ــ مهمترین عوارض خود ارضایی (استشها) در دختران چاپ
يكشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۰ ساعت ۱۹:۴۶

مهمترین عوارض خود ارضایی (استشهاء)  در دختران

 

یک عضو هیئت علمی دانشکده پرستاری- مامایی دانشگاه شاهد با بیان اینکه آنورگاسمی یکی از مهمترین عوارض خودارضایی در دختران است تاکید کرد:« ممکن است این افراد در دوره مجردی با خودارضایی بتوانند نیازهای جنسی خود را برآورده کنند اما درآینده رضايتمندي جنسي درزندگی مشترک و لذت به ارگاسم رسیدن با همسر خود را از دست خواهند داد.»

معصومه حیدری در گفت و گو با خبرنگار سلامت نیوز گفت:«خودارضایی در میان دختران با تحریک قسمت های خارجی دستگاه تناسلی رایج تر است که صدمه چندانی به دستگاه تناسلی نمی رساند اما زمانی که خودارضایی با تحریک قسمت های داخلی تر دستگاه تناسلی باشد بسته به نوع فشار و ناحیه لمس شونده ممکن است در صورتی که به صورت مداوم تکرار شود آسیب های جدی به دستگاه تناسلی دختران وارد سازد.»

وی ادامه داد:«در برخی موارد خودارضایی در دختران با تخیلات جنسی، دیدن تصاویر و فیلم صورت می گیرد که فرد با دیدن این تصاویر به هیجان می رسد و در این صورت آسیبی به دستگاه تناسلی وی وارد نمی شود اما سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که چرا خودارضایی از لحاظ شرعی و بهداشتی نفی شده است؟

واقعیت این است که دختران و پسران با بلوغ دچار تغییرات هورمونی و جسمانی می شوند و در دوره ای قرار می گیرند که نیازهای جنسی آنها شعله ور شده و راهی برای ارضاء ندارند و ممکن است به سمت خودارضایی کشیده شوند اما همانطوری که می دانید ازدواج تنها راه صحیح ارضای افراد است و ما رفتارهای پرخطر جنسی را نهی می کنیم و بایستی به مقتضای سن و رشد و نیازهای فکری ازدواج به موقع صورت گیرد چرا که نیازهای جنسی یک روند فیزیولوژیک دارد و باید طی شود و افرادی که از لحاظ شرعی مقیدند نیازهای جنسی خود را در جاده صحیح خود قرار دهند بایستی ازدواج کنند.»

این کارشناس ارشد مامایی در ادامه به خبرنگار سلامت نیوز گفت:«خودارضایی در دختران عوارض بسیاری را در پی خواهد داشت و در صورتی که به صورت رفتار روزانه درآید خطرناک می شود و مانند هر اعتیادی ، روح و جسم و روان فرد را به هم می ریزد و زمانی که فردی اقدام به خودارضایی می کند خیلی سریع فاز هیجان جنسی اتفاق می افتد و جنبه های مهم و عاطفی در یک ارتباط صحیح جنسی را دریافت نمی کند و دچار خلاء عاطفی، افسردگی، اضطراب و عدم اعتماد به نفس می شود  و بعد از ازدواج در یک رابطه زناشویی دیگر تحریک نمی شود و در به ارگاسم رسیدن دچار مشکل می شود چرا که با خودارضایی شرطی شده است تا در یک وضعیت خاصی که خود را تحریک می کند به ارگاسم برسد و به هنگام نزدیکی به همسر خود به یاد رفتارهای خود می افتد و گمان می کند تنها در آن شرایط می تواند به ارگاسم برسد.»

این درمانگر اختلالات جنسی بانوان افزود:«یکی از مهمترین مشکلاتی که این زنان به آن دچار می شوند این است که دچار نارضایتی جنسی شده و رفته رفته با بی میلی جنسی مواجه می شوند بنابراین بایستی گفت ممکن است این افراد در دوره مجردی با خودارضایی بتوانند نیازهای جنسی خود را برآورده کنند اما آینده طولانی زندگی مشترک و لذت به ارگاسم رسیدن با همسر خود را از دست خواهند داد.»

همکار علمی کلینیک سلامت خانواده افزود:«از جمله راه های پیشنهادی به جوانان پرداختن به فعالیت های مختلفی از جمله ورزش کردن، مطالعه کردن، با خستگی به خواب رفتن و تفریحات ، نخوردن غذاهای محرک و عدم استفاده از لباس های تنگ است همچنین نباید به مدت طولانی در حمام زیر دوش آب باشند و مهمتر از همه این موارد دوری کردن از محرکات و دوستی با جنس مخالف و تماشای فیلم های محرك است تا فرد به سن مناسب ازدواج برسد و با ازدواج بتواند نیازهای خود را به طور صحیحی ارضاء کند.»

منبع: سلامت نیوز

================================================================================

آیا از نظر علم پزشکی خودارضایی ضرر دارد؟

برخی از دوستان عزیز می گویند فلان پزشک گفته است «استمناء هیچ ضرری ندارد و از نظر پزشکی عارضه ای برای آن یافت نشده است.»

در جواب این عزیزان باید گفت:

اولا: بر فرض که علم پزشکی هنوز برای خود ارضایی عوارضی پیدا نکرده باشد اما این دلیل بر این نیست که هیچ عارضه ای ندارد! به عبارت دیگر طبق ادعای این افراد، علم جدید نمی گوید «خودارضایی، عارضه ای ندارد» بلکه می گوید «هنوز عارضه ای برای آن یافت نشده است» بسیاری از احکام اسلام هست که تا مدتها علم پزشکی در مورد آن شک داشته است اما با گذر زمان، به حقانیت آن پی برده است. جالب است که بدانید خود دانشمندان علم پزشکی هیچگاه ادعا نمی کنند که آنچه می گویند کامل است بلکه می گویند آنچه تا کنون به آن دست یافته ایم را می گوییم فلذا ممکن است در تحقیقات بعدی به نتیجه ای بر خلاف نتیجه ی فعلی برسیم!

ثانیا: جزء قطعیات علم پزشکی است که اگر کسی به صورت افراطی خود ارضایی کند حتما دچار عوارض جبران ناپذیری می شود

متاسفانه بسیاری از افراد در ابتدا با خود می گویند: «درست است که اگر کسی خیلی زیاد دچار خود ارضایی شود برایش عوارض دارد اما من این کار را زیاد انجام نخواهم داد بلکه فقط بعضی اوقات آنهم برای تخلیه فشار جنسی انجام می دهم پس استمنا برای من ضرری ایجاد نمی کند و جای نگرانی نیست!»

اما باید به این دوستان گفت که بر فرض، اگر کم انجام دادن استمنا ضرر نداشته باشد آیا کسی می تواند تضمین کند  بعد از مدتی دچار افراط در خود ارضایی نشود؟!

آیا فکر نمی کنید که شما هم کم کم و به صورت ناخواسته معتاد به این کار شده و بعد از گذشت چند سال ناگهان ببینید که شما هم جزء افرادی شده اید که به صورت افراطی استمنا می کنید؟!!

اگر از کسانی که دچار زیاده روی در استمنا شده اند بپرسید که «آیا شما در ابتدا می خواستید به این وضع دچار بشوید؟» قطعا جواب آنها این خواهد بود که «نه! ما در ابتدا تصمیم قطعی داشتیم که فقط بعضی اوقات آنهم به صورت تفریحی این کار را انجام دهیم اما بعد از چند سال ناگهان دیدیم کار از کار گذشته است!! و هر روز حداقل یک یا دو بار استمنا می کنیم!»

به عنوان مثال می توان اعتیاد به استمنا را به اعتیاد به مواد مخدر تشبیه کرد اگر شما از یکی از افرادی که شدیدا دچار اعتیاد به مواد شده بپرسید او هم قطعا خواهد گفت در ابتدا فقط می خواسته به صورت تفریحی از مواد استفاده کند ولی کم کم و بدون اینکه خودش بفهمد میزان موادش زیاد شده و بالاخره بعد از چند سال دچار این مشکل شده است.

آری در ابتدای کار شما می گویید هر ماه فقط یک بار استمنا می کنید بعد از چند وقت، می بینید که هر ماه دو بار استمنا می کنید!!! بعد از گذشت چند وقت دیگرمی بینید هفته ای سه بار استمنا می کنید و ...  در آخر متوجه می شوید که شما اعتیاد شدید و زیاد به استمنا پیدا کرده اید!!!

در یک کلام، استمنا حتی به صورت کم، مانند لبه پرتگاهی است که خیلی از افراد نتوانسته اند خود را نگه دارند و بعد از مدتی به درون آن سقوط کرده و به صورت یک اعتیاد روزانه برای آنها در آمده است!! بهترین راه حل آن است که لبه این پرتگاه نایستیم و استمنا را حتی به صورت کم انجام ندهیم!!

