ــ مهمترین عوارض خود ارضایی (استشها) در دختران

مهمترین عوارض خود ارضایی (استشهاء)  در دختران

 

یک عضو هیئت علمی دانشکده پرستاری- مامایی دانشگاه شاهد با بیان اینکه آنورگاسمی یکی از مهمترین عوارض خودارضایی در دختران است تاکید کرد:« ممکن است این افراد در دوره مجردی با خودارضایی بتوانند نیازهای جنسی خود را برآورده کنند اما درآینده رضايتمندي جنسي درزندگی مشترک و لذت به ارگاسم رسیدن با همسر خود را از دست خواهند داد.»

معصومه حیدری در گفت و گو با خبرنگار سلامت نیوز گفت:«خودارضایی در میان دختران با تحریک قسمت های خارجی دستگاه تناسلی رایج تر است که صدمه چندانی به دستگاه تناسلی نمی رساند اما زمانی که خودارضایی با تحریک قسمت های داخلی تر دستگاه تناسلی باشد بسته به نوع فشار و ناحیه لمس شونده ممکن است در صورتی که به صورت مداوم تکرار شود آسیب های جدی به دستگاه تناسلی دختران وارد سازد.»

وی ادامه داد:«در برخی موارد خودارضایی در دختران با تخیلات جنسی، دیدن تصاویر و فیلم صورت می گیرد که فرد با دیدن این تصاویر به هیجان می رسد و در این صورت آسیبی به دستگاه تناسلی وی وارد نمی شود اما سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که چرا خودارضایی از لحاظ شرعی و بهداشتی نفی شده است؟

واقعیت این است که دختران و پسران با بلوغ دچار تغییرات هورمونی و جسمانی می شوند و در دوره ای قرار می گیرند که نیازهای جنسی آنها شعله ور شده و راهی برای ارضاء ندارند و ممکن است به سمت خودارضایی کشیده شوند اما همانطوری که می دانید ازدواج تنها راه صحیح ارضای افراد است و ما رفتارهای پرخطر جنسی را نهی می کنیم و بایستی به مقتضای سن و رشد و نیازهای فکری ازدواج به موقع صورت گیرد چرا که نیازهای جنسی یک روند فیزیولوژیک دارد و باید طی شود و افرادی که از لحاظ شرعی مقیدند نیازهای جنسی خود را در جاده صحیح خود قرار دهند بایستی ازدواج کنند.»

این کارشناس ارشد مامایی در ادامه به خبرنگار سلامت نیوز گفت:«خودارضایی در دختران عوارض بسیاری را در پی خواهد داشت و در صورتی که به صورت رفتار روزانه درآید خطرناک می شود و مانند هر اعتیادی ، روح و جسم و روان فرد را به هم می ریزد و زمانی که فردی اقدام به خودارضایی می کند خیلی سریع فاز هیجان جنسی اتفاق می افتد و جنبه های مهم و عاطفی در یک ارتباط صحیح جنسی را دریافت نمی کند و دچار خلاء عاطفی، افسردگی، اضطراب و عدم اعتماد به نفس می شود  و بعد از ازدواج در یک رابطه زناشویی دیگر تحریک نمی شود و در به ارگاسم رسیدن دچار مشکل می شود چرا که با خودارضایی شرطی شده است تا در یک وضعیت خاصی که خود را تحریک می کند به ارگاسم برسد و به هنگام نزدیکی به همسر خود به یاد رفتارهای خود می افتد و گمان می کند تنها در آن شرایط می تواند به ارگاسم برسد.»

این درمانگر اختلالات جنسی بانوان افزود:«یکی از مهمترین مشکلاتی که این زنان به آن دچار می شوند این است که دچار نارضایتی جنسی شده و رفته رفته با بی میلی جنسی مواجه می شوند بنابراین بایستی گفت ممکن است این افراد در دوره مجردی با خودارضایی بتوانند نیازهای جنسی خود را برآورده کنند اما آینده طولانی زندگی مشترک و لذت به ارگاسم رسیدن با همسر خود را از دست خواهند داد.»

همکار علمی کلینیک سلامت خانواده افزود:«از جمله راه های پیشنهادی به جوانان پرداختن به فعالیت های مختلفی از جمله ورزش کردن، مطالعه کردن، با خستگی به خواب رفتن و تفریحات ، نخوردن غذاهای محرک و عدم استفاده از لباس های تنگ است همچنین نباید به مدت طولانی در حمام زیر دوش آب باشند و مهمتر از همه این موارد دوری کردن از محرکات و دوستی با جنس مخالف و تماشای فیلم های محرك است تا فرد به سن مناسب ازدواج برسد و با ازدواج بتواند نیازهای خود را به طور صحیحی ارضاء کند.»

منبع: سلامت نیوز

================================================================================

آیا از نظر علم پزشکی خودارضایی ضرر دارد؟

برخی از دوستان عزیز می گویند فلان پزشک گفته است «استمناء هیچ ضرری ندارد و از نظر پزشکی عارضه ای برای آن یافت نشده است.»

در جواب این عزیزان باید گفت:

اولا: بر فرض که علم پزشکی هنوز برای خود ارضایی عوارضی پیدا نکرده باشد اما این دلیل بر این نیست که هیچ عارضه ای ندارد! به عبارت دیگر طبق ادعای این افراد، علم جدید نمی گوید «خودارضایی، عارضه ای ندارد» بلکه می گوید «هنوز عارضه ای برای آن یافت نشده است» بسیاری از احکام اسلام هست که تا مدتها علم پزشکی در مورد آن شک داشته است اما با گذر زمان، به حقانیت آن پی برده است. جالب است که بدانید خود دانشمندان علم پزشکی هیچگاه ادعا نمی کنند که آنچه می گویند کامل است بلکه می گویند آنچه تا کنون به آن دست یافته ایم را می گوییم فلذا ممکن است در تحقیقات بعدی به نتیجه ای بر خلاف نتیجه ی فعلی برسیم!

