ــ ــ عوارض استمنا در مردان و استشها در زنان چیست؟(2) چاپ
چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۰۷:۳۴

سؤال:

عوارض خود ارضایی (استمنا در مردان و استشها در زنان) چیست؟

 

جواب:

 

قبل از خواندن پاسخ به چند نکته زیر توجه کنید.

برخی از پسرها فکر می کنند که استمنا کرده اند اما در واقع استمنا نکرده اند

استمنا این است که مرد یا پسر با خود عملی انجام دهد که باعث خروج منی بشود.

اما برخی فکر می کنند همین که کمی مثلا با دست، آلت خودشان را تحریک کنند استمنا است این تصور غلط است و حتی فکر می کنند مایعی که احتمالا در این زمان از آنها خارج می شود منی است. باید دانست به هر نوع تحریک و لذت جنسی، استمنا  نمی گویند همان طور که به هر نوع مایعی که در هنگام لذت جنسی خارج می شود منی گفته نمی شود در استمنا حتما باید مایعی که از مرد یا پسر خارج می شود با جهش باشد

بنابراین اگر مرد یا پسری با کمی تحریک کردن خود مایعی بدون جهش از او خارج شود استمنا نکرده است به این مایع، مَذی گفته می شود و پاک است این مایع معمولا شفاف است (مانند سفیده تخم مرغ خام)

البته باید دانست در هر صورت اینکه یک مرد یا پسر، خودش را تحریک کند(چه استمنا باشد چه نباشد) کار حرامی انجام داده و گناه است.

برخی از زنها و دخترها فکر می کنند که اسشتها کرده اند در حالیکه استشها نکرده اند

در زنان و دختران زمانی می گویند اسشتها صورت گرفته که با خود، کاری کند که به اوج لذت جنسی برسد در این زمان مایعی که از او خارج می شود منی نامیده می شود منی در زنان و دختران بر خلاف مردان و پسران ، همراه با جهش نیست

بنابر این اگر دختر یا زنی، خود را تحریک کند وحتی مایعی از او خارج شود اما به اوج لذت جنسی نرسد نه استشها صورت گرفته است و نه مایعی که از او خارج شده نجس و منی می باشد

البته باید دانست در هر صورت اینکه یک زن یا دختر، خودش را تحریک کند(چه استشها باشد چه نباشد) کار حرامی انجام داده و گناه است.

 

برای اطلاع بیشتر و دقیقتر در مورد ترشحات جنسی به اینجا مراجعه کنید

 

**********************

جواب:

«استمنا» یا «خودارضایی» یکی از راه‏های انحرافی در ارضای میل جنسی است که نسل جوان را در معرض آسیب‏های جدی قرار میدهد. از همین رو میتوان آن را نوعی انحراف جنسی یا بیماری نامید که با جدیت باید در درمان آن کوشید. آسیب‏های ناشی از خودارضایی به گونه‏های مختلفی تقسیم‏پذیر است که به اختصار به برخی از آنها اشاره میشود:

 

یک. آسیب‏های جسمانی

یکی از روش‏های شناخت پیشرفت بیماریها در پزشکی، مرحله‏بندی (staging) علایم بیماری است. براین اساس، برحسب عوارض ایجاد شده در بیمار مبتلا به خودارضایی، سه مرحله (stage) بیان شده است:(masturbation.www.herballove.com /library /resource overmas/stage.asp/ Stages of excessive)

 

1. مرحله مشکل ساز (Problematic)

در افرادی که مدتی است گرفتار خودارضایی شده اند، زودرس ترین عوارض ناشیاز خودارضایی عبارت است از:

الف. خستگی و کوفتگی (Fatigues/Tiredness

ب. عدم تمرکز حواس (Lack of concentration

ج. ضعف حافظه (Poor memory

د. استرس و اضطراب (Stress/Anxiety).

 

2. مرحله گرفتاری شدید (Severe)

بروز علایم زیر در فرد گرفتار، نشان دهنده آن است که شدت ابتلای وی یا مدت آن بیش از مرحله اول است و در نتیجه عوارض شدیدتری ظاهر شده است:

الف. خستگی و کوفتگی (Fatigues/Tiredness

ب. نوسان خلق یا تغییرات سریع خلقی (Mood swings

ج. حساسیت بیش از حد و زودرنجی ( Irritability

د. کمردرد (Lower back pain

ه. نازک شدن موها (Thinning hair

و. ناتوانی جنسی زودرس در جوانی (Youth impotence

ز. بیخوابی یا بدخوابی و مشکلات مشابه (Insomnia/Sleep problem).

 

3. مرحله گرفتاری بسیار شدید یا حالت اعتیاد (Addictive)

الف. خستگی و کوفتگی (Fatigues/Tiredness

ب. ریزش شدید موها (Severe hair loss

ج. تارشدن دید چشم‏ها (Blurred vision

د. وز وز گوش (Buzzing in the ears

ه. انزال زودرس و غیرارادی یا خروج منی به صورت قطره قطره ( prematurelyEjaculation

و. درد کشاله ران و ناحیه تناسلی (Groin/Testicular pain

ز. دردهای قولنجی در ناحیه لگن و استخوان دنبالچه ( the pelvic cavity or tail bonePain or cramps in).

 

نحوه پیدایش عوارض‏

در دانش پزشکی، روند پیدایش علایم یک بیماری و چگونگی بروز عوارض و نشانه‏های کلینیکی، در شناخت هر چه بیشتر یک بیماری بسیار مهم است و میتواند پزشک را در تشخیص و درمان بهتر بیماری و مریض را در پیشگیری کمک کند. به این دلیل مناسب است درباره نحوه پیدایش برخی از عوارض خود ارضایی که در به آن اشاره شد بیشتر به آن توضیح داده شود تا خواننده عزیز با روند پیدایش این عوارض، یا به اصطلاح پاتوفیزیولوژی (Pathophysiology) آن آشنا شود.

