ــ مهمترین عوارض خود ارضایی (استشها) در دختران چاپ
يكشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۰ ساعت ۱۹:۴۶

مهمترین عوارض خود ارضایی (استشهاء)  در دختران

 

یک عضو هیئت علمی دانشکده پرستاری- مامایی دانشگاه شاهد با بیان اینکه آنورگاسمی یکی از مهمترین عوارض خودارضایی در دختران است تاکید کرد:« ممکن است این افراد در دوره مجردی با خودارضایی بتوانند نیازهای جنسی خود را برآورده کنند اما درآینده رضايتمندي جنسي درزندگی مشترک و لذت به ارگاسم رسیدن با همسر خود را از دست خواهند داد.»

معصومه حیدری در گفت و گو با خبرنگار سلامت نیوز گفت:«خودارضایی در میان دختران با تحریک قسمت های خارجی دستگاه تناسلی رایج تر است که صدمه چندانی به دستگاه تناسلی نمی رساند اما زمانی که خودارضایی با تحریک قسمت های داخلی تر دستگاه تناسلی باشد بسته به نوع فشار و ناحیه لمس شونده ممکن است در صورتی که به صورت مداوم تکرار شود آسیب های جدی به دستگاه تناسلی دختران وارد سازد.»

وی ادامه داد:«در برخی موارد خودارضایی در دختران با تخیلات جنسی، دیدن تصاویر و فیلم صورت می گیرد که فرد با دیدن این تصاویر به هیجان می رسد و در این صورت آسیبی به دستگاه تناسلی وی وارد نمی شود اما سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که چرا خودارضایی از لحاظ شرعی و بهداشتی نفی شده است؟

واقعیت این است که دختران و پسران با بلوغ دچار تغییرات هورمونی و جسمانی می شوند و در دوره ای قرار می گیرند که نیازهای جنسی آنها شعله ور شده و راهی برای ارضاء ندارند و ممکن است به سمت خودارضایی کشیده شوند اما همانطوری که می دانید ازدواج تنها راه صحیح ارضای افراد است و ما رفتارهای پرخطر جنسی را نهی می کنیم و بایستی به مقتضای سن و رشد و نیازهای فکری ازدواج به موقع صورت گیرد چرا که نیازهای جنسی یک روند فیزیولوژیک دارد و باید طی شود و افرادی که از لحاظ شرعی مقیدند نیازهای جنسی خود را در جاده صحیح خود قرار دهند بایستی ازدواج کنند.»

این کارشناس ارشد مامایی در ادامه به خبرنگار سلامت نیوز گفت:«خودارضایی در دختران عوارض بسیاری را در پی خواهد داشت و در صورتی که به صورت رفتار روزانه درآید خطرناک می شود و مانند هر اعتیادی ، روح و جسم و روان فرد را به هم می ریزد و زمانی که فردی اقدام به خودارضایی می کند خیلی سریع فاز هیجان جنسی اتفاق می افتد و جنبه های مهم و عاطفی در یک ارتباط صحیح جنسی را دریافت نمی کند و دچار خلاء عاطفی، افسردگی، اضطراب و عدم اعتماد به نفس می شود  و بعد از ازدواج در یک رابطه زناشویی دیگر تحریک نمی شود و در به ارگاسم رسیدن دچار مشکل می شود چرا که با خودارضایی شرطی شده است تا در یک وضعیت خاصی که خود را تحریک می کند به ارگاسم برسد و به هنگام نزدیکی به همسر خود به یاد رفتارهای خود می افتد و گمان می کند تنها در آن شرایط می تواند به ارگاسم برسد.»

این درمانگر اختلالات جنسی بانوان افزود:«یکی از مهمترین مشکلاتی که این زنان به آن دچار می شوند این است که دچار نارضایتی جنسی شده و رفته رفته با بی میلی جنسی مواجه می شوند بنابراین بایستی گفت ممکن است این افراد در دوره مجردی با خودارضایی بتوانند نیازهای جنسی خود را برآورده کنند اما آینده طولانی زندگی مشترک و لذت به ارگاسم رسیدن با همسر خود را از دست خواهند داد.»

همکار علمی کلینیک سلامت خانواده افزود:«از جمله راه های پیشنهادی به جوانان پرداختن به فعالیت های مختلفی از جمله ورزش کردن، مطالعه کردن، با خستگی به خواب رفتن و تفریحات ، نخوردن غذاهای محرک و عدم استفاده از لباس های تنگ است همچنین نباید به مدت طولانی در حمام زیر دوش آب باشند و مهمتر از همه این موارد دوری کردن از محرکات و دوستی با جنس مخالف و تماشای فیلم های محرك است تا فرد به سن مناسب ازدواج برسد و با ازدواج بتواند نیازهای خود را به طور صحیحی ارضاء کند.»

منبع: سلامت نیوز

================================================================================

آیا از نظر علم پزشکی خودارضایی ضرر دارد؟

برخی از دوستان عزیز می گویند فلان پزشک گفته است «استمناء هیچ ضرری ندارد و از نظر پزشکی عارضه ای برای آن یافت نشده است.»

در جواب این عزیزان باید گفت:

اولا: بر فرض که علم پزشکی هنوز برای خود ارضایی عوارضی پیدا نکرده باشد اما این دلیل بر این نیست که هیچ عارضه ای ندارد! به عبارت دیگر طبق ادعای این افراد، علم جدید نمی گوید «خودارضایی، عارضه ای ندارد» بلکه می گوید «هنوز عارضه ای برای آن یافت نشده است» بسیاری از احکام اسلام هست که تا مدتها علم پزشکی در مورد آن شک داشته است اما با گذر زمان، به حقانیت آن پی برده است. جالب است که بدانید خود دانشمندان علم پزشکی هیچگاه ادعا نمی کنند که آنچه می گویند کامل است بلکه می گویند آنچه تا کنون به آن دست یافته ایم را می گوییم فلذا ممکن است در تحقیقات بعدی به نتیجه ای بر خلاف نتیجه ی فعلی برسیم!

ثانیا: جزء قطعیات علم پزشکی است که اگر کسی به صورت افراطی خود ارضایی کند حتما دچار عوارض جبران ناپذیری می شود

متاسفانه بسیاری از افراد در ابتدا با خود می گویند: «درست است که اگر کسی خیلی زیاد دچار خود ارضایی شود برایش عوارض دارد اما من این کار را زیاد انجام نخواهم داد بلکه فقط بعضی اوقات آنهم برای تخلیه فشار جنسی انجام می دهم پس استمنا برای من ضرری ایجاد نمی کند و جای نگرانی نیست!»

اما باید به این دوستان گفت که بر فرض، اگر کم انجام دادن استمنا ضرر نداشته باشد آیا کسی می تواند تضمین کند  بعد از مدتی دچار افراط در خود ارضایی نشود؟!

آیا فکر نمی کنید که شما هم کم کم و به صورت ناخواسته معتاد به این کار شده و بعد از گذشت چند سال ناگهان ببینید که شما هم جزء افرادی شده اید که به صورت افراطی استمنا می کنید؟!!

اگر از کسانی که دچار زیاده روی در استمنا شده اند بپرسید که «آیا شما در ابتدا می خواستید به این وضع دچار بشوید؟» قطعا جواب آنها این خواهد بود که «نه! ما در ابتدا تصمیم قطعی داشتیم که فقط بعضی اوقات آنهم به صورت تفریحی این کار را انجام دهیم اما بعد از چند سال ناگهان دیدیم کار از کار گذشته است!! و هر روز حداقل یک یا دو بار استمنا می کنیم!»

