ــ مهمترین عوارض خود ارضایی (استشها) در دختران چاپ
يكشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۰ ساعت ۱۹:۴۶

مهمترین عوارض خود ارضایی (استشهاء)  در دختران

 

یک عضو هیئت علمی دانشکده پرستاری- مامایی دانشگاه شاهد با بیان اینکه آنورگاسمی یکی از مهمترین عوارض خودارضایی در دختران است تاکید کرد:« ممکن است این افراد در دوره مجردی با خودارضایی بتوانند نیازهای جنسی خود را برآورده کنند اما درآینده رضايتمندي جنسي درزندگی مشترک و لذت به ارگاسم رسیدن با همسر خود را از دست خواهند داد.»

معصومه حیدری در گفت و گو با خبرنگار سلامت نیوز گفت:«خودارضایی در میان دختران با تحریک قسمت های خارجی دستگاه تناسلی رایج تر است که صدمه چندانی به دستگاه تناسلی نمی رساند اما زمانی که خودارضایی با تحریک قسمت های داخلی تر دستگاه تناسلی باشد بسته به نوع فشار و ناحیه لمس شونده ممکن است در صورتی که به صورت مداوم تکرار شود آسیب های جدی به دستگاه تناسلی دختران وارد سازد.»

وی ادامه داد:«در برخی موارد خودارضایی در دختران با تخیلات جنسی، دیدن تصاویر و فیلم صورت می گیرد که فرد با دیدن این تصاویر به هیجان می رسد و در این صورت آسیبی به دستگاه تناسلی وی وارد نمی شود اما سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که چرا خودارضایی از لحاظ شرعی و بهداشتی نفی شده است؟

واقعیت این است که دختران و پسران با بلوغ دچار تغییرات هورمونی و جسمانی می شوند و در دوره ای قرار می گیرند که نیازهای جنسی آنها شعله ور شده و راهی برای ارضاء ندارند و ممکن است به سمت خودارضایی کشیده شوند اما همانطوری که می دانید ازدواج تنها راه صحیح ارضای افراد است و ما رفتارهای پرخطر جنسی را نهی می کنیم و بایستی به مقتضای سن و رشد و نیازهای فکری ازدواج به موقع صورت گیرد چرا که نیازهای جنسی یک روند فیزیولوژیک دارد و باید طی شود و افرادی که از لحاظ شرعی مقیدند نیازهای جنسی خود را در جاده صحیح خود قرار دهند بایستی ازدواج کنند.»

این کارشناس ارشد مامایی در ادامه به خبرنگار سلامت نیوز گفت:«خودارضایی در دختران عوارض بسیاری را در پی خواهد داشت و در صورتی که به صورت رفتار روزانه درآید خطرناک می شود و مانند هر اعتیادی ، روح و جسم و روان فرد را به هم می ریزد و زمانی که فردی اقدام به خودارضایی می کند خیلی سریع فاز هیجان جنسی اتفاق می افتد و جنبه های مهم و عاطفی در یک ارتباط صحیح جنسی را دریافت نمی کند و دچار خلاء عاطفی، افسردگی، اضطراب و عدم اعتماد به نفس می شود  و بعد از ازدواج در یک رابطه زناشویی دیگر تحریک نمی شود و در به ارگاسم رسیدن دچار مشکل می شود چرا که با خودارضایی شرطی شده است تا در یک وضعیت خاصی که خود را تحریک می کند به ارگاسم برسد و به هنگام نزدیکی به همسر خود به یاد رفتارهای خود می افتد و گمان می کند تنها در آن شرایط می تواند به ارگاسم برسد.»

این درمانگر اختلالات جنسی بانوان افزود:«یکی از مهمترین مشکلاتی که این زنان به آن دچار می شوند این است که دچار نارضایتی جنسی شده و رفته رفته با بی میلی جنسی مواجه می شوند بنابراین بایستی گفت ممکن است این افراد در دوره مجردی با خودارضایی بتوانند نیازهای جنسی خود را برآورده کنند اما آینده طولانی زندگی مشترک و لذت به ارگاسم رسیدن با همسر خود را از دست خواهند داد.»

همکار علمی کلینیک سلامت خانواده افزود:«از جمله راه های پیشنهادی به جوانان پرداختن به فعالیت های مختلفی از جمله ورزش کردن، مطالعه کردن، با خستگی به خواب رفتن و تفریحات ، نخوردن غذاهای محرک و عدم استفاده از لباس های تنگ است همچنین نباید به مدت طولانی در حمام زیر دوش آب باشند و مهمتر از همه این موارد دوری کردن از محرکات و دوستی با جنس مخالف و تماشای فیلم های محرك است تا فرد به سن مناسب ازدواج برسد و با ازدواج بتواند نیازهای خود را به طور صحیحی ارضاء کند.»

منبع: سلامت نیوز

================================================================================

آیا از نظر علم پزشکی خودارضایی ضرر دارد؟

برخی از دوستان عزیز می گویند فلان پزشک گفته است «استمناء هیچ ضرری ندارد و از نظر پزشکی عارضه ای برای آن یافت نشده است.»

در جواب این عزیزان باید گفت:

اولا: بر فرض که علم پزشکی هنوز برای خود ارضایی عوارضی پیدا نکرده باشد اما این دلیل بر این نیست که هیچ عارضه ای ندارد! به عبارت دیگر طبق ادعای این افراد، علم جدید نمی گوید «خودارضایی، عارضه ای ندارد» بلکه می گوید «هنوز عارضه ای برای آن یافت نشده است» بسیاری از احکام اسلام هست که تا مدتها علم پزشکی در مورد آن شک داشته است اما با گذر زمان، به حقانیت آن پی برده است. جالب است که بدانید خود دانشمندان علم پزشکی هیچگاه ادعا نمی کنند که آنچه می گویند کامل است بلکه می گویند آنچه تا کنون به آن دست یافته ایم را می گوییم فلذا ممکن است در تحقیقات بعدی به نتیجه ای بر خلاف نتیجه ی فعلی برسیم!

ثانیا: جزء قطعیات علم پزشکی است که اگر کسی به صورت افراطی خود ارضایی کند حتما دچار عوارض جبران ناپذیری می شود

متاسفانه بسیاری از افراد در ابتدا با خود می گویند: «درست است که اگر کسی خیلی زیاد دچار خود ارضایی شود برایش عوارض دارد اما من این کار را زیاد انجام نخواهم داد بلکه فقط بعضی اوقات آنهم برای تخلیه فشار جنسی انجام می دهم پس استمنا برای من ضرری ایجاد نمی کند و جای نگرانی نیست!»

اما باید به این دوستان گفت که بر فرض، اگر کم انجام دادن استمنا ضرر نداشته باشد آیا کسی می تواند تضمین کند  بعد از مدتی دچار افراط در خود ارضایی نشود؟!

آیا فکر نمی کنید که شما هم کم کم و به صورت ناخواسته معتاد به این کار شده و بعد از گذشت چند سال ناگهان ببینید که شما هم جزء افرادی شده اید که به صورت افراطی استمنا می کنید؟!!

اگر از کسانی که دچار زیاده روی در استمنا شده اند بپرسید که «آیا شما در ابتدا می خواستید به این وضع دچار بشوید؟» قطعا جواب آنها این خواهد بود که «نه! ما در ابتدا تصمیم قطعی داشتیم که فقط بعضی اوقات آنهم به صورت تفریحی این کار را انجام دهیم اما بعد از چند سال ناگهان دیدیم کار از کار گذشته است!! و هر روز حداقل یک یا دو بار استمنا می کنیم!»

به عنوان مثال می توان اعتیاد به استمنا را به اعتیاد به مواد مخدر تشبیه کرد اگر شما از یکی از افرادی که شدیدا دچار اعتیاد به مواد شده بپرسید او هم قطعا خواهد گفت در ابتدا فقط می خواسته به صورت تفریحی از مواد استفاده کند ولی کم کم و بدون اینکه خودش بفهمد میزان موادش زیاد شده و بالاخره بعد از چند سال دچار این مشکل شده است.

آری در ابتدای کار شما می گویید هر ماه فقط یک بار استمنا می کنید بعد از چند وقت، می بینید که هر ماه دو بار استمنا می کنید!!! بعد از گذشت چند وقت دیگرمی بینید هفته ای سه بار استمنا می کنید و ...  در آخر متوجه می شوید که شما اعتیاد شدید و زیاد به استمنا پیدا کرده اید!!!