ثانیا: جزء قطعیات علم پزشکی است که اگر کسی به صورت افراطی خود ارضایی کند حتما دچار عوارض جبران ناپذیری می شود

متاسفانه بسیاری از افراد در ابتدا با خود می گویند: «درست است که اگر کسی خیلی زیاد دچار خود ارضایی شود برایش عوارض دارد اما من این کار را زیاد انجام نخواهم داد بلکه فقط بعضی اوقات آنهم برای تخلیه فشار جنسی انجام می دهم پس استمنا برای من ضرری ایجاد نمی کند و جای نگرانی نیست!»

اما باید به این دوستان گفت که بر فرض، اگر کم انجام دادن استمنا ضرر نداشته باشد آیا کسی می تواند تضمین کند  بعد از مدتی دچار افراط در خود ارضایی نشود؟!

آیا فکر نمی کنید که شما هم کم کم و به صورت ناخواسته معتاد به این کار شده و بعد از گذشت چند سال ناگهان ببینید که شما هم جزء افرادی شده اید که به صورت افراطی استمنا می کنید؟!!

اگر از کسانی که دچار زیاده روی در استمنا شده اند بپرسید که «آیا شما در ابتدا می خواستید به این وضع دچار بشوید؟» قطعا جواب آنها این خواهد بود که «نه! ما در ابتدا تصمیم قطعی داشتیم که فقط بعضی اوقات آنهم به صورت تفریحی این کار را انجام دهیم اما بعد از چند سال ناگهان دیدیم کار از کار گذشته است!! و هر روز حداقل یک یا دو بار استمنا می کنیم!»

به عنوان مثال می توان اعتیاد به استمنا را به اعتیاد به مواد مخدر تشبیه کرد اگر شما از یکی از افرادی که شدیدا دچار اعتیاد به مواد شده بپرسید او هم قطعا خواهد گفت در ابتدا فقط می خواسته به صورت تفریحی از مواد استفاده کند ولی کم کم و بدون اینکه خودش بفهمد میزان موادش زیاد شده و بالاخره بعد از چند سال دچار این مشکل شده است.

آری در ابتدای کار شما می گویید هر ماه فقط یک بار استمنا می کنید بعد از چند وقت، می بینید که هر ماه دو بار استمنا می کنید!!! بعد از گذشت چند وقت دیگرمی بینید هفته ای سه بار استمنا می کنید و ...  در آخر متوجه می شوید که شما اعتیاد شدید و زیاد به استمنا پیدا کرده اید!!!

در یک کلام، استمنا حتی به صورت کم، مانند لبه پرتگاهی است که خیلی از افراد نتوانسته اند خود را نگه دارند و بعد از مدتی به درون آن سقوط کرده و به صورت یک اعتیاد روزانه برای آنها در آمده است!! بهترین راه حل آن است که لبه این پرتگاه نایستیم و استمنا را حتی به صورت کم انجام ندهیم!!

 

*************************************

د) راه درمان خود ارضایی

نکته بسیار مهم

مطلبی که بسیاری از مبتلایان به خود ارضایی مطرح می کنند این است که: «ما بارها تصمیم گرفته ایم که  این کار را به صورت کــامل ترک کنیم ولی هر بار که این تصمیم را می گیریم مدت کوتاهی نمی گذرد که دوباره به سراغ خودارضایی می رویم و روز از نو روزی از نو!!! ما چکار کنیم که در ترک کردن موفق بشویم؟»

باید در جواب این عزیزان گفت علت اصلی این مشکل آن است که این افراد می خواهند کاری را که مدتها به آن عادت داشته اند را یکباره ترک کنند به همین دلیل هم شکست می خورند!  یک معتاد به مواد مخدر را در نظر بگیرید که یکباره می خواهد اعتیادش را ترک کند قطعا چنین شخصی نمی تواند چنین کاری را بکند! و بعد از چند هفته دوباره به مواد مخدر باز می گردد و شاید حتی بدتر از قبل هم بشود!

اما اگر همین معتاد، میزان استفاده از مواد را آرام آرام کم کند بالاخره بعد از مدتی آن  را ترک می کند و به لطف خدا موفق می شود

بنابراین نکته بسیار مهم این است که کسانی که تمایل به ترک خودارضایی دارند نباید تصمیم بگیرند که یکباره به صورت کامل این عمل را ترک کنند بلکه باید به صورت تدریجی این کار صورت بگیرد به عنوان مثال اگر کسی چند سال است که هفته ای دوبار استمنا می کند باید تصمیم بگیرد که تا دو ماه آینده به جای هفته ای دو استمنا یک استمنا انجام دهد

بعد از این که این دو ماه را طی کرد تصمیم بگیرد که در دو ماه بعدی به جای هفته ای یک استمنا، هر دو هفته یک استمنا انجام دهد

و بعد از گذشت این دو ماه دوباره تصمیم بگیرد به جای دو هفته یکبار، سه هقته یکبار استمنا کند  و به همین ترتیب آرام آرام دفعات استمنا را آنقدر کم کند تا به لطف خداوند روزی برسد که به صورت کامل ترک کند.

 

البته علاوه بر دستور بالا که بسیار مهم بود باید به موارد زیر نیز توجه کرد

1. جداً از تنهايي اجتناب نمائيد كه تنهايي، يك عامل مهم براي تحريك به خودارضايي است باز هم تكرار ميكنیم تنها نمانيــــــد، تنها نمانيــــــــــــــد، تنها نمانيــــــــــد و....

2. بهترین راهی که شیطان برای فریب دادن افرادی که تصمیم به ترک خودارضایی گرفته اند استفاده میکند این است که به آنها می گوید«تو تصمیم گرفته ای استمنا نکنی بنابراین اشکالی نداره که کمی با آلت خودت بازی کنی بدون آنکه منی خارج بشه» معمولا این افراد در این دام قرار می گیرند و با کمی تحریک کردن آلت خود، اختیار از دست آنها خارج می شود و بعد از چند دقیقه می بینند که دیگر نمی توانند جلوی خودشان را بگیرند!!! در این لحظات هر چه تلاش می کنند که از ادامه تحریک کردن دست بردارند دیگر نمی توانند!!! آری این افراد در این زمان به تنها چیزی که فکر می کنند این است که به اوج لذت برسند و وقتی به خود می آیند که کار از کار گذشته و استمنا را انجام داده اند!!

