون فکر کرد و چند روز بعدگفت خودشمامهم هستید . باخانوادش که اومد همون اول نگاه مادرش داغونم کرد فرداش گفت مادرم راضی نمیشه منم نمیدونم چه کنم. منم بهشون گفتم اگه راضی نیست فراموش کنید خودم داغون شدم همه چیز جور بود و....خلاصه اینا مهم نیست نمیخوام گناه کنم دیگه طاقتندارم خستم آیا میتونم صیغه بشم...؟؟؟؟؟
.
.
.
با سلام
در مورد صیغه شدن چند نکته هست که باید به آن توجه فرمایید:
1- هر چند در اسلام صیغه شدن، حلال است و راهی است برای ارضای نیروی جنسی اما باید توجه کنید که با توجه به وضعیت شما اگر صیغه شوید چون دختر هستید به احتمال زیاد، زمینه ی ازدواج دایم را برای خودتان تقریبا از بین می برید. با توجه به اینکه شما در سن 25 سالگی قرار دارید بسیار حیف است که فرصت ازدواج دایم را از بین ببرید البته صیغه شدن شما به معنای این نیست که حتما نمی توانید ازدواج دایم کنید اما اولا با صیغه شدن به احتمال زیاد، باکره بودن شما از بین می رود و این خطری جدی برای ازدواج دایم شماست. و ثانیا احتمال این که صیغه شدن شما از حالت مخفی بودن خارج شود و اطرافیان و همسایگان متوجه بشوند هم هست و همانطور که می دانید متاسفانه فرهنگ مردم ما طوری است که اگر زنی صیغه شود به او به چشم یک فاحشه نگاه می کنند و این یعنی ...
علاوه بر اینکه در صیغه شدن، معمولا (تاکید می شود معمولا نه همیشه) شما فقط از نظر جنسی ممکن است ارضا شوید اما از نظر روحی معمولا ارضا نمی شوید و این مشکلی است که بسیاری از زنان صیغه ای دارند.


البته همانطور که قبلا بیان شد فشار جنسی ای که هم اکنون بر شما وارد می آید نیز مساله ای است که باید به آن توجه کرد اما باید به مشکلات صیغه شدن که در بالا ذکر شد هم توجه شود.

2- شما مشکل دیگری برای صیغه شدن دارید که تا حدودی پیچیده است زیرا دختری که باکره است برای ازدواج (چه موقت و چه دایم) نیاز به اذن پدر دارد که البته فرمودید پدر بزرگوارتان به رحمت خدا رفته است در این صورت نیاز به اذن پدر بزرگتان (پدر پدر) دارد و اگر ایشان هم در قید حیات نباشند نیاز به اذن بزرگان فامیل شما دارد. وبدیهی است که شما قطعا نمی خواهید این افراد از صیغه شدن شما مطلع شود.

یک راه حل احتمالی برای حل این مشکل:
این که برای ازدواج موقتتان نیاز به اذن دارید نظر اکثر مراجع بزرگ تقیلد است اما یکی از مراجع به نام آیت الله سید محمد صادق روحانی معتقدند که دختر برای ازدواج موقت نیاز به اذن ندارد البته به شرطی که دختر، رشیده باشد
هر چند ایشان سن خاصی برای رشیده بودن قرار نداده اند اما برخی می گویند تقریبا (نه در همه موارد) دختری که بالای سی سال است رشیده است و می تواند بدون اذن پدر یا ... ازدواج موقت کند.
شما می توانید در این مساله به سایت ایشان رفته و نظر ایشان را در مورد خودتان بپرسید شاید اجازه دهند که بدون اذن پدر یا ...،ازدواج موقت کنید.
آدرس سایت ایشان:

http://www.rohani.ir/

در سمت راست صفحه اول این سایت، قسمتی وجود دارد که می توانید سؤال خود را (به همراه ذکر وضعیت خود) مطرح کنید. ضمنا ایشان با آقای روحانی که رئیس جمهور محترم کشور هستند فرق دارند و فقط تشابه اسمی دارند اشتباه نکنید.