 

*************************************

د) راه درمان خود ارضایی

نکته بسیار مهم

مطلبی که بسیاری از مبتلایان به خود ارضایی مطرح می کنند این است که: «ما بارها تصمیم گرفته ایم که  این کار را به صورت کــامل ترک کنیم ولی هر بار که این تصمیم را می گیریم مدت کوتاهی نمی گذرد که دوباره به سراغ خودارضایی می رویم و روز از نو روزی از نو!!! ما چکار کنیم که در ترک کردن موفق بشویم؟»

باید در جواب این عزیزان گفت علت اصلی این مشکل آن است که این افراد می خواهند کاری را که مدتها به آن عادت داشته اند را یکباره ترک کنند به همین دلیل هم شکست می خورند!  یک معتاد به مواد مخدر را در نظر بگیرید که یکباره می خواهد اعتیادش را ترک کند قطعا چنین شخصی نمی تواند چنین کاری را بکند! و بعد از چند هفته دوباره به مواد مخدر باز می گردد و شاید حتی بدتر از قبل هم بشود!

اما اگر همین معتاد، میزان استفاده از مواد را آرام آرام کم کند بالاخره بعد از مدتی آن  را ترک می کند و به لطف خدا موفق می شود

بنابراین نکته بسیار مهم این است که کسانی که تمایل به ترک خودارضایی دارند نباید تصمیم بگیرند که یکباره به صورت کامل این عمل را ترک کنند بلکه باید به صورت تدریجی این کار صورت بگیرد به عنوان مثال اگر کسی چند سال است که هفته ای دوبار استمنا می کند باید تصمیم بگیرد که تا دو ماه آینده به جای هفته ای دو استمنا یک استمنا انجام دهد

بعد از این که این دو ماه را طی کرد تصمیم بگیرد که در دو ماه بعدی به جای هفته ای یک استمنا، هر دو هفته یک استمنا انجام دهد

و بعد از گذشت این دو ماه دوباره تصمیم بگیرد به جای دو هفته یکبار، سه هقته یکبار استمنا کند  و به همین ترتیب آرام آرام دفعات استمنا را آنقدر کم کند تا به لطف خداوند روزی برسد که به صورت کامل ترک کند.

 

البته علاوه بر دستور بالا که بسیار مهم بود باید به موارد زیر نیز توجه کرد

1. جداً از تنهايي اجتناب نمائيد كه تنهايي، يك عامل مهم براي تحريك به خودارضايي است باز هم تكرار ميكنیم تنها نمانيــــــد، تنها نمانيــــــــــــــد، تنها نمانيــــــــــد و....

2. بهترین راهی که شیطان برای فریب دادن افرادی که تصمیم به ترک خودارضایی گرفته اند استفاده میکند این است که به آنها می گوید«تو تصمیم گرفته ای استمنا نکنی بنابراین اشکالی نداره که کمی با آلت خودت بازی کنی بدون آنکه منی خارج بشه» معمولا این افراد در این دام قرار می گیرند و با کمی تحریک کردن آلت خود، اختیار از دست آنها خارج می شود و بعد از چند دقیقه می بینند که دیگر نمی توانند جلوی خودشان را بگیرند!!! در این لحظات هر چه تلاش می کنند که از ادامه تحریک کردن دست بردارند دیگر نمی توانند!!! آری این افراد در این زمان به تنها چیزی که فکر می کنند این است که به اوج لذت برسند و وقتی به خود می آیند که کار از کار گذشته و استمنا را انجام داده اند!!

این کار مانند آن است که کسی بالای یک سطح شیب دار بسیار لیز قرار گرفته است به نظر شما اگر این فرد بگوید:« من خودم را در ابتدای این سطح شیب دار لیز می اندازم اما بعد از چند متر که لیز خوردم خودم را نگه می دارم تا به پایین سقوط نکنم» آیا می تواند خودش را بعد از لیز خوردن نگه دارد؟! قطعا جواب شما منفی است کسی که خودش را در این سطح شیب دار انداخت به احتمال بسیار بسیار زیاد دیگر نمی تواند جلوی خود را بگیرد و نتیجه این کارش این است که سقوط خواهد کرد!!!

بنابراین نکته بسیار مهم این است که از همان ابتدا از تحریک کردن آلت خود (حتی در حد کم) خودداری کنید و گرنه بعد از چند دقیقه می بینید کار تمام شده و استمنا صورت گرفته است!

3. افكار جنسي را كه به ذهنتان خطور ميكند بلافاصله با ذكر خدا و معاد و... از ذهن خود دور نمائيد. از حضرت صادق (ع ) نقل شده كه فرموده : براى دفع وسوسه شيطان دست بر سينه خود بكش و بگو: «بسم الله و باللهِ محمدٌ رسولُ اللهِ و لا حولَ و لا قوةَ الّا باللهِ العلىّ العظيم ، اللهمّ امْسَحْ عَنّى ما اََحْذَرُ».سپس دست خود را بر شكم مى كشى و همان ذكر را سه مرتبه تكرار مى كنى كه ان شاءالله برطرف مى شود. (بحار الانوار، ج92، ص 138)

4. هرگز بر روی شکم نخوابيد كه اين کار، يكي از تحريككنندههاي خیلی قوی است. بسیاری از جوانان عادت دارند که بر روی شکم بخوابند و این کار به صورت یک عادت برای آنها در آمده است پیشنهاد می شود حتی در مواقعی که بر شکم خوابیدن، شما را تحریک نمی کند این گونه نخوابید.

5. برخی از جوانان عادت کرده اند بیش از حد به حمام بروند و چون در حمام، زمینه ی استمنا کردن، بسیار زیاد میباشد بنابراین بهتر است در حدی که به بهداشت بدن ضرری وارد نمی شود از حمام رفتن های بی جهت خودداری شود.

6. هيچگاه در حمام كاملاً عريان نشويد. همچنین در حمام تا آنجا که می شود و ضرری به بهداشت فردی نمی زند قید شستن آلت تناسلی خود را بزنید (مخصوصا شستن با صابون یا مایع های شستشو)

اینکه در حمام، یک جوان با یک مایع کف کننده، آلت تناسلی خود را بشوید کم کم میل به اینکه کمی با آلت خود بازی کند در او تقویت می شود بعد از چند ثانیه کم کم می بیند که این میل مرتب دارد زیاد می شود تا حدی که کنترل کردن آن خیلی سخت می شود و ...!

7.در حدیث آمده است که «کوتاه کردن موها باعث ازدیاد شهوت می شود»  بنابراین سعی کنید دیر به دیر موهای اطراف آلت را کوتاه کنید (البته باید توجه کرد که در حدی که برای رعایت بهداشت جسمی ضرورت دارد این موها باید کوتاه شود ولی تا آنجا که امکان دارد بهتر است این کار دیر به دیر صورت بگیرد)

8. در حدیثی از پیامبر اکرم نقل شده است که: ای جوانان ازدواج کنید ولی اگر نمی توانید ازدواج کنید روزه بگیرید. (کتاب کافی، ج10، ص410)

اگر قادر به روزه گرفتن نیستید، سعی کنید پرخوری نکنید و یا حداقل به هنگام خواب شکم  شما بیش از حد معمول پر نباشد.

9. از خوردن غذاهایی که باعث افزایش میل جنسی می شود، پرهیز کنید ( مانند موز- شکلات – انجیر- خرما- پیاز- فلفل - تخم مرغ - گوشت قرمز، غذاهای پرچرب و ...)

10. در غير موارد ضروري از نگاه كردن به اندام جنسي خود پرهيز كنيد.

11. شبها هنگام خواب باید کاملاً حالت خواب آلودگی به  شما دست داده باشد و خسته باشید و تا احساس نیاز به خواب پیدا نکردید به رختخواب نروید (واضح است که یکی از زمانهایی که معمولا جوانهای مجرد با آلت تناسلی خود بازی می کنند در رختخواب است)

12. از نگاه كردن به مواضع جنسي و برجستگيهاي بدن ديگران (حتي از روي لباس) پرهيز نمائيد. برخی از جوانها هستند که به هیچ وجه نگاه خود را کنترل نمی کنند و مرتب در کوچه و خیابان به اندامهای جنسی جنس مخالف (هر چند از روی لباس) نگاه می کنند بدیهی است این کار شهوت انسان را برافروخته می کند و راه را برای ترک خودارضایی بسیار سخت می گرداند!

بنابراین بهتر است در مکانهایی که کنترل کردن نگاه، مشکل است یا حضور پیدا نکنیم و یا کمتر حاضر شویم.

13. از نگاه كردن به فيلمهايي كه تحريك جنسي ايجاد ميكند اجتناب كنيد. اگر کسی تصمیم به ترک کردن استمنا گرفته باشد اما مرتب فیلمهای شهوت انگیز و سکس ببیند بسیار واضح است که نمی تواند خودارضایی را ترک کند زیرا با دیدن این فیلمها آنقدر میل جنسی او زیاد می شود که دیگر برای او اراده ای برای خودداری از استمنا باقی نمی ماند

بنابراین هر کسی تصمیم به ترک خودارضایی گرفت باید قبل از آن تصمیم بگیرد از دیدن فیلمهای جنسی خودداری کند

البته بعضی از افراد هر چند تصمیم می گیرند که هم از خودارضایی و هم از دیدن فیلمهای جنسی خودداری کنند اما با این وجود در گوشی همراه یا کامپیوتر خود، این گونه فیلمها را پاک نمی کنند! به عبارتی جرأت چنین کاری را نمی کنند؟!!