این کار مانند آن است که کسی بالای یک سطح شیب دار بسیار لیز قرار گرفته است به نظر شما اگر این فرد بگوید:« من خودم را در ابتدای این سطح شیب دار لیز می اندازم اما بعد از چند متر که لیز خوردم خودم را نگه می دارم تا به پایین سقوط نکنم» آیا می تواند خودش را بعد از لیز خوردن نگه دارد؟! قطعا جواب شما منفی است کسی که خودش را در این سطح شیب دار انداخت به احتمال بسیار بسیار زیاد دیگر نمی تواند جلوی خود را بگیرد و نتیجه این کارش این است که سقوط خواهد کرد!!!

بنابراین نکته بسیار مهم این است که از همان ابتدا از تحریک کردن آلت خود (حتی در حد کم) خودداری کنید و گرنه بعد از چند دقیقه می بینید کار تمام شده و استمنا صورت گرفته است!

3. افكار جنسي را كه به ذهنتان خطور ميكند بلافاصله با ذكر خدا و معاد و... از ذهن خود دور نمائيد. از حضرت صادق (ع ) نقل شده كه فرموده : براى دفع وسوسه شيطان دست بر سينه خود بكش و بگو: «بسم الله و باللهِ محمدٌ رسولُ اللهِ و لا حولَ و لا قوةَ الّا باللهِ العلىّ العظيم ، اللهمّ امْسَحْ عَنّى ما اََحْذَرُ».سپس دست خود را بر شكم مى كشى و همان ذكر را سه مرتبه تكرار مى كنى كه ان شاءالله برطرف مى شود. (بحار الانوار، ج92، ص 138)

4. هرگز بر روی شکم نخوابيد كه اين کار، يكي از تحريككنندههاي خیلی قوی است. بسیاری از جوانان عادت دارند که بر روی شکم بخوابند و این کار به صورت یک عادت برای آنها در آمده است پیشنهاد می شود حتی در مواقعی که بر شکم خوابیدن، شما را تحریک نمی کند این گونه نخوابید.

5. برخی از جوانان عادت کرده اند بیش از حد به حمام بروند و چون در حمام، زمینه ی استمنا کردن، بسیار زیاد میباشد بنابراین بهتر است در حدی که به بهداشت بدن ضرری وارد نمی شود از حمام رفتن های بی جهت خودداری شود.

6. هيچگاه در حمام كاملاً عريان نشويد. همچنین در حمام تا آنجا که می شود و ضرری به بهداشت فردی نمی زند قید شستن آلت تناسلی خود را بزنید (مخصوصا شستن با صابون یا مایع های شستشو)

اینکه در حمام، یک جوان با یک مایع کف کننده، آلت تناسلی خود را بشوید کم کم میل به اینکه کمی با آلت خود بازی کند در او تقویت می شود بعد از چند ثانیه کم کم می بیند که این میل مرتب دارد زیاد می شود تا حدی که کنترل کردن آن خیلی سخت می شود و ...!

7.در حدیث آمده است که «کوتاه کردن موها باعث ازدیاد شهوت می شود»  بنابراین سعی کنید دیر به دیر موهای اطراف آلت را کوتاه کنید (البته باید توجه کرد که در حدی که برای رعایت بهداشت جسمی ضرورت دارد این موها باید کوتاه شود ولی تا آنجا که امکان دارد بهتر است این کار دیر به دیر صورت بگیرد)

8. در حدیثی از پیامبر اکرم نقل شده است که: ای جوانان ازدواج کنید ولی اگر نمی توانید ازدواج کنید روزه بگیرید. (کتاب کافی، ج10، ص410)

اگر قادر به روزه گرفتن نیستید، سعی کنید پرخوری نکنید و یا حداقل به هنگام خواب شکم  شما بیش از حد معمول پر نباشد.

9. از خوردن غذاهایی که باعث افزایش میل جنسی می شود، پرهیز کنید ( مانند موز- شکلات – انجیر- خرما- پیاز- فلفل - تخم مرغ - گوشت قرمز، غذاهای پرچرب و ...)

10. در غير موارد ضروري از نگاه كردن به اندام جنسي خود پرهيز كنيد.

11. شبها هنگام خواب باید کاملاً حالت خواب آلودگی به  شما دست داده باشد و خسته باشید و تا احساس نیاز به خواب پیدا نکردید به رختخواب نروید (واضح است که یکی از زمانهایی که معمولا جوانهای مجرد با آلت تناسلی خود بازی می کنند در رختخواب است)

12. از نگاه كردن به مواضع جنسي و برجستگيهاي بدن ديگران (حتي از روي لباس) پرهيز نمائيد. برخی از جوانها هستند که به هیچ وجه نگاه خود را کنترل نمی کنند و مرتب در کوچه و خیابان به اندامهای جنسی جنس مخالف (هر چند از روی لباس) نگاه می کنند بدیهی است این کار شهوت انسان را برافروخته می کند و راه را برای ترک خودارضایی بسیار سخت می گرداند!

بنابراین بهتر است در مکانهایی که کنترل کردن نگاه، مشکل است یا حضور پیدا نکنیم و یا کمتر حاضر شویم.

13. از نگاه كردن به فيلمهايي كه تحريك جنسي ايجاد ميكند اجتناب كنيد. اگر کسی تصمیم به ترک کردن استمنا گرفته باشد اما مرتب فیلمهای شهوت انگیز و سکس ببیند بسیار واضح است که نمی تواند خودارضایی را ترک کند زیرا با دیدن این فیلمها آنقدر میل جنسی او زیاد می شود که دیگر برای او اراده ای برای خودداری از استمنا باقی نمی ماند

بنابراین هر کسی تصمیم به ترک خودارضایی گرفت باید قبل از آن تصمیم بگیرد از دیدن فیلمهای جنسی خودداری کند

البته بعضی از افراد هر چند تصمیم می گیرند که هم از خودارضایی و هم از دیدن فیلمهای جنسی خودداری کنند اما با این وجود در گوشی همراه یا کامپیوتر خود، این گونه فیلمها را پاک نمی کنند! به عبارتی جرأت چنین کاری را نمی کنند؟!!