به عنوان مثال می توان اعتیاد به استمنا را به اعتیاد به مواد مخدر تشبیه کرد اگر شما از یکی از افرادی که شدیدا دچار اعتیاد به مواد شده بپرسید او هم قطعا خواهد گفت در ابتدا فقط می خواسته به صورت تفریحی از مواد استفاده کند ولی کم کم و بدون اینکه خودش بفهمد میزان موادش زیاد شده و بالاخره بعد از چند سال دچار این مشکل شده است.

آری در ابتدای کار شما می گویید هر ماه فقط یک بار استمنا می کنید بعد از چند وقت، می بینید که هر ماه دو بار استمنا می کنید!!! بعد از گذشت چند وقت دیگرمی بینید هفته ای سه بار استمنا می کنید و ...  در آخر متوجه می شوید که شما اعتیاد شدید و زیاد به استمنا پیدا کرده اید!!!

در یک کلام، استمنا حتی به صورت کم، مانند لبه پرتگاهی است که خیلی از افراد نتوانسته اند خود را نگه دارند و بعد از مدتی به درون آن سقوط کرده و به صورت یک اعتیاد روزانه برای آنها در آمده است!! بهترین راه حل آن است که لبه این پرتگاه نایستیم و استمنا را حتی به صورت کم انجام ندهیم!!

 

*************************************

د) راه درمان خود ارضایی

نکته بسیار مهم

مطلبی که بسیاری از مبتلایان به خود ارضایی مطرح می کنند این است که: «ما بارها تصمیم گرفته ایم که  این کار را به صورت کــامل ترک کنیم ولی هر بار که این تصمیم را می گیریم مدت کوتاهی نمی گذرد که دوباره به سراغ خودارضایی می رویم و روز از نو روزی از نو!!! ما چکار کنیم که در ترک کردن موفق بشویم؟»

باید در جواب این عزیزان گفت علت اصلی این مشکل آن است که این افراد می خواهند کاری را که مدتها به آن عادت داشته اند را یکباره ترک کنند به همین دلیل هم شکست می خورند!  یک معتاد به مواد مخدر را در نظر بگیرید که یکباره می خواهد اعتیادش را ترک کند قطعا چنین شخصی نمی تواند چنین کاری را بکند! و بعد از چند هفته دوباره به مواد مخدر باز می گردد و شاید حتی بدتر از قبل هم بشود!

اما اگر همین معتاد، میزان استفاده از مواد را آرام آرام کم کند بالاخره بعد از مدتی آن  را ترک می کند و به لطف خدا موفق می شود

بنابراین نکته بسیار مهم این است که کسانی که تمایل به ترک خودارضایی دارند نباید تصمیم بگیرند که یکباره به صورت کامل این عمل را ترک کنند بلکه باید به صورت تدریجی این کار صورت بگیرد به عنوان مثال اگر کسی چند سال است که هفته ای دوبار استمنا می کند باید تصمیم بگیرد که تا دو ماه آینده به جای هفته ای دو استمنا یک استمنا انجام دهد

بعد از این که این دو ماه را طی کرد تصمیم بگیرد که در دو ماه بعدی به جای هفته ای یک استمنا، هر دو هفته یک استمنا انجام دهد

و بعد از گذشت این دو ماه دوباره تصمیم بگیرد به جای دو هفته یکبار، سه هقته یکبار استمنا کند  و به همین ترتیب آرام آرام دفعات استمنا را آنقدر کم کند تا به لطف خداوند روزی برسد که به صورت کامل ترک کند.

 

البته علاوه بر دستور بالا که بسیار مهم بود باید به موارد زیر نیز توجه کرد

1. جداً از تنهايي اجتناب نمائيد كه تنهايي، يك عامل مهم براي تحريك به خودارضايي است باز هم تكرار ميكنیم تنها نمانيــــــد، تنها نمانيــــــــــــــد، تنها نمانيــــــــــد و....

2. بهترین راهی که شیطان برای فریب دادن افرادی که تصمیم به ترک خودارضایی گرفته اند استفاده میکند این است که به آنها می گوید«تو تصمیم گرفته ای استمنا نکنی بنابراین اشکالی نداره که کمی با آلت خودت بازی کنی بدون آنکه منی خارج بشه» معمولا این افراد در این دام قرار می گیرند و با کمی تحریک کردن آلت خود، اختیار از دست آنها خارج می شود و بعد از چند دقیقه می بینند که دیگر نمی توانند جلوی خودشان را بگیرند!!! در این لحظات هر چه تلاش می کنند که از ادامه تحریک کردن دست بردارند دیگر نمی توانند!!! آری این افراد در این زمان به تنها چیزی که فکر می کنند این است که به اوج لذت برسند و وقتی به خود می آیند که کار از کار گذشته و استمنا را انجام داده اند!!

این کار مانند آن است که کسی بالای یک سطح شیب دار بسیار لیز قرار گرفته است به نظر شما اگر این فرد بگوید:« من خودم را در ابتدای این سطح شیب دار لیز می اندازم اما بعد از چند متر که لیز خوردم خودم را نگه می دارم تا به پایین سقوط نکنم» آیا می تواند خودش را بعد از لیز خوردن نگه دارد؟! قطعا جواب شما منفی است کسی که خودش را در این سطح شیب دار انداخت به احتمال بسیار بسیار زیاد دیگر نمی تواند جلوی خود را بگیرد و نتیجه این کارش این است که سقوط خواهد کرد!!!

بنابراین نکته بسیار مهم این است که از همان ابتدا از تحریک کردن آلت خود (حتی در حد کم) خودداری کنید و گرنه بعد از چند دقیقه می بینید کار تمام شده و استمنا صورت گرفته است!

3. افكار جنسي را كه به ذهنتان خطور ميكند بلافاصله با ذكر خدا و معاد و... از ذهن خود دور نمائيد. از حضرت صادق (ع ) نقل شده كه فرموده : براى دفع وسوسه شيطان دست بر سينه خود بكش و بگو: «بسم الله و باللهِ محمدٌ رسولُ اللهِ و لا حولَ و لا قوةَ الّا باللهِ العلىّ العظيم ، اللهمّ امْسَحْ عَنّى ما اََحْذَرُ».سپس دست خود را بر شكم مى كشى و همان ذكر را سه مرتبه تكرار مى كنى كه ان شاءالله برطرف مى شود. (بحار الانوار، ج92، ص 138)

4. هرگز بر روی شکم نخوابيد كه اين کار، يكي از تحريككنندههاي خیلی قوی است. بسیاری از جوانان عادت دارند که بر روی شکم بخوابند و این کار به صورت یک عادت برای آنها در آمده است پیشنهاد می شود حتی در مواقعی که بر شکم خوابیدن، شما را تحریک نمی کند این گونه نخوابید.

5. برخی از جوانان عادت کرده اند بیش از حد به حمام بروند و چون در حمام، زمینه ی استمنا کردن، بسیار زیاد میباشد بنابراین بهتر است در حدی که به بهداشت بدن ضرری وارد نمی شود از حمام رفتن های بی جهت خودداری شود.

6. هيچگاه در حمام كاملاً عريان نشويد. همچنین در حمام تا آنجا که می شود و ضرری به بهداشت فردی نمی زند قید شستن آلت تناسلی خود را بزنید (مخصوصا شستن با صابون یا مایع های شستشو)

اینکه در حمام، یک جوان با یک مایع کف کننده، آلت تناسلی خود را بشوید کم کم میل به اینکه کمی با آلت خود بازی کند در او تقویت می شود بعد از چند ثانیه کم کم می بیند که این میل مرتب دارد زیاد می شود تا حدی که کنترل کردن آن خیلی سخت می شود و ...!

