ــ ــ عوارض استمنا در مردان و استشها در زنان چیست؟(2) چاپ
چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۰۷:۳۴

سؤال:

عوارض خود ارضایی (استمنا در مردان و استشها در زنان) چیست؟

 

جواب:

 

قبل از خواندن پاسخ به چند نکته زیر توجه کنید.

برخی از پسرها فکر می کنند که استمنا کرده اند اما در واقع استمنا نکرده اند

استمنا این است که مرد یا پسر با خود عملی انجام دهد که باعث خروج منی بشود.

اما برخی فکر می کنند همین که کمی مثلا با دست، آلت خودشان را تحریک کنند استمنا است این تصور غلط است و حتی فکر می کنند مایعی که احتمالا در این زمان از آنها خارج می شود منی است. باید دانست به هر نوع تحریک و لذت جنسی، استمنا  نمی گویند همان طور که به هر نوع مایعی که در هنگام لذت جنسی خارج می شود منی گفته نمی شود در استمنا حتما باید مایعی که از مرد یا پسر خارج می شود با جهش باشد

بنابراین اگر مرد یا پسری با کمی تحریک کردن خود مایعی بدون جهش از او خارج شود استمنا نکرده است به این مایع، مَذی گفته می شود و پاک است این مایع معمولا شفاف است (مانند سفیده تخم مرغ خام)

البته باید دانست در هر صورت اینکه یک مرد یا پسر، خودش را تحریک کند(چه استمنا باشد چه نباشد) کار حرامی انجام داده و گناه است.

برخی از زنها و دخترها فکر می کنند که اسشتها کرده اند در حالیکه استشها نکرده اند

در زنان و دختران زمانی می گویند اسشتها صورت گرفته که با خود، کاری کند که به اوج لذت جنسی برسد در این زمان مایعی که از او خارج می شود منی نامیده می شود منی در زنان و دختران بر خلاف مردان و پسران ، همراه با جهش نیست

بنابر این اگر دختر یا زنی، خود را تحریک کند وحتی مایعی از او خارج شود اما به اوج لذت جنسی نرسد نه استشها صورت گرفته است و نه مایعی که از او خارج شده نجس و منی می باشد

البته باید دانست در هر صورت اینکه یک زن یا دختر، خودش را تحریک کند(چه استشها باشد چه نباشد) کار حرامی انجام داده و گناه است.

 

برای اطلاع بیشتر و دقیقتر در مورد ترشحات جنسی به اینجا مراجعه کنید

 

**********************

جواب:

«استمنا» یا «خودارضایی» یکی از راه‏های انحرافی در ارضای میل جنسی است که نسل جوان را در معرض آسیب‏های جدی قرار میدهد. از همین رو میتوان آن را نوعی انحراف جنسی یا بیماری نامید که با جدیت باید در درمان آن کوشید. آسیب‏های ناشی از خودارضایی به گونه‏های مختلفی تقسیم‏پذیر است که به اختصار به برخی از آنها اشاره میشود:

 

یک. آسیب‏های جسمانی

یکی از روش‏های شناخت پیشرفت بیماریها در پزشکی، مرحله‏بندی (staging) علایم بیماری است. براین اساس، برحسب عوارض ایجاد شده در بیمار مبتلا به خودارضایی، سه مرحله (stage) بیان شده است:(masturbation.www.herballove.com /library /resource overmas/stage.asp/ Stages of excessive)

 

1. مرحله مشکل ساز (Problematic)

در افرادی که مدتی است گرفتار خودارضایی شده اند، زودرس ترین عوارض ناشیاز خودارضایی عبارت است از:

الف. خستگی و کوفتگی (Fatigues/Tiredness

ب. عدم تمرکز حواس (Lack of concentration

ج. ضعف حافظه (Poor memory

د. استرس و اضطراب (Stress/Anxiety).

 

2. مرحله گرفتاری شدید (Severe)

بروز علایم زیر در فرد گرفتار، نشان دهنده آن است که شدت ابتلای وی یا مدت آن بیش از مرحله اول است و در نتیجه عوارض شدیدتری ظاهر شده است:

الف. خستگی و کوفتگی (Fatigues/Tiredness

ب. نوسان خلق یا تغییرات سریع خلقی (Mood swings

ج. حساسیت بیش از حد و زودرنجی ( Irritability

د. کمردرد (Lower back pain

ه. نازک شدن موها (Thinning hair

و. ناتوانی جنسی زودرس در جوانی (Youth impotence

ز. بیخوابی یا بدخوابی و مشکلات مشابه (Insomnia/Sleep problem).

 

3. مرحله گرفتاری بسیار شدید یا حالت اعتیاد (Addictive)

الف. خستگی و کوفتگی (Fatigues/Tiredness

ب. ریزش شدید موها (Severe hair loss

ج. تارشدن دید چشم‏ها (Blurred vision

د. وز وز گوش (Buzzing in the ears

ه. انزال زودرس و غیرارادی یا خروج منی به صورت قطره قطره ( prematurelyEjaculation

و. درد کشاله ران و ناحیه تناسلی (Groin/Testicular pain

ز. دردهای قولنجی در ناحیه لگن و استخوان دنبالچه ( the pelvic cavity or tail bonePain or cramps in).

 

نحوه پیدایش عوارض‏

در دانش پزشکی، روند پیدایش علایم یک بیماری و چگونگی بروز عوارض و نشانه‏های کلینیکی، در شناخت هر چه بیشتر یک بیماری بسیار مهم است و میتواند پزشک را در تشخیص و درمان بهتر بیماری و مریض را در پیشگیری کمک کند. به این دلیل مناسب است درباره نحوه پیدایش برخی از عوارض خود ارضایی که در به آن اشاره شد بیشتر به آن توضیح داده شود تا خواننده عزیز با روند پیدایش این عوارض، یا به اصطلاح پاتوفیزیولوژی (Pathophysiology) آن آشنا شود.

 

1. خستگی و کوفتگی:

انقباض شدید و یک مرتبه تمام عضلات بدن در جریان انزال (ارگاسم یا اوج لذت جنسی)، باعث مصرف سریع مواد غذایی ذخیره شده در عضلات و به طور عمده کاهش گلیکوژن (ماده اصلی لازم برای تولید انرژی عضلانی) میشود. خستگی عضلانی تقریبا با سرعت تهی شدن عضلات از گلیکوژن رابطه مستقیم دارد و هرچه این سرعت بیشتر باشد، خستگی بیشتر است ‏فیزیولوژی گایتون، ترجمه دکتر فرخ شادان، تجدید نظر هفتم، 1986 (تهران: چهر، 1365)، ج 1، ص 313.. در خودارضایی، به علت انقباض‏های مکرر عضلات بدن، ذخایر گلیکوژن عضلات به سرعت تمام میشود و خستگی و کوفتگی همیشه از عوارض بدیهی آن است.