 

1. خستگی و کوفتگی:

انقباض شدید و یک مرتبه تمام عضلات بدن در جریان انزال (ارگاسم یا اوج لذت جنسی)، باعث مصرف سریع مواد غذایی ذخیره شده در عضلات و به طور عمده کاهش گلیکوژن (ماده اصلی لازم برای تولید انرژی عضلانی) میشود. خستگی عضلانی تقریبا با سرعت تهی شدن عضلات از گلیکوژن رابطه مستقیم دارد و هرچه این سرعت بیشتر باشد، خستگی بیشتر است ‏فیزیولوژی گایتون، ترجمه دکتر فرخ شادان، تجدید نظر هفتم، 1986 (تهران: چهر، 1365)، ج 1، ص 313.. در خودارضایی، به علت انقباض‏های مکرر عضلات بدن، ذخایر گلیکوژن عضلات به سرعت تمام میشود و خستگی و کوفتگی همیشه از عوارض بدیهی آن است.

 

2. ریزش مو:

خودارضایی به تدریج با تغییرات هورمونی و شیمیایی که در بدن ایجاد میکند، باعث افزایش هورمون جنسی مردانه؛ یعنی، تستوسترون به دی هیدرو تستوسترون (DHT=Dihydrotestosterone) میشود که از عواقب بالا بودن ماده DHTدر خون، ریزش موها و تاسی و بزرگ شدن پروستات و عوارض ناشی از آن در پیری است. Herballove.com.

 

3. تحریک بیش از حد سیستم عصبی

خود ارضایی مکرر باعث تحریک بیش از حد سیستم عصبی پاراسمپاتیک و افزایش تخلیه اَسِتیل کولین (Acetyle Choline) از انتهای این رشته ها در مغز میگردد که این خود باعث پاره‏ای از عوارض جسمانی و روانی، چون حواس‏پرتی (Absentmilndedness)، کمی حافظه (Memory)، عدم تمرکز حواس، سیاهی رفتن چشم و در نهایت تاری دید میشود. تمام این علامت‏ها ناشی از تغییر تعادل میزان مواد شیمیایی موجود در مغز است که بین سلول‏های عصبی رد و بدل میشود و انتقال پیام‏های مختلف را بر عهده دارد. 4_men.org.

برخی نیز بر این عقیده‏اند که علت بروز اختلالات مغزی (مانند حواس پرتی، عدم تمرکز حواس و کاهش حافظه) ناشی از ظرفیت عظیمی از انرژی بدن است که در هر بار انزال، تخلیه شده و هدر میرود؛ زیرا مایع منی حاوی مقدار بسیار زیادی DNA(هسته 400-300، اسپرمی که در هر انزال خارج میشود)، RNAآنزیم‏ها، پروتئین‏ها، مواد قندی، لسیتین (Lecithin)، کلسیم، فسفر، نمک‏های بیولوژیک، تستوسترون و... است. این ذخایر عظیم انرژی - که باید در بدن برای رشد و تقویت بخش‏های مختلف مورد استفاده قرار گیرد - بیهوده و به طور مکرر از بدن خارج میشود و هر کدام عوارضی را به دنبال میآورند.

برای مثال از آنجا که سلول‏های خونی و پلاکت‏ها در مغز استخوان‏ها تولید میشود و به تکامل نهایی میرسد و برای تولید آنها نیز انرژی بسیار زیادی مورد نیاز است؛ در افراد گرفتار خودارضایی، تکامل مغز استخوان و در نتیجه تولید سلول‏های خونی با مشکل مواجه شده و منشأ کم خونی، ضعف و خستگی در این افراد است. نیز دفع فسفر و لیستین بیش از حد از طریق انزال‏های مکرر، باعث کاهش ذخایر این مواد میشود که مواد حیاتی برای سلامتی سلول‏های عصبی هستند و در نتیجه اختلال عملکرد سیستم عصبی، مانند حواس پرتی، عدم تمرکز حواس و... بروز خواهد کرد. www.anael.org.

 

دو. آسیب‏های روحی و روانی

ضعف حافظه و حواس‏پرتی، اضطراب، منزوی شدن و گوشه‏گیری، افسردگی، بینشاطی و لذت نبردن از زندگی، پرخاشگری، بداخلاقی و تندخویی، کسالت دائمی و ضعف اراده، احساس حقارت، عدم اعتماد به نفس، احساس گناه و عذاب وجدان بروندادهای روانی و روحی خودارضایی است. شرح پاره‏ای از این موارد در مباحث گذشته روشن شد.

 

سه. آسیب‏های اجتماعی

ناسازگاری خانوادگی، بیمیل شدن به همسر و ازدواج، ناتوانی در ارتباط با جنس مخالف و همسر، احساس طرد شدن، از بین رفتن عزّت، پاکی، شرافت و جایگاه اجتماعی، دیر ازدواج کردن و لذت نبردن از زندگی مشترک‏ جهت آگاهی بیشتر نگا: قائمی، علی، خانواده و مسائل جنسی کودکان، (تهران: انتشارات انجمن اولیا و مربیان جمهوری اسلامی ایران، چاپ دهم، 1376)..

 

چهار. آسیب‏های معنوی و اخروی

هیچ یک از آسیب‏های پیش گفته، به اهمیت آسیب‏های معنوی نیست؛ زیرا آسیب‏های معنوی، جان و دل و به عبارت دیگر کنه حقیقت وجود آدمی را تباه میسازد. خودارضایی از نظر دین یک گناه است و به تعبیر قرآن زنگار بر دل مینهد: «کَلاَّ بَلْ رانَ عَلی قُلُوبِهِمْ ما کانُوا یَکْسِبُونَ»؛ «چنین مباد! بلکه اعمال (ناشایست) دل‏های آنان را زنگار زده است».مطففین (83)، آیه 24.

زنگ یا زنگار در اشیای مادی، همان چیزی است که روی فلزات و اشیای قیمتی مینشیند و معمولاً نشانه پوسیدن و از بین رفتنِ شفافیت و درخشندگی آن و در نهایت ضایع شدن و از بین رفتن آن است.