به نظر شما با وجودی که تصمیم به ترک استمنا (وحتی ترک دیدن این فیلمها) گرفته اند چرا این فیلمها را پاک نمی کنند؟! جواب آن بسیار واضح است علت آن یکی از این دو مطلب است:

ــ گروه اول کسانی هستند که با خود می گویند «شاید بعدا منصرف شدم و دوباره تصمیم گرفتم استمنا کنم در آن موقع دیگر هیچ فیلمی ندارم که از آن لذت ببرم! آری در آن زمان، دیگر فیلمی ندارم که بتوانم با دیدن آنها یک استمنای لذت بخش داشته باشم!!! بنابراین حس آینده نگری به انسان می گوید این فیلمهایی که با درد سر زیاد از اینترنت دانلود کرده ام و یا با هزینه زیاد خریده ام را از باب احتیاط نگه داری کنم شاید بعدا به درد خورد!»

ــ بعضی دیگر از این افراد، جواب دیگری می دهند آنها می گویند :« هر چند من تصمیم گرفته ام استمنا نکنم و حتی فیلمهای مستهجن نگاه نکنم اما نگه داشتن این فیلمها که ضرری ندارد پس چرا بی جهت آنها را از بین ببرم؟!»

 

به هر دو گروه بالا باید گفت شما هر چند می خواهید استمنا و حتی دیدن این فیلمها را کنار بگذارید اما مطمئن باشید که دوباره به سراغ خودارضایی خواهید رفت!! زیرا بالاخره نفس انسان، او را تحریک کرده و به سراغ این فیلمها خواهد برد و خودتان بهتر می دانید اینکه دوباره انسان به سراغ تماشای این صحنه ها برود نتیجه ای جز تحریک شدید نداشته و طبیعتا در نظر این افراد برای تخلیه این تحریک، چاره ای جز استمنا باقی نمی ماند!

بنابراین پیشنهاد می شود اگر تصمیم به ترک خودارضایی گرفته اید اولا باید تصمیم بگیرید این فیلمها را تماشا نکنید و ثانیا باید آنها را از حافظه موبایل یا رایانه ی خود پاک کنید و گرنه مانند آن معتاد به مواد مخدری می شوید که تصمیم به ترک مواد گرفته اما در خانه خود مقداری هر چند ناچیز مواد مخفی کرده است! به نظر شما آیا این معتاد می تواند اعتیادش را ترک کند؟ قطعا خیر

14. اوقات فراغت خود را با مطالعه، ورزش، زيارت، عبادت و بطور كلي با كارهاي مثبت مثل گلكاري در باغچه، كمك به اهل خانواده و... پُر كنيد.

15. براي تخليه انرژي زائد بدن به طور منظم و زياد ورزش كنيد.

16. هيچگاه بدن خود را به صورت برهنه در آينه نگاه نكنيد.

17. به هنگام خواب سعي كنيد شكم شما بيش از حد معمول پُر نباشد.

18. قبل از خواب حتماً مثانه خود را تخليه نماييد.

19. از نوشيدن افراطي آب و مايعات پرهيز كنيد (بخصوص شبها قبل از خواب).

20. به بدي  این گناه و عواقب اخروی آن توجّه كنيد.

21. در مجالس مذهبي و مراسم دعاي توسل و... زياد شركت كنيد. قرآن زياد بخوانيد و در معاني آيات آن تدّبر و تفكر نمائيد.

 

 

************************************

نكات مهمّ:

الف) اگر وقت ازدواج شما رسيده است و امكانات فراهم است اقدام كنيد.

ب) به پيشرفت كار خود توجّه جدي داشته باشيد و هر تعداد از دفعات خودارضايي شما كه كم ميشود آنرا در دفتري بصورت رمزي (كه كسي متوجه نشود) يادداشت نمائيد و مرتباً به اين پيشرفتها و يادداشتها مراجعه كرده و آنها را مرور و بازخواني كنيد.

ج) هنگام تحريكات جنسي يا به ذهن آمده افكار جنسي خود را تنبيه كنيد و يكي از بهترين راههاي تنبيه بدني اين است كه:

«يك عدد كش لاستيكي نازك همانند آنچه كه دور بستههاي پول مياندازند به مچ دست خود داشته باشيد( اين كش تا زماني كه بر عادت خود غلبه ميكنيد بطور مخفي يا غيرمخفي بر مچ شما باشد) و هرگاه ميل به عادت خودارضايي پيدا كرديد آن را تا حد امكان بكشيد و رها كنيد كه دست شما دچار درد و ناراحتي بشود و آنقدر اين كار را تكرار كنيد كه نفس شما را از ارتكاب عمل برحذر دارد و رها سازد. ولي معمولاً با يكبار كشيدن و رها كردن شما منصرف خواهيد شد.»

 

 

 

آدرس ایمیل مدیر سایت:

این نشانی پست الکترونیک دربرابر spambot ها و هرزنامه ها محافظت می شود. برای مشاهده آن شما نیازمند فعال بودن جاواسکریپت هستید

این نشانی پست الکترونیک دربرابر spambot ها و هرزنامه ها محافظت می شود. برای مشاهده آن شما نیازمند فعال بودن جاواسکریپت هستید

 

 

 

 

قابل توجه کاربران گرامی

با عرض پوزش، تا اطلاع ثانوی از پاسخ دادن به سؤالات شما بزگواران معذوریم.

مطالب مرتبط :

» چرا زن نمی تواند امام جماعت شود؟!

سؤال: چرا زن نمی تواند امام جماعت شود؟   جواب: بعضى از مراجع تقلید به طور کلى امام جماعت شدن زن را بنابر احتیاط واجب، جایز نمى‏دانند(1) اکثر مراجع تقلید امامت زن را براى زنان دیگر جایز...