در هر صورت اگر ایشان اجازه دادند و شما با مشکلاتی که در ابتدا ذکر شد کنار آمدید و تصمیم قطعی بر صیغه شدن گرفتید توصیه می کنیم به شرط عدم دخول صیغه شوید یعنی در صیغه شرط کنید که طرفین از همدیگر لذت جنسی ببرند اما دخول صورت نگیرد تا حداقل با این کار باکره بودن شما از بین نرود.
هر چند توصیه نهایی ما این است که فکر ازدواج موقت را از ذهن بیرون کنید شما الان در سنی هستید که فرصت زیادی برای یک ازدواج دایم و یک زندگی خوب را دارید. با توکل بر خداوند سعی کنید مدت دیگری را نیز صبر کنید(هر چند مشکل است اما ارزشش را دارد.)
سعی کنید کارهایی که ممکن است شما را تحریک کند کمتر انجام دهید. کمتر تنها بمانید. فیلمهای تحریک کننده کمتر ببینید. ارتباط با نامحرم کمتر داشته باشید.
هر روز کمی قران بخوانید و سعی کنید در برخی مجالس دعا بیشتر شرکت کنید.
البته این کار ها راه حل قطعی نیست ولی تا حدود زیادی شهوت شما را کم می کند.
توسل به ائمه را فراموش نکنید و امیدوار باشید که ان شاء الله خداوند یک همسر مناسب برای شما روزی کند. افراد بسیار زیادی را می شناسم که وضعیت خانوادگی آنها بسیار بدتر از شما بوده است اما خداوند مهربان همسری بسیار مناسب برای آنها روزی کرده تا حدی که اطرافیان انگشت به دهان مانده اند.

===
اگر با توجه به مطالب بالا هنوز برای شما ابهام وجود دارد مجددا پیام بدهید تا بیشتر توضیح داده شود.
موفق باشید
موفق باشید
 
 
#383 پشیمون ۲۶ تیر ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۲۸
سلام...
من به مدت 4 سال بود که خودارضایی میکردم...هر باار هم که میخواستم ترک کنم نمیتونستم..مثلا تا یکی دو هفته تحمل میکردم ولی دوباره میرفتم سراغش...
تا اینکه یک تصادف خیلی بد کردم و تا سه ماه خونه نشین شدم...و این امر باعث شد که من فرصتی برای خودا ارضایی به دست نیارم...و الان به لطف خدا تونستم ترکش کنم حتی وقتی هم توی خونه تنها هستم سراغ این کار زشت نمیرم..
و با مطالبی که از این سایت عالی خوندم وضعیتم خیلی بهتر شده من از همه ی شما ممنونم...ایشالله هر چی که میخواهید خداوند به شما بدهد ممنووووووون
:-) :-)
 