علامه طباطبایی در تفسیر المیزان ‏میفرماید: از آیه شریفه سه نکته استفاده میشود:

1. اعمال زشت، نقش و صورتی به نفس و روح انسان میدهند؛

2. این نقش و صورت خاص، مانع آن است که نفس آدمی حق و حقیقت را درک کند؛

3. نفس آدمی به حسب طبع اولیه‏اش صفا و جلایی دارد که با داشتن آن، حق را آن طور که هست درک میکند. طباطبایی، سید محمد حسین، ترجمه تفسیر المیزان، ترجمه سید محمد باقر موسوی همدانی، (تلخیص)، (قم: دفتر انتشارات اسلامی، بیچا، بیتا)، ج 20، ص 385.

همچنین آسیب‏های معنوی جهان گذران را در مینوردد و اگر اصلاح نگردد، حیات جاودان آدمی را در معرض تباهی و شوربختی قرار میدهد. از این رو نصوص دینی نسبت به آن هشدارهای لازم را داده ‏اند. پیامبر اکرم‏صلی الله علیه وآله وسلم در این باره میفرماید: «ناکح الکف ملعون»؛«ملعون است کسی که خودارضایی کند» ری شهری، محمد، میزان الحکمة، ج 12، ص 5654..

امام صادق‏علیه السلام نیز میفرماید: «با سه گروه خداوند در روز قیامت سخن نمیگوید و پاکشان نمیخواند و عذابی دردناک دارند، از آن سه‏اند، خودارضایی کننده و کسی که لواط دهد»همان، ح 19049..

در روایات دیگری امام صادق‏علیه السلام خودارضایی را گناه عظیم و مورد نهی الهی معرفی فرموده است‏ همان، ح 19050..

منبع: سایت پرس و جو

 

 

 

 


آدرس ایمیل مدیر سایت:

این نشانی پست الکترونیک دربرابر spambot ها و هرزنامه ها محافظت می شود. برای مشاهده آن شما نیازمند فعال بودن جاواسکریپت هستید

این نشانی پست الکترونیک دربرابر spambot ها و هرزنامه ها محافظت می شود. برای مشاهده آن شما نیازمند فعال بودن جاواسکریپت هستید

 

 

 
مطالب مرتبط :

» ـــ راه حل جالب شیطان برای کشاندن افراد معتقد به دین و خدا به طرف ارتباط جنسی و زنا

راه حل جالب شیطان برای کشاندن افراد معتقد به دین و خدا به طرف ارتباط جنسی و زناقبل از خواندن مقاله ی زیر به این نکته ی مهم توجه کنید که هدف از این مقاله این نیست که دخترها و پسرهایی که معتقد به...

» ــ گناه زنا بیشتر است یا استمناء؟

پرسشگناه زنا بیشتر است یا استمناء؟ پاسخ اجمالیزنا یکی از مفاسد بزرگ اجتماعی است که باعث خسارت های جبران ناپذیر است به همین جهت اسلام آن ر ا حرام دانسته است ودر قرآن برای آن مجازات های سنگین...

» ــ با توجه به این که زن هیچ عضوی به عنوان مخزن منی ندارد، چطور به ترشحات او منی گفته می شود؟!

پرسش:با توجه به این که زن هیچ عضوی به عنوان مخزن منی ندارد، چطور به ترشحات او منی گفته می شود؟ پاسخ:1. هم مرد و هم زن در هنگام رسیدن به اوج شهوت و ارگاسم، آبی از آنها خارج می شود.2. این آب در مرد ممکن...

» ــ آیا در مقابل یک شخص معلول ذهنی هم باید حجاب داشت؟

پرسش:با توجه به این که معلولین ذهنی درجات مختلفی دارند، و اکثر آن ها نسبت به جنس مخالف هیچ گونه تحریکی ندارند، آیا باید در مقابل آن ها حجاب داشت؟ پاسخ:همانطور که در سؤال ذکر شده است با توجه به...

» ــ آیا از طریق آزمایش DNA می توان زنا را اثبات کرد؟

پرسش:آیا از طریق آزمایش DNA می توان زنا را اثبات کرد؟ پاسخ: پاسخ مراجع عظام تقلید نسبت به این سؤال، چنین است:این گونه آزمایشها برای اثبات زنا حجت نیست. [1] به نقل از سایت اسلام...

» ــ آیا در هنگام رابطه‌ی زناشویی، کتک زدن همسر و ضربه زدن به او جهت لذت بیشتر (بارضایت زن) اشکالی دارد؟

پرسش:آیا در هنگام رابطه‌ی زناشویی، کتک زدن همسر و ضربه زدن به او جهت لذت بیشتر (بارضایت زن) اشکالی دارد؟ پاسخ:اگر ضرری برای زن نداشته و او راضی باشد اشکال ندارد، ولى این یک بیمارى است و باید سعى...

» ــ آیا پیامبر (ص) فرمود اگر زنی در جایی نشسته بود مردان نباید آنجا بنشینند مگر آنکه آن مکان کاملا سرد شود؟

پرسش:آیا پیامبر اکرم(ص) فرمود، اگر زنی در جایی نشسته بود، مردان حق ندارند آن‌جا بنشینند، مگر آن‌که آن مکان کاملا سرد شود؟ پاسخ:در برخی منابع روایی، حدیثی با این مضمون وجود دارد: «إذا جلست...

» ــ آیا داشـتن رابطه جنـسی با افراد ترنـس (دو جنسه) از لحاظ شرعی اشکال دارد؟

پرسش:آیا داشتن رابطه جنسی با افراد ترنس (دو جنسه) از لحاظ شرعی اشکال دارد؟ پاسخ:گفته می شود بیماران دو جنسی بر دو گروه اند:الف: افرادی که به لحاظ جسمی دارای آلت مردانه و زنانه (هرچند ناقص) هستند و...

» ــ آیا لمس و در آغوش گرفتن نامحرم مجازات شرعی دارد؟

پرسش:اگر مردی نامحرمی را با پوشش و حجاب در آغوش بگیرد و دست او را لمس کند چه حکمی برای هر دو، دختر و مرد اجرا می شود ؟ آیا این دختر مرتکب عملی شبیه به زنا شده ؟ آیا مجازاتی برای او مقرر شده ؟ اگر...