» تاثير نماز بر انحرافات جنسي

تاثير نماز بر انحرافات جنسي   ان الصلوه تنهي عن الفحشاء و المنكر سوره مباركه عنكبوت آيه 45 انحرافات جنسي از دردناك ترين مشكلات بشر در آستانه قرن بيست و يكم است . بررسيهاي كينزي در سال 1948 نشان داد...

» تغییرات روحی و روانی دوران بلوغ در پسران

    تغییرات روحی و روانی دوران بلوغ در پسران   مقدمه دوره بلوغ سرشار از تنش‌های عاطفی و روانی است. نوجوان که در حال جدا شدن از وابستگی‌های دوره کودکی و ورود به دوره بزرگسالی است با تضادها و...

» 9 تغییر بدن هنگام بلوغ دختران

9 تغییر بدن هنگام بلوغ دختران   برخی از تغییرات بدن را که طی دوران بلوغ در دخترها رخ می دهد، برایتان بیان می کنیم.   1- موهای جدید دخترخانمی ممکن است متوجه شود که در مناطقی از بدن که هیچ وقت مویی...

» 8 نکته بهداشتی برای قاعدگی در دختران نوجوان

8 نکته بهداشتی برای قاعدگی در دختران نوجوان دوران قاعدگی یکی از مهم ترین دوره‌های زندگی هر خانمی است و از آنجا که به‌ طور معمول، خانم ها را یک هفته در ماه درگیر می ‌کند، اهمیت ویژه‌ای...

» بهداشت بلوغ دختران

  بهداشت بلوغ دختران     مفهوم بلوغ نوجواني يک دوره بحراني است که در آن بلوغ اتفاق مي افتد . از نظر لغوي بلوغ در فرهنگ فارسي به معني « رسيدن » ، « رسيدن به سن رشد » ، « مرد شدن » ، « زن شدن » ، «...

» چرا در ایران دخترها به سربازی نمی‌روند؟

سؤال: چرا در ایران دخترها به سربازی نمی‌روند؟     جواب: معافیت دختران از سربازی اختصاص به ایران ندارد. در بعضی کشورهای دیگر نیز دختران از خدمت زیر پرچم معاف بوده، داوطلبانه به سربازی...

» از 313 نفر ياران امام زمان (عج) چند نفر زن هستند؟

  سؤال: از 313 نفر ياران امام زمان (عج) چند نفر زن هستند؟   جواب: اين كه چند نفر از ياران حضرت مهدي (ع)، زن هستند، دقيقاً مشخص نيست و حتي اين كه زني در ميان ياران خاص آن حضرت باشد، مورد ترديد است؛...

» چرا حضرت علی نام فرزندانش را عمر، ابوبکر و عثمان گذاشت؟

  سؤال: شيعيان ادعا مى‌كنند كه خليفه اول و دوم به خانه فاطمه(س) حمله كرده‌اند؛ در حالى كه همه مى‌دانيم علي(ع) چند تن از فرزندان خود را به نام‌هاى خلفا ـ همان‌هايى كه ادعا مى‌شود قاتل...

» ــ داستان عجیب قوم لوط

سؤال:داستان قوم لوط  چه بود؟جواب:امام باقر عليه السّلام فرمود:قوم لوط بهترين قومى بود كه خدا آفريده بود ولى ابليس آنان را سخت به سوى خويش فرا خواند و داستان قوم لوط از اين قرار بود كه چون مردان...

» خداوند به کدامیک از پیامبران فرزند معلول عطا فرمود؟

دیدگاه‌ها  

 
#207 سارا ۱۳۹۴-۰۳-۲۸ ۱۶:۳۴
عالی بود
 
 
#206 سارا ۱۳۹۴-۰۳-۲۸ ۱۶:۳۳
;-) عالی بود مرسیvygbx
 
 
#205 دختر ۱۳۹۴-۰۳-۲۷ ۰۷:۳۹
سلام من در کودکیم در سن ۱۱یا۱۲ تو مقعد خود اب می گذاشتم وبعداز انجام ان فقد یک بار خون امد لطفا بگویید پرده بکارتم پاره شده یا در اینده با شوهر خود مبتلا به مشکل می شوم.
.
.
.
پاسخ:
با سلام
در این سایت بیشتر به مسائل شرعی پرداخته می شود برای پاسخ خود، لطف کنید به یک سایت پزشکی مراجعه فرمایید
با تشکر
 
 
#204 یک انسان ۱۳۹۴-۰۳-۲۰ ۱۵:۳۱
ممنونم از سایت خوبتون
تو جامعه ی الآن این مشکل واسه خیلی ها پیش می یاد امیدوارم خدا کمک هممون بکنه
 
 
#203 m.f ۱۳۹۴-۰۳-۱۲ ۰۷:۰۵
واقعا مرسی مطالب خوبی بود :D
 
 
#202 زری ۱۳۹۴-۰۲-۲۸ ۱۱:۴۰
سلام، من بچگی بدون اینکه بدونم دارم چیکار میکنم گرفتار خود ارضایی شدم. وقتی فهمیدم چه ضررهایی داره دیدم همه اون عوارض تو بدنم دارم. من الان دو ماهه تصمیم گرفتم ترک کنم. و اینکار رو از روزی حتی دوبار هم به ماهی یکبار کم کردم اما مدام آبم میاد. بدون هیچ شهوت و حسی. مثلا دارم درس میخونن متوجه میشم آبم اومده. و مدتیه که پریودیم نامنظم شده همش لکه میبینم. لطفا راهنماییم کنید. توروخدابگید
.
.
.
پاسخ:
کاربر گرامی
سلام
با عرض پوزش تا اطلاع ثانوی، از پاسخ دادن به سؤالات کابران معذوریم
موفق باشید
 
 
#201 ع.د ۱۳۹۴-۰۲-۲۵ ۰۰:۲۶
با عرض سلام و تشکر در خصوص راهنمایی های ارزشمندتون.من دو تا سؤال داشتم:
1_بسیاری از موارد می گن که بهتره موقعی که واقعا خواب به سراغمون اومد بخوابیم،اگه این زمان خیلی دیر باشه مثلا سه اشکالی نداره؟
2_توی مطالب فرموده بودین که روزه گرفتن باعث تعادل نیروی جنسی می شه،این باعث لاغری یاخستگی برای افرادی که ورزش می کنند نمی شه؟
ممنون.
.
.
.
پاسخ:
کاربر گرامی
سلام
با عرض پوزش تا اطلاع ثانوی، از پاسخ دادن به سؤالات کابران معذوریم
موفق باشید
 