در یک کلام، استمنا حتی به صورت کم، مانند لبه پرتگاهی است که خیلی از افراد نتوانسته اند خود را نگه دارند و بعد از مدتی به درون آن سقوط کرده و به صورت یک اعتیاد روزانه برای آنها در آمده است!! بهترین راه حل آن است که لبه این پرتگاه نایستیم و استمنا را حتی به صورت کم انجام ندهیم!!

 

*************************************

د) راه درمان خود ارضایی

نکته بسیار مهم

مطلبی که بسیاری از مبتلایان به خود ارضایی مطرح می کنند این است که: «ما بارها تصمیم گرفته ایم که  این کار را به صورت کــامل ترک کنیم ولی هر بار که این تصمیم را می گیریم مدت کوتاهی نمی گذرد که دوباره به سراغ خودارضایی می رویم و روز از نو روزی از نو!!! ما چکار کنیم که در ترک کردن موفق بشویم؟»

باید در جواب این عزیزان گفت علت اصلی این مشکل آن است که این افراد می خواهند کاری را که مدتها به آن عادت داشته اند را یکباره ترک کنند به همین دلیل هم شکست می خورند!  یک معتاد به مواد مخدر را در نظر بگیرید که یکباره می خواهد اعتیادش را ترک کند قطعا چنین شخصی نمی تواند چنین کاری را بکند! و بعد از چند هفته دوباره به مواد مخدر باز می گردد و شاید حتی بدتر از قبل هم بشود!

اما اگر همین معتاد، میزان استفاده از مواد را آرام آرام کم کند بالاخره بعد از مدتی آن  را ترک می کند و به لطف خدا موفق می شود

بنابراین نکته بسیار مهم این است که کسانی که تمایل به ترک خودارضایی دارند نباید تصمیم بگیرند که یکباره به صورت کامل این عمل را ترک کنند بلکه باید به صورت تدریجی این کار صورت بگیرد به عنوان مثال اگر کسی چند سال است که هفته ای دوبار استمنا می کند باید تصمیم بگیرد که تا دو ماه آینده به جای هفته ای دو استمنا یک استمنا انجام دهد

بعد از این که این دو ماه را طی کرد تصمیم بگیرد که در دو ماه بعدی به جای هفته ای یک استمنا، هر دو هفته یک استمنا انجام دهد

و بعد از گذشت این دو ماه دوباره تصمیم بگیرد به جای دو هفته یکبار، سه هقته یکبار استمنا کند  و به همین ترتیب آرام آرام دفعات استمنا را آنقدر کم کند تا به لطف خداوند روزی برسد که به صورت کامل ترک کند.

 

البته علاوه بر دستور بالا که بسیار مهم بود باید به موارد زیر نیز توجه کرد

1. جداً از تنهايي اجتناب نمائيد كه تنهايي، يك عامل مهم براي تحريك به خودارضايي است باز هم تكرار ميكنیم تنها نمانيــــــد، تنها نمانيــــــــــــــد، تنها نمانيــــــــــد و....

2. بهترین راهی که شیطان برای فریب دادن افرادی که تصمیم به ترک خودارضایی گرفته اند استفاده میکند این است که به آنها می گوید«تو تصمیم گرفته ای استمنا نکنی بنابراین اشکالی نداره که کمی با آلت خودت بازی کنی بدون آنکه منی خارج بشه» معمولا این افراد در این دام قرار می گیرند و با کمی تحریک کردن آلت خود، اختیار از دست آنها خارج می شود و بعد از چند دقیقه می بینند که دیگر نمی توانند جلوی خودشان را بگیرند!!! در این لحظات هر چه تلاش می کنند که از ادامه تحریک کردن دست بردارند دیگر نمی توانند!!! آری این افراد در این زمان به تنها چیزی که فکر می کنند این است که به اوج لذت برسند و وقتی به خود می آیند که کار از کار گذشته و استمنا را انجام داده اند!!

این کار مانند آن است که کسی بالای یک سطح شیب دار بسیار لیز قرار گرفته است به نظر شما اگر این فرد بگوید:« من خودم را در ابتدای این سطح شیب دار لیز می اندازم اما بعد از چند متر که لیز خوردم خودم را نگه می دارم تا به پایین سقوط نکنم» آیا می تواند خودش را بعد از لیز خوردن نگه دارد؟! قطعا جواب شما منفی است کسی که خودش را در این سطح شیب دار انداخت به احتمال بسیار بسیار زیاد دیگر نمی تواند جلوی خود را بگیرد و نتیجه این کارش این است که سقوط خواهد کرد!!!

بنابراین نکته بسیار مهم این است که از همان ابتدا از تحریک کردن آلت خود (حتی در حد کم) خودداری کنید و گرنه بعد از چند دقیقه می بینید کار تمام شده و استمنا صورت گرفته است!

3. افكار جنسي را كه به ذهنتان خطور ميكند بلافاصله با ذكر خدا و معاد و... از ذهن خود دور نمائيد. از حضرت صادق (ع ) نقل شده كه فرموده : براى دفع وسوسه شيطان دست بر سينه خود بكش و بگو: «بسم الله و باللهِ محمدٌ رسولُ اللهِ و لا حولَ و لا قوةَ الّا باللهِ العلىّ العظيم ، اللهمّ امْسَحْ عَنّى ما اََحْذَرُ».سپس دست خود را بر شكم مى كشى و همان ذكر را سه مرتبه تكرار مى كنى كه ان شاءالله برطرف مى شود. (بحار الانوار، ج92، ص 138)

4. هرگز بر روی شکم نخوابيد كه اين کار، يكي از تحريككنندههاي خیلی قوی است. بسیاری از جوانان عادت دارند که بر روی شکم بخوابند و این کار به صورت یک عادت برای آنها در آمده است پیشنهاد می شود حتی در مواقعی که بر شکم خوابیدن، شما را تحریک نمی کند این گونه نخوابید.

5. برخی از جوانان عادت کرده اند بیش از حد به حمام بروند و چون در حمام، زمینه ی استمنا کردن، بسیار زیاد میباشد بنابراین بهتر است در حدی که به بهداشت بدن ضرری وارد نمی شود از حمام رفتن های بی جهت خودداری شود.

6. هيچگاه در حمام كاملاً عريان نشويد. همچنین در حمام تا آنجا که می شود و ضرری به بهداشت فردی نمی زند قید شستن آلت تناسلی خود را بزنید (مخصوصا شستن با صابون یا مایع های شستشو)

اینکه در حمام، یک جوان با یک مایع کف کننده، آلت تناسلی خود را بشوید کم کم میل به اینکه کمی با آلت خود بازی کند در او تقویت می شود بعد از چند ثانیه کم کم می بیند که این میل مرتب دارد زیاد می شود تا حدی که کنترل کردن آن خیلی سخت می شود و ...!

7.در حدیث آمده است که «کوتاه کردن موها باعث ازدیاد شهوت می شود»  بنابراین سعی کنید دیر به دیر موهای اطراف آلت را کوتاه کنید (البته باید توجه کرد که در حدی که برای رعایت بهداشت جسمی ضرورت دارد این موها باید کوتاه شود ولی تا آنجا که امکان دارد بهتر است این کار دیر به دیر صورت بگیرد)

8. در حدیثی از پیامبر اکرم نقل شده است که: ای جوانان ازدواج کنید ولی اگر نمی توانید ازدواج کنید روزه بگیرید. (کتاب کافی، ج10، ص410)

اگر قادر به روزه گرفتن نیستید، سعی کنید پرخوری نکنید و یا حداقل به هنگام خواب شکم  شما بیش از حد معمول پر نباشد.

9. از خوردن غذاهایی که باعث افزایش میل جنسی می شود، پرهیز کنید ( مانند موز- شکلات – انجیر- خرما- پیاز- فلفل - تخم مرغ - گوشت قرمز، غذاهای پرچرب و ...)

10. در غير موارد ضروري از نگاه كردن به اندام جنسي خود پرهيز كنيد.