به نظر شما با وجودی که تصمیم به ترک استمنا (وحتی ترک دیدن این فیلمها) گرفته اند چرا این فیلمها را پاک نمی کنند؟! جواب آن بسیار واضح است علت آن یکی از این دو مطلب است:

ــ گروه اول کسانی هستند که با خود می گویند «شاید بعدا منصرف شدم و دوباره تصمیم گرفتم استمنا کنم در آن موقع دیگر هیچ فیلمی ندارم که از آن لذت ببرم! آری در آن زمان، دیگر فیلمی ندارم که بتوانم با دیدن آنها یک استمنای لذت بخش داشته باشم!!! بنابراین حس آینده نگری به انسان می گوید این فیلمهایی که با درد سر زیاد از اینترنت دانلود کرده ام و یا با هزینه زیاد خریده ام را از باب احتیاط نگه داری کنم شاید بعدا به درد خورد!»

ــ بعضی دیگر از این افراد، جواب دیگری می دهند آنها می گویند :« هر چند من تصمیم گرفته ام استمنا نکنم و حتی فیلمهای مستهجن نگاه نکنم اما نگه داشتن این فیلمها که ضرری ندارد پس چرا بی جهت آنها را از بین ببرم؟!»

 

به هر دو گروه بالا باید گفت شما هر چند می خواهید استمنا و حتی دیدن این فیلمها را کنار بگذارید اما مطمئن باشید که دوباره به سراغ خودارضایی خواهید رفت!! زیرا بالاخره نفس انسان، او را تحریک کرده و به سراغ این فیلمها خواهد برد و خودتان بهتر می دانید اینکه دوباره انسان به سراغ تماشای این صحنه ها برود نتیجه ای جز تحریک شدید نداشته و طبیعتا در نظر این افراد برای تخلیه این تحریک، چاره ای جز استمنا باقی نمی ماند!

بنابراین پیشنهاد می شود اگر تصمیم به ترک خودارضایی گرفته اید اولا باید تصمیم بگیرید این فیلمها را تماشا نکنید و ثانیا باید آنها را از حافظه موبایل یا رایانه ی خود پاک کنید و گرنه مانند آن معتاد به مواد مخدری می شوید که تصمیم به ترک مواد گرفته اما در خانه خود مقداری هر چند ناچیز مواد مخفی کرده است! به نظر شما آیا این معتاد می تواند اعتیادش را ترک کند؟ قطعا خیر

14. اوقات فراغت خود را با مطالعه، ورزش، زيارت، عبادت و بطور كلي با كارهاي مثبت مثل گلكاري در باغچه، كمك به اهل خانواده و... پُر كنيد.

15. براي تخليه انرژي زائد بدن به طور منظم و زياد ورزش كنيد.

16. هيچگاه بدن خود را به صورت برهنه در آينه نگاه نكنيد.

17. به هنگام خواب سعي كنيد شكم شما بيش از حد معمول پُر نباشد.

18. قبل از خواب حتماً مثانه خود را تخليه نماييد.

19. از نوشيدن افراطي آب و مايعات پرهيز كنيد (بخصوص شبها قبل از خواب).

20. به بدي  این گناه و عواقب اخروی آن توجّه كنيد.

21. در مجالس مذهبي و مراسم دعاي توسل و... زياد شركت كنيد. قرآن زياد بخوانيد و در معاني آيات آن تدّبر و تفكر نمائيد.

 

 

************************************

نكات مهمّ:

الف) اگر وقت ازدواج شما رسيده است و امكانات فراهم است اقدام كنيد.

ب) به پيشرفت كار خود توجّه جدي داشته باشيد و هر تعداد از دفعات خودارضايي شما كه كم ميشود آنرا در دفتري بصورت رمزي (كه كسي متوجه نشود) يادداشت نمائيد و مرتباً به اين پيشرفتها و يادداشتها مراجعه كرده و آنها را مرور و بازخواني كنيد.

ج) هنگام تحريكات جنسي يا به ذهن آمده افكار جنسي خود را تنبيه كنيد و يكي از بهترين راههاي تنبيه بدني اين است كه:

«يك عدد كش لاستيكي نازك همانند آنچه كه دور بستههاي پول مياندازند به مچ دست خود داشته باشيد( اين كش تا زماني كه بر عادت خود غلبه ميكنيد بطور مخفي يا غيرمخفي بر مچ شما باشد) و هرگاه ميل به عادت خودارضايي پيدا كرديد آن را تا حد امكان بكشيد و رها كنيد كه دست شما دچار درد و ناراحتي بشود و آنقدر اين كار را تكرار كنيد كه نفس شما را از ارتكاب عمل برحذر دارد و رها سازد. ولي معمولاً با يكبار كشيدن و رها كردن شما منصرف خواهيد شد.»

دوست عزیز نظر خود در مورد مطالب فوق را در قسمت افزودن نظر(در پایین همین صفحه) بنویسید تا دیگران نیز از آن استفاده کنند با تشکر

ضمنا در صورتی که در قسمت نظرات، سؤالی را مطرح می کنید به نکات زیر نیز توجه کنید :

- جواب اکثر سؤالات  حدودا تا 24 ساعت بعد داده خواهد شد البته در برخی موارد ممکن است حداکثر تا سه روز بعد پاسخ داده شود .

- دقت کنید که جواب هر سؤال در قسمت نظرات در زیر همان سؤالی که ثبت کرده اید داده خواهد شد علاوه بر اینکه صفحه ای که سؤال را ثبت نموده اید بخاطر بسپارید چون جواب در نظراتی که در همان صفحه آمده است ذکر می شود.

بسیاری از کاربران، بعد از ثبت سؤال خود در قسمت نظرات، فراموش می کنند که در چه صفحه ای آن سؤال را مطرح کرده اند این افراد می توانند از یکی از دو راه زیر به سؤال و همین طور جواب دست پیدا کنند (البته بعد از 24 ساعت بعد از طرح سؤال توسط کاربر):

راه اول:

به قسمت «دریافت نظر شما» که در بالای تمامی صفحات این سایت وجود دارد رفته و به دنبال سؤالی که ثبت کردند بگردند تمامی سؤالها و جوابهایی که از تاریخ جمعه 27 تیرماه 1393 در این سایت ثبت بشود علاوه بر صفحه ای که سؤال را در آن ثبت کرده اید در این قسمت نیز ذکر می شود.

راه دوم:

در هر صفحه ای که خواستید در پایین صفحه در قسمت نظرات، مجددا اسمی که قبلا با آن پیام دادید را ذکر کنید تا حداکثر تا 24 ساعت مجددا در همان صفحه سؤال و جواب شما را ذکر کنیم.

- در هنگامی که در قسمت نظرات، نظر خود را ثبت نمودید پیامی از طرف سایت نشان داده می شود کهمتشکریم، نظر شما پس از بررسی توسط مدیریت سایت منتشر خواهد شد.» این پیام حدود ده ثانیه نمایان می شود و سپس محو شده و صفحه جدیدی برای نوشتن نظرات آَشکار می شود. برخی از کاربران به دلیل اینکه پیام فوق سریع محو می شود به اشتباه تصور می کنند پیام آنها ثبت نشده در حالیکه ثبت شده و پس از پاسخگویی حداکثر تا 24 ساعت بعد به همراه پاسخ در قسمت نظرات می آید. توجه کنید که 99 درصد از سؤالات کاربران جواب داده می شود.

- در صورت تمایل می توانید آدرس ایمیل خود را در انتهای سؤال ذکر کنید تا جواب علاوه بر سایت نیز به آن ایمیل ارسال شود. شایان ذکر است ایمیل شما محرمانه باقی خواهد ماند. با تشکر

 

  
مطالب مرتبط :

» ــ همه چیز درباره زنا

همه چیز درباره زنافهرست مطالبی که در این مقاله آمده است عبارتند از:1- تعریف زنا2- چگونگی تحقق زنا3- زنا در قرآن4- زنا در روایات5- حرمت زنا6- انواع زنا در اسلام7- تعریف زنای محصنه 8- زنا با زن شوهر...

» ــ آیا شیطان فرزند دارد و آنها نیز ملعون هستند؟

پرسشآیا شیطان فرزند دارد و آنها نیز ملعون هستند؟ جواب:شیطان دارای فرزندانی است که وی را کمک می کنند و تقریبا همه فرزندان وی راه او را در پیش گرفته و همانند او ملعون و مطرودند جز تعداد نادری از...

» ــ با توجه به این که زن هیچ عضوی به عنوان مخزن منی ندارد، چطور به ترشحات او منی گفته می شود؟!