 

2. ریزش مو:

خودارضایی به تدریج با تغییرات هورمونی و شیمیایی که در بدن ایجاد میکند، باعث افزایش هورمون جنسی مردانه؛ یعنی، تستوسترون به دی هیدرو تستوسترون (DHT=Dihydrotestosterone) میشود که از عواقب بالا بودن ماده DHTدر خون، ریزش موها و تاسی و بزرگ شدن پروستات و عوارض ناشی از آن در پیری است. Herballove.com.

 

3. تحریک بیش از حد سیستم عصبی

خود ارضایی مکرر باعث تحریک بیش از حد سیستم عصبی پاراسمپاتیک و افزایش تخلیه اَسِتیل کولین (Acetyle Choline) از انتهای این رشته ها در مغز میگردد که این خود باعث پاره‏ای از عوارض جسمانی و روانی، چون حواس‏پرتی (Absentmilndedness)، کمی حافظه (Memory)، عدم تمرکز حواس، سیاهی رفتن چشم و در نهایت تاری دید میشود. تمام این علامت‏ها ناشی از تغییر تعادل میزان مواد شیمیایی موجود در مغز است که بین سلول‏های عصبی رد و بدل میشود و انتقال پیام‏های مختلف را بر عهده دارد. 4_men.org.

برخی نیز بر این عقیده‏اند که علت بروز اختلالات مغزی (مانند حواس پرتی، عدم تمرکز حواس و کاهش حافظه) ناشی از ظرفیت عظیمی از انرژی بدن است که در هر بار انزال، تخلیه شده و هدر میرود؛ زیرا مایع منی حاوی مقدار بسیار زیادی DNA(هسته 400-300، اسپرمی که در هر انزال خارج میشود)، RNAآنزیم‏ها، پروتئین‏ها، مواد قندی، لسیتین (Lecithin)، کلسیم، فسفر، نمک‏های بیولوژیک، تستوسترون و... است. این ذخایر عظیم انرژی - که باید در بدن برای رشد و تقویت بخش‏های مختلف مورد استفاده قرار گیرد - بیهوده و به طور مکرر از بدن خارج میشود و هر کدام عوارضی را به دنبال میآورند.

برای مثال از آنجا که سلول‏های خونی و پلاکت‏ها در مغز استخوان‏ها تولید میشود و به تکامل نهایی میرسد و برای تولید آنها نیز انرژی بسیار زیادی مورد نیاز است؛ در افراد گرفتار خودارضایی، تکامل مغز استخوان و در نتیجه تولید سلول‏های خونی با مشکل مواجه شده و منشأ کم خونی، ضعف و خستگی در این افراد است. نیز دفع فسفر و لیستین بیش از حد از طریق انزال‏های مکرر، باعث کاهش ذخایر این مواد میشود که مواد حیاتی برای سلامتی سلول‏های عصبی هستند و در نتیجه اختلال عملکرد سیستم عصبی، مانند حواس پرتی، عدم تمرکز حواس و... بروز خواهد کرد. www.anael.org.

 

دو. آسیب‏های روحی و روانی

ضعف حافظه و حواس‏پرتی، اضطراب، منزوی شدن و گوشه‏گیری، افسردگی، بینشاطی و لذت نبردن از زندگی، پرخاشگری، بداخلاقی و تندخویی، کسالت دائمی و ضعف اراده، احساس حقارت، عدم اعتماد به نفس، احساس گناه و عذاب وجدان بروندادهای روانی و روحی خودارضایی است. شرح پاره‏ای از این موارد در مباحث گذشته روشن شد.

 

سه. آسیب‏های اجتماعی

ناسازگاری خانوادگی، بیمیل شدن به همسر و ازدواج، ناتوانی در ارتباط با جنس مخالف و همسر، احساس طرد شدن، از بین رفتن عزّت، پاکی، شرافت و جایگاه اجتماعی، دیر ازدواج کردن و لذت نبردن از زندگی مشترک‏ جهت آگاهی بیشتر نگا: قائمی، علی، خانواده و مسائل جنسی کودکان، (تهران: انتشارات انجمن اولیا و مربیان جمهوری اسلامی ایران، چاپ دهم، 1376)..

 

چهار. آسیب‏های معنوی و اخروی

هیچ یک از آسیب‏های پیش گفته، به اهمیت آسیب‏های معنوی نیست؛ زیرا آسیب‏های معنوی، جان و دل و به عبارت دیگر کنه حقیقت وجود آدمی را تباه میسازد. خودارضایی از نظر دین یک گناه است و به تعبیر قرآن زنگار بر دل مینهد: «کَلاَّ بَلْ رانَ عَلی قُلُوبِهِمْ ما کانُوا یَکْسِبُونَ»؛ «چنین مباد! بلکه اعمال (ناشایست) دل‏های آنان را زنگار زده است».مطففین (83)، آیه 24.

زنگ یا زنگار در اشیای مادی، همان چیزی است که روی فلزات و اشیای قیمتی مینشیند و معمولاً نشانه پوسیدن و از بین رفتنِ شفافیت و درخشندگی آن و در نهایت ضایع شدن و از بین رفتن آن است.

علامه طباطبایی در تفسیر المیزان ‏میفرماید: از آیه شریفه سه نکته استفاده میشود:

1. اعمال زشت، نقش و صورتی به نفس و روح انسان میدهند؛

2. این نقش و صورت خاص، مانع آن است که نفس آدمی حق و حقیقت را درک کند؛

3. نفس آدمی به حسب طبع اولیه‏اش صفا و جلایی دارد که با داشتن آن، حق را آن طور که هست درک میکند. طباطبایی، سید محمد حسین، ترجمه تفسیر المیزان، ترجمه سید محمد باقر موسوی همدانی، (تلخیص)، (قم: دفتر انتشارات اسلامی، بیچا، بیتا)، ج 20، ص 385.

همچنین آسیب‏های معنوی جهان گذران را در مینوردد و اگر اصلاح نگردد، حیات جاودان آدمی را در معرض تباهی و شوربختی قرار میدهد. از این رو نصوص دینی نسبت به آن هشدارهای لازم را داده ‏اند. پیامبر اکرم‏صلی الله علیه وآله وسلم در این باره میفرماید: «ناکح الکف ملعون»؛«ملعون است کسی که خودارضایی کند» ری شهری، محمد، میزان الحکمة، ج 12، ص 5654..