7.در حدیث آمده است که «کوتاه کردن موها باعث ازدیاد شهوت می شود»  بنابراین سعی کنید دیر به دیر موهای اطراف آلت را کوتاه کنید (البته باید توجه کرد که در حدی که برای رعایت بهداشت جسمی ضرورت دارد این موها باید کوتاه شود ولی تا آنجا که امکان دارد بهتر است این کار دیر به دیر صورت بگیرد)

8. در حدیثی از پیامبر اکرم نقل شده است که: ای جوانان ازدواج کنید ولی اگر نمی توانید ازدواج کنید روزه بگیرید. (کتاب کافی، ج10، ص410)

اگر قادر به روزه گرفتن نیستید، سعی کنید پرخوری نکنید و یا حداقل به هنگام خواب شکم  شما بیش از حد معمول پر نباشد.

9. از خوردن غذاهایی که باعث افزایش میل جنسی می شود، پرهیز کنید ( مانند موز- شکلات – انجیر- خرما- پیاز- فلفل - تخم مرغ - گوشت قرمز، غذاهای پرچرب و ...)

10. در غير موارد ضروري از نگاه كردن به اندام جنسي خود پرهيز كنيد.

11. شبها هنگام خواب باید کاملاً حالت خواب آلودگی به  شما دست داده باشد و خسته باشید و تا احساس نیاز به خواب پیدا نکردید به رختخواب نروید (واضح است که یکی از زمانهایی که معمولا جوانهای مجرد با آلت تناسلی خود بازی می کنند در رختخواب است)

12. از نگاه كردن به مواضع جنسي و برجستگيهاي بدن ديگران (حتي از روي لباس) پرهيز نمائيد. برخی از جوانها هستند که به هیچ وجه نگاه خود را کنترل نمی کنند و مرتب در کوچه و خیابان به اندامهای جنسی جنس مخالف (هر چند از روی لباس) نگاه می کنند بدیهی است این کار شهوت انسان را برافروخته می کند و راه را برای ترک خودارضایی بسیار سخت می گرداند!

بنابراین بهتر است در مکانهایی که کنترل کردن نگاه، مشکل است یا حضور پیدا نکنیم و یا کمتر حاضر شویم.

13. از نگاه كردن به فيلمهايي كه تحريك جنسي ايجاد ميكند اجتناب كنيد. اگر کسی تصمیم به ترک کردن استمنا گرفته باشد اما مرتب فیلمهای شهوت انگیز و سکس ببیند بسیار واضح است که نمی تواند خودارضایی را ترک کند زیرا با دیدن این فیلمها آنقدر میل جنسی او زیاد می شود که دیگر برای او اراده ای برای خودداری از استمنا باقی نمی ماند

بنابراین هر کسی تصمیم به ترک خودارضایی گرفت باید قبل از آن تصمیم بگیرد از دیدن فیلمهای جنسی خودداری کند

البته بعضی از افراد هر چند تصمیم می گیرند که هم از خودارضایی و هم از دیدن فیلمهای جنسی خودداری کنند اما با این وجود در گوشی همراه یا کامپیوتر خود، این گونه فیلمها را پاک نمی کنند! به عبارتی جرأت چنین کاری را نمی کنند؟!!

به نظر شما با وجودی که تصمیم به ترک استمنا (وحتی ترک دیدن این فیلمها) گرفته اند چرا این فیلمها را پاک نمی کنند؟! جواب آن بسیار واضح است علت آن یکی از این دو مطلب است:

ــ گروه اول کسانی هستند که با خود می گویند «شاید بعدا منصرف شدم و دوباره تصمیم گرفتم استمنا کنم در آن موقع دیگر هیچ فیلمی ندارم که از آن لذت ببرم! آری در آن زمان، دیگر فیلمی ندارم که بتوانم با دیدن آنها یک استمنای لذت بخش داشته باشم!!! بنابراین حس آینده نگری به انسان می گوید این فیلمهایی که با درد سر زیاد از اینترنت دانلود کرده ام و یا با هزینه زیاد خریده ام را از باب احتیاط نگه داری کنم شاید بعدا به درد خورد!»           

ــ بعضی دیگر از این افراد، جواب دیگری می دهند آنها می گویند :« هر چند من تصمیم گرفته ام استمنا نکنم و حتی فیلمهای مستهجن نگاه نکنم اما نگه داشتن این فیلمها که ضرری ندارد پس چرا بی جهت آنها را از بین ببرم؟!»

 

به هر دو گروه بالا باید گفت شما هر چند می خواهید استمنا و حتی دیدن این فیلمها را کنار بگذارید اما مطمئن باشید که دوباره به سراغ خودارضایی خواهید رفت!! زیرا بالاخره نفس انسان، او را تحریک کرده و به سراغ این فیلمها خواهد برد و خودتان بهتر می دانید اینکه دوباره انسان به سراغ تماشای این صحنه ها برود نتیجه ای جز تحریک شدید نداشته و طبیعتا در نظر این افراد برای تخلیه این تحریک، چاره ای جز استمنا باقی نمی ماند!

بنابراین پیشنهاد می شود اگر تصمیم به ترک خودارضایی گرفته اید اولا باید تصمیم بگیرید این فیلمها را تماشا نکنید و ثانیا باید آنها را از حافظه موبایل یا رایانه ی خود پاک کنید و گرنه مانند آن معتاد به مواد مخدری می شوید که تصمیم به ترک مواد گرفته اما در خانه خود مقداری هر چند ناچیز مواد مخفی کرده است! به نظر شما آیا این معتاد می تواند اعتیادش را ترک کند؟ قطعا خیر

14. اوقات فراغت خود را با مطالعه، ورزش، زيارت، عبادت و بطور كلي با كارهاي مثبت مثل گلكاري در باغچه، كمك به اهل خانواده و... پُر كنيد.

15. براي تخليه انرژي زائد بدن به طور منظم و زياد ورزش كنيد.

16. هيچگاه بدن خود را به صورت برهنه در آينه نگاه نكنيد.

17. به هنگام خواب سعي كنيد شكم شما بيش از حد معمول پُر نباشد.

18. قبل از خواب حتماً مثانه خود را تخليه نماييد.

19. از نوشيدن افراطي آب و مايعات پرهيز كنيد (بخصوص شبها قبل از خواب).

20. به بدي  این گناه و عواقب اخروی آن توجّه كنيد.

21. در مجالس مذهبي و مراسم دعاي توسل و... زياد شركت كنيد. قرآن زياد بخوانيد و در معاني آيات آن تدّبر و تفكر نمائيد.

 

 

************************************

نكات مهمّ:

الف) اگر وقت ازدواج شما رسيده است و امكانات فراهم است اقدام كنيد.

ب) به پيشرفت كار خود توجّه جدي داشته باشيد و هر تعداد از دفعات خودارضايي شما كه كم ميشود آنرا در دفتري بصورت رمزي (كه كسي متوجه نشود) يادداشت نمائيد و مرتباً به اين پيشرفتها و يادداشتها مراجعه كرده و آنها را مرور و بازخواني كنيد.

ج) هنگام تحريكات جنسي يا به ذهن آمده افكار جنسي خود را تنبيه كنيد و يكي از بهترين راههاي تنبيه بدني اين است كه:

«يك عدد كش لاستيكي نازك همانند آنچه كه دور بستههاي پول مياندازند به مچ دست خود داشته باشيد( اين كش تا زماني كه بر عادت خود غلبه ميكنيد بطور مخفي يا غيرمخفي بر مچ شما باشد) و هرگاه ميل به عادت خودارضايي پيدا كرديد آن را تا حد امكان بكشيد و رها كنيد كه دست شما دچار درد و ناراحتي بشود و آنقدر اين كار را تكرار كنيد كه نفس شما را از ارتكاب عمل برحذر دارد و رها سازد. ولي معمولاً با يكبار كشيدن و رها كردن شما منصرف خواهيد شد.»