پرسش:با توجه به این که زن هیچ عضوی به عنوان مخزن منی ندارد، چطور به ترشحات او منی گفته می شود؟ پاسخ:1. هم مرد و هم زن در هنگام رسیدن به اوج شهوت و ارگاسم، آبی از آنها خارج می شود.2. این آب در مرد ممکن...

» ــ آیا در مقابل یک شخص معلول ذهنی هم باید حجاب داشت؟

پرسش:با توجه به این که معلولین ذهنی درجات مختلفی دارند، و اکثر آن ها نسبت به جنس مخالف هیچ گونه تحریکی ندارند، آیا باید در مقابل آن ها حجاب داشت؟ پاسخ:همانطور که در سؤال ذکر شده است با توجه به...

» ــ آیا از طریق آزمایش DNA می توان زنا را اثبات کرد؟

پرسش:آیا از طریق آزمایش DNA می توان زنا را اثبات کرد؟ پاسخ: پاسخ مراجع عظام تقلید نسبت به این سؤال، چنین است:این گونه آزمایشها برای اثبات زنا حجت نیست. [1] به نقل از سایت اسلام...

» ــ آیا در هنگام رابطه‌ی زناشویی، کتک زدن همسر و ضربه زدن به او جهت لذت بیشتر (بارضایت زن) اشکالی دارد؟

پرسش:آیا در هنگام رابطه‌ی زناشویی، کتک زدن همسر و ضربه زدن به او جهت لذت بیشتر (بارضایت زن) اشکالی دارد؟ پاسخ:اگر ضرری برای زن نداشته و او راضی باشد اشکال ندارد، ولى این یک بیمارى است و باید سعى...

» ــ آیا پیامبر (ص) فرمود اگر زنی در جایی نشسته بود مردان نباید آنجا بنشینند مگر آنکه آن مکان کاملا سرد شود؟

پرسش:آیا پیامبر اکرم(ص) فرمود، اگر زنی در جایی نشسته بود، مردان حق ندارند آن‌جا بنشینند، مگر آن‌که آن مکان کاملا سرد شود؟ پاسخ:در برخی منابع روایی، حدیثی با این مضمون وجود دارد: «إذا جلست...

» ــ آیا دخول از مقعد(پشت) با زنی غیر از همسر، حکم زنا را دارد؟

پرسش:آیا دخول از مقعد(پشت) با زنی غیر از همسر، حکم زنا را دارد؟  پاسخ:آری همان طور که درموارد تحقق زنا بیان شده است، زنا همان طور که با دخول در فرج (جلو) محقق می شود با دخول در (مقعد) پشت نیز تحقق...

» ــ آیا داشـتن رابطه جنـسی با افراد ترنـس (دو جنسه) از لحاظ شرعی اشکال دارد؟

پرسش:آیا داشتن رابطه جنسی با افراد ترنس (دو جنسه) از لحاظ شرعی اشکال دارد؟ پاسخ:گفته می شود بیماران دو جنسی بر دو گروه اند:الف: افرادی که به لحاظ جسمی دارای آلت مردانه و زنانه (هرچند ناقص) هستند و...

» ــ آیا لمس و در آغوش گرفتن نامحرم مجازات شرعی دارد؟

پرسش:اگر مردی نامحرمی را با پوشش و حجاب در آغوش بگیرد و دست او را لمس کند چه حکمی برای هر دو، دختر و مرد اجرا می شود ؟ آیا این دختر مرتکب عملی شبیه به زنا شده ؟ آیا مجازاتی برای او مقرر شده ؟ اگر...

» ــ زن تا چه حد باید اندام خودش را در مقابل مردهای محرم فامیل بپوشاند و مرد نیز تا چه حد می تواند به اندام زنهای محرم فامیل نگاه کند؟

پرسش:زن تا چه حد باید اندام خودش را در مقابل مردهای محرم فامیل بپوشاند و مرد نیز تا چه حد می تواند به اندام زنهای محرم فامیل نگاه کند؟ پاسخ:نگاه کردن مرد به بدن زنانی که با آنان محرم است اگر بدون...

» ــ چرا حضرت علی فرمـود: «تمام زن شـر است و بدتر از همه آن‌که از بودنش چاره ای نیست» آیا این سخن، تحقیر زنان نیست؟!

پرسش چرا حضرت علی فرمود: «تمام زن شر است و بدتر از همه آن‌که از بودنش چاره ای نیست» آیا این سخن، تحقیر زن نیست؟!     پاسخ: هر چند این روایت در نهج البلاغه آمده است[1] اما ترجمه صحیح...

» ــ چرا پیامبر ، زنان را به استخوانی کج تشبیه نمودند آیا این توهین به زنها نیست؟!

پرسش ــ چرا پیامبر ، زنان را به استخوانی کج تشبیه نمودند آیا این توهین به زنها نیست؟!     پاسخ اجمالی: امام صادق(ع) این روایت را از پیامبر اکرم(ص) نقل می‌فرماید: زن مانند استخوان کج است. اگر...

» ــ در دادگاه، زنا با چه شرایطی اثبات میشود؟(سنگسار)

سؤال:در دادگاه، زنا با چه شرایطی ثابت می شود؟ (+ سنگسار) جواب:اسلام هر چند برای زنا حکم سنگسار را قرار داده است ولی شرایط بسیار سختی برای اثبات این جرم قرار داده است که اگر کسی به این شرایط توجه...

» ــ در چه صورت توبه زنا کار پذیرفته می شود و در چه صورت حد بر او جاری می شود؟

پرسش:در چه صورت توبه زنا کار پذیرفته می شود و در چه صورت حد بر او جاری می شود؟ پاسخ:اولین و بهترین راه برای نجات   از این مهلکه عظیم راه پشیمانی و توبه در درگاه الهی است براین اساس افراد گناهکار...

» ــ حکم شوخی با زنان محرم و خواهر زن و نیز بازی بدون لذت چیست؟

پرسشحکم شوخی با زنان محرم و خواهر زن و نیز بازی بدون لذت چیست؟  پاسخ:زنانی که با هر مردی محرم هستند عبارتند از:  دختر، دختر دختر، دختر پسر، مادر، مادر بزرگ، خاله، عمه، خواهر ، دختر خواهر ، دختر...

» ــ آیا دیدن فیلم های شهوت انگیز برای یادگیری اعمال شب زفاف جایز است؟

پرسشآیا دیدن فیلم های شهوت انگیز برای یادگیری اعمال زفاف جایز است؟  پاسخ:مقام معظم رهبری در پاسخ به این سؤال که: دیدن فیلمهایى که راه صحیح نزدیکى با زن باردار را آموزش مى‏دهند، براى مردان...

» ــ آیا زن یا مرد در حالت آمیزش جنسی می تواند شخص دیگری را تصور کند تا شهوتش تحریک شود؟

پرسشآیا زن یا مرد در حالت آمیزش جنسی می تواند شخص دیگری را تصور کند(فانتزی) تا شهوتش تحریک شود، آن هم در حالتی که در کنار شوهر یا زن خود خوابیده تا آمادگی شهوانی را پدید آورد؟ پاسخ:پاسخ های زیر...

» ــ برخـی می گویـند: از نظـر عـلم پزشـکی خود ارضـایی ضرری ندارد

سؤال:برخی می گویند فلان پزشک گفته است «استمناء هیچ ضرری ندارد و از نظر پزشکی عارضه ای برای آن یافت نشده است.» جواب:اولا: بر فرض که علم پزشکی هنوز برای خود ارضایی عوارضی پیدا نکرده باشد اما این...

» ــ آیا دیدن فیلم مستندی که آمیزش حیوانات را نشان میدهد حرام است؟

سؤال:آیا دیدن فیلم مستندی که آمیزش حیوانات را نشان می دهد حرام است؟  پاسخ:تا کنون جواب های زیر از دفاتر مراجع دریافت گردید:حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مدظله العالی):با توجه به ترتب مفاسد و یا...

» ــ داستان عبرت آمیز از زنا

داستانی عبرت آمیز از زنا یه بنده خدایی می گفت : همه چیز رو ردیف کرده بودم برای  معصیت بی سابقه (زنا) بابا و مامانم رو فرستادم خونه ی خاله و عمّه خونه برای معصیت  با دوست دخترم آماده ی آماده...

» ــ در صورت حضور در صحنه زنا یا لواط، چه وظیفه ای داریم؟

پرسش: اگر در جایی وارد شدیم و عمل زنا یا لواط را شاهد بودیم، چه وظیفه ای داریم؟     پاسخ: برای پاسخ به پرسش شما توجه شما را به مطالب و نکات زیر جلب می کنیم: 1. با اختیار و اراده وارد صحنه گناه...

» ــ آیا امام زمان (عج) زن و فرزند دارد؟

پرسش: آیا امام زمان (عج) زن و فرزند دارد؟   پاسخ اجمالی: داشتن همسر و فرزند در مورد امام زمان گر چه محتمل است، اما در روایات نمى‏ توان به دلیل قانع کننده ‏اى در این باب برخورد کرد. شاید بتوان...