امام صادق‏علیه السلام نیز میفرماید: «با سه گروه خداوند در روز قیامت سخن نمیگوید و پاکشان نمیخواند و عذابی دردناک دارند، از آن سه‏اند، خودارضایی کننده و کسی که لواط دهد»همان، ح 19049..

در روایات دیگری امام صادق‏علیه السلام خودارضایی را گناه عظیم و مورد نهی الهی معرفی فرموده است‏ همان، ح 19050..

منبع: سایت پرس و جو

 

 

 

 


آدرس ایمیل مدیر سایت:

این نشانی پست الکترونیک دربرابر spambot ها و هرزنامه ها محافظت می شود. برای مشاهده آن شما نیازمند فعال بودن جاواسکریپت هستید

این نشانی پست الکترونیک دربرابر spambot ها و هرزنامه ها محافظت می شود. برای مشاهده آن شما نیازمند فعال بودن جاواسکریپت هستید

 

 

 

 

 

 

 

قابل توجه کاربران گرامی

با عرض پوزش، تا اطلاع ثانوی از پاسخ دادن به سؤالات شما بزگواران معذوریم.

 
مطالب مرتبط :

» ـــ راه حل جالب شیطان برای کشاندن افراد معتقد به دین و خدا به طرف ارتباط جنسی و زنا

راه حل جالب شیطان برای کشاندن افراد معتقد به دین و خدا به طرف ارتباط جنسی و زناقبل از خواندن مقاله ی زیر به این نکته ی مهم توجه کنید که هدف از این مقاله این نیست که دخترها و پسرهایی که معتقد به...

» ــ گناه زنا بیشتر است یا استمناء؟

پرسشگناه زنا بیشتر است یا استمناء؟ پاسخ اجمالیزنا یکی از مفاسد بزرگ اجتماعی است که باعث خسارت های جبران ناپذیر است به همین جهت اسلام آن ر ا حرام دانسته است ودر قرآن برای آن مجازات های سنگین...

» ــ با توجه به این که زن هیچ عضوی به عنوان مخزن منی ندارد، چطور به ترشحات او منی گفته می شود؟!

پرسش:با توجه به این که زن هیچ عضوی به عنوان مخزن منی ندارد، چطور به ترشحات او منی گفته می شود؟ پاسخ:1. هم مرد و هم زن در هنگام رسیدن به اوج شهوت و ارگاسم، آبی از آنها خارج می شود.2. این آب در مرد ممکن...

» ــ آیا در مقابل یک شخص معلول ذهنی هم باید حجاب داشت؟

پرسش:با توجه به این که معلولین ذهنی درجات مختلفی دارند، و اکثر آن ها نسبت به جنس مخالف هیچ گونه تحریکی ندارند، آیا باید در مقابل آن ها حجاب داشت؟ پاسخ:همانطور که در سؤال ذکر شده است با توجه به...

» ــ آیا از طریق آزمایش DNA می توان زنا را اثبات کرد؟

پرسش:آیا از طریق آزمایش DNA می توان زنا را اثبات کرد؟ پاسخ: پاسخ مراجع عظام تقلید نسبت به این سؤال، چنین است:این گونه آزمایشها برای اثبات زنا حجت نیست. [1] به نقل از سایت اسلام...

» ــ آیا در هنگام رابطه‌ی زناشویی، کتک زدن همسر و ضربه زدن به او جهت لذت بیشتر (بارضایت زن) اشکالی دارد؟

پرسش:آیا در هنگام رابطه‌ی زناشویی، کتک زدن همسر و ضربه زدن به او جهت لذت بیشتر (بارضایت زن) اشکالی دارد؟ پاسخ:اگر ضرری برای زن نداشته و او راضی باشد اشکال ندارد، ولى این یک بیمارى است و باید سعى...

» ــ آیا پیامبر (ص) فرمود اگر زنی در جایی نشسته بود مردان نباید آنجا بنشینند مگر آنکه آن مکان کاملا سرد شود؟

پرسش:آیا پیامبر اکرم(ص) فرمود، اگر زنی در جایی نشسته بود، مردان حق ندارند آن‌جا بنشینند، مگر آن‌که آن مکان کاملا سرد شود؟ پاسخ:در برخی منابع روایی، حدیثی با این مضمون وجود دارد: «إذا جلست...

» ــ آیا داشـتن رابطه جنـسی با افراد ترنـس (دو جنسه) از لحاظ شرعی اشکال دارد؟

پرسش:آیا داشتن رابطه جنسی با افراد ترنس (دو جنسه) از لحاظ شرعی اشکال دارد؟ پاسخ:گفته می شود بیماران دو جنسی بر دو گروه اند:الف: افرادی که به لحاظ جسمی دارای آلت مردانه و زنانه (هرچند ناقص) هستند و...

» ــ آیا لمس و در آغوش گرفتن نامحرم مجازات شرعی دارد؟

پرسش:اگر مردی نامحرمی را با پوشش و حجاب در آغوش بگیرد و دست او را لمس کند چه حکمی برای هر دو، دختر و مرد اجرا می شود ؟ آیا این دختر مرتکب عملی شبیه به زنا شده ؟ آیا مجازاتی برای او مقرر شده ؟ اگر...

» ــ در دادگاه، زنا با چه شرایطی اثبات میشود؟(سنگسار)

سؤال:در دادگاه، زنا با چه شرایطی ثابت می شود؟ (+ سنگسار) جواب:اسلام هر چند برای زنا حکم سنگسار را قرار داده است ولی شرایط بسیار سختی برای اثبات این جرم قرار داده است که اگر کسی به این شرایط توجه...

» ــ در چه صورت توبه زنا کار پذیرفته می شود و در چه صورت حد بر او جاری می شود؟

پرسش:در چه صورت توبه زنا کار پذیرفته می شود و در چه صورت حد بر او جاری می شود؟ پاسخ:اولین و بهترین راه برای نجات   از این مهلکه عظیم راه پشیمانی و توبه در درگاه الهی است براین اساس افراد گناهکار...

» ــ حکم شوخی با زنان محرم و خواهر زن و نیز بازی بدون لذت چیست؟

پرسشحکم شوخی با زنان محرم و خواهر زن و نیز بازی بدون لذت چیست؟  پاسخ:زنانی که با هر مردی محرم هستند عبارتند از:  دختر، دختر دختر، دختر پسر، مادر، مادر بزرگ، خاله، عمه، خواهر ، دختر خواهر ، دختر...