دوست عزیز نظر خود در مورد مطالب فوق را در قسمت افزودن نظر(در پایین همین صفحه) بنویسید تا دیگران نیز از آن استفاده کنند با تشکر

 
مطالب مرتبط :

» ــ آیا شیطان فرزند دارد و آنها نیز ملعون هستند؟

پرسشآیا شیطان فرزند دارد و آنها نیز ملعون هستند؟ جواب:شیطان دارای فرزندانی است که وی را کمک می کنند و تقریبا همه فرزندان وی راه او را در پیش گرفته و همانند او ملعون و مطرودند جز تعداد نادری از...

» ــ با توجه به این که زن هیچ عضوی به عنوان مخزن منی ندارد، چطور به ترشحات او منی گفته می شود؟!

پرسش:با توجه به این که زن هیچ عضوی به عنوان مخزن منی ندارد، چطور به ترشحات او منی گفته می شود؟ پاسخ:1. هم مرد و هم زن در هنگام رسیدن به اوج شهوت و ارگاسم، آبی از آنها خارج می شود.2. این آب در مرد ممکن...

» ــ آیا در مقابل یک شخص معلول ذهنی هم باید حجاب داشت؟

پرسش:با توجه به این که معلولین ذهنی درجات مختلفی دارند، و اکثر آن ها نسبت به جنس مخالف هیچ گونه تحریکی ندارند، آیا باید در مقابل آن ها حجاب داشت؟ پاسخ:همانطور که در سؤال ذکر شده است با توجه به...

» ــ آیا از طریق آزمایش DNA می توان زنا را اثبات کرد؟

پرسش:آیا از طریق آزمایش DNA می توان زنا را اثبات کرد؟ پاسخ: پاسخ مراجع عظام تقلید نسبت به این سؤال، چنین است:این گونه آزمایشها برای اثبات زنا حجت نیست. [1] به نقل از سایت اسلام...

» ــ آیا در هنگام رابطه‌ی زناشویی، کتک زدن همسر و ضربه زدن به او جهت لذت بیشتر (بارضایت زن) اشکالی دارد؟

پرسش:آیا در هنگام رابطه‌ی زناشویی، کتک زدن همسر و ضربه زدن به او جهت لذت بیشتر (بارضایت زن) اشکالی دارد؟ پاسخ:اگر ضرری برای زن نداشته و او راضی باشد اشکال ندارد، ولى این یک بیمارى است و باید سعى...

» ــ آیا پیامبر (ص) فرمود اگر زنی در جایی نشسته بود مردان نباید آنجا بنشینند مگر آنکه آن مکان کاملا سرد شود؟

پرسش:آیا پیامبر اکرم(ص) فرمود، اگر زنی در جایی نشسته بود، مردان حق ندارند آن‌جا بنشینند، مگر آن‌که آن مکان کاملا سرد شود؟ پاسخ:در برخی منابع روایی، حدیثی با این مضمون وجود دارد: «إذا جلست...

» ــ آیا دخول از مقعد(پشت) با زنی غیر از همسر، حکم زنا را دارد؟

پرسش: آیا دخول از مقعد(پشت) با زنی غیر از همسر، حکم زنا را دارد؟     پاسخ: آری همان طور که درموارد تحقق زنا بیان شده است، زنا همان طور که با دخول در فرج (جلو) محقق می شود با دخول در (مقعد) پشت نیز...

» ــ آیا داشـتن رابطه جنـسی با افراد ترنـس (دو جنسه) از لحاظ شرعی اشکال دارد؟

پرسش: آیا داشتن رابطه جنسی با افراد ترنس (دو جنسه) از لحاظ شرعی اشکال دارد؟   پاسخ: گفته می شود بیماران دو جنسی بر دو گروه اند: الف: افرادی که به لحاظ جسمی دارای آلت مردانه و زنانه (هرچند ناقص)...

» ــ آیا لمس و در آغوش گرفتن نامحرم مجازات شرعی دارد؟

پرسش:اگر مردی نامحرمی را با پوشش و حجاب در آغوش بگیرد و دست او را لمس کند چه حکمی برای هر دو، دختر و مرد اجرا می شود ؟ آیا این دختر مرتکب عملی شبیه به زنا شده ؟ آیا مجازاتی برای او مقرر شده ؟ اگر...

» ــ زن تا چه حد باید اندام خودش را در مقابل مردهای محرم فامیل بپوشاند و مرد نیز تا چه حد می تواند به اندام زنهای محرم فامیل نگاه کند؟

پرسش: زن تا چه حد باید اندام خودش را در مقابل مردهای محرم فامیل بپوشاند و مرد نیز تا چه حد می تواند به اندام زنهای محرم فامیل نگاه کند؟   پاسخ: نگاه کردن مرد به بدن زنانی که با آنان محرم است اگر...

» ــ چرا حضرت علی فرمـود: «تمام زن شـر است و بدتر از همه آن‌که از بودنش چاره ای نیست» آیا این سخن، تحقیر زنان نیست؟!

پرسش چرا حضرت علی فرمود: «تمام زن شر است و بدتر از همه آن‌که از بودنش چاره ای نیست» آیا این سخن، تحقیر زن نیست؟!     پاسخ: هر چند این روایت در نهج البلاغه آمده است[1] اما ترجمه صحیح...

» ــ چرا پیامبر ، زنان را به استخوانی کج تشبیه نمودند آیا این توهین به زنها نیست؟!

پرسش ــ چرا پیامبر ، زنان را به استخوانی کج تشبیه نمودند آیا این توهین به زنها نیست؟!     پاسخ اجمالی: امام صادق(ع) این روایت را از پیامبر اکرم(ص) نقل می‌فرماید: زن مانند استخوان کج است. اگر...

» ــ در دادگاه، زنا با چه شرایطی اثبات میشود؟(سنگسار)

سؤال: در دادگاه، زنا با چه شرایطی ثابت می شود؟ (+ سنگسار)   جواب: اسلام هر چند برای زنا حکم سنگسار را قرار داده است ولی شرایط بسیار سختی برای اثبات این جرم قرار داده است که اگر کسی به این شرایط...

» ــ در چه صورت توبه زنا کار پذیرفته می شود و در چه صورت حد بر او جاری می شود؟

پرسش: در چه صورت توبه زنا کار پذیرفته می شود و در چه صورت حد بر او جاری می شود؟   پاسخ: اولین و بهترین راه برای نجات   از این مهلکه عظیم راه پشیمانی و توبه در درگاه الهی است براین اساس افراد...

» ــ حکم شوخی با زنان محرم و خواهر زن و نیز بازی بدون لذت چیست؟

پرسش حکم شوخی با زنان محرم و خواهر زن و نیز بازی بدون لذت چیست؟     پاسخ: زنانی که با هر مردی محرم هستند عبارتند از:  دختر، دختر دختر، دختر پسر، مادر، مادر بزرگ، خاله، عمه، خواهر ، دختر...

» ــ آیا دیدن فیلم های شهوت انگیز برای یادگیری اعمال شب زفاف جایز است؟

پرسش آیا دیدن فیلم های شهوت انگیز برای یادگیری اعمال زفاف جایز است؟     پاسخ: مقام معظم رهبری در پاسخ به این سؤال که: دیدن فیلمهایى که راه صحیح نزدیکى با زن باردار را آموزش مى‏دهند، براى...

» ــ آیا زن یا مرد در حالت آمیزش جنسی می تواند شخص دیگری را تصور کند تا شهوتش تحریک شود؟

پرسش آیا زن یا مرد در حالت آمیزش جنسی می تواند شخص دیگری را تصور کند(فانتزی) تا شهوتش تحریک شود، آن هم در حالتی که در کنار شوهر یا زن خود خوابیده تا آمادگی شهوانی را پدید آورد؟   پاسخ: پاسخ های...

» ــ برخـی می گویـند: از نظـر عـلم پزشـکی خود ارضـایی ضرری ندارد

سؤال: برخی می گویند فلان پزشک گفته است «استمناء هیچ ضرری ندارد و از نظر پزشکی عارضه ای برای آن یافت نشده است.»   جواب: اولا: بر فرض که علم پزشکی هنوز برای خود ارضایی عوارضی پیدا نکرده باشد...