» ــ آیا فردی را که خود ارضایی می‌کند در اسلام حد می‌زنند؟

سؤال: آیا فردی را که خود ارضایی می‌کند در اسلام حد می‌زنند؟   پاسخ: اگر استمنا در نزد حاکم شرع اثبات شود، حدّ نداشته و حاکم شرع فرد استمنا کننده را تعزیر می‌کند.[1]   ************ تفاوت حد و...

» ــ آیا شیطان فرزند دارد و آنها نیز ملعون هستند؟

پرسش: آیا شیطان فرزند دارد و آنها نیز ملعون هستند؟   پاسخ: آری شیطان دارای فرزندانی است که وی را کمک می کنند و تقریبا همه فرزندان وی راه او را در پیش گرفته و همانند او ملعون و مطرودند جز تعداد...

» ــ حکم شرعی ارتباط تلفنی یا چت با زن شوهر دار چیست؟

پرسش:حکم شرعی ارتباط تلفنی و چت با زن شوهر دار چیست؟ جواب:از نظر شرع مقدس اسلام، هر گونه ارتباط بین زن و مرد نا محرم ، اعم از ارتباط مستقیم و غیر مستقیم، اگر با قصد لذت (جنسی) باشد یا خوف فتنه و...

» ــ چرا به هنگام خواندن نماز، زنان نمی توانند جلوتر از مردان بایستند؟!

سؤال: چرا به هنگام خواندن نماز مردان جلوتر از زنان می ایستند؟   جواب: با نگاهی به آداب نماز، شاید بتوان گفت که، بیشتر این آداب، برای محافظت از حضور قلب در نماز می باشد؛ مثلا فرموده اند: در حال...

» ــ آیا نزدیکی کردن از (مقعد) پشت برای زن و شوهر اشکالی دارد؟

پرسش:آیا نزدیکی کردن از (مقعد) پشت برای زن و شوهر اشکالی دارد؟ پاسخ :1) برخی از مراجع [1] قائل به کراهت شدیده می باشند. [2]2) برخی می گویند [3] : به احتیاط واجب جایز نیست.3) برخی قائلند [4] که: اگر زن راضی...

» ــ آیا مرد می تواند از همه نقاط مختلف زن در صورت تمایل حتی به زور استفاده جنسی کند؟

پرسشدر قرآن کریم در سوره مبارکه نساء، زن را تکلیف به تمکین نموده است. در تفسیر المیزان که توسط مرحوم علامه طباطبایی نوشته شده در توضیح این آیه آمده زن موظف به تمکین مطلقه است.1. تمکین مطلقه چست؟2....

» ــ آیا مردی که با زن شوهرداری زنا کرده می تواند بعدا با او ازدواج کند؟

پرسشاگر کسی با زن شوهرداری زنا کند و بعداز مدتی شوهر و زن از هم طلاق بگیرند، آیا آن کسی که با زن زنا کرده می تواند بعد از مدت عده با او ازدواج کند؟ پاسخ:از نظر اکثر فقهاء اگر کسی با زن شوهرداری...

» ــ حکم دست دادن با زنان غیر مسلمان چیست؟

پرسش:حکم دست دادن با زنان غیر مسلمان چیست؟ در بعضی مواقع دست ندادن با یک خانم در فرهنگ آن کشور بی احترامی محسوب می شود علاوه بر این که برداشت های خاصی از فرهنگ مسلمانان می شود. پاسخ:مراجع تقلید...

» ــ کیفر اخروی دست دادن، تماس با نامحرم و نداشتن حجاب چیست؟

پرسش: چه عقاب و کیفری برای این موارد وجود دارد؟1. دست دادن با نامحرمان، 2. تماس فیزیکی با نامحرمان، 3. نداشتن حجاب پاسخ:الف. دست دادن با نامحرم:پیامبر اکرم (ص) در این باره فرمودند:1. «کسى که با زن...

» ــ حجاب زنان باعث زیاد شدن فساد در میان مردها میشود زیرا انسان از هر چه منع شود حریص تر میشود!

سؤال: حجاب زنان نه تنها باعث کم شدن گناه نمی شود، بلکه باعث زیاد شدن فساد در میان مردها می شود، زیرا معروف است که: انسان نسبت به چیزی که از آن منع شده، حریص است(1) به علاوه سركوب كردن غرایز، موجب...

» ــ از نظر اسلام، ازداوج یک دختر باکره در صورتی صحیح است که پدرش به او اجازه بدهد. آيا اسلام با اين حكم، دختران و زن­ها را تحقير نكرده است؟!

سؤال: از نظر اسلام، ازداوج یک دختر باکره در صورتی صحیح است که پدرش به او اجازه بدهد. آيا اسلام با اين حكم، دختران و زن­ها را تحقير نكرده است؟   جواب: شهید مطهری (ره) دربارة جواب شبهة مطرح شده...

» ــ حکم شرعی مساحقه (همجنس بازی) بین دو دختر چیست؟

پرسش:حکم شرعی مساحقه (همجنس بازی) بین دو دختر چیست؟ پاسخ:1. مساحقه، عمل شیطانى و به معنای ساییدن و مالاندن دو زن فرج خود را به یک دیگر است، و این کار حرام است‏.[1] 2. هر گاه چهار شاهد عادل شهادت به...

» ــ حکم بچه ای که از زنا با زن شوهردار متولد شده چیست؟

پرسش:من با زن شوهردار مرتکب زنا شدم و از این عمل بچه ای متولد شد. این زن نسبت به من اظهار دوستی می کند. او در حالی که دارای سه فرزند است می خواهد همسرش را ترک کند و با من ارتباط داشته باشد. وی می...

» ــ حکم دست دادن با مادرخانم و خواهر خانم خود در موقع سلام، چیست؟

پرسش:حکم دست دادن با مادرخانم و خواهر خانم خود در موقع سلام، چیست؟ پاسخ:لمس کردن بدن زن نا محرم و دست دادن با او حرام است و چون خواهر خانم انسان با انسان نامحرم است دست دادن با او جایز نیست. اما...

» ــ لذت بردن زوج و زوجه از یکدیگر با استفاده از وسائل مصنوعی(SEX TOYS) چه حکمی دارد؟

پرسش: آیا لذت بردن زوج و زوجه از هم دیگر ولو با استفاده از وسائل مصنوعی (SEX TOYS ) جایز هست یا خیر؟ آیا استعمال جسم خارجی، و به قصد، توسط زوج برای زوجه جایز هست یا خیر؟ این مساله در زمان عادت ماهیانه...

» ــ آیا پوشیدن لباس توسط مرد و زن در هنگام آمیزش واجب است؟

پرسش:آیا پوشیدن لباس توسط مرد و زن در هنگام آمیزش واجب است؟ آیا داشتن پوشش مشکلی در آمیزش ایجاد نمی کند؟ آیا داشتن روانداز در هنگام آمیزش واجب است؟ پاسخ:آنچه از مجموع روایات و فتاوای فقهای...

» ــ آخرین سیگاری که امام خمینی کشید!

آخرین سیگاری که امام کشید خاطره ترک سیگار امام خمینی را فاطمه طباطبایی، عروس امام در کتاب «اقلیم خاطرات» نقل کرده است. او می گوید: «یک شب امام گفتند: در جوانی سیگار می‌کشیدم. تا این که...

نظرات 

 
#129 می.ج ۲۹ تیر ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۴۹
سلام آیا خود ارضایی غسل دارد؟ در چه صورت باید غسل کنیم؟ اگر هیچ مایعی هم خارج نشود حکمش چیست؟
.
.
.
پاسخ:
با سلام
آری برای خودارضایی نیز باید غسل جنابت کرد.

توضیح بیشتر:
---
برخی از پسرها فکر می کنند که استمناء کرده اند اما در واقع استمنا نکرده اند

استمنا این است که مرد یا پسر با خود عملی انجام دهد که باعث خروج منی بشود.