11. شبها هنگام خواب باید کاملاً حالت خواب آلودگی به  شما دست داده باشد و خسته باشید و تا احساس نیاز به خواب پیدا نکردید به رختخواب نروید (واضح است که یکی از زمانهایی که معمولا جوانهای مجرد با آلت تناسلی خود بازی می کنند در رختخواب است)

12. از نگاه كردن به مواضع جنسي و برجستگيهاي بدن ديگران (حتي از روي لباس) پرهيز نمائيد. برخی از جوانها هستند که به هیچ وجه نگاه خود را کنترل نمی کنند و مرتب در کوچه و خیابان به اندامهای جنسی جنس مخالف (هر چند از روی لباس) نگاه می کنند بدیهی است این کار شهوت انسان را برافروخته می کند و راه را برای ترک خودارضایی بسیار سخت می گرداند!

بنابراین بهتر است در مکانهایی که کنترل کردن نگاه، مشکل است یا حضور پیدا نکنیم و یا کمتر حاضر شویم.

13. از نگاه كردن به فيلمهايي كه تحريك جنسي ايجاد ميكند اجتناب كنيد. اگر کسی تصمیم به ترک کردن استمنا گرفته باشد اما مرتب فیلمهای شهوت انگیز و سکس ببیند بسیار واضح است که نمی تواند خودارضایی را ترک کند زیرا با دیدن این فیلمها آنقدر میل جنسی او زیاد می شود که دیگر برای او اراده ای برای خودداری از استمنا باقی نمی ماند

بنابراین هر کسی تصمیم به ترک خودارضایی گرفت باید قبل از آن تصمیم بگیرد از دیدن فیلمهای جنسی خودداری کند

البته بعضی از افراد هر چند تصمیم می گیرند که هم از خودارضایی و هم از دیدن فیلمهای جنسی خودداری کنند اما با این وجود در گوشی همراه یا کامپیوتر خود، این گونه فیلمها را پاک نمی کنند! به عبارتی جرأت چنین کاری را نمی کنند؟!!

به نظر شما با وجودی که تصمیم به ترک استمنا (وحتی ترک دیدن این فیلمها) گرفته اند چرا این فیلمها را پاک نمی کنند؟! جواب آن بسیار واضح است علت آن یکی از این دو مطلب است:

ــ گروه اول کسانی هستند که با خود می گویند «شاید بعدا منصرف شدم و دوباره تصمیم گرفتم استمنا کنم در آن موقع دیگر هیچ فیلمی ندارم که از آن لذت ببرم! آری در آن زمان، دیگر فیلمی ندارم که بتوانم با دیدن آنها یک استمنای لذت بخش داشته باشم!!! بنابراین حس آینده نگری به انسان می گوید این فیلمهایی که با درد سر زیاد از اینترنت دانلود کرده ام و یا با هزینه زیاد خریده ام را از باب احتیاط نگه داری کنم شاید بعدا به درد خورد!»

ــ بعضی دیگر از این افراد، جواب دیگری می دهند آنها می گویند :« هر چند من تصمیم گرفته ام استمنا نکنم و حتی فیلمهای مستهجن نگاه نکنم اما نگه داشتن این فیلمها که ضرری ندارد پس چرا بی جهت آنها را از بین ببرم؟!»

 

به هر دو گروه بالا باید گفت شما هر چند می خواهید استمنا و حتی دیدن این فیلمها را کنار بگذارید اما مطمئن باشید که دوباره به سراغ خودارضایی خواهید رفت!! زیرا بالاخره نفس انسان، او را تحریک کرده و به سراغ این فیلمها خواهد برد و خودتان بهتر می دانید اینکه دوباره انسان به سراغ تماشای این صحنه ها برود نتیجه ای جز تحریک شدید نداشته و طبیعتا در نظر این افراد برای تخلیه این تحریک، چاره ای جز استمنا باقی نمی ماند!

بنابراین پیشنهاد می شود اگر تصمیم به ترک خودارضایی گرفته اید اولا باید تصمیم بگیرید این فیلمها را تماشا نکنید و ثانیا باید آنها را از حافظه موبایل یا رایانه ی خود پاک کنید و گرنه مانند آن معتاد به مواد مخدری می شوید که تصمیم به ترک مواد گرفته اما در خانه خود مقداری هر چند ناچیز مواد مخفی کرده است! به نظر شما آیا این معتاد می تواند اعتیادش را ترک کند؟ قطعا خیر

14. اوقات فراغت خود را با مطالعه، ورزش، زيارت، عبادت و بطور كلي با كارهاي مثبت مثل گلكاري در باغچه، كمك به اهل خانواده و... پُر كنيد.

15. براي تخليه انرژي زائد بدن به طور منظم و زياد ورزش كنيد.

16. هيچگاه بدن خود را به صورت برهنه در آينه نگاه نكنيد.

17. به هنگام خواب سعي كنيد شكم شما بيش از حد معمول پُر نباشد.

18. قبل از خواب حتماً مثانه خود را تخليه نماييد.

19. از نوشيدن افراطي آب و مايعات پرهيز كنيد (بخصوص شبها قبل از خواب).

20. به بدي  این گناه و عواقب اخروی آن توجّه كنيد.

21. در مجالس مذهبي و مراسم دعاي توسل و... زياد شركت كنيد. قرآن زياد بخوانيد و در معاني آيات آن تدّبر و تفكر نمائيد.

 

 

************************************

نكات مهمّ:

الف) اگر وقت ازدواج شما رسيده است و امكانات فراهم است اقدام كنيد.

ب) به پيشرفت كار خود توجّه جدي داشته باشيد و هر تعداد از دفعات خودارضايي شما كه كم ميشود آنرا در دفتري بصورت رمزي (كه كسي متوجه نشود) يادداشت نمائيد و مرتباً به اين پيشرفتها و يادداشتها مراجعه كرده و آنها را مرور و بازخواني كنيد.

ج) هنگام تحريكات جنسي يا به ذهن آمده افكار جنسي خود را تنبيه كنيد و يكي از بهترين راههاي تنبيه بدني اين است كه:

«يك عدد كش لاستيكي نازك همانند آنچه كه دور بستههاي پول مياندازند به مچ دست خود داشته باشيد( اين كش تا زماني كه بر عادت خود غلبه ميكنيد بطور مخفي يا غيرمخفي بر مچ شما باشد) و هرگاه ميل به عادت خودارضايي پيدا كرديد آن را تا حد امكان بكشيد و رها كنيد كه دست شما دچار درد و ناراحتي بشود و آنقدر اين كار را تكرار كنيد كه نفس شما را از ارتكاب عمل برحذر دارد و رها سازد. ولي معمولاً با يكبار كشيدن و رها كردن شما منصرف خواهيد شد.»

 

 

 

آدرس ایمیل مدیر سایت:

این نشانی پست الکترونیک دربرابر spambot ها و هرزنامه ها محافظت می شود. برای مشاهده آن شما نیازمند فعال بودن جاواسکریپت هستید

این نشانی پست الکترونیک دربرابر spambot ها و هرزنامه ها محافظت می شود. برای مشاهده آن شما نیازمند فعال بودن جاواسکریپت هستید

 

 

 

 

قابل توجه کاربران گرامی

با عرض پوزش، تا اطلاع ثانوی از پاسخ دادن به سؤالات شما بزگواران معذوریم.

 
مطالب مرتبط :

» ـــ راه حل جالب شیطان برای کشاندن افراد معتقد به دین و خدا به طرف ارتباط جنسی و زنا

راه حل جالب شیطان برای کشاندن افراد معتقد به دین و خدا به طرف ارتباط جنسی و زناقبل از خواندن مقاله ی زیر به این نکته ی مهم توجه کنید که هدف از این مقاله این نیست که دخترها و پسرهایی که معتقد به...

» ــ همه چیز درباره زنا

همه چیز درباره زنافهرست مطالبی که در این مقاله آمده است عبارتند از:1- تعریف زنا2- چگونگی تحقق زنا3- زنا در قرآن4- زنا در روایات5- حرمت زنا6- انواع زنا در اسلام7- تعریف زنای محصنه 8- زنا با زن شوهر...

» ــ آیا شیطان فرزند دارد و آنها نیز ملعون هستند؟

پرسشآیا شیطان فرزند دارد و آنها نیز ملعون هستند؟ جواب:شیطان دارای فرزندانی است که وی را کمک می کنند و تقریبا همه فرزندان وی راه او را در پیش گرفته و همانند او ملعون و مطرودند جز تعداد نادری از...