» ــ در دادگاه، زنا با چه شرایطی اثبات میشود؟(سنگسار)

سؤال:در دادگاه، زنا با چه شرایطی ثابت می شود؟ (+ سنگسار) جواب:اسلام هر چند برای زنا حکم سنگسار را قرار داده است ولی شرایط بسیار سختی برای اثبات این جرم قرار داده است که اگر کسی به این شرایط توجه...

» ــ در چه صورت توبه زنا کار پذیرفته می شود و در چه صورت حد بر او جاری می شود؟

پرسش:در چه صورت توبه زنا کار پذیرفته می شود و در چه صورت حد بر او جاری می شود؟ پاسخ:اولین و بهترین راه برای نجات   از این مهلکه عظیم راه پشیمانی و توبه در درگاه الهی است براین اساس افراد گناهکار...

» ــ حکم شوخی با زنان محرم و خواهر زن و نیز بازی بدون لذت چیست؟

پرسشحکم شوخی با زنان محرم و خواهر زن و نیز بازی بدون لذت چیست؟  پاسخ:زنانی که با هر مردی محرم هستند عبارتند از:  دختر، دختر دختر، دختر پسر، مادر، مادر بزرگ، خاله، عمه، خواهر ، دختر خواهر ، دختر...

» ــ آیا دیدن فیلم های شهوت انگیز برای یادگیری اعمال شب زفاف جایز است؟

پرسشآیا دیدن فیلم های شهوت انگیز برای یادگیری اعمال زفاف جایز است؟  پاسخ:مقام معظم رهبری در پاسخ به این سؤال که: دیدن فیلمهایى که راه صحیح نزدیکى با زن باردار را آموزش مى‏دهند، براى مردان...

» ــ آیا زن یا مرد در حالت آمیزش جنسی می تواند شخص دیگری را تصور کند تا شهوتش تحریک شود؟

پرسشآیا زن یا مرد در حالت آمیزش جنسی می تواند شخص دیگری را تصور کند(فانتزی) تا شهوتش تحریک شود، آن هم در حالتی که در کنار شوهر یا زن خود خوابیده تا آمادگی شهوانی را پدید آورد؟ پاسخ:پاسخ های زیر...

» ــ برخـی می گویـند: از نظـر عـلم پزشـکی خود ارضـایی ضرری ندارد

سؤال:برخی می گویند فلان پزشک گفته است «استمناء هیچ ضرری ندارد و از نظر پزشکی عارضه ای برای آن یافت نشده است.» جواب:اولا: بر فرض که علم پزشکی هنوز برای خود ارضایی عوارضی پیدا نکرده باشد اما این...

» ــ آیا دیدن فیلم مستندی که آمیزش حیوانات را نشان میدهد حرام است؟

سؤال:آیا دیدن فیلم مستندی که آمیزش حیوانات را نشان می دهد حرام است؟  پاسخ:تا کنون جواب های زیر از دفاتر مراجع دریافت گردید:حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مدظله العالی):با توجه به ترتب مفاسد و یا...

» ــ آیا فردی را که خود ارضایی می‌کند در اسلام حد می‌زنند؟

سؤال: آیا فردی را که خود ارضایی می‌کند در اسلام حد می‌زنند؟   پاسخ: اگر استمنا در نزد حاکم شرع اثبات شود، حدّ نداشته و حاکم شرع فرد استمنا کننده را تعزیر می‌کند.[1]   ************ تفاوت حد و...

» ــ آیا نزدیکی کردن از (مقعد) پشت برای زن و شوهر اشکالی دارد؟

پرسش:آیا نزدیکی کردن از (مقعد) پشت برای زن و شوهر اشکالی دارد؟ پاسخ :1) برخی از مراجع [1] قائل به کراهت شدیده می باشند. [2]2) برخی می گویند [3] : به احتیاط واجب جایز نیست.3) برخی قائلند [4] که: اگر زن راضی...

» ــ آیا مرد می تواند از همه نقاط مختلف زن در صورت تمایل حتی به زور استفاده جنسی کند؟

پرسشدر قرآن کریم در سوره مبارکه نساء، زن را تکلیف به تمکین نموده است. در تفسیر المیزان که توسط مرحوم علامه طباطبایی نوشته شده در توضیح این آیه آمده زن موظف به تمکین مطلقه است.1. تمکین مطلقه چست؟2....

» ــ حکم دست دادن با زنان غیر مسلمان چیست؟

پرسش:حکم دست دادن با زنان غیر مسلمان چیست؟ در بعضی مواقع دست ندادن با یک خانم در فرهنگ آن کشور بی احترامی محسوب می شود علاوه بر این که برداشت های خاصی از فرهنگ مسلمانان می شود. پاسخ:مراجع تقلید...

» ــ کیفر اخروی دست دادن، تماس با نامحرم و نداشتن حجاب چیست؟

پرسش: چه عقاب و کیفری برای این موارد وجود دارد؟1. دست دادن با نامحرمان، 2. تماس فیزیکی با نامحرمان، 3. نداشتن حجاب پاسخ:الف. دست دادن با نامحرم:پیامبر اکرم (ص) در این باره فرمودند:1. «کسى که با زن...

» ــ حجاب زنان باعث زیاد شدن فساد در میان مردها میشود زیرا انسان از هر چه منع شود حریص تر میشود!

سؤال: حجاب زنان نه تنها باعث کم شدن گناه نمی شود، بلکه باعث زیاد شدن فساد در میان مردها می شود، زیرا معروف است که: انسان نسبت به چیزی که از آن منع شده، حریص است(1) به علاوه سركوب كردن غرایز، موجب...

» ــ حکم شرعی مساحقه (همجنس بازی) بین دو دختر چیست؟

پرسش:حکم شرعی مساحقه (همجنس بازی) بین دو دختر چیست؟ پاسخ:1. مساحقه، عمل شیطانى و به معنای ساییدن و مالاندن دو زن فرج خود را به یک دیگر است، و این کار حرام است‏.[1] 2. هر گاه چهار شاهد عادل شهادت به...