اما برخی فکر می کنند همین که کمی مثلا با دست، آلت خودشان را تحریک کنند استمنا است این تصور غلط است و حتی فکر می کنند مایعی که احتمالا در این زمان از آنها خارج می شود منی است. باید دانست به هر نوع تحریک و لذت جنسی، استمنا نمی گویند همان طور که به هر نوع مایعی که در هنگام لذت جنسی خارج می شود منی گفته نمی شود در استمنا حتما باید مایعی که از مرد یا پسر خارج می شود با جهش باشد

بنابراین اگر مرد یا پسری با کمی تحریک کردن خود مایعی بدون جهش از او خارج شود استمنا نکرده است به این مایع، مَذی گفته می شود و پاک است و نیاز به غسل ندارد این مایع معمولا شفاف است (مانند سفیده تخم مرغ خام)

البته باید دانست در هر صورت اینکه یک مرد یا پسر، خودش را تحریک کند(چه استمنا باشد چه نباشد) کار حرامی انجام داده و گناه است


----
برخی از زنها و دخترها فکر می کنند که خودارضایی کرده اند در حالیکه خودارضایی نکرده اند

در زنان و دختران زمانی می گویند خودارضایی صورت گرفته که با خود، کاری کند که به اوج لذت جنسی برسد در این زمان مایعی که از او خارج می شود منی نامیده می شود منی در زنان و دختران بر خلاف مردان و پسران ، همراه با جهش نیست

بنابر این اگر دختر یا زنی، خود را تحریک کند وحتی مایعی از او خارج شود اما به اوج لذت جنسی نرسد نه خودارضایی صورت گرفته است و نه مایعی که از او خارج شده نجس و منی می باشد

البته باید دانست در هر صورت اینکه یک زن یا دختر، خودش را تحریک کند(چه استشها باشد چه نباشد) کار حرامی انجام داده و گناه است.
ضمنا اگر زن یا دختر به اوج لذت جنسی برسد اما مایعی از او خارج نشود باز هم خودارضایی به شمار می اید و جنب شده و باید غسل کند==
اگر هنوز برای شما در این مسأله ابهام وجود دارد مجددا پیام بدهید تا بیشتر توضیح داده شود
موفق باشید
 
 
#128 یه احمق به تمام معنا ۲۹ تیر ۱۳۹۳ ساعت ۰۰:۱۲
سلام مجدد...الآن که دارم اینو مینویسم واقعا از خودم بدم میاد..ولی چاره ای نیست نمیتونم این مساله رو با کس دیگه ای به جز شما درمیون بذارم ...خواهش میکنم کمکم کنید...قبلا گفتم ازم خون آبه ای اومد و دلیلش هم این بود که من شی ای رو وارد واژنم کردم و تقریبا 7-8 سانت رفت تو..حالا اگه پرده م پاره شده باشه چه خاکی تو سرم کنم؟؟؟؟؟اگه پاره شده باشه وقتی بخوام ازدواج کنم کسی متوجه میشه که این پرده پاره شده؟؟؟ واااای دارم دیووونه میشم،حالم خیلی بده ..از خودم متنفرم ..خواهش میکنم کمکم کنییید...تو رو خدا تو این شبا برام دعا کنید..التماس دعا
.
.
.
پاسخ:
با سلام مجدد
این که یک شی خارجی وارد واژن کرده اید و خون آبه ای خارج شده است احتمال پاره شدن پرده را تقویت می کند اما نمی توان به صورت قطعی گفت پرده پاره شده چون احتمال دارد این خون هیچ ربطی به پرده نداشته باشد و یا فقط بخاطر خراشی در بدنه واژن یا پرده باشد و یا احتمالهای دیگر...

تنها راه برای فهمیدن اینکه پرده پاره شده یا نه مراجعه به یک پزشک زن است تا با معاینه نیتجه را به شما بگوید البته شما می گویید خجالت می کشید نزد دکتر بروید و لی اگر می خواهید از نگرانی در بیایید چاره ای نیست
برای این کار می توانید به یکی از واحدهای بهداشت به صورت تلفنی زنگ بزنید و با پزشکی که در آنجا هست تلفنی صحبت کنید و مشکل را در میان بگذارید پزشک اگر مشکل شما را بداند حتما شما را کمک و راهنمایی می کند و می توانید از او بخواهید در زمانی که در مطبش کسی نیست و یا مراجعه کننده ی کمتری دارد شما را معاینه کند. البته قطعا این پزشک باید یک پزشک زن باشد.
ضمنا برای احتیاط بیشتر و اینکه کسی از آشنایان شما را نبیند می توانید با تحقیق ساده، به واحد بهداشت محله ای مراجعه کنید که اقوام شما در آن محله زندگی نمی کنند بخصوص اگر مشکل را به صورت تلفنی به پزشک بگویید او خودش می داند چگونه شما را راهنمایی کند.
توکل بر خداوند و توسل به ائمه و نیز استغفار را فراموش نفرمایید

===
اگر با توجه به مطالب بالا هنوز برای شما ابهام وجود دارد مجددا پیام بدهید تا بیشتر توضیح داده شود.
موفق باشید
 
 
#127 آرش ۲۷ تیر ۱۳۹۳ ساعت ۲۰:۱۱
سلام میخواستم بدونم زنی که خود ارضایی رو ترک کنه میتونه مثل زنی که هیچ وقت خود ارضایی نکرده از رابطه ی سکس با همسرش لذت میبره؟
.
.
.
پاسخ:
با سلام
باید توجه کنید در مورد زنی که مدتی خودارضایی داشته و حتی ترک نکرده نمی توان به صورت قطعی گفت حتما در ارتباط جنسی با همسرش مشکل دارد. بلکه هستند زنانی که قبلا خودارضایی داشته اند اما بعد از ازدواج، در ارتباط جنسی با همسر مشکلی ندارند و لذت کافی را می برند
از طرف دیگر نیز برخی از زنانی هستند که حتی در طول عمر خود یکبار خودارضایی نداشته اند اما در ارتباط جنسی با همسر مشکل دارند

اما باید توجه کرد معمولا (نه در همه ی موارد)، زنانی که مدت طولانی خودارضایی داشته اند در ارتباط جنسی با همسر ممکن است (تاکید می شود ممکن است) مشکلاتی را داشته باشند.
اما در مورد سؤالی که بیان کردید باید گفت زنی که مدتی خودارضایی داشته و ترک کرده به احتمال بسیار زیاد بعد از ازدواج در ارتباط با همسر مشکل خاصی نخواهد داشت البته هر چه میزان خودارضایی او قبل از ازدواج کمتر باشد و همین طور هر چه مدت زمانی که از ترک کردنش بیشتر بگذرد قطعا تاثیر بسیار بهتری در روابط جنسی با همسرش دارد و لذت کافی را از این رابطه می برد.

===
با توجه به مطالب بالا اگر هنوز برای شما ابهام وجود دارد مجددا پیام بدهید تا بیشتر توضیح داده شود
موفق باشید
 
 
#126 یه احمق به تمام معنا ۲۷ تیر ۱۳۹۳ ساعت ۰۶:۳۸
سلام..من تقریبا 2 سالی میشه که این کارو انجام میدم...خیلی وقتا شده پشیمون شدم و از خدا خواستم کمکم کنه که دیگه این کار کثییییییییف رو انجام ندم..ولی بازم بعد از چند ماه اومدم سراغش.. یه بار که داشتم این کارو انجام میدادم یه لحظه که متوجه شدم دیدم خون آبه ای از من خارج شده،اولش فکر کردم دارم پریود میشم اما اینطور نبود..نمیدونم چی شده؟!؟یعنی پرده ی بکارتم پاره شده؟؟؟؟؟؟؟؟خییی یییلی زیاد میترسم..روم نمیشه دکترهم برم..ازم زیاد آب میاد،طوری که موقع نماز هم مجبور میشم دوباره وضو بگیرم...زیر شکم و آلت تناسلیمم درد دارم...وااقعا داره از خودم بدم میاد...هیچ وقت فکر نمیکردم این کار گناه باشه،چه برسه اینکه گناه کبیره باشه....تو رو خدا کمکم کنید..دارم دیوووووونه میشم...خدایا خودت هممونو ببخش و کمک کن
.
.
.
پاسخ:
با سلام
در مورد مشکلی که بیان کردید به چند نکته توجه کنید:

1- در مورد خون آبه ای که از شما خارج شده باید گفت هر چند ممکن است بر اثر خودارضایی، پرده بکارت پاره شده باشد اما طبق گفته برخی پزشکان (اگر در هنگام خودارضایی، یک چیز خارجی وارد واژن نکرده باشید) احتمال پارگی، بسیار کم می باشد.
احتمال زیادی که وجود دارد این است که این خون، استحاضه باشد که با حیض که در ایام پریود خارج می شود فرق دارد. معمولا استحاضه به صورت خیلی کم خارج میشود. و خارج شدن آن طبیعی می باشد. برای اطلاع از احکام شرعی استحاضه می توانید کلمه «استحاضه» را در گوگل جستجو کنید.

2- اینکه فرمودید : ««ازم زیاد آب میاد،طوری که موقع نماز هم مجبور میشم دوباره وضو بگیرم»»
در مورد این آبی که از شما خارج می شود باید توجه کنید که در باره این رطوبت چند احتمال وجود دارد:
احتمال اول: اگر بدون تحریک، این رطوبت از شما خارج می شود در این صورت این رطوبت پاک است و نماز و وضو و روزه را باطل نمی کند و نیاز به وضو و غسل ندارد. خارج شدن این رطوبت اگر کم باشد در دختران و زنها تا حدودی طبیعی است اما اگر زیاد باشد باید به پزشک زنان مراجعه کنید.
اگر این رطوبت زیاد از شما خارج می شود و خجالت می کشید به پزشک مراجعه کنید سعی کنید شماره تلفن واحد بهداشت محله خودتان را پیدا کنید و با پزشک زنان که در این واحدها وجود دارد تلفنی صحبت کنید و مشکل خود را در میان بگذارید.
احتمال دوم: اگر زمانی که خودتان را تحریک می کنید این رطوبت از شما خارج می شود در این صورت اگر میزان تحریک کم یا معمولی باشد باز این رطوبت پاک است و نام آن مذی است وضو و نماز و روزه را باطل می کند ونیاز به وضو و غسل ندارد.
البته دقت کنید که تحریک کردن خود، حرام و گناه بسیار بزرگی است و باید ترک شود.