 
#200 ع.د ۱۳۹۴-۰۲-۲۵ ۰۰:۲۰
با عرض سلام و تشکر درباره ی راهنمایی های ارزشمندتان.من دو تا سؤال داشتم:
1_در بسیاری از موارد می گن بهتره موقعی که واقعا خواب به سراغمون اومده بخوابیم،اگه این زمان خیلی دیر باشه،مثلا سه صبح اشکالی نداره؟
2_توی مطالب فرموده بودین روزه گرفتن باعث تعادل نیروی جنسی می شه،این ممکنه باعث لاغری یا خستگی کسایی که ورزش می کنن بشه؟
ممنون.
.
.
.
پاسخ:
کاربر گرامی
سلام
با عرض پوزش تا اطلاع ثانوی، از پاسخ دادن به سؤالات کابران معذوریم
موفق باشید
 
 
#199 00000 ۱۳۹۴-۰۱-۳۰ ۲۲:۵۴
با سلام توروخدا کمک کنید من از رو کنجکاوی هر چیزیی وارد اونجام کردم از اول خون نیومد درد هم نداشتم یعنی میشه اصلا پرده نداشته باشم؟
.
.
.
پاسخ:
با سلام
شما قاعدتا باید پرده داشته باشید و در این زمینه نگران نباشید ضمنا به هیچ وجه حتی از روی کنجکاوی چنین کاری را نکنید
موفق باشید
 
 
#198 الی ۱۳۹۴-۰۱-۲۴ ۰۱:۴۲
سلام.من حدود دو ماهه عمل زشت خودارضایی رو انجام میدم.الان ترک کردم اما آلتم خيلی باز شده.چیکار کنم؟آیا وقت ازدواجم دکتر میفهمه که من خودارضایی میکردم؟ضمنا بگم که من فقط از طریق مالش سطح التم ارضا میشدم و هرگز داخل واژن دست نکردم.لطفا جواب بدین خیلی نگرانم.
.
.
.
پاسخ:
با سلام
بسیار بسیار بعید است که بعد از ازدواج از طریق دکتر بفهمند که شما خودارضایی می کرده اید
در هر صورت با توجه به اینکه در این سایت به مسائل شرعی پاسخ می دهید لطف کنید برای اطلاع بیشتر در مورد سؤالتان به یک سایت پزشکی مراجعه فرمایید
با تشکر
 
 
#197 زهرا ۱۳۹۴-۰۱-۱۹ ۱۴:۲۴
سلام من فقط انگشتم رو داخل مقعد میکنم و فقط قسمت مهبل را ماساز می دهم ودر اب گرم میمشینم ایا برای اگر فقط همین کارهارو انجام دهم از نظر شرعی وپزشکی مشکلی برای من در اینده به وجود می اید؟؟؟؟
.
.
.
پاسخ:
با سلام
اگر با این گونه کارها از نظر جنسی تحریک می شوید گناه است و باید آنرا ترک کنید.
در مورد اینکه از نظر پزشکی آیا ضرر دارد یا نه لطف کنید به یک سایت پزشکی مراجعه فرمایید.

موفق باشید
 
 
#196 سودا ۱۳۹۴-۰۱-۱۵ ۲۰:۵۶
باسلام.من دختری هستم19ساله از 15سالگی گاهی وقتا خودارضایی میکردم ولی نمیدونستم کاری که انجام دادم چیه وچه عواقبی داره وخیلی کم خودارضایی میکردم وبعدا فهمیدم که گناه وتوبه کردم ونزدیک یه سال گذاشتم کنار ودوباره بعد یاسال شیطون گولم زد ویه بار خود ارضایی کردم وبازم توبه کردم ودوسال گذاشتم زمین که این اوایل بازم این اتفاق افتاد ولی با یک تفاوت که من اصلا قصد خود ارضایی نداشتم ولی یه دفعه بنابه یه دلیلی ارضا شدم وخودم خیلی پشیمونم واز خدا خجالت میکشم که توبه کنم وسوالم اینه که الان من در آینده مشکلی در حامله شدن یا نشدن وجود داره؟
.
.
.
پاسخ:
با سلام
ان شا الله مشکلی برای حاملگی شما پیش نخواهد آمد.
از توبه کردن ناامید نشوید با توکل بر خدا باز هم توبه کنید و از خداوند مهربان بخواهید که شما را در این زمینه کمک کند.
اگر زمینه ازدواج برای شما مهیا است سعی کنید زودتر ازدواج کنید

===
در صورتی که هنوز برای شما در این مساله ابهام وجود دارد مجددا پیام بدهید تا بیشتر توضیح داده شود
موفق باشید
 
 
#195 بهار۲۱ ۱۳۹۴-۰۱-۰۱ ۰۷:۰۵
مطالبتنون عالی بود واقعامرسی
 
 
#194 نیما ۱۳۹۳-۱۲-۲۹ ۲۳:۲۴
سلام من پسری 15 ساله ام که حدود 5 باری میشه که با الت خود با زی میکنم و چیزی از اون بیرون میاد با لذت بیرون میاد و اروم اروم میاد و سفیده اولن این منی یا چیز دیگه و بعد چی ضرر هایی داره و بعد چیکار کنپ برا ترکش اون ماده هم تقریبا سفیده و چسبناک کمی هم بو میده
.
.
.
پاسخ:
با سلام
اگر این مایع، با جهش خارج بشه منی است در غیر این صورت منی نیست و نیاز به غسل ندارد. البته در هر صورت انجام چنین کاری حرام است
اما در مورد ترک کردن به شما بزرگوار پیشنهاد می کنیم مقاله ای که در آدرس زیر آمده است را مطالعه بفرمایید:

http://www.porseshgaran.org/main/bolughejavanan/257-1391-04-30-03-48-56.html

===
در صورتی که هنوز برای شما در این مساله ابهام وجود دارد مجددا پیام بدهید تا بیشتر توضیح داده شود
موفق باشید
 