» ــ آیا دیدن فیلم های شهوت انگیز برای یادگیری اعمال شب زفاف جایز است؟

پرسشآیا دیدن فیلم های شهوت انگیز برای یادگیری اعمال زفاف جایز است؟  پاسخ:مقام معظم رهبری در پاسخ به این سؤال که: دیدن فیلمهایى که راه صحیح نزدیکى با زن باردار را آموزش مى‏دهند، براى مردان...

» ــ آیا زن یا مرد در حالت آمیزش جنسی می تواند شخص دیگری را تصور کند تا شهوتش تحریک شود؟

پرسشآیا زن یا مرد در حالت آمیزش جنسی می تواند شخص دیگری را تصور کند(فانتزی) تا شهوتش تحریک شود، آن هم در حالتی که در کنار شوهر یا زن خود خوابیده تا آمادگی شهوانی را پدید آورد؟ پاسخ:پاسخ های زیر...

» ــ برخـی می گویـند: از نظـر عـلم پزشـکی خود ارضـایی ضرری ندارد

سؤال:برخی می گویند فلان پزشک گفته است «استمناء هیچ ضرری ندارد و از نظر پزشکی عارضه ای برای آن یافت نشده است.» جواب:اولا: بر فرض که علم پزشکی هنوز برای خود ارضایی عوارضی پیدا نکرده باشد اما این...

» ــ آیا دیدن فیلم مستندی که آمیزش حیوانات را نشان میدهد حرام است؟

سؤال:آیا دیدن فیلم مستندی که آمیزش حیوانات را نشان می دهد حرام است؟  پاسخ:تا کنون جواب های زیر از دفاتر مراجع دریافت گردید:حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مدظله العالی):با توجه به ترتب مفاسد و یا...

» ــ آیا فردی را که خود ارضایی می‌کند در اسلام حد می‌زنند؟

سؤال: آیا فردی را که خود ارضایی می‌کند در اسلام حد می‌زنند؟   پاسخ: اگر استمنا در نزد حاکم شرع اثبات شود، حدّ نداشته و حاکم شرع فرد استمنا کننده را تعزیر می‌کند.[1]   ************ تفاوت حد و...

» ــ آیا نزدیکی کردن از (مقعد) پشت برای زن و شوهر اشکالی دارد؟

پرسش:آیا نزدیکی کردن از (مقعد) پشت برای زن و شوهر اشکالی دارد؟ پاسخ :1) برخی از مراجع [1] قائل به کراهت شدیده می باشند. [2]2) برخی می گویند [3] : به احتیاط واجب جایز نیست.3) برخی قائلند [4] که: اگر زن راضی...

» ــ آیا مرد می تواند از همه نقاط مختلف زن در صورت تمایل حتی به زور استفاده جنسی کند؟

پرسشدر قرآن کریم در سوره مبارکه نساء، زن را تکلیف به تمکین نموده است. در تفسیر المیزان که توسط مرحوم علامه طباطبایی نوشته شده در توضیح این آیه آمده زن موظف به تمکین مطلقه است.1. تمکین مطلقه چست؟2....

» ــ حکم دست دادن با زنان غیر مسلمان چیست؟

پرسش:حکم دست دادن با زنان غیر مسلمان چیست؟ در بعضی مواقع دست ندادن با یک خانم در فرهنگ آن کشور بی احترامی محسوب می شود علاوه بر این که برداشت های خاصی از فرهنگ مسلمانان می شود. پاسخ:مراجع تقلید...

» ــ کیفر اخروی دست دادن، تماس با نامحرم و نداشتن حجاب چیست؟

پرسش: چه عقاب و کیفری برای این موارد وجود دارد؟1. دست دادن با نامحرمان، 2. تماس فیزیکی با نامحرمان، 3. نداشتن حجاب پاسخ:الف. دست دادن با نامحرم:پیامبر اکرم (ص) در این باره فرمودند:1. «کسى که با زن...

» ــ حجاب زنان باعث زیاد شدن فساد در میان مردها میشود زیرا انسان از هر چه منع شود حریص تر میشود!

سؤال: حجاب زنان نه تنها باعث کم شدن گناه نمی شود، بلکه باعث زیاد شدن فساد در میان مردها می شود، زیرا معروف است که: انسان نسبت به چیزی که از آن منع شده، حریص است(1) به علاوه سركوب كردن غرایز، موجب...

» ــ حکم شرعی مساحقه (همجنس بازی) بین دو دختر چیست؟

پرسش:حکم شرعی مساحقه (همجنس بازی) بین دو دختر چیست؟ پاسخ:1. مساحقه، عمل شیطانى و به معنای ساییدن و مالاندن دو زن فرج خود را به یک دیگر است، و این کار حرام است‏.[1] 2. هر گاه چهار شاهد عادل شهادت به...

» ــ آیا خارج شدن منی بر اثر فکر کردن و بدون به کار بردن دست، گناه دارد؟

پرسشآیا خارج شدن منی بر اثر فکر کردن و بدون به کار بردن دست، گناه دارد؟ پاسخ :باید دانست «استمناء» یعنی اینکه انسان با خودش کاری کند که از او منی بیرون بیاید، و این کار، از نظر اسلام حرام است و...

» ــ حکم بچه ای که از زنا با زن شوهردار متولد شده چیست؟

پرسش:من با زن شوهردار مرتکب زنا شدم و از این عمل بچه ای متولد شد. این زن نسبت به من اظهار دوستی می کند. او در حالی که دارای سه فرزند است می خواهد همسرش را ترک کند و با من ارتباط داشته باشد. وی می...

» ــ حکم دست دادن با مادرخانم و خواهر خانم خود در موقع سلام، چیست؟

پرسش:حکم دست دادن با مادرخانم و خواهر خانم خود در موقع سلام، چیست؟ پاسخ:لمس کردن بدن زن نا محرم و دست دادن با او حرام است و چون خواهر خانم انسان با انسان نامحرم است دست دادن با او جایز نیست. اما...

» ــ لذت بردن زوج و زوجه از یکدیگر با استفاده از وسائل مصنوعی(SEX TOYS) چه حکمی دارد؟

پرسش: آیا لذت بردن زوج و زوجه از هم دیگر ولو با استفاده از وسائل مصنوعی (SEX TOYS ) جایز هست یا خیر؟ آیا استعمال جسم خارجی، و به قصد، توسط زوج برای زوجه جایز هست یا خیر؟ این مساله در زمان عادت ماهیانه...