» ــ آیا خارج شدن منی بر اثر فکر کردن و بدون به کار بردن دست، گناه دارد؟

پرسشآیا خارج شدن منی بر اثر فکر کردن و بدون به کار بردن دست، گناه دارد؟ پاسخ :باید دانست «استمناء» یعنی اینکه انسان با خودش کاری کند که از او منی بیرون بیاید، و این کار، از نظر اسلام حرام است و...

» ــ حکم بچه ای که از زنا با زن شوهردار متولد شده چیست؟

پرسش:من با زن شوهردار مرتکب زنا شدم و از این عمل بچه ای متولد شد. این زن نسبت به من اظهار دوستی می کند. او در حالی که دارای سه فرزند است می خواهد همسرش را ترک کند و با من ارتباط داشته باشد. وی می...

» ــ حکم دست دادن با مادرخانم و خواهر خانم خود در موقع سلام، چیست؟

پرسش:حکم دست دادن با مادرخانم و خواهر خانم خود در موقع سلام، چیست؟ پاسخ:لمس کردن بدن زن نا محرم و دست دادن با او حرام است و چون خواهر خانم انسان با انسان نامحرم است دست دادن با او جایز نیست. اما...

» ــ لذت بردن زوج و زوجه از یکدیگر با استفاده از وسائل مصنوعی(SEX TOYS) چه حکمی دارد؟

پرسش: آیا لذت بردن زوج و زوجه از هم دیگر ولو با استفاده از وسائل مصنوعی (SEX TOYS ) جایز هست یا خیر؟ آیا استعمال جسم خارجی، و به قصد، توسط زوج برای زوجه جایز هست یا خیر؟ این مساله در زمان عادت ماهیانه...

» ــ آیا پوشیدن لباس توسط مرد و زن در هنگام آمیزش واجب است؟

پرسش:آیا پوشیدن لباس توسط مرد و زن در هنگام آمیزش واجب است؟ آیا داشتن پوشش مشکلی در آمیزش ایجاد نمی کند؟ آیا داشتن روانداز در هنگام آمیزش واجب است؟ پاسخ:آنچه از مجموع روایات و فتاوای فقهای...

» ــ اگر زن شوهردار با مرد نامحرم رابطه نامشروع داشته ولی شک دارند که دخول انجام شده یا نه آیا مرتکب زنا شده اند؟

پرسش: زن شوهرداری بر خلاف میل خود با یک مرد متاهل رابطه سکسی برقرار کرده، بعد از ارضا شدن مرد زن شک دارد که نزدیکی انجام شده یا نه؛ چون در تمام مدت رابطه از ترس و ناراضی بودن بدنش رو سفت گرفته و...

» ــ در چه صورت انجام اعمال نا مشروع جنسی با پدر، مادر، برادر و خواهر همسر باعث حرام شدن زن به شوهر می شود؟

سؤال:شنیده ام مجامعت با هر یک از خانواده زن اعم از لواط با برادر زن و پدر زن ، مقاربت با مادر زن و خواهر زن باعث حرام شدن زن به شوهر می شود. با توجه به این مطلب سؤالاتی برای من مطرح شده است:1. آیا...

» آیا بازی با آلت به قصد لذت، اگر به اوج لذت و خروج منی منتهی نشود، استمنا است? چه حکمی دارد؟

پرسشآیا بازی با آلت به قصد لذت، اگر به اوج لذت و خروج منی منتهی نشود، استمنا است، چه حکمی دارد؟ پاسخاین عمل استمنا نیست. اما مراجع عظام تقلید آن را جایز نمی دانند، چرا که راه شرعى ارضاى غریزه...

» ــ درمان خودارضایی - 3 (استمنا در مردان و استشها در زنان-3)

ــ درمان خودارضایی - 3 (استمنا در مردان و استشها در زنان-3) قبل از خواندن مقاله به چند نکته زیر توجه کنید.برخی از پسرها فکر می کنند که استمنا کرده اند اما در واقع استمنا نکرده اند استمنا این است که...

» ــ خودارضائي و ارتباط آن با انزال زودرس وبیماریهای اعصاب و روان (از منظر دکتر محمد والی پور)

خودارضائي و ارتباط آن با انزال زودرس وبیماریهای اعصاب و روان (از منظر دکتر محمد والی پور)  منبع:  خودارضائي مردان يا استمناء غالبا در پسران نوجوان و جوان انجام ميگيرد و در تمامي آمارهاي ارائه...

» ــ تاثیر استمنا در زودانزالی بعد از ازدواج (از منظر دکتر روازاده)

تاثیر استمنا در زودانزالی بعد از ازدواج  یکی از معضلاتی که در پزشکی جدید هم با آن مواجه هستند اختلالات جنسی است و زود انزالی که یکی از عوارض عادت زشت و ناپسندیده استمناء است، از مهمترین آن...

» ــ از بلوغ ومسائل بهداشتی آن چه می دانید؟

از بلوغ ومسائل بهداشتی آن چه می دانید؟ سن شروع بلوغ:با توجه به ابعاد مختلف جسمي ، رواني و اجتماعي بلوغ سن شروع و مسائل خاص هريك ازآنها  نيز داراي مشخصه خاص خود مي باشد كه قابل بررسي و پيگيري است...

» ــ بلوغ زودرس جنسی در دختران

بلوغ زودرس جنسی در دختران پدید آورنده : دکتر حسین برهانی ،منبع: مجله پیام زن ، تیر 1381، شماره 124 صفحه 76 در اکثر اوقات بلوغ زودرس جنسی یک خصیصه فامیلی است که به طور طبیعی اتفاق می افتد اما بعضی...

» ــ بلوغ زودرس جنسی در پسران

بلوغ زودرس جنسی درپسران پدید آورنده : دکتر حسین برهانی ،منبع: مجله پیام زن، مرداد 1381، شماره 125  صفحه 74 عواملی باعث بلوغ می شوند که کاملاً و به درستی برای ما شناخته نشده اند. یک محور مهم در بدن...