» ــ آیا دیدن فیلم مستندی که آمیزش حیوانات را نشان میدهد حرام است؟

سؤال: آیا دیدن فیلم مستندی که آمیزش حیوانات را نشان می دهد حرام است؟     پاسخ: تا کنون جواب های زیر از دفاتر مراجع دریافت گردید: حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مدظله العالی): با توجه به ترتب...

» ــ داستان عبرت آمیز از زنا

داستانی عبرت آمیز از زنا یه بنده خدایی می گفت : همه چیز رو ردیف کرده بودم برای  معصیت بی سابقه (زنا) بابا و مامانم رو فرستادم خونه ی خاله و عمّه خونه برای معصیت  با دوست دخترم آماده ی آماده...

» ــ در صورت حضور در صحنه زنا یا لواط، چه وظیفه ای داریم؟

پرسش: اگر در جایی وارد شدیم و عمل زنا یا لواط را شاهد بودیم، چه وظیفه ای داریم؟     پاسخ: برای پاسخ به پرسش شما توجه شما را به مطالب و نکات زیر جلب می کنیم: 1. با اختیار و اراده وارد صحنه گناه...

» ــ آیا امام زمان (عج) زن و فرزند دارد؟

پرسش: آیا امام زمان (عج) زن و فرزند دارد؟   پاسخ اجمالی: داشتن همسر و فرزند در مورد امام زمان گر چه محتمل است، اما در روایات نمى‏ توان به دلیل قانع کننده ‏اى در این باب برخورد کرد. شاید بتوان...

» ــ آیا فردی را که خود ارضایی می‌کند در اسلام حد می‌زنند؟

سؤال: آیا فردی را که خود ارضایی می‌کند در اسلام حد می‌زنند؟   پاسخ: اگر استمنا در نزد حاکم شرع اثبات شود، حدّ نداشته و حاکم شرع فرد استمنا کننده را تعزیر می‌کند.[1]   ************ تفاوت حد و...

» ــ آیا شیطان فرزند دارد و آنها نیز ملعون هستند؟

پرسش: آیا شیطان فرزند دارد و آنها نیز ملعون هستند؟   پاسخ: آری شیطان دارای فرزندانی است که وی را کمک می کنند و تقریبا همه فرزندان وی راه او را در پیش گرفته و همانند او ملعون و مطرودند جز تعداد...

» ــ حکم شرعی ارتباط تلفنی یا چت با زن شوهر دار چیست؟

پرسش: حکم شرعی ارتباط تلفنی و چت با زن شوهر دار چیست؟   جواب: از نظر شرع مقدس اسلام، هر گونه ارتباط بین زن و مرد نا محرم ، اعم از ارتباط مستقیم و غیر مستقیم، اگر با قصد لذت (جنسی) باشد یا خوف فتنه...

» ــ چرا به هنگام خواندن نماز، زنان نمی توانند جلوتر از مردان بایستند؟!

سؤال: چرا به هنگام خواندن نماز مردان جلوتر از زنان می ایستند؟   جواب: با نگاهی به آداب نماز، شاید بتوان گفت که، بیشتر این آداب، برای محافظت از حضور قلب در نماز می باشد؛ مثلا فرموده اند: در حال...

» ــ آیا نزدیکی کردن از (مقعد) پشت برای زن و شوهر اشکالی دارد؟

پرسش: آیا نزدیکی کردن از (مقعد) پشت برای زن و شوهر اشکالی دارد؟   پاسخ : 1) برخی از مراجع [1] قائل به کراهت شدیده می باشند. [2] 2) برخی می گویند [3] : به احتیاط واجب جایز نیست. 3) برخی قائلند [4] که: اگر زن...

» ــ آیا مرد می تواند از همه نقاط مختلف زن در صورت تمایل حتی به زور استفاده جنسی کند؟

پرسش در قرآن کریم در سوره مبارکه نساء، زن را تکلیف به تمکین نموده است. در تفسیر المیزان که توسط مرحوم علامه طباطبایی نوشته شده در توضیح این آیه آمده زن موظف به تمکین مطلقه است. 1. تمکین مطلقه...

» ــ آیا مردی که با زن شوهرداری زنا کرده می تواند بعدا با او ازدواج کند؟

پرسش اگر کسی با زن شوهرداری زنا کند و بعداز مدتی شوهر و زن از هم طلاق بگیرند، آیا آن کسی که با زن زنا کرده می تواند بعد از مدت عده با او ازدواج کند؟   پاسخ: از نظر اکثر فقهاء اگر کسی با زن...

» ــ حکم دست دادن با زنان غیر مسلمان چیست؟

پرسش:حکم دست دادن با زنان غیر مسلمان چیست؟ در بعضی مواقع دست ندادن با یک خانم در فرهنگ آن کشور بی احترامی محسوب می شود علاوه بر این که برداشت های خاصی از فرهنگ مسلمانان می شود. پاسخ:مراجع تقلید...

» ــ کیفر اخروی دست دادن، تماس با نامحرم و نداشتن حجاب چیست؟

پرسش: چه عقاب و کیفری برای این موارد وجود دارد؟1. دست دادن با نامحرمان، 2. تماس فیزیکی با نامحرمان، 3. نداشتن حجاب پاسخ:الف. دست دادن با نامحرم:پیامبر اکرم (ص) در این باره فرمودند:1. «کسى که با زن...

» ــ حجاب زنان باعث زیاد شدن فساد در میان مردها میشود زیرا انسان از هر چه منع شود حریص تر میشود!

سؤال: حجاب زنان نه تنها باعث کم شدن گناه نمی شود، بلکه باعث زیاد شدن فساد در میان مردها می شود، زیرا معروف است که: انسان نسبت به چیزی که از آن منع شده، حریص است(1) به علاوه سركوب كردن غرایز، موجب...

» ــ از نظر اسلام، ازداوج یک دختر باکره در صورتی صحیح است که پدرش به او اجازه بدهد. آيا اسلام با اين حكم، دختران و زن­ها را تحقير نكرده است؟!

سؤال: از نظر اسلام، ازداوج یک دختر باکره در صورتی صحیح است که پدرش به او اجازه بدهد. آيا اسلام با اين حكم، دختران و زن­ها را تحقير نكرده است؟   جواب: شهید مطهری (ره) دربارة جواب شبهة مطرح شده...

» ــ حکم بچه ای که از زنا با زن شوهردار متولد شده چیست؟

پرسش:من با زن شوهردار مرتکب زنا شدم و از این عمل بچه ای متولد شد. این زن نسبت به من اظهار دوستی می کند. او در حالی که دارای سه فرزند است می خواهد همسرش را ترک کند و با من ارتباط داشته باشد. وی می...

» ــ حکم دست دادن با مادرخانم و خواهر خانم خود در موقع سلام، چیست؟

پرسش:حکم دست دادن با مادرخانم و خواهر خانم خود در موقع سلام، چیست؟ پاسخ:لمس کردن بدن زن نا محرم و دست دادن با او حرام است و چون خواهر خانم انسان با انسان نامحرم است دست دادن با او جایز نیست. اما...

» ــ لذت بردن زوج و زوجه از یکدیگر با استفاده از وسائل مصنوعی(SEX TOYS) چه حکمی دارد؟

پرسش: آیا لذت بردن زوج و زوجه از هم دیگر ولو با استفاده از وسائل مصنوعی (SEX TOYS ) جایز هست یا خیر؟ آیا استعمال جسم خارجی، و به قصد، توسط زوج برای زوجه جایز هست یا خیر؟ این مساله در زمان عادت ماهیانه...