احتمال سوم: اگر زمانی که خودتان را تحریک می کنید این رطوبت از شما خارج می شود در این صورت اگر در آن زمان به اوج لذت جنسی می رسید (تاکید می شود اوج لذت جنسی نه لذت جنسی معمولی) این رطوبت نجس می باشد و نام آن منی است وضو و نماز و روزه را باطل می کند و نیاز به غسل جنابت دارد. این کار نیز از گناهان کبیره است

نکته مهم: به احتمال زیاد رطوبتی که از شما خارج می شود از نوع اول و یا دوم است و نیازی نیست وضو و یا غسل کنید.
ضمنا اگر شک کردید که احتمال سوم هم هست یا نه باید از نظر شرعی بنا را بر پاک بودن آن رطوبت بگذارید و نیاز به غسل و وضو هم نیست.
غسل و وضو فقط در صورتی واجب است که یقین داشته باشید صورت سوم است.
توجه کنید مطالبی که در بالا ذکر شد بیشتر مربوط به دختران مجرد است وگرنه زنان متاهل در صورت نزدیکی با همسر نیز باید غسل کنند که نیاز به توضیحات جداگانه دارد.

در پایان نیز مجددا توصیه می کنیم با توکل بر خداوند و توسل به ائمه تصمیم جدی بر ترک خودارضایی بگیرید تا هم دچار گناه نشوید و هم عارضه ای برای شما به وجود نیاید.
در صورتی که زمینه ازدواج برای شما به وجود آمد و همسر مناسبی برای شما پیدا شد سعی کنید زود ازدواج کنید

===
با توجه به مطالب بالا اگر هنوز برای شما ابهام وجود دارد مجددا پیام بدهید تا بیشتر توضیح داده شود
موفق باشید
 
 
#125 محسن ۲۵ تیر ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۲۹
باسلام
مطالب خیلی خوب و آموزنده بود دستتون درد نکنه .پیشنهاد من اینه که به خاطر لحظه ای خوشی زندگی خود را به خطر نیاندازید.
 
 
#124 امیر قوقولی ۲۵ تیر ۱۳۹۳ ساعت ۰۰:۰۶
هرکی بهش وارد شده امکان نداره ترکش کنه تعطیلی دارد ولی ترک کردن ندارد!!!!!!!!!! !!!!!
 
 
#123 رها ۲۳ تیر ۱۳۹۳ ساعت ۰۶:۲۵
من 20سالمه و از 12سالگی این کارو شروع کردم ولی ن بطور مرتب،،،مثلا ماهی 1بار...الان بدجوری رو بیناییم تاثیر گذاشته،بدنم ضعیف شده،زیر چشام گود افتاده و ....نکنید این کارارو،،،،واس ی لحظه خوشی دستی دستی خودتونو بدبخت نکنید
 
 
#122 احمد ۱۶ تیر ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۵۴
سلام من در زندگیم خود ارضایی نکردم اما وقتی وارد این سایت شدم مطالب جدیدی یاد گرفتم ممنونم چون بعضی از این دوستانم می گفتن ضرر نداره و اصلا گناه نداره
 
 
#121 باران ۱۶ تیر ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۳۹
سلام ببخشيد يك سوال داشتم خودارضايي عني چه باسپاس فراوان
.
.
.
پاسخ :
با سلام
خودارضايي به عملي گفته مي‌شود كه فرد با خودش كاري كند كه مايع مني از او خارج شود و به اوج لذت جنسي(ارگاسم) برسد. گاهي علت اين حالت ممكن است بر اثر دست‌ورزي و بازي با آلت تناسلي، گاهي مشاهده و ديدن صحنه‌هاي تحريك آميز و صحبت درباره مسائل جنسي و گاهي تصور صحنه‌هاي شهوت‌انگيز، فكر و خيال درباره مسائل جنسي و... است
البته در اکثر مواقع خودارضایی به وسیله بازی با آلت تناسلی صورت می گیرد و در مواقع بسیار نادر از طریق دیدن صحنه های تحریک آمیز و یا تصور این گونه صحنه ها فرد به اوج لذت جنسی می رسد
موفق باشید
 
 
#120 . ۱۵ تیر ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۳۵
سلام
من 14سالمه و 2_3ماهیه این عادت زشتو ترک کردم
میخواستم بدونم اگه کسی موقع دوران قاعدگی خودارضایی کنه و خون بیاد،این خون مال آسیب رسیدن به بکارت یا برای بودن تو دوران قاعدگی؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟
خواهش میکنم جوابمو بدید
خیلی نگرانم
خوااااااااااهشا ااااااااااااااا اااااااااا
.
.
.
پاسخ:
با سلام
به احتمال بسیار بسیار زیاد این خون مربوط به دوران قاعدگی می باشد و طبق گفته برخی پزشکان بسیار بعید است که مربوط به پاره شدن بکارت باشد.
موفق باشید
 
 
#119 :::::: ۱۲ تیر ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۰۹
سلام من 16 سالمه و 4ساله این کارو انجام میدم وعینکی شدم آیا دلیل عینکی شدن من این امر بوده
.
.
.
با سلام
هر چند استمنا ممکن است باعث تاثیر در بینایی فرد بشود اما نمی توان به صورت قطعی گفت علت عینکی شدن شما، این کار است. فقط در حد احتمال می توان گفت علتش استمنا بوده است
موفق باشید
 
 
#118 .... ۱۰ تیر ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۲۹
با سلام کامنت هایی که وجود داره نشون می ده دین و اسلام شمارو محدود به خود ارضایی کرده و این باعث تاسف هستش! خداوند جنس مخالف رو برای همین موضوع خلق کرده! لابد همش فکرتون توی ازدواجه! سوالی که دارم اینه واقعا پرده بکارت چقدر مهمه؟ آیا با داشتن اون شما پاک و خداجو هستید؟ نه اصلا! همه این حرفا رو باید دور بریزین! واقعا برای همه متاسف شدم!
 
 
#117 ناشناس ۰۸ تیر ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۱۴
سلام کسی که خودارضایی میکنه نمیتونه با همسرش رابطه ی خوبی داشته باشه؟؟؟چنددرصد احتمال داره که نتونه؟؟
.
.
.
پاسخ:
باسلام
هر چند استمنا در روابط با همسر تاثیر نامطلوبی می گذارد اما نمی تواند میزان آن را دقیق مشخص کرد
زیرا در برخی از اشخاص تاثیر بسیار زیاد منفی می گذارد در برخی هم کمتر اثر منفی میگذارد
علاوه بر اینکه در موارد نادر، افرادی بوده اند که استمنا تاثیر منفی در روابط آنها با همسرشان نگذاشته است.
میزان استمنا نیز در این تاثیر نیز اثر گذار است
موفق باشید
 
 
#116 مریم ۰۵ تیر ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۵۲
سلام من بچه که بودم خوداضایی میکردم الان از عوارضش با خبر شدم و نمی دونستم این کار زشتیه لطفا بگین که با علایم ان چکار کنم کم شدن شنواییم و بیناییم.لاغریم و تیره شدن رنگ پوستم و بی حالیم.قوس کمرم گرفتم و عزت نفسمم از دست دادم.یعنی هیچی برام نمونده انقد این عمل زشتو انجام دادم.الانم بدون هیچی دلیلی ازم اب میاد و هیچ لذتی از زندگی نمیبرم.جز خودکشی راهی برام نمونده.کمکم کنین.نامزد دارم هیچ حسی بهش ندارم
.
.
.
پاسخ:
با سلام
هر چند از نظر پزشکی ثابت شده است که اگر کسی بیش از حد خودارضایی کند دچار عوارض فراوانی می شود اما نمی توان به صورت قطعی گفت این عوارضی که شما ذکر کردید مربوط به خودارضایی کردن شما باشد. به عبارتی احتمال دارد این عوارض مربوط به خودارضایی باشد و احتمال هم دارد که با خودارضایی ارتباطی نداشته باشد.
در هر صورت بهترین راه حل این است که با یک عزم جدی و با توکل بر خداوند مهربان، از این گناه توبه کنید و این کار را ترک نمایید.
در مقابل از خداوند نیز درخواست کنید که ان شاء الله این مشکلاتی که ذکر کردید را برطرف کند.
ضمنا این که فرمودید (بدون هیچی دلیلی ازم اب میاد) تا حدودی (نه همیشه) در خانمها طبیعی است. معمولا رطوبت خیلی کمی از خانمها در بیشتر اوقات (حتی بدون تحریک جنسی) خارج می شود البته اگر احساس می کنید این رطوبت زیاد است به پزشک زنان مراجعه کنید شاید علت دیگری غیر از خودارضایی داشته باشد.
با امید به خداوند زندگی خود را ادامه دهید
موفق باشید
 