» ــ مجازات شرعی انواع‌ زنا

مجازات شرعی انواع‌ زنا 1-زناي‌ مرد مجرد با زن‌ مجرد:حد شرعي‌ آن‌ در صورت‌ ثبوت‌ در نزد حاكم‌ شرع‌،صدضربه‌شلاق‌ در دفعه‌ اول‌ تا سوم‌ ودر دفعه‌ چهارم‌ كشتن‌است‌. 2-زناي‌ مرد زن‌...

» ــ سوالات دختران در زمان بلوغ

سوالات دخترها در زمان بلوغ در طی دوران بلوغ و حتی چند سال بعد از آن، سوِالات زیادی در ذهن دختران جوان مطرح می‌شود که گاهی بدون جواب می‌ماند و همین مسئله اضطراب زیادی در آنها ایجاد می‌کند. اگر...

» ــ درمان خودارضایی-2 (استمنا در مردان و استشها در زنان)

 چهل روش موثر برای ترک خود ارضایی آیا خود ارضایی، ضرر دارد؟ غریزه جنسی یکی از قویترین غرایز در بشر است، در جامعه ما، ما بین بلوغ جنسی در دختران و پسران تا سن ازدواج در بسیاری از موارد شاید 10 سال...

نظرات 

 
#60 نثار احمد ۰۴ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۴۶
سلام امید که بسلامت باشید اینجانب 38 سال دارم واز مرحله بلوغ تا بحال دچار این مشکل استم که مذی یامایع قبل از انزال از من زیاد جاری می شود البته به کوچک ترین تحریک یا لذت وحتی راوروزانه موقع که از خواب میخیزم وبطرف دستشو روان استم در بین را می بینم که چند قطره بیرون می شود ،وهمیشه دچار کمردردی خفیف استم و بالآخره نمی دانم چاره آن چیست علاج دارد یاخیر لطف نموده رهنمای ام فرمایید.
.
.
.
پاسخ:
با سلام
با خروج این مایع از نظر شرعی شما نیاز به غسل ندارید اما در مورد سؤالی که مطرح فرمودید لطف فرمایید به یک سایت پزشکی مراجعه فرمایید
با تشکر
 
 
#59 احمد ۲۷ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۳۰
مرسي خيلييي مرسسي از موضوع شما واقعا استفاده كردم
 
 
#58 ....Raha ۲۴ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۲۰:۲۲
من از بچگی خودمو با بالش فقط مالش میدادم انگشت هم نکردم فقط مالش میخوام بدونم پرده بکارتم پاره شده؟؟الان که ترک کردم بازم مایع ازم ترشح میشه میخوام بدونم آیا ضرر داره یا نه؟؟
.
.
.
پاسخ:
با سلام
طبق گفته ی برخی پزشکان احتمال پاره شدن بکارت شما تقریبا صفر است البته برای اطلاع دقیقتر به یک سایت پزشکی مراجعه فرمایید
در مورد خروج ترشحات نیز ظاهرا تا حدودی طبیعی است و معمولا خانمها این گونه ترشحات را دارند البته اگه در این زمینه بتوانید با یک سایت پزشکی مشورت کنید نیز مفید است در این سایت بیشتر به مسائل شرعی پاسخ گفته می شود
موفق باشید
 
 
#57 م ه ۱۶ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۰۰
سلام اگر بازنی زنا انجام دهیم میتوان بادخترش ازدواج کرد؟
.
.
.
پاسخ:
با سلام
آری می توان ازدواج کرد
موفق باشید
 
 
#56 saeed ۱۵ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۰۲:۲۱
– روزه گرفتن و در صورت عدم امکان آن، کم غذا خوردن بطوری که روزی بیشتر از دو وعده غذایی نخوردن.
– نخوردن غذا های تحریک کننده مانند: پیاز، خرما، تخم مرغ،غذاهای چرب یا پروتیینی با کالری بالا و…
– خوردن موادی که شهوت را کم می کنند، مانند: آبلیمو، کافور، سرکه(که مالیدن آن به بدن هم موثر است) و…
– کنترل چشم و نگاه نکردن به نامحرم و ندیدن صحنه های حرام یا تحریک کننده، مانند: فیلم ، عکس و… این مورد بسیار مهم است
– از بین نبردن و نتراشیدن موهای زائد بدن چون باعث تضعیف قوای جنسی می شود.
– دوری کردن از خوردن غذاها و لقمه های حرام و استفاده از غذای حلال و پاک.
– در حالت جنب نبودن و داشتن وضو و با وضو بودن که باعث ایمن و دور شدن از وسوسه شیاطین می شود.
– ورزش کردن و تحرک بدنی برای سوزاندن کالری های انباشته شده و اضافه بدن و دوری از تنبلی و تن پروری.
– مشغول کردن فکر و اندیشه خود به کار و فعالیت و دوری از بیکاری و آزاد گذاشتن و رها کردن فکر و اندیشه به سمت افکار و تخیلات نادرست.
– تنها و دمر(به شکم) نخوابیدن.
– زیاد استغفار کردن.
 
 
#55 احمد ۰۷ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۰۲:۰۵
سلام فک کنم یکی از علت های اوج شهوت در جوانان همان نگاهه.؟اون هم ن فقط درخیابان وبازارودانشگاه این همه سهل است واردشدن ب سایت های شهوتی برا جوانان معضلي شده
 