 
#382 کسی ۲۵ تیر ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۰۴
سلام دختر ۲۵ ساله ام که چندین سال استمنا میکنم البته اینقدر ناراحتم که میشد حتی یکسال انجام ندم اما همه عوارض بدنی ریزش مو کمر دردای شدید پیدا کردم.بدتر از همه اصلا شرایط ازدواج ندارم پدرم سالهاست مرده و مادر پیر و ناتوانی دارم که افتاده رو دوشم خواستگار زیاد دارمهنوز هم اما وقتی میان و وضع خونه و به خصوص مادرمو میبینند میرن و پشت سرشونم نمی بینند. نمیدونم چه کنم منم نیاز دارم اما نمیتونم ترک کنم شاید ماه ها انجام ندم اما بلاخره میکنم.حتی به صیغه شدن فکر میکنم اما چون دخترم و از ترس حرف مردم نمیتونم .... خواهش دارم کمکم کنید چه کنم
.
.
.
پاسخ:
با سلام
اینکه می فرمایید نیاز دارید و باید به یک صورتی آن را برآورده کنید مطلبی کاملا واقعی است این نیاز یک نیاز خدادای است و باید به روش صحیح آن را بر آورده کنید اما دقت کنید که از نظر اسلام تنها راه ارضای آن فقط از طریق ازدواج می باشد.
البته شما می گویید خواستگار زیاد دارید اما همگی وقتی وضعیت مادر شما را می بینند منصرف می شوند جای تامل دارد به این نکته توجه کنید که مشکل وضعیت مادر شما ممکن است فقط یکی از احتمالات این مساله باشد
احتمال دیگری که هست این است که شاید شما در انتخاب همسر سختگیری می کنید و شاید (تاکید می کنم شاید) این مساله باعث شود که خیلی از خواستگاران شما جوابشان منفی باشد. البته دقت کنید که هیچ دختری نیست که بگوید ««من بیش از اندازه سختگیری می کنم»» همه ی پسرها و دخترها اعتقاد دارند که در جریان انتخاب همسر، معتدلانه برخورد می کنند در حالیکه بسیاری از آنها ناخواسته (تاکید می کنم ناخواسته) دچار سختگیری شده اند و همین امر باعث شده که نتوانند ازدواج کنند
آیا احتمال نمی دهید شرایطی که شما برای ازدواج می گذارید شرایط سختی باشد که باعث می شود خواستگاران شما جوابشان منفی باشد! این شرایط فقط شرایط مادی نیست بلکه ممکن است انتظاراتی که از رفتارهای همسرتان داشته باشید سختگیرانه باشد.
البته هدف از مطالب بالا این نیست که حتما گفته شود شما سختگیری می کنید نه چنین هدفی نداریم بلکه می گوییم شاید یکی از علتهای این مشکل، سختگیری شما باشد. بنابر اگر با مطالب فوق نسبت به شما اسائه ادب شد پیشاپیش عذر خواهی خواهی می کنیم.
شاید هم شما واقعا معتدلانه برخورد می کنید و واقعا بخاطر مشکل مادرتان خواستگارها جوابشان منفی است.
در هر صورت، دعا در درگاه خداوند و توسل به ائمه را فراموش نکنید بسیاری از مشکلاتی که برای ما بوجود می آید ممکن است از جانب خداوند باشد شاید با این مشکلات می خواهد به درگاه او برویم و بیشتر با او راز و نیاز کنیم.

==
اگر با توضیحات بالا هنوز برای شما ابهام وجود دارد مجددا پیام دهید تا بیشتر توضیح داده شود
موفق باشید
 
 
#381 س ۲۵ تیر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۲۴
سلام
من 31 سالمه و مجرد...مدتی هست که دچار شدم.. ولی هربار بعد از انجام بلافاصله عذاب وجدان میگیرم و خودمو لعنت میکنم ولی هر چی تلاش میکنم نمیشه ترک کرد...
 
 
#380 Raven ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۳۱
سلام
همه ی مطالبتون عالی بود
اما اونجا که گفتین باید خورده خورده و یواش یواش ازش کم کنیم تا ترک کنیمو اصلا قبول ندارم
البته من کاره ای نیستم که بگم چی درسته و چی غلطه
ولی اگه شما "واقعا" بدونی این اعتیاد ، چه نوع اعتیادیه ، همچین حرفی نمیزنی
خودارضایی تنها نوع از اعتیاد که باید به یکباره رهاش کرد نه به مرور زمان
حاضرم به تک تک افراد اینجا سر زندگیم قول بدم که هر کس بخواد یواش یواش ازش کم کنه تا بالاخره ترکش کنه نمیتونه
قسم میخورم اگرم قرار باشه کسی بتونه یک در هزار(شایدم میلیون)
...
دوست عزیز میخوای ترک کنی؟
دستت مال خودته
چشمت مال خودته
عقلت مال خودته
اصلا برو بشین فک کن ببین کنترل اینا رو داری؟
هر وقت داشتی بعد برو سراغ مرحله ی ترک
اگه واقعا کنترل اینا رو داشته باشی:
نه با دستت کار خطایی میکنی
نه با چشمت چیزیو که نباید ببینی میبینی
و نه ذهنت به سمت تاریکی میره
(هر از گاهی برگرد عقب شاید شاید ، مشکل از ریشه باشه)
میخوای ترک کنی؟
یا همین الان یا هرگز(برای یه بار تو زندگیتم که شده ارزش کارتو بفهم)
ممنون
 