 
#193 سحر ۱۳۹۳-۱۲-۲۳ ۱۴:۴۵
سلام من در سنین کم حدود پنجم دبستان اقدام به عمل ناپسند کردم
و در این سن تقریبا این عمل رو هر روز انجام میدادم
ولی بعد از مدتی خیلی کم این کار رو انجام میدادم
الان 16 سالمه و ب لطف خدا چند وقته این کار رو انجام نمیدم
فقط میخوام بدونم به پردم اسیب رسیده ؟؟؟
.
.
.
پاسخ:
با سلام
طبق گفته ی برخی از پزشکان اگر در هنگام عمل خودارضایی چیزی داخل نکرده اید احتمال پاره شدن پرده، بسیار بسیار کم است.
در هر صورت اینکه این گناه را ترک کرده اید کار بسیار صحیحی بوده است
موفق باشید
 
 
#192 مسعود ۱۳۹۳-۱۲-۱۵ ۰۲:۲۳
– روزه گرفتن و در صورت عدم امکان آن، کم غذا خوردن بطوری که روزی بیشتر از دو وعده غذایی نخوردن.
– نخوردن غذا های تحریک کننده مانند: پیاز، خرما، تخم مرغ،غذاهای چرب یا پروتیینی با کالری بالا و…
– خوردن موادی که شهوت را کم می کنند، مانند: آبلیمو، کافور، سرکه(که مالیدن آن به بدن هم موثر است) و…
– کنترل چشم و نگاه نکردن به نامحرم و ندیدن صحنه های حرام یا تحریک کننده، مانند: فیلم ، عکس و… این مورد بسیار مهم است
– از بین نبردن و نتراشیدن موهای زائد بدن چون باعث تضعیف قوای جنسی می شود.
– دوری کردن از خوردن غذاها و لقمه های حرام و استفاده از غذای حلال و پاک.
– در حالت جنب نبودن و داشتن وضو و با وضو بودن که باعث ایمن و دور شدن از وسوسه شیاطین می شود.
– ورزش کردن و تحرک بدنی برای سوزاندن کالری های انباشته شده و اضافه بدن و دوری از تنبلی و تن پروری.
– مشغول کردن فکر و اندیشه خود به کار و فعالیت و دوری از بیکاری و آزاد گذاشتن و رها کردن فکر و اندیشه به سمت افکار و تخیلات نادرست.
– تنها و دمر(به شکم) نخوابیدن.
– زیاد استغفار کردن.
 
 
#191 میترا ۱۳۹۳-۱۲-۰۷ ۱۸:۱۱
سلام ببخشید من دختر16 ساله هستم 3ساله که خودارضایی دارم اما هیچ وقت چبزی رو فرو نکردم و حتی دستم نزدم میخواستم ببینم الان دوماهه که ترکش کردم میخواستم ببینم امکان داره که همسر ایندم بفهمه یا پرده پاره شده باشه؟؟؟
.
.
.
پاسخ:
با سلام
طبق گفته ی برخی پزشکان با توجه به اینکه مدت کمی به این کار مشغول بوده اید و ترک کرده اید بسیار بسیار بسیار بعید است که پرده ی بکارت شما پاره شما باشد
و نیز تقریبا غیر ممکن است که همسر آینده ی شما این مطلب را بفهمد


با توکل بر خداوند مهربان به توبه ی خود ادامه دهید
موفق باشید
 
 
#190 24 ۱۳۹۳-۱۱-۲۶ ۱۱:۳۵
سلام. دختر24 ساله ای هستم. نمیدونم از کی ..ولی متأسفانه خودارضایی میکنم. اوایل به صورت مداوم ولی انگار خودم بدون اینکه کسی بگه میدونستم گناهه. هردفه بعدش با خدا حرف میزدم تا اینکه کمتر شده ولی کامل ترکش نکردم از عوارضش برا ازدواج میترسم و از اینکه از خدا دور بشم میترسم با دیدن یا شنیدن صحنه ها و حرفهای مبتذل تحریک میشم فقط در این صورت دوباره خودارضایی میکنم به نظرتون هنوزم وضعم خوب نیس؟؟؟؟خواهشأ جواب بدین
.
.
.
پاسخ:
با سلام
بدیهی است که اگر این روند را ادامه دهید هم بیشتر دچار گناه می شوید و از خداوند دور می شوید و هم ممکن است بعد از ازدواج دچار مشکل شوید
بنابراین بهترین کار این است که با توکل بر خداوند مهربان، یک توبه واقعی بکنید و خودتان را از این مشکل راحت کنید
موفق باشید.
 
 
#189 پريا ۱۳۹۳-۱۱-۲۶ ۰۱:۰۹
سلام ممنون از سايت خوبتون وراهنمايي هاتون خواهش ميکنم منو راهنمايي کنيد دخترم 6سالشه واز 3سالگي خودشو لبه تخت ومبل و.... مي ماليد حالاهم پا هاشو مي ماله بهم ايا اين خود ارضاييست همراه باشهوت است يا نه خيلي باهاش صحبت کردم خواهش ولي ترک نکرد حتي حسابي کتک خورد وتوي زير زمين انداختمش ولي ترک نکرد يواشکي تو مدرسه انجام ميده ترو خدا کمکم کنيد از غصه اون دترم رواني وعصبي ميشم به خاطر اينکه تنها نباشه يه بچه ديگه ا وردم ولي فايده نداشت خواهش ميکنم کمکم کنيد.
.
.
.
پاسخ:
با سلام
این کار خودارضایی نیست اما اگر خیلی ادامه پیدا کند ممکن است (تاکید می شود ممکن است) بعدا که به سن بلوغ رسید دچار خودارضایی شود
البته خیلی از بچه ها ناخودآگاه این کار را می کنند و تا حدودی عادی است نگرانی شما جای تحسین دارد اما نیازی نیست که خیلی نگران باشید