 
#54 تارا ۰۵ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۵۰
من 24 سالمه 4ماه ازدواج کردمو این 4 ماه خودارضایو کنار گذاشتم امانمیتونم با همسرم رابطه داشته باشم احساس درد خیلی بدی دارم بطوری که حتی احساس میکنم دیگه مهبلم خشک شده قبلنم در سن بلوغ خود ارضایی میکردم رفتم دکتر گفت خودارضایی بد نیست اگر به رابطه با همسر ترجیح ندیم برای پایه ی شهوت خوبه الان من باید چیکار کنن تورو خدا کمکم کنید دارم زجر میکشم ایا مشکل الانم دلیل خودارضایی های قبلنم بوده الان بایذ چیکار کنم که بتونم با همسرم راابطه بر قرار کنم وازین سرد مزاجوبد بختی خلاص بشم در ضمن من هنوز دخترم
.
.
.
پاسخ:
با سلام
هر چند احتمال دارد که بخاطر اینکه قبلا خودارضایی کرده اید الان در ارتباط جنسی با همسرتان دچار مشکل شده باشید اما نمی توان به صورت قطعی چنین چیزی را گفت.
توجه کنید که معمولا خانمها وقتی ازدواج می کنند برای ارضا شدن توسط همسرشان نباید عجله کنند و حتی ممکن است یکسال بعد از عقد هم ارضا نشوند زیرا این کار نیاز به گذشت زمان دارد تا شوهر بتواند بر اثر تکرار و تجربه ای که به دست می آورد راه ارضا کردن خانمش را به دست بیاورد بنابراین به شما پیشنهاد می کنیم کمی صبوری کنید و به خودتان تلقین نکنید که علت ارضا نشدنتان توسط همسرتان خودارضایی بوده است.
توکل بر خدا را فراموش نکنید و سعی کنید با آرامش ارتباط خوبی با همسرتان داشته باشید تا ان شا الله این مشکل حل شود
موفق باشید
 
 
#53 مص ۲۳ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۳۰
سلام من هم به این بیماری گرفتارم برام توضیح کاملی در باره ی این کار بگویید تا بتوانم این عمل را ترک کنم
 
 
#52 هادی ۱۴ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۱۵
سلام من در مرحله اعتیاد هستم و فکر کنم منی ام تموم شده چون دیگه وقتی استمنا می کنم منی نماید آیا امکانش هست که در آیندهبجه دار نشم.
.
.
.
پاسخ:
با سلام
طبق گفته برخی پزشکان یکی از عوارض احتمالی استمنا، ایجاد خلل در بچه دار شدن است اما به صورت قطعی نمی توان در این زمینه قضاوت کرد.

در هر صورت برای اطلاع دقیق از این مساله باید به یک سایت پزشکی مراجعه فرمایید.
ضمنا از شرعی استمنا حرام است وگناه می باشد
موفق باشید
 
 
#51 منم کمک میخوام ۰۶ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۴۷
سلام.من مانند یکی از دوستان(کمک میخوام)هستم اما خانوم هستم. از بچگی این حالت رو داشتم.الان هم که ازدواج کردم اینجوری ام.تا بحال آبی خارج نشده.نه حتی رطوبتی.اما واقعا اذیت میشم از این کار.چند وقته کنار گذاشتم بسختی.اما ناراحتم.دلیل رفتارم رو نمیدونم چیه.میترسم اگه خود ارضایی باشه.قلبا از این عمل بدم میاد.اگه باشه یعنی این همه سال گناه کردم؟اخه از کوچیکی این حسو داشتم.همیشه مخفی میکردم.اما نمیدونستم خود ارضاییه.من حتی به خودم دست هم نمیزدم.خیلی ناراحتم.خیلی.بعضی وقتا فکر میکنم تو رابطه زناشوییم هم تاثیر بدی گذاشته.چون با وجود همسرم هم اون کارو ترک نکرده بودم.بعضی وقتام فکر میکنم یه عادت غلطو مسخره س که معتادش شدم.یعنی واقعا خود ارضاییه؟
.
.
.
پاسخ:
با سلام
اگر با این کار فقط لذت جنسی می برید اما به اوج لذت جنسی نمی رسید و به اصطلاح ارضا نمی شوید می توان نتیجه گرفت که از نظر شرعی شما جنب نمی شده اید و نیازی هم به غسل جنابت نیست و کار شما هم خودارضایی نام ندارد
اما در مورد اینکه آیا این کار شما گناه هست یا نه باید توجه کنید که اگر فقط در ذهن خودتان، افکار جنسی داشته اید و به هیچ وجه دست به بدن خودتان نمی زدید باز این کار گناه نیست ولی بهتر است ترک شود ولی اگر علاوه بر افکار شهوت آلود، بدن خود را تحریک می کنید و لذت جنسی می برید این کار گناه است و نیاز به توبه دارد.

موفق باشید
و
 
 
#50 DA.PA ۰۴ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۰۶
مرسی بسیار خوب بود :-)
ازت ممنونم که این اطلاعات مهم رو در اختیار همگان قرار دادی
 
 
#49 محمد جون ۲۷ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۷:۰۹
با سلام من هر شب قبل از خواب خودم را روی بالشت ماشاژ می دهم و ... آیا این استمناء است یا خودارضایی والبته این را هم بگویم که از من آبی خارج نمی شود.
.
.
.
پاسخ:
این کار استمنا (= خودارضایی) نیست اما در هر صورت حرام است و گناه به شمار می آید.
موفق باشید
 
 
#48 اشکان ۲۶ دی ۱۳۹۳ ساعت ۲۳:۵۹
استمنا باعث میشه احتمال بچه دارشدن رو کم کنه. ویا احتمال زیاد بچه ناقص به دنیا میارن. ویا خیلی ضعیف به دنیا میاد بخاطر بچه و همسرتون ترک کنید. با توجه به این که عمر انسان به شدت کاهش میابد.
 
 
#47 زهرا ۲۲ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۲۷
اگرکسی باهمسرش آمیزش کندوقبل از غسل پریود شود آیابایدتا پایان دوران پریودی صبر کند وبعد غسل جنابت کند?
.
.
.
پاسخ:
با سلام
جایز است قبل از تمام شدن زمان پریود غسل جنابت کند البته بعد از تمام شدن پریود نیز باید طبیعتا یک غسل حیض نیز انجام دهد.