 
#379 بینام ۲۲ تیر ۱۳۹۳ ساعت ۰۱:۲۹
سلام تو رو خدا کمکم کنید.فکر میکنم پسر 19ساله ی من دچار استمنا وهمجنس بازی شده.یک راهکار به من نشان بدید.با تشکر. :zzz
.
.
.
پاسخ:
با سلام
بهترین کمکی که شما می توانید به فرزندتان بکنید این است که در صورتی که شرایط برای ازدواج فرزندتان مهیا است اقدامات لازم را برای ازدواج ایشان فراهم کنید.
یکی از علتهای مهم استمنا، همجنس بازی و بسیاری از انحرافات جنسی در جوانان، فشار زیاد جنسی است که به آنها وارد می آید. طبیعتا ازدواج این فشار جنسی را تا حدی زیادی کاهش می دهد.
البته بدیهی است که انحراف جنسی در افراد متاهل نیز وجود دارد اما بسیار بسیار کمتر از افراد مجرد می باشد.
موفق باشید
 
 
#378 بنده خدا ۱۸ تیر ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۱۸
سلام خسته نباشید اگر خانمی بدون اختیار مثلا هنگام استرس های امتحان ها و غیره دست و پاهاش سرد شودو سست شود آیا مایع خارج شده از او منی محسوب می شود ? با خروج این مایع هیچ لذتی به او دست نمی دهد ایا منی است ??
مرجع تقلید ایت العظمی خامنه‌ای
.
.
.
پاسخ:
با سلام
این مایع منی نیست چون به اوج لذت جنسی نرسیده است و ضمنا نیازی به غسل کردن هم ندارد
موفق باشید
 
 
#377 باران ۱۶ تیر ۱۳۹۳ ساعت ۰۶:۳۱
مجددا سلام... ممنون از جوابتون. اینجاش برام سؤاله که برای جنب شدن بوسیله همسر فواید طبی هم ذکر کردن اما واسه جنب شدن تنهایی یعنی همون استمنا عوارض طبی( هرچند احتمالی). اصلا اینطور بگم خدا ارضا بوسیله همسر را حلال کرده و خیلی هم توصیه شده اما خودارضایی را حرام کرده... درحالیکه نفس هردو عمل یه چیزه... خیلی برام جالبه‌ . البته قطعا مصالحی توش نهفته است که خودش میدونه...
سایت خیلی خوبی دارید... ای کاش زودتر باهاش آشنا شده بودم... اجرتون با حضرت زهرا... متشکر
البته جوابم را تو یکی از سایت ها گرفتم. آدرسش رو براتون میذارم. ممنون میشم نظر شما(مدیرسایت) رو هم بدونم. http://fa.parsiteb.com/news.php?nid=9128
.
.
.
پاسخ:
با سلام و تشکر از اظهار لطف شما
مقاله ای که آدرس داده بود مقاله ی خوب و مفیدی بود از این بابت نیز از شما تشکر می کنیم
اما باید توجه کنید مطلبی که در این مقاله به خوبی به آن پرداخته بود با مطلبی که شما در اولین نوبت، سؤال کردید متفاوت است. و دو موضوع مختلف است
زیرا در این مقاله به تفاوت بین یک ارتباط جنسی کامل بین زن و شوهر (یعنی همان دخول) و بین استمناء (به تنهایی) اشاره می کند و مزیت ارتباط جنسی کامل را بیان کرده و ضرر استمناء (به تنهایی) را نیز مورد بحث قرار می دهد
اما سؤالی که شما در ابتدا مطرح کردید مطلب دیگری بود زیرا شما سؤال کرده بودید که: ««««اگه مرد بوسیله زنش استمناء کنه حرامه؟ اونم که دقیقا مث استمناء است؟ اگه استمناء عوارض داره پس جنب شدن بوسیله همسرهم عوارض داره؟»»»» از سؤال شما این طور استنباط کردیم که تفاوت بین استمناء به کمک همسر (مثلا با کمک دست همسر و بدون دخول) و استمنا (به تنهایی) را خواسته اید.
البته شاید این برداشت اشتباه، از جانب ما بوده است.