» ــ با توجه به این که زن هیچ عضوی به عنوان مخزن منی ندارد، چطور به ترشحات او منی گفته می شود؟!

پرسش:با توجه به این که زن هیچ عضوی به عنوان مخزن منی ندارد، چطور به ترشحات او منی گفته می شود؟ پاسخ:1. هم مرد و هم زن در هنگام رسیدن به اوج شهوت و ارگاسم، آبی از آنها خارج می شود.2. این آب در مرد ممکن...

» ــ آیا در مقابل یک شخص معلول ذهنی هم باید حجاب داشت؟

پرسش:با توجه به این که معلولین ذهنی درجات مختلفی دارند، و اکثر آن ها نسبت به جنس مخالف هیچ گونه تحریکی ندارند، آیا باید در مقابل آن ها حجاب داشت؟ پاسخ:همانطور که در سؤال ذکر شده است با توجه به...

» ــ آیا از طریق آزمایش DNA می توان زنا را اثبات کرد؟

پرسش:آیا از طریق آزمایش DNA می توان زنا را اثبات کرد؟ پاسخ: پاسخ مراجع عظام تقلید نسبت به این سؤال، چنین است:این گونه آزمایشها برای اثبات زنا حجت نیست. [1] به نقل از سایت اسلام...

» ــ آیا در هنگام رابطه‌ی زناشویی، کتک زدن همسر و ضربه زدن به او جهت لذت بیشتر (بارضایت زن) اشکالی دارد؟

پرسش:آیا در هنگام رابطه‌ی زناشویی، کتک زدن همسر و ضربه زدن به او جهت لذت بیشتر (بارضایت زن) اشکالی دارد؟ پاسخ:اگر ضرری برای زن نداشته و او راضی باشد اشکال ندارد، ولى این یک بیمارى است و باید سعى...

» ــ آیا پیامبر (ص) فرمود اگر زنی در جایی نشسته بود مردان نباید آنجا بنشینند مگر آنکه آن مکان کاملا سرد شود؟

پرسش:آیا پیامبر اکرم(ص) فرمود، اگر زنی در جایی نشسته بود، مردان حق ندارند آن‌جا بنشینند، مگر آن‌که آن مکان کاملا سرد شود؟ پاسخ:در برخی منابع روایی، حدیثی با این مضمون وجود دارد: «إذا جلست...

» ــ آیا دخول از مقعد(پشت) با زنی غیر از همسر، حکم زنا را دارد؟

پرسش:آیا دخول از مقعد(پشت) با زنی غیر از همسر، حکم زنا را دارد؟  پاسخ:آری همان طور که درموارد تحقق زنا بیان شده است، زنا همان طور که با دخول در فرج (جلو) محقق می شود با دخول در (مقعد) پشت نیز تحقق...

» ــ آیا داشـتن رابطه جنـسی با افراد ترنـس (دو جنسه) از لحاظ شرعی اشکال دارد؟

پرسش:آیا داشتن رابطه جنسی با افراد ترنس (دو جنسه) از لحاظ شرعی اشکال دارد؟ پاسخ:گفته می شود بیماران دو جنسی بر دو گروه اند:الف: افرادی که به لحاظ جسمی دارای آلت مردانه و زنانه (هرچند ناقص) هستند و...

» ــ آیا لمس و در آغوش گرفتن نامحرم مجازات شرعی دارد؟

پرسش:اگر مردی نامحرمی را با پوشش و حجاب در آغوش بگیرد و دست او را لمس کند چه حکمی برای هر دو، دختر و مرد اجرا می شود ؟ آیا این دختر مرتکب عملی شبیه به زنا شده ؟ آیا مجازاتی برای او مقرر شده ؟ اگر...

» ــ زن تا چه حد باید اندام خودش را در مقابل مردهای محرم فامیل بپوشاند و مرد نیز تا چه حد می تواند به اندام زنهای محرم فامیل نگاه کند؟

پرسش:زن تا چه حد باید اندام خودش را در مقابل مردهای محرم فامیل بپوشاند و مرد نیز تا چه حد می تواند به اندام زنهای محرم فامیل نگاه کند؟ پاسخ:نگاه کردن مرد به بدن زنانی که با آنان محرم است اگر بدون...

» ــ چرا حضرت علی فرمـود: «تمام زن شـر است و بدتر از همه آن‌که از بودنش چاره ای نیست» آیا این سخن، تحقیر زنان نیست؟!

پرسشچرا حضرت علی فرمود: «تمام زن شر است و بدتر از همه آن‌که از بودنش چاره ای نیست» آیا این سخن، تحقیر زن نیست؟!  پاسخ:هر چند این روایت در نهج البلاغه آمده است[1] اما ترجمه صحیح روایت به گونه ای...

» ــ چرا پیامبر ، زنان را به استخوانی کج تشبیه نمودند آیا این توهین به زنها نیست؟!

پرسش ــ چرا پیامبر ، زنان را به استخوانی کج تشبیه نمودند آیا این توهین به زنها نیست؟!     پاسخ اجمالی: امام صادق(ع) این روایت را از پیامبر اکرم(ص) نقل می‌فرماید: زن مانند استخوان کج است. اگر...

» ــ در دادگاه، زنا با چه شرایطی اثبات میشود؟(سنگسار)

سؤال:در دادگاه، زنا با چه شرایطی ثابت می شود؟ (+ سنگسار) جواب:اسلام هر چند برای زنا حکم سنگسار را قرار داده است ولی شرایط بسیار سختی برای اثبات این جرم قرار داده است که اگر کسی به این شرایط توجه...

» ــ در چه صورت توبه زنا کار پذیرفته می شود و در چه صورت حد بر او جاری می شود؟

پرسش:در چه صورت توبه زنا کار پذیرفته می شود و در چه صورت حد بر او جاری می شود؟ پاسخ:اولین و بهترین راه برای نجات   از این مهلکه عظیم راه پشیمانی و توبه در درگاه الهی است براین اساس افراد گناهکار...

» ــ حکم شوخی با زنان محرم و خواهر زن و نیز بازی بدون لذت چیست؟

پرسشحکم شوخی با زنان محرم و خواهر زن و نیز بازی بدون لذت چیست؟  پاسخ:زنانی که با هر مردی محرم هستند عبارتند از:  دختر، دختر دختر، دختر پسر، مادر، مادر بزرگ، خاله، عمه، خواهر ، دختر خواهر ، دختر...

» ــ آیا دیدن فیلم های شهوت انگیز برای یادگیری اعمال شب زفاف جایز است؟

پرسشآیا دیدن فیلم های شهوت انگیز برای یادگیری اعمال زفاف جایز است؟  پاسخ:مقام معظم رهبری در پاسخ به این سؤال که: دیدن فیلمهایى که راه صحیح نزدیکى با زن باردار را آموزش مى‏دهند، براى مردان...

» ــ آیا زن یا مرد در حالت آمیزش جنسی می تواند شخص دیگری را تصور کند تا شهوتش تحریک شود؟

پرسشآیا زن یا مرد در حالت آمیزش جنسی می تواند شخص دیگری را تصور کند(فانتزی) تا شهوتش تحریک شود، آن هم در حالتی که در کنار شوهر یا زن خود خوابیده تا آمادگی شهوانی را پدید آورد؟ پاسخ:پاسخ های زیر...

» ــ برخـی می گویـند: از نظـر عـلم پزشـکی خود ارضـایی ضرری ندارد

سؤال:برخی می گویند فلان پزشک گفته است «استمناء هیچ ضرری ندارد و از نظر پزشکی عارضه ای برای آن یافت نشده است.» جواب:اولا: بر فرض که علم پزشکی هنوز برای خود ارضایی عوارضی پیدا نکرده باشد اما این...

» ــ آیا دیدن فیلم مستندی که آمیزش حیوانات را نشان میدهد حرام است؟

سؤال:آیا دیدن فیلم مستندی که آمیزش حیوانات را نشان می دهد حرام است؟  پاسخ:تا کنون جواب های زیر از دفاتر مراجع دریافت گردید:حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مدظله العالی):با توجه به ترتب مفاسد و یا...