» ــ آیا پوشیدن لباس توسط مرد و زن در هنگام آمیزش واجب است؟

پرسش:آیا پوشیدن لباس توسط مرد و زن در هنگام آمیزش واجب است؟ آیا داشتن پوشش مشکلی در آمیزش ایجاد نمی کند؟ آیا داشتن روانداز در هنگام آمیزش واجب است؟ پاسخ:آنچه از مجموع روایات و فتاوای فقهای...

» ــ آخرین سیگاری که امام خمینی کشید!

آخرین سیگاری که امام کشید خاطره ترک سیگار امام خمینی را فاطمه طباطبایی، عروس امام در کتاب «اقلیم خاطرات» نقل کرده است. او می گوید: «یک شب امام گفتند: در جوانی سیگار می‌کشیدم. تا این که...

» ــ اگر زن شوهردار با مرد نامحرم رابطه نامشروع داشته ولی شک دارند که دخول انجام شده یا نه آیا مرتکب زنا شده اند؟

پرسش: زن شوهرداری بر خلاف میل خود با یک مرد متاهل رابطه سکسی برقرار کرده، بعد از ارضا شدن مرد زن شک دارد که نزدیکی انجام شده یا نه؛ چون در تمام مدت رابطه از ترس و ناراضی بودن بدنش رو سفت گرفته و...

» ــ در چه صورت انجام اعمال نا مشروع جنسی با پدر، مادر، برادر و خواهر همسر باعث حرام شدن زن به شوهر می شود؟

سؤال: شنیده ام مجامعت با هر یک از خانواده زن اعم از لواط با برادر زن و پدر زن ، مقاربت با مادر زن و خواهر زن باعث حرام شدن زن به شوهر می شود. با توجه به این مطلب سؤالاتی برای من مطرح شده است: 1. آیا...

نظرات 

 
#105 ف.م ۰۷ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۴۱
من الان 15 سالمه از سن 10سالگی شروع به این کار کردم البته 4 ماهه دیگه این کارو نمی کنم من اصلا نمی دو نستم این کاری که می کنم خود ارضاییه وخیلی خطر ناکه تا اینکه یه روز معلم دینیمون برامون توضیح المسایل اورد من وقتی یه بخشیشو باز کردم نوشته بود که خود ارضایی گناه کبیرس وباید با جدییت اون رو ترک کرد من وقتی تحقیق کردم فهمیدم این کاری که می کنم خودارضاییه از اون روز همش دارم خودم رو سرزنش می کنم اعصابم خورده همش فکر می کنم در اینده با مشکلات وحشتناکی رو به رو می شم خیلی می ترسم دعام کنید که هیچ اتفاقی برام نیفته .چون من نمی دونستم ولی دیگه توبه کردم و امید وارم خدا منو بخشیده باشه :cry: :cry: :-?
 
 
#104 مرجان ۰۶ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۰۱:۰۶
من 8سال خود ارضایی می کنم شوهرم میدونه ولی کاری نداره البته برام فیلم میاره خوودش هم میکنه
 
 
#103 1987 ۰۴ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۴۵
سلام من 25 سالمه اهل نماز و روزه قران خواندن هستم 2بار قران تموم کردم ولی از خودم متنفرم چون ناخواسته به خودارضایی رفتم
ماهی 2_3 بار میکنم
میترسم از پرده بکارتم خیلی ابله هستم همش تصمیم میگیرم نکنم ولی باز ...
خدایا التماس میکنم کمکم کن
یاامام زمان به دادم برسم تا دست بکشم وسراغم نیاد
نمیدونستم غسل به دختر هست همینطوری نمازهامو میخوندم
وای چه کردیم ما جوانهای بی عقل
خدا...
کمکم کنید لطفا
برا دعاکنید التماستون میکنم دعام کنید تا ترکش کنم
همین الان قران برداشتم دستامو گذاشتم روش سوگند خوردم دیگه انجامش ندم و خدارو هم قسمش دادم نذاره افکار و عمل شیطانی سراغم بیان
خیلی خیلی خیلی به دعاهاتون محتاجم تورو خدا از ته دل دعام کنین
 
 
#102 P.N ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۰۱:۵۳
در کل بخایم نگاه کنیم باز خوبه شما دخترا حدودا 70% اینکارو میکنید.ما پسرا که 93% مون اینکارو میکنیم چه گلی بگیریم سرمون؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟ خدا هممونو کمک کنه!!!
 
 
#101 ????? ۰۷ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۲۲:۳۷
سلام 32 ساله از مشهد هستم منم 10 ساله که به استمنا الوده شدم خیلی از خودم متنفر هستم احساس خیلی بدی دارم و همش عذاب وجدان دارم بدجور کمر درد گرفتم و خوردن شیرموز و شیر هم جوابگو نیستش میترسم در ارتباط با همسرم به مشکل بخورم لطفا بهم کمک کنید و راهنماییهای لازم رو بکنین :oops:
 
 
#100 صد.... ۰۳ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۲۳:۴۶
سلام .من خیلی وقته خود ارضائی میکنم چند ماهه عقد کردم همینکه نامزدم تحریکم میکنه ارضا میشم البته خود ارضائی رو کنار گذاشتم ولی نگرانم تورو خدا کمکم کنید دارم به مشکل بر میخورم :sad:
 
 
#99 زهرا ۰۲ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۵۲
باسلام واقعا مطالب جالبی بودخیلی بهره بردم ممنون
 
 
#98 m ۲۷ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۳۵
همه نظرات خوندم حالا نظر من رو بخونید رفع نیاز جنسی باید انجام بشه مانند نیاز های دیگه بدن مثل غذا خوردن خوابیدن و... اونایی که فتوا میدن میگن خود ارضایی بده عوارض داره آیا به این هم فکر کردن پس چه باید کرد حتما میگید ازدواج! ترا خدا واقع بین باشیم آیا بیشتر جوانان وقتی در 15 سالگی به بلوغ میرسند شرایط ازدواج براشون مهیاست یه نگاه به سن ازدواج بیاندازیم میبینیم طرف باید لاقل بعد از بلوغ 10-15 سال صبر کنه تا ازدواج کنه هیچ شده بگید خب تو این 10-15 سال پس چه کار کنه؟ نگید تقوا پیشه کنه که آدم خنده اش میگیره یه دیدن فیلم سکسی کم ضررترین راهه....اگر هم گناه است در خفاست نه در ملا عام
 
 
#97 .. ۱۸ شهریور ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۲۰
سلام بچه ها..
لطفا كمكم كنيد..
من تقريبا 3سال خود ارضايي مي كنم..الن خيلي كمش كردم نسبت به قبلا..اگه ديگه ادامه ندم عوارضش هم در من به وجود نمياد؟؟؟؟
شنيدم بعد 20سالگي اسيب به تخمدان مي رسونه،درسته؟؟؟؟
 
 
#96 soal ۱۲ شهریور ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۴۴
آیا خودارضایی باعث تغییر شکل قسمت خارجی دتگاه تناسلی دختران میشه؟منظورم کلیتورسیس و لب کوچک و بزرگه!؟
آیا بعد از خارج شدن آب از بدن دراثر تحریک یا توهمات باید غسل کرد؟ایا این آب نجس هست؟
درصورت خودارضایی باید غسل کرد؟
.
.
.
مدیر سایت:
اگر کسی بر اثر تحریک کسی به اوج لذت جنسی برسد رطویتی که از او خارج شده نجس است و ضمنا نیار به غسل دارد.
 