» ــ آیا پوشیدن لباس توسط مرد و زن در هنگام آمیزش واجب است؟

پرسش:آیا پوشیدن لباس توسط مرد و زن در هنگام آمیزش واجب است؟ آیا داشتن پوشش مشکلی در آمیزش ایجاد نمی کند؟ آیا داشتن روانداز در هنگام آمیزش واجب است؟ پاسخ:آنچه از مجموع روایات و فتاوای فقهای...

» ــ اگر زن شوهردار با مرد نامحرم رابطه نامشروع داشته ولی شک دارند که دخول انجام شده یا نه آیا مرتکب زنا شده اند؟

پرسش: زن شوهرداری بر خلاف میل خود با یک مرد متاهل رابطه سکسی برقرار کرده، بعد از ارضا شدن مرد زن شک دارد که نزدیکی انجام شده یا نه؛ چون در تمام مدت رابطه از ترس و ناراضی بودن بدنش رو سفت گرفته و...

» ــ در چه صورت انجام اعمال نا مشروع جنسی با پدر، مادر، برادر و خواهر همسر باعث حرام شدن زن به شوهر می شود؟

سؤال:شنیده ام مجامعت با هر یک از خانواده زن اعم از لواط با برادر زن و پدر زن ، مقاربت با مادر زن و خواهر زن باعث حرام شدن زن به شوهر می شود. با توجه به این مطلب سؤالاتی برای من مطرح شده است:1. آیا...

» آیا بازی با آلت به قصد لذت، اگر به اوج لذت و خروج منی منتهی نشود، استمنا است? چه حکمی دارد؟

پرسشآیا بازی با آلت به قصد لذت، اگر به اوج لذت و خروج منی منتهی نشود، استمنا است، چه حکمی دارد؟ پاسخاین عمل استمنا نیست. اما مراجع عظام تقلید آن را جایز نمی دانند، چرا که راه شرعى ارضاى غریزه...

» ــ درمان خودارضایی - 3 (استمنا در مردان و استشها در زنان-3)

ــ درمان خودارضایی - 3 (استمنا در مردان و استشها در زنان-3) قبل از خواندن مقاله به چند نکته زیر توجه کنید.برخی از پسرها فکر می کنند که استمنا کرده اند اما در واقع استمنا نکرده اند استمنا این است که...

» ــ خودارضائي و ارتباط آن با انزال زودرس وبیماریهای اعصاب و روان (از منظر دکتر محمد والی پور)

خودارضائي و ارتباط آن با انزال زودرس وبیماریهای اعصاب و روان (از منظر دکتر محمد والی پور)  منبع:  خودارضائي مردان يا استمناء غالبا در پسران نوجوان و جوان انجام ميگيرد و در تمامي آمارهاي ارائه...

» ــ تاثیر استمنا در زودانزالی بعد از ازدواج (از منظر دکتر روازاده)

تاثیر استمنا در زودانزالی بعد از ازدواج  یکی از معضلاتی که در پزشکی جدید هم با آن مواجه هستند اختلالات جنسی است و زود انزالی که یکی از عوارض عادت زشت و ناپسندیده استمناء است، از مهمترین آن...

» ــ از بلوغ ومسائل بهداشتی آن چه می دانید؟

از بلوغ ومسائل بهداشتی آن چه می دانید؟ سن شروع بلوغ:با توجه به ابعاد مختلف جسمي ، رواني و اجتماعي بلوغ سن شروع و مسائل خاص هريك ازآنها  نيز داراي مشخصه خاص خود مي باشد كه قابل بررسي و پيگيري است...

» ــ بلوغ زودرس جنسی در دختران

بلوغ زودرس جنسی در دختران پدید آورنده : دکتر حسین برهانی ،منبع: مجله پیام زن ، تیر 1381، شماره 124 صفحه 76 در اکثر اوقات بلوغ زودرس جنسی یک خصیصه فامیلی است که به طور طبیعی اتفاق می افتد اما بعضی...

» ــ بلوغ زودرس جنسی در پسران

بلوغ زودرس جنسی درپسران پدید آورنده : دکتر حسین برهانی ،منبع: مجله پیام زن، مرداد 1381، شماره 125  صفحه 74 عواملی باعث بلوغ می شوند که کاملاً و به درستی برای ما شناخته نشده اند. یک محور مهم در بدن...

» ــ مجازات شرعی انواع‌ زنا

مجازات شرعی انواع‌ زنا 1-زناي‌ مرد مجرد با زن‌ مجرد:حد شرعي‌ آن‌ در صورت‌ ثبوت‌ در نزد حاكم‌ شرع‌،صدضربه‌شلاق‌ در دفعه‌ اول‌ تا سوم‌ ودر دفعه‌ چهارم‌ كشتن‌است‌. 2-زناي‌ مرد زن‌...

» ــ سوالات دختران در زمان بلوغ

سوالات دخترها در زمان بلوغ در طی دوران بلوغ و حتی چند سال بعد از آن، سوِالات زیادی در ذهن دختران جوان مطرح می‌شود که گاهی بدون جواب می‌ماند و همین مسئله اضطراب زیادی در آنها ایجاد می‌کند. اگر...

» ــ درمان خودارضایی-2 (استمنا در مردان و استشها در زنان)

 چهل روش موثر برای ترک خود ارضایی آیا خود ارضایی، ضرر دارد؟ غریزه جنسی یکی از قویترین غرایز در بشر است، در جامعه ما، ما بین بلوغ جنسی در دختران و پسران تا سن ازدواج در بسیاری از موارد شاید 10 سال...

نظرات 

 
#75 میران ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۰۶
سلام .من بعضی اوقات در خواب با لباس آب منی روی لباس ریخته میشود ولباس نجس است اما با شستن میتوانم لباس را بپوشم
.
.
.
پاسخ:
کاربر گرامی
سلام
با عرض پوزش تا اطلاع ثانوی، از پاسخ دادن به سؤالات کابران معذوریم
موفق باشید
 
 
#74 حميد ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۱۸
من نميدونم اين چرت و پرتايي كه راجع به جلق زدن و اثارش نوشتيد چيه. بابا جلق زدن هم مثل رابطه جنسي هيچ فرقي نداره.به خدا به قران همه چيزايي كه راجع به اون ميگن چرت و پرته.اگه اسلام حرام كرده به خاطر اينه كه با جلق زدنميل به ازدواج كم ميشه و وقتي ميل به ازدواج كم ميشه تبعات اجتماعي بدنبال داره. من هر روز جلق ميزنم.اب زيادي هم ازم خارج ميشه .خيلي هم لذت داره و بعد اون بدنم نرمال ميشه.
 