» ــ داستان عبرت آمیز از زنا

داستانی عبرت آمیز از زنایه بنده خدایی می گفت :همه چیز رو ردیف کرده بودم برای  معصیت بی سابقه (زنا)بابا و مامانم رو فرستادم خونه ی خاله و عمّهخونه برای معصیت  با دوست دخترم آماده ی آماده بودحساب...

» ــ در صورت حضور در صحنه زنا یا لواط، چه وظیفه ای داریم؟

پرسش:اگر در جایی وارد شدیم و عمل زنا یا لواط را شاهد بودیم، چه وظیفه ای داریم؟  پاسخ:برای پاسخ به پرسش شما توجه شما را به مطالب و نکات زیر جلب می کنیم:1. با اختیار و اراده وارد صحنه گناه شدن یکی از...

» ــ آیا امام زمان (عج) زن و فرزند دارد؟

پرسش: آیا امام زمان (عج) زن و فرزند دارد؟   پاسخ اجمالی: داشتن همسر و فرزند در مورد امام زمان گر چه محتمل است، اما در روایات نمى‏ توان به دلیل قانع کننده ‏اى در این باب برخورد کرد. شاید بتوان...

» ــ آیا فردی را که خود ارضایی می‌کند در اسلام حد می‌زنند؟

سؤال: آیا فردی را که خود ارضایی می‌کند در اسلام حد می‌زنند؟   پاسخ: اگر استمنا در نزد حاکم شرع اثبات شود، حدّ نداشته و حاکم شرع فرد استمنا کننده را تعزیر می‌کند.[1]   ************ تفاوت حد و...

» ــ آیا شیطان فرزند دارد و آنها نیز ملعون هستند؟

پرسش: آیا شیطان فرزند دارد و آنها نیز ملعون هستند؟   پاسخ: آری شیطان دارای فرزندانی است که وی را کمک می کنند و تقریبا همه فرزندان وی راه او را در پیش گرفته و همانند او ملعون و مطرودند جز تعداد...

» ــ حکم شرعی ارتباط تلفنی یا چت با زن شوهر دار چیست؟

پرسش:حکم شرعی ارتباط تلفنی و چت با زن شوهر دار چیست؟ جواب:از نظر شرع مقدس اسلام، هر گونه ارتباط بین زن و مرد نا محرم ، اعم از ارتباط مستقیم و غیر مستقیم، اگر با قصد لذت (جنسی) باشد یا خوف فتنه و...

» ــ چرا به هنگام خواندن نماز، زنان نمی توانند جلوتر از مردان بایستند؟!

سؤال: چرا به هنگام خواندن نماز مردان جلوتر از زنان می ایستند؟   جواب: با نگاهی به آداب نماز، شاید بتوان گفت که، بیشتر این آداب، برای محافظت از حضور قلب در نماز می باشد؛ مثلا فرموده اند: در حال...

» ــ آیا نزدیکی کردن از (مقعد) پشت برای زن و شوهر اشکالی دارد؟

پرسش:آیا نزدیکی کردن از (مقعد) پشت برای زن و شوهر اشکالی دارد؟ پاسخ :1) برخی از مراجع [1] قائل به کراهت شدیده می باشند. [2]2) برخی می گویند [3] : به احتیاط واجب جایز نیست.3) برخی قائلند [4] که: اگر زن راضی...

» ــ آیا مرد می تواند از همه نقاط مختلف زن در صورت تمایل حتی به زور استفاده جنسی کند؟

پرسشدر قرآن کریم در سوره مبارکه نساء، زن را تکلیف به تمکین نموده است. در تفسیر المیزان که توسط مرحوم علامه طباطبایی نوشته شده در توضیح این آیه آمده زن موظف به تمکین مطلقه است.1. تمکین مطلقه چست؟2....

» ــ آیا مردی که با زن شوهرداری زنا کرده می تواند بعدا با او ازدواج کند؟

پرسشاگر کسی با زن شوهرداری زنا کند و بعداز مدتی شوهر و زن از هم طلاق بگیرند، آیا آن کسی که با زن زنا کرده می تواند بعد از مدت عده با او ازدواج کند؟ پاسخ:از نظر اکثر فقهاء اگر کسی با زن شوهرداری...

» ــ حکم دست دادن با زنان غیر مسلمان چیست؟

پرسش:حکم دست دادن با زنان غیر مسلمان چیست؟ در بعضی مواقع دست ندادن با یک خانم در فرهنگ آن کشور بی احترامی محسوب می شود علاوه بر این که برداشت های خاصی از فرهنگ مسلمانان می شود. پاسخ:مراجع تقلید...

» ــ کیفر اخروی دست دادن، تماس با نامحرم و نداشتن حجاب چیست؟

پرسش: چه عقاب و کیفری برای این موارد وجود دارد؟1. دست دادن با نامحرمان، 2. تماس فیزیکی با نامحرمان، 3. نداشتن حجاب پاسخ:الف. دست دادن با نامحرم:پیامبر اکرم (ص) در این باره فرمودند:1. «کسى که با زن...

» ــ حجاب زنان باعث زیاد شدن فساد در میان مردها میشود زیرا انسان از هر چه منع شود حریص تر میشود!

سؤال: حجاب زنان نه تنها باعث کم شدن گناه نمی شود، بلکه باعث زیاد شدن فساد در میان مردها می شود، زیرا معروف است که: انسان نسبت به چیزی که از آن منع شده، حریص است(1) به علاوه سركوب كردن غرایز، موجب...

» ــ از نظر اسلام، ازداوج یک دختر باکره در صورتی صحیح است که پدرش به او اجازه بدهد. آيا اسلام با اين حكم، دختران و زن­ها را تحقير نكرده است؟!

سؤال: از نظر اسلام، ازداوج یک دختر باکره در صورتی صحیح است که پدرش به او اجازه بدهد. آيا اسلام با اين حكم، دختران و زن­ها را تحقير نكرده است؟   جواب: شهید مطهری (ره) دربارة جواب شبهة مطرح شده...

» ــ حکم شرعی مساحقه (همجنس بازی) بین دو دختر چیست؟

پرسش:حکم شرعی مساحقه (همجنس بازی) بین دو دختر چیست؟ پاسخ:1. مساحقه، عمل شیطانى و به معنای ساییدن و مالاندن دو زن فرج خود را به یک دیگر است، و این کار حرام است‏.[1] 2. هر گاه چهار شاهد عادل شهادت به...

» ــ حکم بچه ای که از زنا با زن شوهردار متولد شده چیست؟

پرسش:من با زن شوهردار مرتکب زنا شدم و از این عمل بچه ای متولد شد. این زن نسبت به من اظهار دوستی می کند. او در حالی که دارای سه فرزند است می خواهد همسرش را ترک کند و با من ارتباط داشته باشد. وی می...

» ــ حکم دست دادن با مادرخانم و خواهر خانم خود در موقع سلام، چیست؟

پرسش:حکم دست دادن با مادرخانم و خواهر خانم خود در موقع سلام، چیست؟ پاسخ:لمس کردن بدن زن نا محرم و دست دادن با او حرام است و چون خواهر خانم انسان با انسان نامحرم است دست دادن با او جایز نیست. اما...

» ــ لذت بردن زوج و زوجه از یکدیگر با استفاده از وسائل مصنوعی(SEX TOYS) چه حکمی دارد؟

پرسش: آیا لذت بردن زوج و زوجه از هم دیگر ولو با استفاده از وسائل مصنوعی (SEX TOYS ) جایز هست یا خیر؟ آیا استعمال جسم خارجی، و به قصد، توسط زوج برای زوجه جایز هست یا خیر؟ این مساله در زمان عادت ماهیانه...

» ــ آیا پوشیدن لباس توسط مرد و زن در هنگام آمیزش واجب است؟

پرسش:آیا پوشیدن لباس توسط مرد و زن در هنگام آمیزش واجب است؟ آیا داشتن پوشش مشکلی در آمیزش ایجاد نمی کند؟ آیا داشتن روانداز در هنگام آمیزش واجب است؟ پاسخ:آنچه از مجموع روایات و فتاوای فقهای...