 
#95 فارسيه ۰۲ شهریور ۱۳۹۲ ساعت ۱۷:۳۹
سلام من از بچه گي به اين بيماري مبتلا شدم تا سن 25 سالگي سعي به تركش گرفتم خوشبختانه ترك كردم و الان حدود يك سال است انجام نداده ام و لي آيا من ديگه باكره نيستم ؟ خواهش مي كنم جوابمو بدين خيلي عذاب مي كشم؟
 
 
#94 نسرین ۰۲ شهریور ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۵۳
سلام
تشکر میکنم از راهنمایی کسانی که نوشتن هر شب سوره حشر و بخونین خیلی موثره
واکثر مطالبی که گفته شده بود واقعا سودمنده:)
من بعد20سال ترک کردم مطمئنم شمام میتونید
 
 
#93 ath ۳۰ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۷:۰۷
slm man18 salame va taghriban9sale inkaro mikonam va kheili zood tahrik misham hata ba khondane ina mikham tark konam vali nemidonam chetori lotfan komakam konid behem rahi neshon bedid
 
 
#92 Abd ۲۷ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۰۲
دوستان عزیز و گلم خود ارضایی یکی از گناهان کبیره است. ولی اگر بعد از این عمل جدا پیشمان شدید به خدا توکل کنید و شک نکنید که بخشیده می شوید چون خود خدا گفته ان الله یغفر الذنوب جمیعا . دوستان به این آیه دقت کنید چون اگر الان این عمل زشت و پر خطر را ترک نکنید فردا دیر است چون بیشتر در باتلاق این عمل فرو می روید. همت کنید و از این مطالب بالا استفاده کنید چون خودم شخصا در گیر این موضوع بودم حدود 5 سال به طوریکه بعضی روز ها در روز چند بار این عمل زشت را تکرار می کردم ولی جدا از عمل خودم پشیمان بودم و به خدا توکل کردم و توانستم این عمل را بعد از 5 ماه ترک کنم. اساسی ترین کاری که انجام دادم این بود که این عمل را کم کم ترک کردم یعنی اول یک هفته در میان بعد از آن سه هفته یکبار و بعد از آن مطمئنا می توانید تکرار نکنید . تنها راه کم کردن آن است و احساس پشیمانی. خواستن توانستن است سخت است اما شدنیه
 
 
#91 سیما ۲۴ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۵۳
سلام تشکرمیکنم از مطالب عالی تون
چرا جواب سوالای بچه ها رو نمیدیننننننننن؟ !!!!!!
ضعیفی چشم و عضلات ازعوارضشه ایااگه الان ترک کنم عوارضش از بین میره یا این عوارض و عذاب تا همیشه باهام میمونه؟؟
ایا خدا منو میبخشه؟؟
ایا هنوز امیدی هست؟؟
این احساس تنفر ازبین میره؟
 
 
#90 ------ ۲۳ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۳۲
من که دو سه بار انجام دادم بعد هم ترک کردم :P :P :P :P :P
 
 
#89 عاطی 2 ۲۰ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۲۲
منم مشکل (عاطی) رو دارم
:sigh:
 
 
#88 يه دختر ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۰۵
از همون بچگي تو خيالم همه كاري ميكردم، ولي فقط فكرم خرابه، حتي با يه پسر هم دوست نميشم. ولي تو فكرم دست از سكس بر نميدارم،ف البته يعني با همسر خياليم
اينم برام ضرر داره وگناهه؟
 
 
#87 يه دختر ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۵۸
سلام من تو توهم خودمو ارضا ميكنم به بدنم دست نميزنم اينم ضرر داره؟
 
 
#86 فیان ۱۳ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۷:۱۶
سلام.ازوقتی که شروع به خودارضائی کردم 30سال میگذره وفقط تونستم 4سال دانشگاه ترکش کنم متاسفانه الان هم که ازدواج کردم به عوارض بدش پی بردم و
دیگه هیچ کاریش نمیشه کرد درد من غیر از تمام شما خانمها و بدتر از همه ختنه ست که متاسفانه مذهب تسنن بعد از تولد دختربچه هااونها رو ختنه میکنند که از نظرعلم پزشکی خودش یه نقص عضوه، 2سال ازدواج کردم و متاسفانه هم به دلیل ختنه و م خوارضایی هیچ وقت لذت جنسی رو احساس نکردم و مطمئنا با خودم به گورمیبرمش. خدااز ملاهای سنی به خاطر تفکر غیر علمی و خرافیشون نگذره.
بعد از فهمیدن جریان ختنه خودم تاجائی که تونستم وظیفه خودم دونستم که با مادرانی که اقدام به ختنه دخترشون میکنند مقابله کنم
 
 
#85 zzz ۰۵ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۰۲:۱۸
منکه از بچگی درگیر بودم و عوارضشم دیدم ایااگه الان ترک کنم عوارضش از بین میره یا این عوارض و عذاب تا همیشه باهام میمونه؟؟
نمیدونستم گناه کبیره هست ایا خدا منو میبخشه؟؟
ایا هنوز امیدی هست؟؟
 
 
#84 zzz ۰۵ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۰۲:۰۱
سلام من وقتیکه خیلی بچه بودم دخترخالم که دو سه سالی از خودم بزرگتره این کارو بهم یاد داد اولش فکرمیکردم یه بازیه برای همین به دوستامم یاد میدادم چون واقعانمیدونستم چیه تا این که یکم بزرگتر شدم حدود 8سال دختر خالم بهم فیلم سکسی توی ماهواره نشون داد بعداز اون توی تنهایی کارم شد دیدن این فیلما و خودارضایی . فکرکنین یه دختر8-9ساله!!
اون اولا خیلی شدیدتر بود در حد هر روز مخصوصا وقتی به سن بلوغ رسیدم اما کم کم که بزرگتر شدم کمتر شد ولی قطع نشد این که میگم کم شد چون کمتر فیلم سکسی نگاه کردم خودارضاییم شد در حد هفته ای یا دو هفته ای یه بار الانم تا به ماهم میکشه که انجام ندم وی هنوزنتونستم قطعش کنم از طرفیم از عواقبش خیلیییی میترسم.باخوندن سایت شمادیگه تصمیم گرفتم کامل قطعش کنم چون کمترم شده میدونم که میتونم ولی ایا اگرترکش کنم هنوزم عوارضش میمونه؟ چون من از وقتی که به اوجش رسیدم بعضی از عوارضشو داشتم مثل رنگ پریدگی گودی چشمام درد شدید زمان پریودی و...
تورو خدابهم بگید چون چندین سال دچارش بودم خیلی عوارضش بده یا اگه الان کامل بذارم کنار کم کم سالم سالم میشم؟
گناه کبیرست.ایا خدا منو میبخشه؟
 
 
#83 مریم:لطفا بخونید ۰۴ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۴۷
از مدیریت میخواهم صادقانه تمام نظرات رو منعکس کنه.پیشاپیش از همکاری شما تشکر می کنم.
 