در هر صورت مقاله ای که بدان اشاره کردید مقاله ای خوب و بسیار نزدیک به واقعیت است اما باید توجه کنید که در مسائل شرعی مانند استمنا ما نمی توانیم به صورت قطعی، به نظرات پزشکی استناد کنیم البته بدین معنا نیست که علم پزشکی را معتبر ندانیم نه اصلا چنین قصدی نیست بلکه همان طور که خود پزشکان می گویند این علم، از علوم تجربی است بدین معنا که ممکن امروز به یک نتیجه ای برسند اما بر اثر آزمایش و تحقیق بیشتر، چند سال بعد نظر کاملتری بدهند و نظر قبلی را کاملا رد کنند بنابر این نمی توانیم به صورت قطعی بگوییم علت اینکه اسلام استمنا(به تنهایی) را حرام کرده ولی ارضا شدن با همسر را حلال کرده این است که در استمنا، ارضا شدن بوسیله ذهن و خیال صورت می گیرد اما در رابطه با همسر، تمام اعضا درگیر این رابطه می شوند و یک مسیر طبیعی را طی میکند
علت اینکه نمی شود به این مطالب پزشکی به صورت قطعی استناد کرد این است که شاید (تاکید می کنم شاید) چند سال بعد در علم پزشکی به این نتیجه رسیدند که ««از نظر این علم، هیچ تفاوتی بین استمنا و رابطه با همسر نیست»» در این صورت آیا باید بگوییم از این به بعد استمنا مانند رابطه با همسر حلال است؟!!!
به خاطر همین مشکل، زمانی که می خواهیم در مورد علت حرمت استمنا سخن بگوییم باید به صورت احتمالی بیان کنیم یعنی بگوییم:« احتمال دارد که علت حرمت استمنا عوارضی باشد که در علم پزشکی مطرح کرده اند.»
در پایان از مطالب خوبی که فرمودید مجددا تشکر می کنیم
موفق باشید
 
 
#376 خر ۱۶ تیر ۱۳۹۳ ساعت ۰۱:۵۶
من بالای 400000 هزار بار توبه کردم ولی دوباره انجام دادم
نمیدونم این چه ویروسه مارو ول نمیکنه.
امیدوارم همه این کارو ترک کنن..
 
 
#375 h ۱۵ تیر ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۴۵
سلام.من حدود 8 ساله که این کار زشت رو انجام میدم.الان تازه فهمیدم که چه عوارضی داره و ب تازگی عقد کردم.اما اصلا با همسرم ارضا نمیشم.واسه همیشه میخوام این کارو ترک کنم.بنظر شما بعد از ی مدت ممکنه خوب شم و با همسرم ارضا شم?خواهش میکنم کمکم کنید.
.
.
.
پاسخ:
با سلام
بسیاری از زنها (حتی کسانی که خودارضایی نمی کرده اند) در ابتدای ازدواج مشکل ارضا شدن را دارند یکی از علتهای شایع آن این است که هنوز با روش ارضا کردن آشنا نشده اند معمولا مدتی طول می کشد تا شوهر بتواند راه و روش ارضا کردن زن را یاد بگیرد و تجربه کند. این مشکل در این افراد طبیعی است و احتمال دارد مشکل ارضا نشدن شما به همین خاطر باشد
البته احتمال هم دارد که مشکل ارضا نشدن به دلیل خود ارضایی باشد که شما چند سال داشته اید.
مطالبی که در بالا ذکر شد در صورتی است که شما یک زن باشید اما اگر مرد هستید به احتمال زیاد، علت عدم ارضا شدنتان همان چیزی است که خودتان فرمودید یعنی خودارضایی در دوران مجرد بودن که ان شاء الله در صورتی که ترک کنید به تدریج مشکل ارضا شدنتان هم حل خواهد شد
موفق باشید
 
 
#374 باران ۱۵ تیر ۱۳۹۳ ساعت ۰۷:۱۸
سلام.... من حدود ۴ سال مبتلا به استمناء بودم... الان ازدواج کردم و الحمدلله بهترم!
اما یه سؤال برام پیش اومده... اگه مرد بوسیله زنش استمناء کنه حرامه؟ اونم که دقیقا مث استمناء است؟ اگه استمناء عوارض داره پس جنب شدن بوسیله همسرهم عوارض داره؟ خواهشا راهنمایی ام کنید... ممنون
.
.
.
پاسخ:
با سلام
اگر مرد به وسیله بدن زنش (مثلا با کمک دست زنش یا قسمتی دیگر از بدن او) استمنا کند از نظر شرعی اشکالی ندارد و حلال است
اما در مورد اینکه فرمودید این کار نیز استمنا است و قاعدتا باید عوارض استمنا را داشته باشد
باید گفت انچه ما می دانیم این است که از نظر شرعی استمنا اگر به تنهایی (و بدون کمک همسر) صورت گیرد حرام است اما اینکه چرا اسلام این کار را حرام دانسته به صورت قطعی برای ما مشخص نیست.
شاید علت حرمتش همین عوارضی است که برخی پزشکان بیان کرده اند شاید هم علت آن، چیز دیگری باشد
بنابراین آنچه ما از دین اسلام می دانیم فقط در همین حد است که استمنا اگر به تنهایی صورت گیرد حرام است و اگر با کمک بدن همسر صورت گیرد حلال است اما علت این حرمت و یا علت آن حلال بودن چیست برای ما کاملا مشخص نیست و اگر در جایی نیز از عوارض جسمی استمنا گفته می شود از نظر پزشکی است نه از نظر شرعی.