 
#73 جواد خیابانی ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۰۸
سلام من چند مدتی است که خوطازایی میکنم و میخواهم روش صحیح ترک انرا بدانم.ممنون
.
.
.
پاسخ:
کاربر گرامی
سلام
با عرض پوزش تا اطلاع ثانوی، از پاسخ دادن به سؤالات کابران معذوریم
موفق باشید
 
 
#72 خانومی ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۳۷
آیا اگر دختری که مدتی خودارضایی کرده و حالا دیگر میلی به این کار ندارد و تمایلی به خود ارضاییی ندارد یعنی این نیروی خود را از دست داده؟ آیا در زندگی زناشوییی هم ممکن است دیگر این نیرو را نداشته باشد؟ و ایا درمان دارد؟لطفا پاسخ
.
.
.
پاسخ:
کاربر گرامی
سلام
با عرض پوزش تا اطلاع ثانوی، از پاسخ دادن به سؤالات کابران معذوریم
موفق باشید
 
 
#71 خانومی ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۳۵
آیا اگر دختری که مدتی خودارضایی کرده و حالا دیگر میلی به این کار ندارد و تمایلی به خود ارضاییی ندارد یعنی این نیروی خود را از دست داده؟ آیا در زندگی زناشوییی هم ممکن است دیگر این نیرو را نداشته باشد؟ و ایا درمان دارد؟
.
.
.
پاسخ:
کاربر گرامی
سلام
با عرض پوزش تا اطلاع ثانوی، از پاسخ دادن به سؤالات کابران معذوریم
موفق باشید
 
 
#70 ع ر ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۰۸
یک سوال دارم آیا بعد از ترک آثارش از بین میره یا نه همینو بگید
.
.
.
پاسخ:
سلام
با عرض پوزش تا اطلاع ثانوی از پاسخ دادن به سؤالات کاربران گرامی معذوریم.
موفق باشید
 
 
#69 حامد ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۰۱:۰۸
سلام آیا جلو آمدن بی دلیل شکم(نه چاق بودن)از عوارض آن است؟واگر هست راه حل چیست؟ممنون
.
.
.
پاسخ:
سلام
با عرض پوزش تا اطلاع ثانوی از پاسخ دادن به سؤالات کاربران گرامی معذوریم.
موفق باشید
 
 
#68 ahmad ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۵۹
سلام من این کارو میکردم و به ورزش حرفه ایی رو آوردم ومدال قهرمانی گرفتم وتا یه حدی دفاع شخصی ام بلدم نکته اینه که میدونید این کار باعث میشه دیدتون نسبت به اجتماع خراب بشه این که میگن طرف نشاط نداره مردم انبیا یا امامو حضرت نیستند که شوخی های جالب کنن اکثرا از روی نادونی حرف میزنن پس خنده دار در اکثر اوقات نیست ازدواج هم توی کشور اوضاعش خرابه هرکی پول داره یا علی حداقل مثل داعشم نیست که جهاد نکاح کنن خداوکیلی من شهوتم زیاده اما اگر من دنبال کارام رفتم راست وریس شد وازدواج مثل آدم نشد بکنم بقیه ی عمرم و داخل حباب عفت زندگی میکنم
 
 
#67 التماس دعا ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۲۲
سلام
بنده پسری هستم که در کودکی دچار خود ارضایی بودم...مدتی گذشت و وقتی به دانشگاه رفتم با قرآن آشنا شدم ...و بعد محقق علوم قرآنی شدم و واقعا قرآن رو دوست دارم....به لطف قرآن و نماز جماعت خود ارضایی رو ترک کردم ولی مشکلات جدیدی پیدا کردم...بعضی وقتا چنان فشار بالا میره که حتی میترسم تو جمع یا مقابل دیگران... :oops: 2-بعضی از شبا مجبورم تا صبح بیدار باشم...3-گاهی حتی در نماز و ورزش هم مشکل ساز میشه.. اگه راه پزشکی میشناسید معرفی کنید.فکر میکنم مقاومتی که از خودم نشون میدم تو یک هزارم ملت هم نباشه...ولی با این فشاری که بهم میاد احساس میکنم ضررش برام بیشتر از این عمل شده...اگه مثل قرص یا سیگار بود نابودش میکردم...ولی لعنتی همیشه کنارته...نمیدونم...امکان ازدواج هم ندارم......راه حل رو میدونم ...ایمان.. .برام دعا کنید ایمانم بیشتر بشه... :sad:
 
 
#66 زهرا ۲۸ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۵۰
:-) عالی بود خدا خیرتون بده
 
 
#65 حسین ۲۶ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۰۶
سلام من 17 سالمه،از قضا از طرف مدرسه ما را بردند میدون تیر ،به ما گفتن سینه خیز بخوابید،پس از سینه خیز شدن ،نفهمیدم چیشد ، یک باره تحریک شدم و هرچه سعی کردم که جلوی خودم را بگیرم بدون هیچ دلیلی و یا شهوتی ارضا شدم،وحالت من مثل موقعی بود که محتلم میشدم و حتی بدنم سست شد بدون هیچ شهوتی ،میخواستم بدونم ایا من استمنا کردم ،اخه بعد از اون سر درد گرفتم ومیخواستم بدونم عوارضی نداشته باشه برای جسم و روحم ،اخه بعد اون اتفاق خیلی اعصابم خورد شد؟
.
.
.
پاسخ:
با سلام
اگر مطمئنید که منی از شما خارج شده است باید غسل کنید اما چون ناخواسته بوده است شرعا گناهی مرتکب نشده اید
البته توجه کنید چون می گویید بدون شهوت بوده است این مایعی که از شما خارج شده منی نیست و نیاز به غسل ندارید

===
اگر هنوز برای شما در این مساله ابهام وجود دارد مجددا پیام بدهید تا بیشتر توضیح داده شود
موفق باشید
 