ضمنا طبق نظر برخی می تواند برای راحتتر بودن، بدون اینکه هیچ غسلی انجام دهد صبر کند تا زمان پریودش تمام شود و یک غسل به نیابت از دو غسل(جنابت و حیض) انجام شود
(در صورتی که نام مرجع تقلید خود را بیان کنید به صورت دقیقتر می توانیم پاسخ گوییم.)
با تشکر
 
 
#46 lee ۲۷ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۲۳:۴۳
salam ba hama
tanha kari ke metanen in ast ke ba yade Khuda bashed va namaz bekhaned .
va bad mibined ke chiqadar az E amle bad dor meshaved
 
 
#45 #88 ۲۳ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۴:۰۲
من 19سالمه.اما از قبل ازدواجم هم این کارو انجام میدادم کلا برام عادت شده.وقتی باشوهرم سکس میکنم منو تاحالا ارگاسم نکرده.ارضامیشم شاید سه بار تو دا دقیقه اما ارگاسم نمیشم
 
 
#44 mona ۲۳ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۳:۵۹
من 19سالمه.اما از قبل ازدواجم هم این کارو انجام میدادم کلا برام عادت شده.وقتی باشوهرم سکس میکنم منو تاحالا ارگاسم نکرده.ارضامیشم شاید سه بار تو دا دقیقه اما ارگاسم نمیشم
 
 
#43 صابون گلنار ۰۲ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۳:۱۷
اگه این کارونکنیم پس چیکار کنیم بریم با یکی دوس شیم که نمیدونیم مریضه یا ایدز داره یا نه!!! ازدواجم که نمیشه کرد ...
 
 
#42 ناشناس ۰۱ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۲۰:۵۹
سلام
من باتوجه به اطلاعاتتون در مرحله بسیار شدید یا اعتیاد قرار دارم و 5ساله تنها زمانی که حمام میرم این کارو انجام میدم...
ریزش موی شدیدی دارم و تمرکزم خیلی پایین اومده.
کمبود اهن پیدا کردم و دیگه نمیتونم واسه کنکور دکتری درس بخونم.
تصمیم گرفتم ترک کنم و حدود یه ماهه که انجام نمیدم فقط میخواستم بدونم این مشکلات من به خصوص ریزش مو حل میشه یا باید برای درمان پیش پزشگ مراجعه کنم؟
.
.
.
پاسخ:
با سلام
طبق گفته ی برخی پزشکان هر چند احتمال دارد که این مشکلاتی که مطرح کردید به خاطر خودارضایی باشد اما نمی توان به صورت قطعی چنین چیزی گفت و احتمال دارد این مشکلات شما دلایل دیگری داشته باشد

در هر صورت با توجه به این که در این سایت بیشتر به مسائل شرعی پاسخ گفته می شود پیشنهاد می کند برای اطلاع دقیقتر در مورد مشکلتان به یک سایت پزشکی مراجعه فرمایید
با تشکر
 
 
#41 s ۳۰ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۳۱
با سلام ایا استمنا مکرر به صورت چند ماه یا چندسال موجب ریزش مو طاسی سر میشود من موهام داره میرزه لطفا مرا همراهی کنید ودیگر اینکه موجب حواس پرتی و کاهش حافظه میشه
.
.
.
پاسخ:
با سلام
هر چند احتمال دارد این مشکلاتی که مطرح کردید مربوط به خودارضایی باشد اما طبق گفته برخی پزشکان نمی توان به صورت قطعی چنین نظری داد در هر صورت برای اطلاع دقیقتر به یک سایت پزشکی مراجعه فرمایید
با تشکر
 
 
#40 حمید ۱۲ شهریور ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۱۶
استمنا رو خیلیا انجام میدن اصلا شما جوونی نمیتونید پیدا کنید که حتی یک بار این عمل رو انجام نداده باشه .من قبلا متاسفانه انجام میدادم ولی نزدیکه 1 ساله انجام نمیدم .راهای جلو گیری : 1-وقتی شهوتی میشید برید زیر دوش آب سرد 2- پیاز اصلا نخورید پیاز عامل اصلی تحریک جنسی هست 3- از همه مهم تر اینکه به خودتون بگید خدا داره نگات میکنه .... {عالم محضر خداس در محضر خدا گناه نکنید} موفق باشی جوان .امید وارم تونسته باشم کمکی کرده باشم .
 
 
#39 مهسا 34 ساله ۲۰ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۲۷
شوهرم عاشقه استمنا ست من زیبام ولی بهم نگاه نمیکنه از بچگی عادت به استمنا کرده مهندس برقه ولی من سالهاست تنها میخوابم و فقط نفرینش میکنم که جوونیمو به باد داد
 
 
#38 aligh ۱۲ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۲۳:۲۷
باسلام ببخشید که من این حرف رو میزنم من یه مدتی که یه ظره کمرم درده این میتونه به خاطر چی باشه باید چیکار کنم لطفا بهم کمک کنید
.
.
.
پاسخ:
سلام
با عرض پوزش، این مطلب علتهای مختلفی ممکن است داشته باشد و باید به یک سایتی که کارشناس پزشکی دارد مراجعه نمایید در این سایت بیشتر به مسائل شرعی پرداخته می شود
با تشکر
 
 
#37 بیچاره ۱۱ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۴۶
این کار بدیه پس چرا انجام میدید برید ازدواج کنید تا از ای مصیبت خلاص شوید :zzz یا دوست پیدا کنید
 
 
#36 میلاد ۰۹ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۳۵
سلام دوستان . من 19 سالمه و حدود 3ساله این عمل زشت رو انجام میدم چند بارم ترک کردم ولی باز برگشتم به نظر من باید عاملای این عمل رو رو خودتون بررسی کنید وببینید چه زمانی به این کار دس میزنید و در چه مکانی و چه چیزی باعث تحریکتون میشه تا از وقوع این عوامل جلوگیری کنید به نظر من انسان موقعی که به ابن فکر میفته باید زود از فکرش در بیاد و به ضرر هایی که استمنا داره فکر کنه سعی کنید هیچ وقت به استمناع فکر نکنید و به فیلمهای تحریک کننده نگاه نکنید و موقعی که این فکر به سراغتون اومد که استمناع کنید این عمل رو بی ارزش و لذتی گذرادر ذهن خود تجسم کنید تا دست به این کار نزنید و از همه مهم تر از یاد خدا غافل نشید مطلب زیاده ولی نمیخام بیشتر سرتونو درد بیارم هیچ چیز برای انسان ناممکن نیست موفق باشد .
 

افزودن نظر

کد امنیتی
تصویر جدید

پیام نور: امام باقر(سلام الله علیه): اسلام بر روی پنج پایه بنا شده است: نماز، روزه، زکات، حج، ولایت(کافی، ج2،ص17).