برای اطلاع بیشتر در این زمینه به مطلبی که در همین سایت در آدرس زیر آمده است مراجعه نمایید

http://www.porseshgaran.org/main/bolughejavanan/257-1391-04-30-03-48-56.html

در اواسط مقاله ای که در آدرس فوق آمده مطلبی در حدود 15 خط با عنوان (چرا خود ارضایی در اسلام حرام است؟) ذکر شده است که خواندن آن نیز مفید است ان شاء الله
موفق باشید
 
 
#373 بینام ۱۵ تیر ۱۳۹۳ ساعت ۰۱:۱۴
از عوارضش ریزش موی سر و کاهش اعتماد به نفس,ضعیف النفس شدن و دست زدن به کارهای پست رو یادتون رفت بگید.من عاجز شدم در برابرش..اما از همین لان میخام یهویی ترکش کنم نه تدریجی..واقعا زندگیمو غیرقابل اداره کرده.هیچ جاذبه ای برای جنس مخالف ندارم.چشمام لیروح شده...امیدوارم خدا منو ببخشه و کمکم کنه...لطفا برام دعا کنید کم نیارم...واقعا عجز دارم در مقابلش
 
 
#372 iman ۱۴ تیر ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۲۳
ba salam mamnun az site khubetun baraye tarke estemna niaz be ye angize hast va har kesi midune tu zendegissh che angize ke mitune komakesh kone hame baraye ham doa konim mamnun
 
 
#371 sh ۱۳ تیر ۱۳۹۳ ساعت ۰۳:۴۳
سلام من الان حدود ٢٠ سالمه و الان حدود ۴ساله خود ارضایی میکنم تقریبا هر ٢ماه یکبار قبلشم حدود ٣سال شدیدا دچار این مرض بودم الانم ی تصمیم جدی دارم واسه ترک میشه بگید این عوارض روی من چقد 8) q8) ر تاپیر داره مرسی.
.
.
.
پاسخ:
باسلام
مشخص کردن اینکه این کار بر روی هر فرد چه مقدار عوارض دارد تقریبا غیر ممکن است.
موفق باشید
 
 
#370 ناشناس ۱۲ تیر ۱۳۹۳ ساعت ۰۲:۲۰
ممنون از بابت مطالبتون
 
 
#369 دیوانه ۱۱ تیر ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۵۸
مشکله ما ضرر خود ارضای نیس اگه جنس مخالف باشه ادم مرض نداره که خود ارضای کنه از روی ناجاری هس مطالبتون هم عالی بود مرسی
:cry:
 
 
#368 4 ساله ۱۱ تیر ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۳۶
سلام.کمر درد شدید هم داره.خوب میشه
 
 
#367 کار بلد ۰۸ تیر ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۰۲
سلام
من 3ساله اوضاعم خرابه
با خوندن مطلب میخوام ترک کنم
اما ب غیر استمنا راه های دیگر هم هست
 

افزودن نظر

کد امنیتی
تصویر جدید

پیام نور: امام صادق (سلام­الله­علیه): المُنتَظِرُ لِلثّاني عَشَرَ كَالشّاهِرِ سَيفَهُ بَينَ يَدَي رَسولِ اللَّهِ يَذُبُّ عَنهُ؛ منتظر ظهور امام دوازدهم مانند كسى است كه در ركاب پيامبر خدا شمشير كشيده است و از ايشان دفاع مى‏‌كند.(اهل بيت در قرآن و حديث، ج2، ص780، ح1221)