 
#64 معصومه ۱۹ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۴۶
من لذت میبرم حتی وقتی یه بار اارضا میکنم خودمو بازم میل دارم 2بار دیگه هم ارضا کنم فقط لذتش خیلی خیلی کمه ولی کمتر یه دقیقه نباشه 1دقیقه ای هم میتونم .درسته خانما دیر تر ارضا میشن ولی من خیلی خیلی زود اشتیاق دارم و تحمل ندارم فشار روم باشه بخاطر همین با بالش میتونم خیلی راحت .اما اگه نباشه ارضا نمیتونم کنم فشار میاد .حتی وقتی 1هفته تونستم این کارو نکنم بعد یه هفته هنوز سریع تر میاد ولی لذتش بیشتره خیلی.همشم تو این فکرم که اگر هم فرصت ازدواج پیش بیاد چون اینکارو کردم چندسال .مشکل نسی پیش بیاد واسم.
.
.
.
پاسخ:
با سلام
با توجه به توضیحاتی که داده اید ظاهرا شما مشکل خاصی ندارید و در این موارد به احتمال زیا،د شما لذت جنسی می برید اما به حد ارضا نمی رسید در هر صورت نیاز به غسل ندارید.
ان شا الله برای ازدواج هم مشکلی پیدا نخواهید کرد.
البته توجه کنید که انجام این کار (یعنی تحریک کردن خودتان) گناه و حرام است و بهترین کار این است که در صورتی که امکان ازدواج برای شما مهیا است زود ازدواج کنید تا از طریق همسرتان ارضا شوید و دچار گناه نشوید
موفق باشید
 
 
#63 معصومه ۱۸ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۳۶
سلام من از 12سالگی خودارضایی میکردم روزی چند بار .یا هر روز 1بار .الان 19سالمه هنوز عادتم ترک نشده یا اگه گاهی هم ترک کردم با کوچکترین مطلب جنسی حشری میشم و کمتر از 1دقیقه خیلی راحت خودم با بالش ارضا میکنم اگه بالش نباشه اصلا نمیتونم ارضا بشم بعضیا هم میگن این چیزایی که در مورد خود ارضایی میگن که چشم ضعیف میکنه اعصاب خراب میکنه الکیه برای اینکه ما اینکارو نکنیم این مطلبارو میگن . من باید چیکار کنم من که با کوچکترین تلنگر فوق العاده حشری میشم اصلا من میتونم ازدواج کنم من که زودتر از مرد ارضا میشم.
.
.
.
پاسخ:
با سلام
بهترین راه برای شما ازدواج کردن است تا نیروی جنسی شما بدون گناه، ارضا شود.
البته در مورد اینکه می فرمایید در کمتر از یک دقیقه ارضا می شوید بسیار بعید است زیرا معمولا خانمها زمان بیشتری نیاز دارند تا ارضا شود به احتمال زیاد شما با این کار، یک ارضای کاذب برای خودتان درست می کنید و واقعا به اوج لذت جنسی نمی رسید یعنی لذت جنسی می برید اما به اوج لذت جنسی نمی رسید.
باز تاکید می کنیم به احتمال زیاد شما وقتی که کمی لذت جنسی می برید تصور می کنید که به اوج لذت جنسی رسیده اید در حالیکه اگر یکبار به اوج لذت جنسی برسید متوجه خواهید که به این زودی ارضا نمی شوید.


===
در صورتی که هنوز برای شما در این زمینه ابهام وجود دارد مجددا پیام بدهید تا بیشتر توضیح داده شود
موفق باشید
 
 
#62 حمید رضا ۱۱ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۲۲
س من ۱۴سالو ۷ماهمه تا حالا ده بار تو حموم استمنا کرده ام چیکار.کنم که دیگه به این کار دست نزنم ایا عوارض دارد لطفا کمکم کنید با تشکر
.
.
.
پاسخ:
با سلام
لطف کنید مطلبی که در ادرس زیر آمده است را به صورت کامل مطالعه فرمایید:

www.porseshgaran.org/main/bolughejavanan/257-1391-04-30-03-48-56.html

موفق باشید
 
 
#61 حامد ۱۰ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۰۲:۴۷
سلام,آیا آزمایش اسپرم برای مردان گناه دارد؟
.
.
.
با سلام
اگر این کار توسط همسر انسان انجام شود اشکالی ندارد
موفق باشید
 
 
#60 نثار احمد ۰۴ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۴۶
سلام امید که بسلامت باشید اینجانب 38 سال دارم واز مرحله بلوغ تا بحال دچار این مشکل استم که مذی یامایع قبل از انزال از من زیاد جاری می شود البته به کوچک ترین تحریک یا لذت وحتی راوروزانه موقع که از خواب میخیزم وبطرف دستشو روان استم در بین را می بینم که چند قطره بیرون می شود ،وهمیشه دچار کمردردی خفیف استم و بالآخره نمی دانم چاره آن چیست علاج دارد یاخیر لطف نموده رهنمای ام فرمایید.
.
.
.
پاسخ:
با سلام
با خروج این مایع از نظر شرعی شما نیاز به غسل ندارید اما در مورد سؤالی که مطرح فرمودید لطف فرمایید به یک سایت پزشکی مراجعه فرمایید
با تشکر
 
 
#59 احمد ۲۷ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۳۰
مرسي خيلييي مرسسي از موضوع شما واقعا استفاده كردم
 
 
#58 ....Raha ۲۴ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۲۰:۲۲
من از بچگی خودمو با بالش فقط مالش میدادم انگشت هم نکردم فقط مالش میخوام بدونم پرده بکارتم پاره شده؟؟الان که ترک کردم بازم مایع ازم ترشح میشه میخوام بدونم آیا ضرر داره یا نه؟؟
.
.
.
پاسخ:
با سلام
طبق گفته ی برخی پزشکان احتمال پاره شدن بکارت شما تقریبا صفر است البته برای اطلاع دقیقتر به یک سایت پزشکی مراجعه فرمایید
در مورد خروج ترشحات نیز ظاهرا تا حدودی طبیعی است و معمولا خانمها این گونه ترشحات را دارند البته اگه در این زمینه بتوانید با یک سایت پزشکی مشورت کنید نیز مفید است در این سایت بیشتر به مسائل شرعی پاسخ گفته می شود
موفق باشید
 
 
#57 م ه ۱۶ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۰۰
سلام اگر بازنی زنا انجام دهیم میتوان بادخترش ازدواج کرد؟
.
.
.
پاسخ:
با سلام
آری می توان ازدواج کرد
موفق باشید
 