 
#82 مریم:لطفا بخونید ۰۴ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۴۴
من این کارو سال هاست که انجام میدم.هیچ وقت هم وقتی این کارو می کنم نه دچار پشیمونی میشم نه مشکل روحی روانی نه عذاب وجدان.همه ی این مصیبتای روحی که می کشید از اینجا آب می خوره که هی میگن گناهه ، حرامه , کثافت کاریه، اعتیاده و ازین اراجیف
برا همین حالا شما که باور قلبی داری که این کار بده برا همین بخاطر تضاد عقیده و عملتون دچار مشکلات روحی میشین به عبارتی کاریو می کنی که دوست نداری که واضحه که باعث تاثیر منفی در شما میشه.یه نفر از اینا که میگن حرامه و خدارو ناراحت می کنه بره فقط 1 آیه ی قرآن بیاره بگه خدا گفته ممنوع.اگه آیه ی ای بود تا حالا مثل بوق علمش کرده بودن.
1 حدیث بردارن بیارن از هر کدوم از اماما یا حضرت محمد (ص).فقط 1 آیه و حدیث موثق تحویل بدن. اینارو در طول و گذر زمان حاکم های شرع جا انداختن. اگر نیاز جنسیتونو وقتی که شرایط ازدواج نیست رفع نکنید خداکه ناراحت میشه به خاطر ظلمی که علیه خودتون می کنید هیچ نتیجشم میشه همین پیامایی که دارید با 100 تا آهو ناله مینویسید با روحیه های خرابتون این کار شما عینا مثل ازدواج نکردن راهبه های مسیحی به اسم دین میمونه که باعث شده به 100 تا کثافت کاری و جنایت جنسی و تجاوز پنهانی روی بیارن که در جامعه ی ما هم داره به صورت طلاق مشکلات روحیو روانی و 100 مصیبت و جنایت پنهان دیگه خودشو نشون میده.
حالا این حرفایی که زدم هیچ اگه قبولشون نداری بزار این طور بگم دین کاملا منطبق بر عقل .دین حرف بی حساب و غیر منطقی نمیزنه.دین هر حرفی میزنه یه دلیل محکم علمی پشتش داره. حالا اگه بشینیم منطقی و عقلانی به بررسی خودارضایی بپردازیم نتیجه ای که بدست می آید کاملا منطبق بر دین خواهد بود حالا من از شما میپرسم آیا آدم به غذا خوردن احتیاج داره؟ آیا ادم به احترام گذاشته شدن احتیاج داره؟ آیا آدم به رفع نیاز جنسی احتاج نداره؟ هی میگید ترک کنه بعدش چی بعدش اگه جایگذینش چیزی نباشه برمیگرده 1 نه 2 سال بعدش برمیگرده اگر بازم برنگرده خودش میشه یه مشکل میشه کلنجار رفتن با خودت.میشه سرکوب نیاز جنسیت. همونطور که غذا خوردن نیازه رفع نیاز جنسی ولو با خودارضایی نیازه.همونطور که زیاد غذا خوردن بده زیاد خودارضایی کردن هم بده برای سلامتیتون.خودارضایی بکنید برای رفع نیازتون بدور از افراط .نه افراط داشته باشید نه تفریط. در مورد عوارض پزشکی هم من تحقیق زیادی کردم حتی از اساتید برجسته هم اگه بپرسید جوابتونو میدن که روند طبیعی بدن هستن و حتی میتونه مفید هم باشه.دکترایی هم که رد میکنن از رو اعتقادات دینیشون ج میدن.
.
.
.
.
.
.
.
پاسخ از طرف مدیر سایت:
با تشکر از شما بخاطر انتقاداتی که نسبت به مطالب بالا داشتید. اما در جواب شما چند مطلب عرض می شود اگر درست بود قبول بفرمایید ممنون

--- فرمودید: «««شما مدتهاست که این کار را می کنید ولی هیچگونه مشکلی (نه جسمی و نه روحی) نداشته اید»»»

به نظر شما آیا مطمئنید که در آینده عوارضش را به شما نشان نخواهد داد؟ آیا مطئمنید که الان دچار برخی بیماری هایی شده اید که هنوز از آن اطلاع ندارید؟ آیا احتمال نمی دهید که بر اثر تکرار این کار، این کار برای شما عادی شده و حتی متوجه ضررهای روحی آن نمی شوید؟ به عنوان مثال، هستند افرادی که آنقدر زنا یا دزدی کرده اند که از نظر روحی هیچ احساس گناه نمی کنند پس آیا میشه نتیجه گرفت که «پس زنا یا دزدی هم هیچ گناهی نداره؟!» با اینکه در قرآن صریحا از زنا و دزدی نهی شده است.


--- فرمودید: «««هیچ آیه یا روایتی نداریم که از خود ارضایی نهی کرده باشه»»»
برای مشاهده روایات مربوط به خودارضایی به آدرس زیر (با عنوان: روایاتی درباره زنا، لواط، استمنا و ... ) در همین سایت مراجعه فرمایید:
http://www.porseshgaran.org/main/ravabet/292-1391-05-05-02-01-41.html

البته این قسمت از فرمایش شما صحیح است که در قرآن آیه ای به صورت مستقیم از خودارضایی نهی نکرده است اما باید توجه کنید که اولا در قرآن آمده که (هر چه را که پیامبر شما را از آن نهی کرده پس شما از آن دست بردارید) و پیامبر اکرم از چنین کاری نهی کرده اند و ثانیا قرار نیست که در قرآن همه احکام الهی، به صورت جزیی و مستقیم ذکر شده باشد و گرنه قرآن باید چند صد جلد می شد! اگر قرار باشه همه احکام در قرآن آمده باشد پس شما هم که می گویید «خودارضایی اگر به صورت افراطی انجام بشه قطعا ضرر داره» باید آیه ای در قرآن سراغ داشته باشید که بگوید خودارضایی افراطی، گناهه. قطعا چنین آیه ای نداریم پس شما چگونه می گویید خودارضایی افراطی گناهه؟!!!!!


--- فرمودید: ««««هر آدمی همان طور که نیاز به غذا داره نیاز جنسی هم داره و باید در حد اعتدال این نیاز را برطرف کنه نه افراط بکنه نه تفریط»»»»

این فرمایش شما کاملا صحیح است اما بحث در مورد روش برطرف کردن این نیاز است آیا میشه گفت که چون انسان نیاز به غذا داره پس میتونه در حد اعتدال از یک غذای سمی به عنوان غذا استفاده کنه؟!!! قطعا استفاده از غذای سمی حتی در حد کم هم اشکال داره بنابراین عقل می گوید آن غذایی که باید از آن در حد اعتدال استفاده کرد غذای سالم است نه غذای سمی. در مورد نیاز جنسی هم باید در حد اعتدال از روش صحیح آن که اسلام معرفی کرده (یعنی ازدواج) استفاده کرد حالا اینکه در جامعه ما به دلایل مختلف ازدواج کردن سخت شده است بحث دیگری است


--- فرمودید :««« از نظر پزشکی خودارضایی ضرری نداره و اگر برخی پزشکان می گویند ضرر داره از روی تعصبات دینی است»»»
اولا برای بحث ضررهای پزشکی به آدرس زیر در همین سایت مراجعه کنید (با عنوان: برخی می گویند: از نظر علم پزشکی خودارضایی ضرری ندارد):
http://www.porseshgaran.org/main/bolughejavanan/463-1392-05-04-05-38-15.html
و ثانیا جای تعجب است که شما می گویید: «پزشکانی که می گویند خودارضایی ضرر داره از روی تعصب دینی حرف می زنند ولی پزشکانی که می گویند خودارضایی ضرر نداره از روی تعصب حرف نمی زنند!» خوب یک نفر می تونه کاملا برعکس این را ادعا بکند و بگوید «پزشکانی که میگویند خودارضایی ضرر نداره از روی تعصبات ضــد دینی این حرف را می زنند و پزشکانی که می گویند خودارضایی ضرر داره از روی تحقیق حرف می زنند!»

در هر صورت از انتقادات شما متشکریم موفق باشید
 
 
#81 kimi ۰۳ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۸:۴۱
2o salame .az 7 salegi in karo anjam midam chon un moqe bud ke be cheshmam didam.shayad bavaretun nashe vali kh moqeha be ruzi 3bar ham mirese.dige khaste shodam bekhoda.ehsas mikonam joz khodam hichkas nemitune erzam kone.hata dust pesaram.vaqan ham hamintore.shayad bishtar az 1000 bar inkaro kardam hardafam be khodam qol midam ke dafeye badi vojud nadare.cheshmam dg daran kur mishan. :sigh: :sigh: age nemifahmidam pardam ertejayie shayad mitunestam tarkesh konam.tazegia ke bad az har khod erzayi geryam migire.ruho ravanam kamelan beham rikhte.
 

افزودن نظر

کد امنیتی
تصویر جدید

پیام نور: پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله و سلم): علامت و نشانه ایمان نماز است.( شهاب الاخبار، ص59).