نظرات 

 
#202 زری ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۴۰
سلام، من بچگی بدون اینکه بدونم دارم چیکار میکنم گرفتار خود ارضایی شدم. وقتی فهمیدم چه ضررهایی داره دیدم همه اون عوارض تو بدنم دارم. من الان دو ماهه تصمیم گرفتم ترک کنم. و اینکار رو از روزی حتی دوبار هم به ماهی یکبار کم کردم اما مدام آبم میاد. بدون هیچ شهوت و حسی. مثلا دارم درس میخونن متوجه میشم آبم اومده. و مدتیه که پریودیم نامنظم شده همش لکه میبینم. لطفا راهنماییم کنید. توروخدابگید
.
.
.
پاسخ:
کاربر گرامی
سلام
با عرض پوزش تا اطلاع ثانوی، از پاسخ دادن به سؤالات کابران معذوریم
موفق باشید
 
 
#201 ع.د ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۰۰:۲۶
با عرض سلام و تشکر در خصوص راهنمایی های ارزشمندتون.من دو تا سؤال داشتم:
1_بسیاری از موارد می گن که بهتره موقعی که واقعا خواب به سراغمون اومد بخوابیم،اگه این زمان خیلی دیر باشه مثلا سه اشکالی نداره؟
2_توی مطالب فرموده بودین که روزه گرفتن باعث تعادل نیروی جنسی می شه،این باعث لاغری یاخستگی برای افرادی که ورزش می کنند نمی شه؟
ممنون.
.
.
.
پاسخ:
کاربر گرامی
سلام
با عرض پوزش تا اطلاع ثانوی، از پاسخ دادن به سؤالات کابران معذوریم
موفق باشید
 
 
#200 ع.د ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۰۰:۲۰
با عرض سلام و تشکر درباره ی راهنمایی های ارزشمندتان.من دو تا سؤال داشتم:
1_در بسیاری از موارد می گن بهتره موقعی که واقعا خواب به سراغمون اومده بخوابیم،اگه این زمان خیلی دیر باشه،مثلا سه صبح اشکالی نداره؟
2_توی مطالب فرموده بودین روزه گرفتن باعث تعادل نیروی جنسی می شه،این ممکنه باعث لاغری یا خستگی کسایی که ورزش می کنن بشه؟
ممنون.
.
.
.
پاسخ:
کاربر گرامی
سلام
با عرض پوزش تا اطلاع ثانوی، از پاسخ دادن به سؤالات کابران معذوریم
موفق باشید
 
 
#199 00000 ۳۰ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۵۴
با سلام توروخدا کمک کنید من از رو کنجکاوی هر چیزیی وارد اونجام کردم از اول خون نیومد درد هم نداشتم یعنی میشه اصلا پرده نداشته باشم؟
.
.
.
پاسخ:
با سلام
شما قاعدتا باید پرده داشته باشید و در این زمینه نگران نباشید ضمنا به هیچ وجه حتی از روی کنجکاوی چنین کاری را نکنید
موفق باشید
 
 
#198 الی ۲۴ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۰۱:۴۲
سلام.من حدود دو ماهه عمل زشت خودارضایی رو انجام میدم.الان ترک کردم اما آلتم خيلی باز شده.چیکار کنم؟آیا وقت ازدواجم دکتر میفهمه که من خودارضایی میکردم؟ضمنا بگم که من فقط از طریق مالش سطح التم ارضا میشدم و هرگز داخل واژن دست نکردم.لطفا جواب بدین خیلی نگرانم.
.
.
.
پاسخ:
با سلام
بسیار بسیار بعید است که بعد از ازدواج از طریق دکتر بفهمند که شما خودارضایی می کرده اید
در هر صورت با توجه به اینکه در این سایت به مسائل شرعی پاسخ می دهید لطف کنید برای اطلاع بیشتر در مورد سؤالتان به یک سایت پزشکی مراجعه فرمایید
با تشکر
 
 
#197 زهرا ۱۹ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۲۴
سلام من فقط انگشتم رو داخل مقعد میکنم و فقط قسمت مهبل را ماساز می دهم ودر اب گرم میمشینم ایا برای اگر فقط همین کارهارو انجام دهم از نظر شرعی وپزشکی مشکلی برای من در اینده به وجود می اید؟؟؟؟
.
.
.
پاسخ:
با سلام
اگر با این گونه کارها از نظر جنسی تحریک می شوید گناه است و باید آنرا ترک کنید.
در مورد اینکه از نظر پزشکی آیا ضرر دارد یا نه لطف کنید به یک سایت پزشکی مراجعه فرمایید.

موفق باشید
 
 
#196 سودا ۱۵ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۵۶
باسلام.من دختری هستم19ساله از 15سالگی گاهی وقتا خودارضایی میکردم ولی نمیدونستم کاری که انجام دادم چیه وچه عواقبی داره وخیلی کم خودارضایی میکردم وبعدا فهمیدم که گناه وتوبه کردم ونزدیک یه سال گذاشتم کنار ودوباره بعد یاسال شیطون گولم زد ویه بار خود ارضایی کردم وبازم توبه کردم ودوسال گذاشتم زمین که این اوایل بازم این اتفاق افتاد ولی با یک تفاوت که من اصلا قصد خود ارضایی نداشتم ولی یه دفعه بنابه یه دلیلی ارضا شدم وخودم خیلی پشیمونم واز خدا خجالت میکشم که توبه کنم وسوالم اینه که الان من در آینده مشکلی در حامله شدن یا نشدن وجود داره؟
.
.
.
پاسخ:
با سلام
ان شا الله مشکلی برای حاملگی شما پیش نخواهد آمد.
از توبه کردن ناامید نشوید با توکل بر خدا باز هم توبه کنید و از خداوند مهربان بخواهید که شما را در این زمینه کمک کند.
اگر زمینه ازدواج برای شما مهیا است سعی کنید زودتر ازدواج کنید

===
در صورتی که هنوز برای شما در این مساله ابهام وجود دارد مجددا پیام بدهید تا بیشتر توضیح داده شود
موفق باشید
 
 
#195 بهار۲۱ ۰۱ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۰۵
مطالبتنون عالی بود واقعامرسی
 
 
#194 نیما ۲۹ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۲۳:۲۴
سلام من پسری 15 ساله ام که حدود 5 باری میشه که با الت خود با زی میکنم و چیزی از اون بیرون میاد با لذت بیرون میاد و اروم اروم میاد و سفیده اولن این منی یا چیز دیگه و بعد چی ضرر هایی داره و بعد چیکار کنپ برا ترکش اون ماده هم تقریبا سفیده و چسبناک کمی هم بو میده
.
.
.
پاسخ:
با سلام
اگر این مایع، با جهش خارج بشه منی است در غیر این صورت منی نیست و نیاز به غسل ندارد. البته در هر صورت انجام چنین کاری حرام است
اما در مورد ترک کردن به شما بزرگوار پیشنهاد می کنیم مقاله ای که در آدرس زیر آمده است را مطالعه بفرمایید:

http://www.porseshgaran.org/main/bolughejavanan/257-1391-04-30-03-48-56.html

===
در صورتی که هنوز برای شما در این مساله ابهام وجود دارد مجددا پیام بدهید تا بیشتر توضیح داده شود
موفق باشید
 
 
#193 سحر ۲۳ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۴۵
سلام من در سنین کم حدود پنجم دبستان اقدام به عمل ناپسند کردم
و در این سن تقریبا این عمل رو هر روز انجام میدادم
ولی بعد از مدتی خیلی کم این کار رو انجام میدادم
الان 16 سالمه و ب لطف خدا چند وقته این کار رو انجام نمیدم
فقط میخوام بدونم به پردم اسیب رسیده ؟؟؟
.
.
.
پاسخ:
با سلام
طبق گفته ی برخی از پزشکان اگر در هنگام عمل خودارضایی چیزی داخل نکرده اید احتمال پاره شدن پرده، بسیار بسیار کم است.
در هر صورت اینکه این گناه را ترک کرده اید کار بسیار صحیحی بوده است
موفق باشید
 
 
#192 مسعود ۱۵ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۰۲:۲۳
– روزه گرفتن و در صورت عدم امکان آن، کم غذا خوردن بطوری که روزی بیشتر از دو وعده غذایی نخوردن.
– نخوردن غذا های تحریک کننده مانند: پیاز، خرما، تخم مرغ،غذاهای چرب یا پروتیینی با کالری بالا و…
– خوردن موادی که شهوت را کم می کنند، مانند: آبلیمو، کافور، سرکه(که مالیدن آن به بدن هم موثر است) و…
– کنترل چشم و نگاه نکردن به نامحرم و ندیدن صحنه های حرام یا تحریک کننده، مانند: فیلم ، عکس و… این مورد بسیار مهم است
– از بین نبردن و نتراشیدن موهای زائد بدن چون باعث تضعیف قوای جنسی می شود.
– دوری کردن از خوردن غذاها و لقمه های حرام و استفاده از غذای حلال و پاک.
– در حالت جنب نبودن و داشتن وضو و با وضو بودن که باعث ایمن و دور شدن از وسوسه شیاطین می شود.
– ورزش کردن و تحرک بدنی برای سوزاندن کالری های انباشته شده و اضافه بدن و دوری از تنبلی و تن پروری.
– مشغول کردن فکر و اندیشه خود به کار و فعالیت و دوری از بیکاری و آزاد گذاشتن و رها کردن فکر و اندیشه به سمت افکار و تخیلات نادرست.
– تنها و دمر(به شکم) نخوابیدن.
– زیاد استغفار کردن.
 