 
#56 saeed ۱۵ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۰۲:۲۱
– روزه گرفتن و در صورت عدم امکان آن، کم غذا خوردن بطوری که روزی بیشتر از دو وعده غذایی نخوردن.
– نخوردن غذا های تحریک کننده مانند: پیاز، خرما، تخم مرغ،غذاهای چرب یا پروتیینی با کالری بالا و…
– خوردن موادی که شهوت را کم می کنند، مانند: آبلیمو، کافور، سرکه(که مالیدن آن به بدن هم موثر است) و…
– کنترل چشم و نگاه نکردن به نامحرم و ندیدن صحنه های حرام یا تحریک کننده، مانند: فیلم ، عکس و… این مورد بسیار مهم است
– از بین نبردن و نتراشیدن موهای زائد بدن چون باعث تضعیف قوای جنسی می شود.
– دوری کردن از خوردن غذاها و لقمه های حرام و استفاده از غذای حلال و پاک.
– در حالت جنب نبودن و داشتن وضو و با وضو بودن که باعث ایمن و دور شدن از وسوسه شیاطین می شود.
– ورزش کردن و تحرک بدنی برای سوزاندن کالری های انباشته شده و اضافه بدن و دوری از تنبلی و تن پروری.
– مشغول کردن فکر و اندیشه خود به کار و فعالیت و دوری از بیکاری و آزاد گذاشتن و رها کردن فکر و اندیشه به سمت افکار و تخیلات نادرست.
– تنها و دمر(به شکم) نخوابیدن.
– زیاد استغفار کردن.
 
 
#55 احمد ۰۷ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۰۲:۰۵
سلام فک کنم یکی از علت های اوج شهوت در جوانان همان نگاهه.؟اون هم ن فقط درخیابان وبازارودانشگاه این همه سهل است واردشدن ب سایت های شهوتی برا جوانان معضلي شده
 
 
#54 تارا ۰۵ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۵۰
من 24 سالمه 4ماه ازدواج کردمو این 4 ماه خودارضایو کنار گذاشتم امانمیتونم با همسرم رابطه داشته باشم احساس درد خیلی بدی دارم بطوری که حتی احساس میکنم دیگه مهبلم خشک شده قبلنم در سن بلوغ خود ارضایی میکردم رفتم دکتر گفت خودارضایی بد نیست اگر به رابطه با همسر ترجیح ندیم برای پایه ی شهوت خوبه الان من باید چیکار کنن تورو خدا کمکم کنید دارم زجر میکشم ایا مشکل الانم دلیل خودارضایی های قبلنم بوده الان بایذ چیکار کنم که بتونم با همسرم راابطه بر قرار کنم وازین سرد مزاجوبد بختی خلاص بشم در ضمن من هنوز دخترم
.
.
.
پاسخ:
با سلام
هر چند احتمال دارد که بخاطر اینکه قبلا خودارضایی کرده اید الان در ارتباط جنسی با همسرتان دچار مشکل شده باشید اما نمی توان به صورت قطعی چنین چیزی را گفت.
توجه کنید که معمولا خانمها وقتی ازدواج می کنند برای ارضا شدن توسط همسرشان نباید عجله کنند و حتی ممکن است یکسال بعد از عقد هم ارضا نشوند زیرا این کار نیاز به گذشت زمان دارد تا شوهر بتواند بر اثر تکرار و تجربه ای که به دست می آورد راه ارضا کردن خانمش را به دست بیاورد بنابراین به شما پیشنهاد می کنیم کمی صبوری کنید و به خودتان تلقین نکنید که علت ارضا نشدنتان توسط همسرتان خودارضایی بوده است.
توکل بر خدا را فراموش نکنید و سعی کنید با آرامش ارتباط خوبی با همسرتان داشته باشید تا ان شا الله این مشکل حل شود
موفق باشید
 
 
#53 مص ۲۳ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۳۰
سلام من هم به این بیماری گرفتارم برام توضیح کاملی در باره ی این کار بگویید تا بتوانم این عمل را ترک کنم
 
 
#52 هادی ۱۴ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۱۵
سلام من در مرحله اعتیاد هستم و فکر کنم منی ام تموم شده چون دیگه وقتی استمنا می کنم منی نماید آیا امکانش هست که در آیندهبجه دار نشم.
.
.
.
پاسخ:
با سلام
طبق گفته برخی پزشکان یکی از عوارض احتمالی استمنا، ایجاد خلل در بچه دار شدن است اما به صورت قطعی نمی توان در این زمینه قضاوت کرد.

در هر صورت برای اطلاع دقیق از این مساله باید به یک سایت پزشکی مراجعه فرمایید.
ضمنا از شرعی استمنا حرام است وگناه می باشد
موفق باشید
 
 
#51 منم کمک میخوام ۰۶ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۴۷
سلام.من مانند یکی از دوستان(کمک میخوام)هستم اما خانوم هستم. از بچگی این حالت رو داشتم.الان هم که ازدواج کردم اینجوری ام.تا بحال آبی خارج نشده.نه حتی رطوبتی.اما واقعا اذیت میشم از این کار.چند وقته کنار گذاشتم بسختی.اما ناراحتم.دلیل رفتارم رو نمیدونم چیه.میترسم اگه خود ارضایی باشه.قلبا از این عمل بدم میاد.اگه باشه یعنی این همه سال گناه کردم؟اخه از کوچیکی این حسو داشتم.همیشه مخفی میکردم.اما نمیدونستم خود ارضاییه.من حتی به خودم دست هم نمیزدم.خیلی ناراحتم.خیلی.بعضی وقتا فکر میکنم تو رابطه زناشوییم هم تاثیر بدی گذاشته.چون با وجود همسرم هم اون کارو ترک نکرده بودم.بعضی وقتام فکر میکنم یه عادت غلطو مسخره س که معتادش شدم.یعنی واقعا خود ارضاییه؟
.
.
.
پاسخ:
با سلام
اگر با این کار فقط لذت جنسی می برید اما به اوج لذت جنسی نمی رسید و به اصطلاح ارضا نمی شوید می توان نتیجه گرفت که از نظر شرعی شما جنب نمی شده اید و نیازی هم به غسل جنابت نیست و کار شما هم خودارضایی نام ندارد
اما در مورد اینکه آیا این کار شما گناه هست یا نه باید توجه کنید که اگر فقط در ذهن خودتان، افکار جنسی داشته اید و به هیچ وجه دست به بدن خودتان نمی زدید باز این کار گناه نیست ولی بهتر است ترک شود ولی اگر علاوه بر افکار شهوت آلود، بدن خود را تحریک می کنید و لذت جنسی می برید این کار گناه است و نیاز به توبه دارد.

موفق باشید
و
 

افزودن نظر

کد امنیتی
تصویر جدید

پیام نور: امام صادق(سلام الله علیه): صَلاةُ مُتَطَيِّبٍ أفضَلُ مِن سَبعينَ صَلاةً بِغَيرِ طيبٍ نماز شخص خوشبو برتر از هفتاد نماز بدون بوى خوش است.(الصلاة، ص51، ح148)