 
#115 ناشناس ۰۱ تیر ۱۳۹۳ ساعت ۰۴:۲۴
سلام من از بچگی این کار زشتو میکنم.اوایل طوری بود که فقط با التم بازی میکردم ولبای کوچیکشو بازی میدادم ولی متاسفانه بعدها برام ی عادت شد.الانم که ۳۰سالمه از ازدواج کردن میترسم.چون شکل الت تناسلیم تغییر کرده و لبای کوچیکش اویزون شده.به پزشک زنانم مراجعه کردم گفته پرده بکارتم مشکلی نداره و شکل التم هم طبیعیه.ولی من واقعا از ازدواج میترسم.میترسم همسر ایندم با دیدن شکل الت من ولم کنه و بره.خواهش میکنم راهنمااییم کنید بدجوری دارم عذاب میکشم.ممنونم
.
.
.
پاسخ:
با سلام
با توجه به اینکه پزشک زنان شما را معالجه کرده وگفته هیچ مشکلی نیست بنابر این نگرانی شما کاملا بی مورد است. از کاری که کرده اید به خداوند مهربان توبه کنید و با توکل بر او با آسایش خاطر ازدواج کنید
ان شاء الله که هیچ مشکلی پیش نمی آید
موفق باشید
 
 
#114 mamad ۲۵ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۳۶
aali bod az sayteton khosham omad
 
 
#113 مهرنوش ۲۰ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۵۵
سلام دختري ٢٠ساله هستم كه از١٥سالگى بافشارآب دستشويي خودارضايي ميكردم يكبار كه عادت ماهيانه ام به هم خورد دكتررفتم وفهميدم كيست دارم و بعدش ديگه
اينکارو نکردم تا چندماه پيش دوباره اين کارزشت روماهى دوسه بار انجام مى دادم :sad: :sad: آخرين بارهم دوهفته قبل كه بعداز پايان عادت ماهيانه ام بودکردم يک هفته است که به شدت درناحيه شکم وتخمدان هام احساس دردمى کنم مٽل دردهاى قبل ازپريوديم ساکت هم نميشه توروخدا بهم بگين علتش چيه من ديگه واقعا توبه کردم اصلا روم نميشه برم دکترچون مىترسم اگه علتش روندونه نتونه بهم کمک کنه توروخدا زودجوابموبدين واقعا نمىتونم دردشو تحمل کنم!
.
.
.
پاسخ:
با سلام
با توجه به اینکه تعداد دفعات خودارضایی شما کم بوده است بسیار بعید است که علت این درد، بخاطر خودارضایی باشد
پیشنهاد می کنیم که برای اینکه مشکل خاصی برای شما بوجود نیاید بدون اینکه چیزی در مورد خودارضایی به پزشک بگویید به او مراجعه کرده و در مورد دردتان با او صحبت کنید امیدواریم که مشکل حل شود
البته اگر اصرار دارید که حتما بحث خودارضایی را به دکترتان بگویید اما خجالت می کشید که بیان کنید پیشنهاد می شود که از طریق تلفن و به صورت ناشناس با یک پزشک خانم این مطلب را در میان بگذارید شما می توانید به واحد بهداشت محله خود یا دیگر محله ها از طریق تلفن بدون این که شناخته شوید سؤال خود ار یک پزشک زن به صورت رایگان بپرسید
موفق باشید
 
 
#112 نگين ۱۷ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۱۰
سلام
من خيلی کم اين کار زشت رو انجام ميدادم و خدا رو شکر ترک کردم.اما ميخوام بدونم آيابا اينکار به ت خارجی دستگاه تناسلی آسميرسد يا نه؟؟؟پرده بکارت چی؟؟لطفا جواب ب خواهش ميکن
.
.
.
پاسخ:
با سلام
هر چند احتمال اینکه اینکار به پرده بکارت ضرر بزند در حد بسیار کم وجود دارد اما کسی نمیتونه به صورت قطعی بگوید حتما ضرر زده است. برای اطلاع دقیق باید به پزشک متخصص زنان مراجعه کنید
موفق باشید
 
 
#111 شینا ۱۱ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۲۳:۰۰
سلام توروخداتوروخدات وروخدا کمکم کنید چیکار کنم من دچار تغییرات بدنی شدم تو ناحیه الت تناسلیم احساس سنگینی میکنم احساس میکنم یه عضوی از بدنم اومده پایین به مدت 5 سال ولی ترک کردم و 4 ساله این علایم رو دارم و احساس تغییر جسمی میکنم حتی تو مدفوع کردن هم دچار مشکل شدم چکار کنم دیگه تحمل ندارم میخوام خودکشی کنم ................به کی بگم خدایااااااااااا ااااااااااااااا ااااااااااااااا ااااااااااااااا اااااااااا
.
.
.
.
سلام
نمی توان به صورت قطعی گفت که حتما این عوارض، عوارض ناشی از خودارضایی است بنابراین پیشنهاد می شود بهتر است برای اینکه مشکل شما برطرف شود به یک پزشک متخصص مراجعه کنید
موفق باشید
 
 
#110 مهران ۰۳ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۵۹
سلام من ميخوام نظر شخصي خودمو بهتون بگم و اونم اينه كه خود ارضايي بهتر از اينه كه بري ناموس رو در اختيار ديگران قرار بدي يا به ناموس ديگران تجاوز كني به هر حال ي غريزه هست و واقعا هر از گاهي نميشه كنترل كرد من متاهل هستم و ميخوام بگم كه مطمئن باشيد شوهر اينده از خود ارضايي شما نه تنها ناراحت نميشه حتي امكان داره خوشهالم بشه چونكه به هر حال ميفهمه شما خودتون نياز خودتون رو حل كردين. ضمنا واسه باردار شدنم هيچ مشگلي نيست شما هنوز حوون هستيد و پر انرژي ضمنا وضمنا وضمنا اينم بگم با راه و روش درست به اوج لذت هم خوهيد رسيد با همسرتون باي
 
 
#109 وصال ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۰۲:۳۸
من یه بارکه داشتم خودارضایی میکردم خون آبه ای خفیف ازم اومد وبعدم پریودشدم .آیا بکارتم پاره شده بوده؟؟؟ :cry:
.
.
.
پاسخ:
بسیار بعید است که پرده بکارت پاره شده باشد اما اگر بخواهید مطمئن شوید باید به پزشک زنان مراجعه کنید تا با معاینه به شما اطلاع دهد
 
 
#108 رهگذر ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۵۱
شمادختراوپسراچر اشرایط ازدواج رابرای خودتون سخت میگیرید
ایاخودارضایی بهتراز ازدواج است.
 
 
#107 دیونه ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۲۰:۳۲
سلام خیلیی دوست دارم بدونم ایا احتمال این وجود داره که ایا شوهر میتونه متوجه خودارضایی همسرش بشود.؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟لطف ا جواب بدین
باتشکر ازراهنمای های بسیار خوبتون مرسی مرسی مرسی مرسی مرسی
.
.
.
.
.
پاسخ:
با سلام
شاید بتوان گفت تقریبا غیر ممکنه که شوهر این خانم، بتواند بفهمد که خانمش قبلا خودارضایی میکرده است.
 
 
#106 دیونه ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۲۰:۲۲
سلام میخواستم بدونم اگه کسی قبلا خود ارضایی داشته الان چند ساله دیگه این کارخیلی زشتو انجام نمیده حالا که میخواد ازدواج کنه اگه با شوهرش امیزش انجام بده شوهرش نمیفهمه که اون قبلا این کارارو می کرده یعنی خودارضای میکرده؟؟لطفاجوا بم رو بدین.
.
.
.
.
.
پاسخ:
با سلام
شاید بتوان گفت تقریبا غیر ممکنه که شوهر این خانم، بتواند بفهمد که خانمش قبلا خودارضایی میکرده است.
 
 
#105 ف.م ۰۷ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۴۱
من الان 15 سالمه از سن 10سالگی شروع به این کار کردم البته 4 ماهه دیگه این کارو نمی کنم من اصلا نمی دو نستم این کاری که می کنم خود ارضاییه وخیلی خطر ناکه تا اینکه یه روز معلم دینیمون برامون توضیح المسایل اورد من وقتی یه بخشیشو باز کردم نوشته بود که خود ارضایی گناه کبیرس وباید با جدییت اون رو ترک کرد من وقتی تحقیق کردم فهمیدم این کاری که می کنم خودارضاییه از اون روز همش دارم خودم رو سرزنش می کنم اعصابم خورده همش فکر می کنم در اینده با مشکلات وحشتناکی رو به رو می شم خیلی می ترسم دعام کنید که هیچ اتفاقی برام نیفته .چون من نمی دونستم ولی دیگه توبه کردم و امید وارم خدا منو بخشیده باشه :cry: :cry: :-?
 

افزودن نظر

کد امنیتی
تصویر جدید

پیام نور: امام صادق(سلام الله علیه): صَلاةُ مُتَطَيِّبٍ أفضَلُ مِن سَبعينَ صَلاةً بِغَيرِ طيبٍ نماز شخص خوشبو برتر از هفتاد نماز بدون بوى خوش است.(الصلاة، ص51، ح148)