این مشکل قابل رفع است به شما پیشنهاد می کنیم به یک روانشناس مراجعه فرمایید و از او در این زمینه راهنمایی بخواهید تا به طور مفصل شما را راهنمایی کند
در هر صورت به شما بزرگوار تاکید می کنید برای برطرف کردن این مشکل اصلا از راههایی مثل در زیر زمین انداختن استفاده نکنید چون اثرات بدی بر روی فرزند شما می گذارد.
توکل بر خداوند مهربان را نیز فراموش نکنیم
موفق باشید
 
 
#188 نادیا ۱۳۹۳-۱۱-۱۷ ۲۲:۴۹
سلام من دختر22ساله هستم از 7سالگی خودارضایی داشتم تو سن 17سالگی ترکش کردم هیچ وقت هیچ خونی خارج نشد الان میخوام ازدواج کنم ولی میخوام مطمیءن باشم امکان داره پرده بکارت پاره شده باشه وهمسرم بفهمه خواهش میکنم کمکم کنید شرایطم طوری که نميتونم برم پیش متخصص....
.
.
.
پاسخ:
با سلام
با توجه به توضیحاتی که داده اید بسیار بسیار بسیار بعید است که برای پرده بکارت شما مشکلی پیش آمده باشد در هر صورت اگر بخواهید یقین کنید که مشکلی بوجود آمده یا نه تنها و تنهاترین راهش مراجعه به پزشک متخصص زنان است تا با معاینه نتیجه قطعی را به شما بگوید
در هر صورت به شما پیشنهاد می کنیم به تصمیمی که قبلا گرفته اید و این کار را ترک کرده اید با توکل بر خداوند باقی بمانید و نگران مشکل پرده نباشید ان شا الله که مشکلی پیش نیامده است
موفق باشید
 
 
#187 نمیدونم ۱۳۹۳-۱۱-۱۳ ۱۹:۴۰
لطفا زود جواب بدین خیلی مهمه. من با مالش پتو نمیدونم ارضا شدم یا نه و حتی شک دارم رطوبتی از من خارج شده باشه یعنی من ارضا شدم و گناه انجام دادم؟ البته با لذتی همراه بود.
.
.
.
پاسخ:
با سلام
لطف فرمایید مشخص فرمایید آقا هستید یا خانم تا بتوانیم به سؤال شما به صورت دقیق تر جواب دهیم
با تشکر
 
 
#186 z ۱۳۹۳-۱۱-۰۹ ۱۸:۰۷
سلام وقتی شرایط ازدواج رو نداریم یا هنوز ازدواج نکردیم چی کار کنیم واقعا.اینم یه نیازه مثل غذا خوردن یا نوشیدن آب.چند روز آب نخوریم می تونیم تحمل کنیم؟اینم مثل همونه.چی کار کنیم.دختری26 ساله
 
 
#185 t ۱۳۹۳-۱۰-۲۸ ۲۳:۴۴
متاسفانه در کشور ما ایران که دین اکثریت اسلام است فقط به جوانان گفته میشود که به عاقبت اخروی فکر کنید به عاقبت اخروی فکر کنید.
میل جنسی در جوانان وقتی تحریک میشود اگر کنترل آن غیر ممکن نباشد بسیار سخت است. و حتی در طب سنتی گفته شده که پسرها هر چند وقت یکبار باید منی خود را تخلیه کنند تا از فاسد شدن ان جلوگیری بشه.
وقتی راه های ازدواج برای جوانان بسته است و میل جنسی بسیار زیاد به نظر شما میشود آن را کنترل کرد و هرگز انجام نداد؟؟
 
 
#184 زهره ۱۳۹۳-۱۰-۲۸ ۱۴:۱۳
منم سوال پرسده بودم و هر روز سر ميزنم ولي جواب نداديد
قبلا خودارضايي ميكردم ولي خيلي كم بود و نمي دونستم و الان در رابطه با همسرم ارضا نميشم اصلا نميدونم چه جوري ارضا ميشم.
بايد برم دكتر؟
پيش چه دكتري برم؟
چيكار كنم؟
عذاب وجدان گرفتم كه با شوهرم ارضا نميشم
.
.
.
پاسخ:
با سلام وعرض پوزش به دلیل تاخیر در پاسخگویی
طبق گفته ی برخی پزشکان مشکلی که شما مطرح کرده اید احتمالات مختلفی دارد و فقط یکی از احتمالات ان، بحث خودارضایی است اما نمی توان به صورت قطعی گفت که ارضا نشدن شما توسط همسرتان حتما به دلیل خودارضایی شماست.
با توجه به اینکه می فرمایید مدت زیادی از عروسی شما نمی گذرد به احتمال زیاد علت مشکل شما این است که همسرتان هنوز به خوبی نمیداند که چگونه شما را باید ارضا کند مشکل ارضا نشدن در زنهایی که تازه ازدواج کرده اند مشکل شایعی است وافراد زیادی به آن مبتلا هستند راه حل آن این است که زن و شوهر کمی صبر داشته باشند و بخصوص زن به خودش نباید تلقین کند که ارضا نمی شود بلکه باید زن و شوهر باید بدانند تا حدودی این مشکل طبیعی است و با صبوری مدتی به امتحان کردن راههای مختلف بپردازند تا به لطف الهی این مشکل حل شود. خودتان بهتر می دانید ارضا کردن زن بر خلاف ارضا کردن مرد، نیاز به تجربه خاصی دارد و زن و شوهر بعد از گذشت مدتی این تجربه را به دست می آورند و مرد به خوبی خواهد توانست همسر خود را ارضا کند
موفق باشید
 
 
#183 مهرداد ۱۳۹۳-۱۰-۲۸ ۱۳:۱۳
سلام ایادخوله ازپشت به دخترا مشکلی بهداشتی برای هردونفر پیشنمیاره
.
.
.
پاسخ:
با سلام
طبق گفته برخی از پزشکان، دخول از پشت ممکن است باعث بوجود آمدن برخی از بیماریها بشود در هر صورت برای اطلاع دقیق، به یک سایت پزشکی مراجعه فرمایید
با تشکر
 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

جوانان و دوران بلوغ ــ مهمترین عوارض خود ارضایی (استشها) در دختران