 
#191 میترا ۰۷ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۱۱
سلام ببخشید من دختر16 ساله هستم 3ساله که خودارضایی دارم اما هیچ وقت چبزی رو فرو نکردم و حتی دستم نزدم میخواستم ببینم الان دوماهه که ترکش کردم میخواستم ببینم امکان داره که همسر ایندم بفهمه یا پرده پاره شده باشه؟؟؟
.
.
.
پاسخ:
با سلام
طبق گفته ی برخی پزشکان با توجه به اینکه مدت کمی به این کار مشغول بوده اید و ترک کرده اید بسیار بسیار بسیار بعید است که پرده ی بکارت شما پاره شما باشد
و نیز تقریبا غیر ممکن است که همسر آینده ی شما این مطلب را بفهمد


با توکل بر خداوند مهربان به توبه ی خود ادامه دهید
موفق باشید
 
 
#190 24 ۲۶ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۳۵
سلام. دختر24 ساله ای هستم. نمیدونم از کی ..ولی متأسفانه خودارضایی میکنم. اوایل به صورت مداوم ولی انگار خودم بدون اینکه کسی بگه میدونستم گناهه. هردفه بعدش با خدا حرف میزدم تا اینکه کمتر شده ولی کامل ترکش نکردم از عوارضش برا ازدواج میترسم و از اینکه از خدا دور بشم میترسم با دیدن یا شنیدن صحنه ها و حرفهای مبتذل تحریک میشم فقط در این صورت دوباره خودارضایی میکنم به نظرتون هنوزم وضعم خوب نیس؟؟؟؟خواهشأ جواب بدین
.
.
.
پاسخ:
با سلام
بدیهی است که اگر این روند را ادامه دهید هم بیشتر دچار گناه می شوید و از خداوند دور می شوید و هم ممکن است بعد از ازدواج دچار مشکل شوید
بنابراین بهترین کار این است که با توکل بر خداوند مهربان، یک توبه واقعی بکنید و خودتان را از این مشکل راحت کنید
موفق باشید.
 
 
#189 پريا ۲۶ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۰۱:۰۹
سلام ممنون از سايت خوبتون وراهنمايي هاتون خواهش ميکنم منو راهنمايي کنيد دخترم 6سالشه واز 3سالگي خودشو لبه تخت ومبل و.... مي ماليد حالاهم پا هاشو مي ماله بهم ايا اين خود ارضاييست همراه باشهوت است يا نه خيلي باهاش صحبت کردم خواهش ولي ترک نکرد حتي حسابي کتک خورد وتوي زير زمين انداختمش ولي ترک نکرد يواشکي تو مدرسه انجام ميده ترو خدا کمکم کنيد از غصه اون دترم رواني وعصبي ميشم به خاطر اينکه تنها نباشه يه بچه ديگه ا وردم ولي فايده نداشت خواهش ميکنم کمکم کنيد.
.
.
.
پاسخ:
با سلام
این کار خودارضایی نیست اما اگر خیلی ادامه پیدا کند ممکن است (تاکید می شود ممکن است) بعدا که به سن بلوغ رسید دچار خودارضایی شود
البته خیلی از بچه ها ناخودآگاه این کار را می کنند و تا حدودی عادی است نگرانی شما جای تحسین دارد اما نیازی نیست که خیلی نگران باشید

این مشکل قابل رفع است به شما پیشنهاد می کنیم به یک روانشناس مراجعه فرمایید و از او در این زمینه راهنمایی بخواهید تا به طور مفصل شما را راهنمایی کند
در هر صورت به شما بزرگوار تاکید می کنید برای برطرف کردن این مشکل اصلا از راههایی مثل در زیر زمین انداختن استفاده نکنید چون اثرات بدی بر روی فرزند شما می گذارد.
توکل بر خداوند مهربان را نیز فراموش نکنیم
موفق باشید
 
 
#188 نادیا ۱۷ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۲۲:۴۹
سلام من دختر22ساله هستم از 7سالگی خودارضایی داشتم تو سن 17سالگی ترکش کردم هیچ وقت هیچ خونی خارج نشد الان میخوام ازدواج کنم ولی میخوام مطمیءن باشم امکان داره پرده بکارت پاره شده باشه وهمسرم بفهمه خواهش میکنم کمکم کنید شرایطم طوری که نميتونم برم پیش متخصص....
.
.
.
پاسخ:
با سلام
با توجه به توضیحاتی که داده اید بسیار بسیار بسیار بعید است که برای پرده بکارت شما مشکلی پیش آمده باشد در هر صورت اگر بخواهید یقین کنید که مشکلی بوجود آمده یا نه تنها و تنهاترین راهش مراجعه به پزشک متخصص زنان است تا با معاینه نتیجه قطعی را به شما بگوید
در هر صورت به شما پیشنهاد می کنیم به تصمیمی که قبلا گرفته اید و این کار را ترک کرده اید با توکل بر خداوند باقی بمانید و نگران مشکل پرده نباشید ان شا الله که مشکلی پیش نیامده است
موفق باشید
 
 
#187 نمیدونم ۱۳ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۴۰
لطفا زود جواب بدین خیلی مهمه. من با مالش پتو نمیدونم ارضا شدم یا نه و حتی شک دارم رطوبتی از من خارج شده باشه یعنی من ارضا شدم و گناه انجام دادم؟ البته با لذتی همراه بود.
.
.
.
پاسخ:
با سلام
لطف فرمایید مشخص فرمایید آقا هستید یا خانم تا بتوانیم به سؤال شما به صورت دقیق تر جواب دهیم
با تشکر
 
 
#186 z ۰۹ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۰۷
سلام وقتی شرایط ازدواج رو نداریم یا هنوز ازدواج نکردیم چی کار کنیم واقعا.اینم یه نیازه مثل غذا خوردن یا نوشیدن آب.چند روز آب نخوریم می تونیم تحمل کنیم؟اینم مثل همونه.چی کار کنیم.دختری26 ساله
 
 
#185 t ۲۸ دی ۱۳۹۳ ساعت ۲۳:۴۴
متاسفانه در کشور ما ایران که دین اکثریت اسلام است فقط به جوانان گفته میشود که به عاقبت اخروی فکر کنید به عاقبت اخروی فکر کنید.
میل جنسی در جوانان وقتی تحریک میشود اگر کنترل آن غیر ممکن نباشد بسیار سخت است. و حتی در طب سنتی گفته شده که پسرها هر چند وقت یکبار باید منی خود را تخلیه کنند تا از فاسد شدن ان جلوگیری بشه.
وقتی راه های ازدواج برای جوانان بسته است و میل جنسی بسیار زیاد به نظر شما میشود آن را کنترل کرد و هرگز انجام نداد؟؟
 
 
#184 زهره ۲۸ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۱۳
منم سوال پرسده بودم و هر روز سر ميزنم ولي جواب نداديد
قبلا خودارضايي ميكردم ولي خيلي كم بود و نمي دونستم و الان در رابطه با همسرم ارضا نميشم اصلا نميدونم چه جوري ارضا ميشم.
بايد برم دكتر؟
پيش چه دكتري برم؟
چيكار كنم؟
عذاب وجدان گرفتم كه با شوهرم ارضا نميشم
.
.
.
پاسخ:
با سلام وعرض پوزش به دلیل تاخیر در پاسخگویی
طبق گفته ی برخی پزشکان مشکلی که شما مطرح کرده اید احتمالات مختلفی دارد و فقط یکی از احتمالات ان، بحث خودارضایی است اما نمی توان به صورت قطعی گفت که ارضا نشدن شما توسط همسرتان حتما به دلیل خودارضایی شماست.
با توجه به اینکه می فرمایید مدت زیادی از عروسی شما نمی گذرد به احتمال زیاد علت مشکل شما این است که همسرتان هنوز به خوبی نمیداند که چگونه شما را باید ارضا کند مشکل ارضا نشدن در زنهایی که تازه ازدواج کرده اند مشکل شایعی است وافراد زیادی به آن مبتلا هستند راه حل آن این است که زن و شوهر کمی صبر داشته باشند و بخصوص زن به خودش نباید تلقین کند که ارضا نمی شود بلکه باید زن و شوهر باید بدانند تا حدودی این مشکل طبیعی است و با صبوری مدتی به امتحان کردن راههای مختلف بپردازند تا به لطف الهی این مشکل حل شود. خودتان بهتر می دانید ارضا کردن زن بر خلاف ارضا کردن مرد، نیاز به تجربه خاصی دارد و زن و شوهر بعد از گذشت مدتی این تجربه را به دست می آورند و مرد به خوبی خواهد توانست همسر خود را ارضا کند
موفق باشید
 
 
#183 مهرداد ۲۸ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۱۳
سلام ایادخوله ازپشت به دخترا مشکلی بهداشتی برای هردونفر پیشنمیاره
.
.
.
پاسخ:
با سلام
طبق گفته برخی از پزشکان، دخول از پشت ممکن است باعث بوجود آمدن برخی از بیماریها بشود در هر صورت برای اطلاع دقیق، به یک سایت پزشکی مراجعه فرمایید
با تشکر
 
 
#182 مریم ۲۸ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۵۰
سلام
اگه در زمان خود انزالی خونی از بدن خارج شود بدونه اینکه چیزی وارد بدن شده باشد به چه معناس مدت خونریزی یک روز و کم میباشد.
.
.
.
پاسخ:
با سلام
با عرض پوزش با توجه به اینکه در این سایت بیشتر از جنبه شرعی به مسائل پاسخ گفته می شود لطف کنید برای گرفتن پاسخ به یک سایت پزشکی مراجعه فرمایید
موفق باشید
 
 
#181 خدایا منو ببخش ۲۷ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۱۲
سلام دختری هستم 20 ساله متاسفانه از 16 سالگی خودارضایی میکردم ولی نمیدونستم که این کار گناه کبیره است الان تصمیم به ترکش گرفتم و خدارو شکر با کمک اءمه در مقابل تحریکاتی که شدم ایستادم و تصمیم قطعیم اینه که به طور کامل کنار بگذارمش برای همیشه اما مشکلی که این است که در سایت های مختلف مطالعه کردم اگر کسی خود ارضایی کند بعدا در رابطه ی جنسی با همسرش به مشکل بر میخورد و به ارگاسم نمیرسد میخواهم بدانم آیا من که در شرف ازدواج هستم و سعی در ترک این گناه دارم در رابطه ی جنسی با همسرم به مشکل برمیخورم یانه و سوال دیگرم این است که شما در این پیج فرمودید خودارضایی باید کم کم کنار گذاشته شود در صورتی که من میخواهم به هیچ وجه دیگر به سراغش نروم آیا اگر این کار را کم کم انجام انجام ندهم احتمال این هست که دوباره برگردم و انجامش بدم؟؟؟
.
.
.
پاسخ
با سلام
جواب سؤال اول:
طبق گفته ی برخی پزشکان اگر کسی خودارضایی را کنار بگذارد بعد از گذشت مدتی عوارض آن تا حدی زیادی و شاید کامل برطرف خواهد شد.
در مورد مشکل شما نیز ان شاءالله با ترک کامل آن، مشکلتان حل خواهد شد و در ارتباط با همسر آینده تان مشکلی نخواهید داشت.

جواب سؤال دوم:
هر چند در این مقاله آورده ایم که بهتر است به صورت تدریجی این کار کنار گذاشته شود اما بدیهی است که اگر کسی واقعا یک اراده جدی داشته باشد می تواند این کار را به یکباره کنار بگذارد.
فلذا در صورتی که تصمیم به این کار گرفته اید با توکل به برخداوند همین تصمیم را اجرا کنید. ان شاء الله که خداوند مهربان شما را کمک خواهد کرد
موفق باشید
 
 
#180 زهره ۲۰ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۱۶
سلام
من تازه متوجه شدم كه كاري كه منم گاهگداري انجام ميدادم خود ارضائي بوده
با وجود اينكه عادت نشده بود و به صورت مرتب يا روزانه اين كار رو انجام نميدادم ولي الان يكساله ازدواج كردم اصلا با شوهرم ارضا نميشم.با لمس كليتوريس تحريك نميشم و معضل شده برام.
حالا كه اين مشكل برام به وجود اومده بايد چيكار كنم؟
اگه فيلم ببينم تحريك ميشم و حس ارضا شدن رو تجربه ميكنم ولي با همسرم نه.
اونم همش ميگه مشخصه كه تو ارضا نميشي و چرا نميشي و نكنه سردمزاجي؟!!

راه حل مشكل من چيست؟
به چه دكتر و متخصصي بايد مراجعه كنم؟
.
.
.
پاسخ:
با سلام وعرض پوزش به دلیل تاخیر در پاسخگویی
طبق گفته ی برخی پزشکان مشکلی که شما مطرح کرده اید احتمالات مختلفی دارد و فقط یکی از احتمالات ان، بحث خودارضایی است اما نمی توان به صورت قطعی گفت که ارضا نشدن شما توسط همسرتان حتما به دلیل خودارضایی شماست.
با توجه به اینکه می فرمایید مدت زیادی از عروسی شما نمی گذرد به احتمال زیاد علت مشکل شما این است که همسرتان هنوز به خوبی نمیداند که چگونه شما را باید ارضا کند مشکل ارضا نشدن در زنهایی که تازه ازدواج کرده اند مشکل شایعی است وافراد زیادی به آن مبتلا هستند راه حل آن این است که زن و شوهر کمی صبر داشته باشند و بخصوص زن به خودش نباید تلقین کند که ارضا نمی شود بلکه باید زن و شوهر باید بدانند تا حدودی این مشکل طبیعی است و با صبوری مدتی به امتحان کردن راههای مختلف بپردازند تا به لطف الهی این مشکل حل شود. خودتان بهتر می دانید ارضا کردن زن بر خلاف ارضا کردن مرد، نیاز به تجربه خاصی دارد و زن و شوهر بعد از گذشت مدتی این تجربه را به دست می آورند و مرد به خوبی خواهد توانست همسر خود را ارضا کند
موفق باشید
 
 
#179 یلدا ۱۷ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۰۶
سلام
من دو سال خودارضایی می کردم اون دو سال بدترین سالهای زندگیم بود و بارها سعی کردم ترک کنم اما بعد از یکی دو روز دوباره توبه مو می شکستم ... اما از ماه رجب امسال به کمک خدا تصمیم گرفتم و ترک کردم و تا الان که حدود 9 ماهه دیگه سراغش نرفتم و ان شاء الله هم دیگه نمی روم.
فقط می تونم بگم تو رو خدا ترک کنید! هر چقدر هم که سخت باشه می ارزه، زندگی آدم از این رو به اون رو می شود. از خدا کمک بخواهید و تصمیم جدی بگیرید. خدا همیشه با ماست.
 
 
#178 ط... ۱۶ دی ۱۳۹۳ ساعت ۲۱:۰۵
سلام خدا کمکتان کنه منم مثله شما بودم ولی ترک کردم الانم مشکلی ندارم فقط به خدا توکل کنید به هیچی فکر نکنید مطمئن باشید میتونید ترک کنید
 

افزودن نظر

کد امنیتی
تصویر جدید

پیام نور: امام علی (علیه السلام) فرمودند: شادی مومن در رخسار او و اندوهش در دل او است.